Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14.12.2005   #21
reyco
Member

 
reyco's Avatar
 
Join Date: 11.8.2005
Location: Zlate Moravce, Slovakia
Posts: 450
Default

JJ treba to vediet udrzat aj mne to robilo zo zaciatku ale potom som to pekne udrzal bez problemu, skor mam problemy s pretanim pri vyjazde zo zakrut ^^
__________________
VCz Rulezzz... aj ke? som už ?lenom SDI ale VCz bol super tímom !www.viaduct.ic.cz
SDi - prinášam novú odrodu - Spamming drivers incoporation :)
NTB : HP pavilion dv5-1160ec, c2d t5800 2,0Ghz 2MB L2 cache, nvidia 9600m gt 512 ddr2 VRAM, repro altec lansing, intel pm45 chipset, 3GB ram

reyco is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2005   #22
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by reyco
JJ treba to vediet udrzat aj mne to robilo zo zaciatku ale potom som to pekne udrzal bez problemu, skor mam problemy s pretanim pri vyjazde zo zakrut ^^
mam taky wing mana pres rok a ff uz asi neni co bejvalo behem jizdy mi obcas preskoci normalnr osa a musim rekalibrovat!ale treba kamarad dost nadava na svoje momo takze bych rek zlaty wm a DFP si du taky koupit
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2005   #23
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by reyco
jj ja by som tiez volil wingman ff gp, neviem preco mozno zato ze nemam MOMO, ale myslim ze sa tak nekazia pedale.
Ch jo, cekal sem nejaky rozumny argumenty a ne "mam wff, momo sem nikdy nedrzel v ruce, takze wff je lepsi" :-(. Ja nikdy nedrzel v ruce wff, proto me to zajimalo.

Co se srovnani tyce, pokud vim vyhoda wff je cena a kulickovy loziska. Nevyhoda je mensi rozsah (nevim ted presne, ale urcite min nez 240 stupnu nez u cernyho moma) a predevsim potenciometr na ose volantu, kterej, jako kazdej potenciometr proste casem odejde. Vyhoda cernyho moma je optika na ose volantu, nevyhoda, jak pise Pablo, ze je to z plastu na navic dost blbe (konstrukcne) udelany.

Nejaky srovnani cervenyho a cernyho moma jsem psal tady. Vice-mene si jde za "cerveny momo" nahradit "wff".
EDIT: nejde, kecal jsem, asik z hladu, jdu to napravit :munch: cerveny momo je jina liga.

Kdybych mel volit mezi wff a cernym momo a nehledel na cenu, volim asi momo po uprave od mozga (odkaz je v tom srovnani). Pedaly odejdou na obou, ve wff odejde navic potak ve volantu....
Kada is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2005   #24
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

wff nema kulickove lozisko v ose volantu, nema tam totiz lozisko zadne.. a rozsah ma 180°, a potak na ose volantu je stejny jako ma cerny momo v pedalech takze kvalitu si asi dokaze kazdej predstavit..
jet is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2005   #25
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by jet
wff nema kulickove lozisko v ose volantu, nema tam totiz lozisko zadne.. a rozsah ma 180°, a potak na ose volantu je stejny jako ma momo v pedalech takze kvalitu si asi dokaze kazdej predstavit..
Aha, ja to tipoval jen podle fotek. Ale ta osa/ulozeni je z kovu, ne?
Kada is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2005   #26
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by Kada
Quote:
Originally Posted by jet
wff nema kulickove lozisko v ose volantu, nema tam totiz lozisko zadne.. a rozsah ma 180°, a potak na ose volantu je stejny jako ma momo v pedalech takze kvalitu si asi dokaze kazdej predstavit..
Aha, ja to tipoval jen podle fotek. Ale ta osa/ulozeni je z kovu, ne?
nn, plast.. pevnost asi jako kartonova krabice...
jet is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2005   #27
reyco
Member

 
reyco's Avatar
 
Join Date: 11.8.2005
Location: Zlate Moravce, Slovakia
Posts: 450
Default

Mne je to jedno co hovorite, mam ho a staci mi, nemam ziadny problem ked budem tak si kupim insie.
__________________
VCz Rulezzz... aj ke? som už ?lenom SDI ale VCz bol super tímom !www.viaduct.ic.cz
SDi - prinášam novú odrodu - Spamming drivers incoporation :)
NTB : HP pavilion dv5-1160ec, c2d t5800 2,0Ghz 2MB L2 cache, nvidia 9600m gt 512 ddr2 VRAM, repro altec lansing, intel pm45 chipset, 3GB ram

reyco is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2005   #28
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by jet
nn, plast.. pevnost asi jako kartonova krabice...
nj, ja si do ted myslel, ze cerveny momo je extenze wff, clovek se furt neco dozvida. tim padem je volba mezi wff a momem uplne jasna (az na cenu). jinak bych koupil samoze DFP, kdyz uz, je levnejsi nez momo a ma vsechny popisovany vyhody.

Uz vim, proc sem si to myslel, zustala mi v hlave tahle uprava wff
Kada is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2005   #29
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by jet
Quote:
Originally Posted by Kada
Quote:
Originally Posted by jet
wff nema kulickove lozisko v ose volantu, nema tam totiz lozisko zadne.. a rozsah ma 180°, a potak na ose volantu je stejny jako ma momo v pedalech takze kvalitu si asi dokaze kazdej predstavit..
Aha, ja to tipoval jen podle fotek. Ale ta osa/ulozeni je z kovu, ne?
nn, plast.. pevnost asi jako kartonova krabice...
az bych si myslel ze tu lisujem u nas ve firme heh !bych se nedivil ze to praska!
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2005   #30
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

reyco: ten clovek se ptal co si ma koupit, ne co tobe staci, takze bys nemel srovnavat produkty kdyz znas jenom jeden z nich

Kada: jj, cerveny momo bylo to nej co se dalo koupit, jestli se nepletu stalo asi 4500, pak byl doprodej a zlevnili ho v akci na cenu cernyho (to jsem ho ziskal), to stavaly oba asi 3600 a pak se objevilo DFP za podobnou cenu jako momo a ted to DFP tak krasne kleslo

Woodbine: muze to byt volantem, presne to mi delalo cerveny momo, byl tam potak/elektronika z ktery lezlo tusim jen 256 hodnot (tj. 1 hodnota na vic nez stupen) a hlavne po chvili to vzdy zacalo cukat (nejvic okolo stredu) a vubec neslo jet rovne. jenom potakem to nebylo, i kdyz je asi jasny ze uprostred je mnohem vydrenejsi nez u kraju a pokud to preskakuje treba o 10 hodnot a jedna hodnota je vic nez stupen, tak to honis po silnici jak kocku. u me to byla jeste zavada v elektronice, takze se to pravdepodobne v zavislosti na teplote jeste zhorsovalo. v ty dobe byla jen S1 a nejvic se to projevovalo na mtr5.
edit: mtr5 a lxkach
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2005   #31
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine
Asi to sem nepat?í, ale nedá mi to, abych se nezeptal. V sou?asný dob? jsem vlastníkem WingMana FF GP a p?i pokusech zkrotit auta jako je LX, FZ... (prost? all rwd) jsem vždycky ztroskotal na tom, že auto na rovince neskute?n? plavalo.
Tenhle prispevek sem nejak prehlidl. Setkal. Popisoval sem to v jinym threadu. Presne tohle se mi delo, hned kdyz sem koupil volant (cerveny momo). Prakticky neslo jet rovne, proste okolo stredu se volant nedal udrzet. Reseni je jednoduchy, povolit ve wingmanovi (wingman gaming software od logitechu) "centering spring", pripadne si pohrat s velikosti "centering spring". Dulezitej je pomer velikosti "centering spring" kontra "overall efect". Da se to nastavit tak, ze volant bude drzet na stredu a ani skoro nepujde zatacet (opacnej extrem plavani :-)).

To centering spring je uroven sily "centrovaciho" force feedback efektu, tzn. tohle ridi hra, ale kdyz ten efekt je vyplej a hra si mysli, ze je zaplej, vede to k plavacimu volantu.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2005   #32
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
Woodbine: muze to byt volantem, presne to mi delalo cerveny momo, byl tam potak/elektronika z ktery lezlo tusim jen 256 hodnot (tj. 1 hodnota na vic nez stupen) a hlavne po chvili to vzdy zacalo cukat (nejvic okolo stredu) a vubec neslo jet rovne. jenom potakem to nebylo, i kdyz je asi jasny ze uprostred je mnohem vydrenejsi nez u kraju a pokud to preskakuje treba o 10 hodnot a jedna hodnota je vic nez stupen, tak to honis po silnici jak kocku. u me to byla jeste zavada v elektronice, takze se to pravdepodobne v zavislosti na teplote jeste zhorsovalo. v ty dobe byla jen S1 a nejvic se to projevovalo na mtr5.
Tohle podle myho vypada na potak, ale to uz asik nezjistime, kdyz Tvuj momo skoncil nekde v drtici odpadu :weep:.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2005   #33
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

vynechaval mi pedal u WM ted sem to rozebral ten bordel co tam byl no hruza vycistenoo chvilku otestovano tak snad dobre
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2005   #34
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Mam stejny zkusenosti jako Pablo.
Kdyz byl WFF novej, byl bezproblemovej. To jsem s nim jezdil jen s GTi. Pak prisla MRT5 liga, kde bylo treba rychlejs korigovat smer jizdy a behem par zavodu se mi priserne zvetsila vule osy volantu (nahoru/dolu a vlevo/vpravo) a zaroven ke konci ligy nastal problem s jizdou rovne. Koncilo to tak, ze kdyz jsme jezdili GP rev, je na dlouhej rovince takovej hup. Kdyz jsem jel naprosto rovne, na tom hupu jsem v 75% prujezdu dostal hodiny. Pomahalo jet tam s mirne natocenym volantem.
Zkousel jsem promazavat potak, dokonce jsem ho vymenil, ale kdyz jsem si pujcil kamaraduv WFF a prohodil elektroniku, zjistil jsem, ze zavada je nejen ve vuli osy rizeni, ale i v elektronice.
Prusvih WFF je v tom, ze ulozeni osy je delany dost poutove, o lozisku (ani plastovym) se mluvit neda. Cely so to toci jen v hranach obalu volantu.
aopak jsem nikdy nemel problemy s pedalama. Ani ted s DFP, ani predtim s WFF.

Reyco: dokud si DFP nevyzkousis, nedokazes si vubec predstavit jak se s nim jezdi.
WFF je za tu cenu dobrej volant, ale ted, po zkusenosti s DFP bych se k nemu uz nevratil.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2005   #35
reyco
Member

 
reyco's Avatar
 
Join Date: 11.8.2005
Location: Zlate Moravce, Slovakia
Posts: 450
Default

No jo myslim si ze na tom DPF asi nieco bude, ked tolko stoji, nemal som vtedy tolko penazi a som rad ze mam nijaky volant. Mne zatial staci jazdit s nim viem, nemam problemy so ziadnym autom, nemam co riesit, sestra ma DFP tak ho tam skusim niekedy a uvidim.
__________________
VCz Rulezzz... aj ke? som už ?lenom SDI ale VCz bol super tímom !www.viaduct.ic.cz
SDi - prinášam novú odrodu - Spamming drivers incoporation :)
NTB : HP pavilion dv5-1160ec, c2d t5800 2,0Ghz 2MB L2 cache, nvidia 9600m gt 512 ddr2 VRAM, repro altec lansing, intel pm45 chipset, 3GB ram

reyco is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2005   #36
Felix
Regular Member

 
Join Date: 14.8.2004
Location: Lhenice
Posts: 952
Default

no moje dalsi volba bude DFP ale treba bude k mani jinej volant.
Felix is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2005   #37
SIR
Regular Member

 
SIR's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: LB City
Posts: 813
Default

kdyby tak M$ zacal zase delat wolanty :can:
SIR is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2005   #38
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

za 1 hodinu si jedu pro DFP tak sem zvedavej!!!

uz ho mam doma juuuuuuuuuuuuu parada
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2005   #39
rostreet
Moderator

 
rostreet's Avatar
 
Join Date: 24.10.2005
Location: Prague,L.B.City
Posts: 731
Default

Quote:
Originally Posted by SIR
kdyby tak M$ zacal zase delat wolanty :can:
jj....kdybych ja debil ti nenechaval M$
rostreet is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2005   #40
hadron
Newbie
 
Join Date: 16.12.2005
Posts: 1
Default

Ahoj, co rikate na Thrustmaster Rallye GT Pro? Podle specifikaci a vzhledu to vypada na vydarenej model, ale nikde jsem nenasel primy porovnani s tady hodne popularnim DFP :eyepop: Oba stoji skoro stejne...

http://europe.thrustmaster.com/eng/d...p?p=T310&fam=4
hadron is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.