Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15.12.2006   #1
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default Q: Microsoft SideWinder Force Feedback Wheel USB - separatni plyn/brzda

Zdravim,
nepovedlo se nekomu rozbehat pod WinXP/W2k tenhle volant, respektive jeho pedaly tak, aby fungovaly separatne?
Ovladac primo ve WinXP pedaly separatne neumi.
Originalni ovladace jsou psane pouze pro Win9x a pres veskere jejich protesty jsem se dopracoval maximalne tak daleko, ze by sice pedaly separatne byly (byt inverzne), ale brzdovy pedal pak funguje jen jako tlacitko "on/off"(alespon mi to tak pripada. Pokud je nainstalovany originalni ovladac, tak moznost rekalibrace v nastaveni Windows neexistuje, takze pripadny exces s rozhozenou osou nemuzu ani srovnat. Rekalibrace ve hre na to nepomaha.

P.S.: Novejsi ovladace neexistuji.
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2006   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Tady se to jednomu podarilo a druhej skoncil jak Ty, takze si vyber....
EDIT: zapomen na vetu nahore a jdi primo ke zdroji. Melo by to fungovat.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2006   #3
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
EDIT: zapomen na vetu nahore a jdi primo ke zdroji. Melo by to fungovat.
Diky diky moc. Funguje to.

Zminku o foru zovouci se RSC jsem behem hledani taky narazil. Ale uz ne kde ho najit.

Last edited by kmarty; 16.12.2006 at 03:10.
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2006   #4
QuentinUW
Newbie
 
Join Date: 10.12.2006
Posts: 9
Default

Ahoj. Všechno už sem vy?ešil, jen mi ty pedály po?ád fungujou inverzn?. nedá se to n?jak p?epnout? p?edem dík.
QuentinUW is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2006   #5
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

da, primo v lfs je na to cudl
jet is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2006   #6
QuentinUW
Newbie
 
Join Date: 10.12.2006
Posts: 9
Default

to jet: fakt? tak to sem docela kokot. hned to jdu zkusit. dík
QuentinUW is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2006   #7
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Jinak je to zatim jedinej zpusob jak je k tomu ukecat (o jinym zatim nevim).

Co se tyce tech "udelatek", myslim ze ten registrovej fajl nejspis nepomoh (aspon to tak vypadalo). Ale v DXTweaku stacilo kliknout na "Reset to Default" )nebo tak nejak" a bylo to v pohode.
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2006   #8
QuentinUW
Newbie
 
Join Date: 10.12.2006
Posts: 9
Default

a ješt? jeden dotaz. p?i zapnutým force feedback mi volanto dává jakoby sám kontra. a sem p?esv?d?enej, že tak to bejt nemá. ps: return to center tension sem zkoušel vypínat a nepomohlo to. dik
QuentinUW is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2006   #9
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

ano, to je normalni, deje se tak i v realu a na svedomi to ma sbihavost...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #10
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

2 QuentinUW: u n?kterých her ješt? bývá problém, že n?který volanty vyžadují nastavení FF do pozitivních, n?který do negativních hodnot, jinak p?sobí opa?nou silou než by m?ly - snaží se "utéct" ze st?edu.

2 Chaos: opravdu? Já fakt nevím, ale myslel jsem, že hlavní d?vod pro? se rovnají kola je sklon osy rejdového ?epu, caster nebo jak se to správn? jmenuje, který zp?sobí, že p?i zatožení se jakoby nadzvedne auto a gravitace se to snaží dostat zp?t do nejnižší polohy. A p?i driftu to imo zase bude ší?e pneu, která udržuje kola rovnob?žn? se sm?rem pohybu auta. Ale t?eba m? n?kdo vyvede z omylu.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #11
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
2 QuentinUW: u n?kterých her ješt? bývá problém, že n?který volanty vyžadují nastavení FF do pozitivních, n?který do negativních hodnot, jinak p?sobí opa?nou silou než by m?ly - snaží se "utéct" ze st?edu.

2 Chaos: opravdu? Já fakt nevím, ale myslel jsem, že hlavní d?vod pro? se rovnají kola je sklon osy rejdového ?epu, caster nebo jak se to správn? jmenuje, který zp?sobí, že p?i zatožení se jakoby nadzvedne auto a gravitace se to snaží dostat zp?t do nejnižší polohy. A p?i driftu to imo zase bude ší?e pneu, která udržuje kola rovnob?žn? se sm?rem pohybu auta. Ale t?eba m? n?kdo vyvede z omylu.
hmm, je to mozny... nebo to taky mozna dela oboje caster z duvodu jakej si napsal ty a u sbihavosti diky tomu ze vnitrni kolo pak nejede ciste stopu, ale je zatoceny o neco mene (ve stope by bylo pri ackermanovi naplno a nulovy sbihavosti) ...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #12
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Nj, ale volant se vrací p?i sbíhavosti i rozbíhavosti, a? n?jaký kolo jede ?istou stopu nebo ne, auto si najde n?jaký ideální st?ed "nejmenšího odporu", takže pojedou neideáln? ob? kola, to nezatížený asi víc neideáln?, ale rovnat se to bude stejn? bez ohledu na toe-in nebo paralel streer (pokud teda neuvažujeme n?jaký extrémní hodnoty).
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #13
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

tak mas pravdu, sbihavost/rozbihavost na tom nic nemeni, ani tak ackermann.. jen caster na to ma vliv... (aspon v LFS)
sbihavost ma vliv jen na stabilitu pri jizde rovne...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #14
QuentinUW
Newbie
 
Join Date: 10.12.2006
Posts: 9
Default

D?kuju za odpov??. ale opravdu se vám n?kdy v reálu stalo, aby se Vám volant sám zato?il (kontra) a tim p?ehoupnul auto na druhou stranu.....a takhle t?eba na p?tkrát?
QuentinUW is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #15
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by QuentinUW View Post
D?kuju za odpov??. ale opravdu se vám n?kdy v reálu stalo, aby se Vám volant sám zato?il (kontra) a tim p?ehoupnul auto na druhou stranu.....a takhle t?eba na p?tkrát?
to ne, v tom pripade mas FF moc silny, pripadne prehnany nastaveni casteru (rejdovyho cepu)...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #16
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
to ne, v tom pripade mas FF moc silny, pripadne prehnany nastaveni casteru (rejdovyho cepu)...
Nj, jenze on tohle ten volant udela (pokud mluvime o tomtez*) i kdyz mas FF >= 40% (cca +-5%). A pri nizsim nastaveni uz neni FF skoro cejtit (teda je, ale o takovym podklouznuti uz vubec nevim).

*) Mne sice vyslovene nehaze tvrdy kontra cik cak, ale lehky kyvadlo udela. Temer je schopnej se sam srovnat, skoro staci "dumping" jen polozenou rukou na volantu. V realu zadnej zavodnik nejsem, ale mam ten pocit ze predohrab by nemel mit takovou rovnaci ochotu.


(Dyztak to upresnim az budu doma, ted to pisu jen tak po pameti).
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #17
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

no ono i v realu to ten smyk chyta skoro samo, zalezi na nastaveni auta... viz tohle vtipny video (cas 4.42)
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba

Last edited by Chaos; 21.12.2006 at 15:32.
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #18
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by kmarty View Post
ale mam ten pocit ze predohrab by nemel mit takovou rovnaci ochotu.
no nevim, ale ja kdyz dam full throttle ve favoritu pri zataceni, tak se rovna velmi ochotne
jet is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #19
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
no ono i v realu to ten smyk chyta skoro samo, zalezi na nastaveni auta... viz tohle vtipny video (cas 4.42)
NJN 5kovy Bawor je supa nejlepsi tam je ten start a pak ten konec )
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2006   #20
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
no nevim, ale ja kdyz dam full throttle ve favoritu pri zataceni, tak se rovna velmi ochotne
Jj, mate lidi pravdu. Tedko jsem jel v tom svym priblizovadle a to mne presvedcilo ze mam do pravdy celkem daleko :-).
Mozna mne mate to, ze co v realu je rozprostreno do otacky a pul(540stupnu), to mam ve hre tak na tretinu otacky(135stupnu).
kmarty is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.