Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13.7.2007   #1
schali
Newbie
 
Join Date: 13.7.2007
Posts: 11
Default DFP - ?adící páka

Tak jsem si konecne koupil volant DFP, docela se me zamlouva, nastavil jsem si to podle navodu na tomhle foru, ale nedari se me v LFS dve veci - nefunguje me radici paka, kdyz zvolim v ovladani tuhle volbu a pripojim se do hry tak v misto abych sekvencne radil jednotlivy stupne, tak jsou na pace navoleny nejaky dva stupne ktery se sepnou a kdyz pustim paku tak se vypnou, bohuzel nevim jak to zmenit, v ovladacich Logitechu mam nastaveny "stick shifter forward/backward".Druha vec ktera me nefunguje je nastaveni brzda/plyn separovane, kdyz to nastavim tak to vubec nefunguje jak ma, v ovladacich mam ty kolonky ke kombinovanym pedalum prazdny.Poradi me nekdo plz?
schali is offline   Reply With Quote
Old 13.7.2007   #2
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

volba radici paka v lfs je pro H-radicky(napr. u g25), takze musis prepnout na sekvencni/manualni(ted si nejsem jisty, jak to tam je presne)
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 13.7.2007   #3
schali
Newbie
 
Join Date: 13.7.2007
Posts: 11
Default

tak jsem tam to separatni nastaveni pro pln/brzdu dostal, bohuzel vubec netusim jak, proste to je ted na dvou osach a tak to jde nastavit a navic to musim mit invertovany , ale funguje je to korektne, vypada to na problem s ovladacema.A co se tyka te radici paky, pokud jsem to dobre pochopil, tak jako v LFS na tomhle volantu nefunguje?
schali is offline   Reply With Quote
Old 13.7.2007   #4
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

funguje, ale jen jako sekvencni radicka(nahoru/dolu) (v lfs funguje vsechno)
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 13.7.2007   #5
schali
Newbie
 
Join Date: 13.7.2007
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by Tommy V. View Post
funguje, ale jen jako sekvencni radicka(nahoru/dolu) (v lfs funguje vsechno)
me to sekvencni razeni na te pace nefachci, na tech padlech v pohode, proste tam skacou kvalty nahoru a dolu, ale kdyz zvolim paku tak to proste nejde
schali is offline   Reply With Quote
Old 13.7.2007   #6
Dallda
Newbie

 
Join Date: 10.1.2007
Posts: 21
Default

Jinak podle meho nazoru je lepsi si na DFP radit pod volanetem a na radicce mam k sobe rucni brzdu (a od sebe tusim vystrazne svetla - ale to je drobnost). Jinak co si vzpominam, tak kdyz jsem poprve nastavoval DFP, tak to taky bylo metodou pokus omyl a nekonec se to nastavilo ani nevim jak, ale co vim urcite, ze jsem je mel taky invertovane, z toho bych si teda hlavu nelamal.

Aby ti jela ta paka, tak ji musis nastavit (priradit tlacitko). Zda se mi, ze to tak nedelas.
Dallda is offline   Reply With Quote
Old 13.7.2007   #7
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

u mna ta paka vpoho, zrovna vcera som ju expermintelne skusil, a bez problemov... aspon technickych - s tou pakou budes pomalsi, kedze dost vacsinu casu musis ist 1 rukou...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 13.7.2007   #8
schali
Newbie
 
Join Date: 13.7.2007
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by Dallda View Post

Aby ti jela ta paka, tak ji musis nastavit (priradit tlacitko). Zda se mi, ze to tak nedelas.
myslis v samotnych ovladacich Logitechu?Podobne jako se to dela u lepsich mysaku, priradi se tlacitku nejaka klavesa ta se navoli ve hre a pak to funguje?nebo myslis v samotne hre, protoze tam sem to zkousel a samozrejme zadna zmena
schali is offline   Reply With Quote
Old 13.7.2007   #9
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Nemám sice DFP, ale ta páka by m?la fungovat jako normální tla?ítka, tzn. v LFS klikneš na "?adit nahoru" a hejbneš s pákou k sob?. Pak klikneš na "?adit dol?" a hejbneš s pákou od sebe. To je celá v?da, v ovlada?ích volantu net?eba nic nastavovat.

Jo, pokud bys cht?l mít nastavený ?azení jak na ?udlech pod volantem, tak na klacku (zárove?), je už treba využít profiler od volantu, p?íp. je možná i jiný ?ešení, ale nevím o n?m.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 13.7.2007   #10
schali
Newbie
 
Join Date: 13.7.2007
Posts: 11
Default

ajaj, sem to ale tlouba , nepochopil jsem prvni prispevek Tommyho kde pise o " H radickach" , sem netusil ze neco takovyho existuje v domeni ze kazdej ma vicemene stejnou sajtru jako je na DFP, takze jsem zurive zadaval volbu "radici paka" a teprve potom predvolil ty tlacitka, nejelo tak sem to dal zpet, mno stacilo to nechat a dat sekvecni razeni , hlavne ze to jede
schali is offline   Reply With Quote
Old 14.7.2007   #11
PeTo
Member

 
PeTo's Avatar
 
Join Date: 14.4.2006
Location: Bratislava
Posts: 153
Default

Ja mam v logitech profilery nastavené tak že mam prepojené madla pod volantom s pákou, ked potla?im pravé pod volantom alebo páku k sebe je + a to druhe -, takže si radim ako sa nudím do zakruty podradovanie na volante a na rovinke pákou radenie +
__________________
TKS Racing Team member

I love
PeTo is offline   Reply With Quote
Old 15.7.2007   #12
TreWoR
Member

 
TreWoR's Avatar
 
Join Date: 10.4.2005
Location: Kunovice
Posts: 356
Default

Jestli mas jeste problem s nastavenim tech pedalu tak v ovladacich panelech - herni zarizeni - Logitech.. Vlastnosti - settings a tam je separe pedals.. to nastavis i v ovladani v LFS a pak jen das osy a kliknes na plyn.. zmacknes plyn abys vedel ktera to je osa a kliknes na tu osu u ktere se jezdec meni.. to same udelas u brzdy.. pak popripade je tam 1 a 0 to kdyz to potrebujes invertovat.. kliknes na 1 a mas to naopak
__________________
http://trewor.ic.cz/obrazky/pmt_bar.jpg
In-Game Nick: PMT| T.Travnicek | Licence S1/S2: Since Summer 2005
CPU: Intel Core i3-370M | Graphic card: ATI Mobility Radeon HD 5470 | RAM: 4GB DDR3 | Connection: Wi-Fi, 6144/1024 | Controler: Logitech DFP

Gabelhirsch:"kdo svodidla nelíbal, ten lfs nejezdil"
Peperson_CZ:"Na tenhle skin mám i setup"
TreWoR is offline   Reply With Quote
Old 18.7.2007   #13
schali
Newbie
 
Join Date: 13.7.2007
Posts: 11
Default

ty separovany pedaly jsou snad ok, ale mam pocit ze ovladace Logitechu jsou asi nejvetsi slabina tehle firmy, vypadava me v LFS FF, klidne i behem samotnyho hrani, restartuju LFS nebo jenom skocim do ovladacu Logitechu a ono se to chytne, stava se to nekomu z vas nebo je to zas problem mezi klavesnici a zidli
schali is offline   Reply With Quote
Old 19.7.2007   #14
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

ja taketo problemy nemam...DFP
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 25.7.2007   #15
schali
Newbie
 
Join Date: 13.7.2007
Posts: 11
Default

opravdu nikdo nema problemy s FF na volantu DFP?Ted zkousim rFactor a taky se me to nejak nezda, k uplnym vypadkum teda nedochazi, ale zas se me ten FF nezda pri samotnym hrani, mozna je to blbe naprogramovany, ale podle me by to melo rvat ruce kdyz se dostanu do smyku - jenze ja ho skoro vubec necitim, misto toho se to spis uvolnuje, no co mozna byl programator jouda
schali is offline   Reply With Quote
Old 25.7.2007   #16
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Programator nebyl Jouda. Vezmi si auto, posli ho dvermi napred a potom to vyhodnot...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 25.7.2007   #17
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

ale jo, programator asi byl trosku mimo, u vsech isi her musis dat silu ff do minusu
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 25.7.2007   #18
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by schali View Post
opravdu nikdo nema problemy s FF na volantu DFP?Ted zkousim rFactor a taky se me to nejak nezda, k uplnym vypadkum teda nedochazi, ale zas se me ten FF nezda pri samotnym hrani, mozna je to blbe naprogramovany, ale podle me by to melo rvat ruce kdyz se dostanu do smyku - jenze ja ho skoro vubec necitim, misto toho se to spis uvolnuje, no co mozna byl programator jouda
nevim jak mam pochopit rvat ruce...kdyz das v realu auto bokem, tak to rozhodne ruce nerve...
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 25.7.2007   #19
schali
Newbie
 
Join Date: 13.7.2007
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by Spangler View Post
nevim jak mam pochopit rvat ruce...kdyz das v realu auto bokem, tak to rozhodne ruce nerve...
jako dobre, ale prece jen bych mel poznat ze je neco spatne ne, ale ono to spis simuluje situaci jako kdyz jsou pneu 1mm nad zemi a ty kroutis volantem absolutne bez omezeni, tak to v realu taky asi nefunguje .

Tommy: neni to FF u te hry nejaky divny, do plusu volant v zatacce tahne jak ma, teda aspon nekdy, v minusu - volant tahne absolutne nesmyslne, ale zas budou asi fungovat smyky(nezkousel jsem protoze do minusu je to nesmysl na beznou jizdu), co tak oboji zaroven to by neslo?
schali is offline   Reply With Quote
Old 25.7.2007   #20
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

FF u DFP mi funguje ve vsech hrach dobre, LFS, GTR 2, GTL , RBR, CMR3-5,MOTOGP2 a nema ani logitech profiler jen ty ovladace. FF man nastavene ve win na 75% ve hre pak dle libosti nikdy do minusu ale.

BTW nezavidim zavodnikum rizeni auta tipu gtr bez posilovace a na tech sirokejch gumach to musi bejt makacka na ruce
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:42.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.