Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14.2.2008   #1
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default Kvalita internetoveho pripojenia

Ja s Bigmanom mame rovnake pripojenie a od zaciatku roka sa jeho kvalita vyrazne zhorsila. Firma nas ubezpecuje, ze robi co moze aby sa kvalita vratila na uroven z predchadzajuceho roka ale stale sa im neradi. Je to firma WIMAX www.wmx.sk. Tento typ pripojenia je bezdratovy, ale sireny na frekvencii 3,5GH. V priebehu prveho roka nenastalo v LFS prerusenie. Pakety sa vracali na 100% a ping merany na pingmetri na www.dsl.sk sa pohyboval v rozmedzi 30-80ms.

Teraz hlavne cez vykendy sa straca az 30% paketov a ping sa pohybuje okolo 500ms. Co ani pre LFS nie je dostacujuce.

Zaujimalo by ma ako su spokojny uzivatelia hlavne s DSL pripojenim, pretoze to je jedina alternativa na ktoru mozeme prejst. Ti co vam vypadava spojenie (DISCONECTY, LAGY) ake mate pripojenie?

Len poznamenam ze firmu WIMAX vyuziva aj Ryko z Piestan (dufam ze nevadi ze som ta bonzol) a u neho problem nie je, zatial. Z toho mi vypliva ze aj DSL v jednom meste moze fungovat na 100% ale v druhom uz nemusi....
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team

Megin is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

V drtive vetsine pripadu nezalezi na technologii, ale na poskytovateli. Muzes mit bezproblemovy WiFi, stejne jako ADSL, ktery bude stat za prd.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #3
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

asi tak mam WiFi od internet pb a pohoda driv sem mel jinou a padalo to jedna basen. zatim to drzi (musim zaklepat)
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #4
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

já bych se k wifi už nevrátil. ADSL je alespo? pro m? po mnoha letech jiná dimenze odezvy a stability. sice to stojí nesrovnateln? víc a upload je shit, ale stabilita a nízká odezva to s klidem vyváží.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #5
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

no mam 2MB wifi a sel bych do kabelu nebo ADSL kdybych ho mohl mit bohuzel u nas zatim neni jina volba. stahuju kole 250Kb uploaduju kolem 35Kb/s coz je shit no ale ja to mam na surf a zavody cili np. jen rikam zemuzebejt dobra a i spatna Wifi vzdy zalezi na poskytovateli
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #6
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Ja mel taky bezproblemovou WiFi, ale obcas se nasel v okoli nekdo kdo si tam pustil vlastni AP a dokud se nenasel jiny volny kanal, tak jsem se moh akorat divat na packetloss. Ted jsem na pevnym pripojeni a nemuzu si absolutne stezovat. Dokonce je ISP ochoten se prizpusobit s restartama, kdyz mu oznamim cas zavodu.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #7
FragHammer
Member

 
Join Date: 25.1.2007
Posts: 257
Default

Ja mel podobny problemy ze zacatku me WiFi. Pak zmenili typ pripojeni k jejich pateri a slo to krasne do pohody. 7Mbit/7Mbit s nizkymi pingy. Ale musel jsem svy ISP popohanet no
FragHammer is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #8
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Ja mam suprovou Wi-Finu stabilni jak Win98. Sice nam postupne zvedli dl/ul z puvodnich 100/30 na soucasnych 300/60 (stejne porad malo), ale vypadky jsou na dennim poradku, pingy kolisaji mezi 10 a 4000. Bohuzel zadna rozumna alternativa u nas na vesnici neni.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #9
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
Ja mam suprovou Wi-Finu stabilni jak Win98. Sice nam postupne zvedli dl/ul z puvodnich 100/30 na soucasnych 300/60 (stejne porad malo), ale vypadky jsou na dennim poradku, pingy kolisaji mezi 10 a 4000. Bohuzel zadna rozumna alternativa u nas na vesnici neni.
to je presne vono jak u nas no. holt vlada komunismu je porad znat
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #10
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Me problem vypadavani spojeni vyresilo az 5GHz jen cekam kdy me zarusej tohle
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #11
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Takze ako to citam tak problemy mozu nastat vacsimou len pri pripojeni vzduchom, s DSL tu nema nikto problemy... Ci najdu sa aj taky, komu sa stracaju pakety a maju velku odozvu pri DSL?
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team

Megin is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #12
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by Megin View Post
Takze ako to citam tak problemy mozu nastat vacsimou len pri pripojeni vzduchom, s DSL tu nema nikto problemy... Ci najdu sa aj taky, komu sa stracaju pakety a maju velku odozvu pri DSL?
u DSL zalezi jaka je u vas linka ,jinak by problemy nemeli bejt, pokud nekdo netrhne kabel nekde
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #13
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

u mna len velmi vynimocne. naposledy asi minuly mesiac (pingy 200-500ms, packetloss asi 30 percent), ale bola to len otazka 10-15 minut a mam podozrenie ze to bolo pretazenim routera. inak slape priam ukazkovo (radsej zaklopem

// provider : T-Com 4G Turbo 2 (1536 down, 256 up)
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2008   #14
revEn
Member

 
Join Date: 9.3.2005
Posts: 211
Default

wifi rulz... 5GHz Nstreme 80Mbit HD na 2.3km... pingy na dalsi hop <1ms - 20ms pri plnym vytizeni pasma... nemuzu si na wifi stezovat 8)
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! <- Zocker Tempel <- [ZT] revEn

Last edited by revEn; 14.2.2008 at 18:33.
revEn is offline   Reply With Quote
Old 13.6.2009   #15
dravgunov
Member

 
dravgunov's Avatar
 
Join Date: 21.7.2005
Location: Náchod
Posts: 496
Default

Poradte. Mam ted 5GHz Wi-Fi na 99% (stare par mesicu - motorola canopy 5000,- za par kacek se to vzdycky proda) vzdy viz vysledek http://rychlost.cz/rh/20092330584-c9ac91424f.html Mam jit do 8MB ADSL? Jde mi hlavne o stabilitu a rychlost stahovani cena za mesic me nezjima. Ustrednu O2 mam cca 200-300m od baraku, ale vim ze co pripojeni nebo mesto to vetsinou u O2 original. Nechci si to samozrejme pos*at a vypadavat ze hry atd. Dik za kazdou radu
__________________

http://forum.czechlfs.net/image.php?type=sigpic&userid=256&dateline=12137154  20

C2Q Q6600@3.0Ghz / Gigabyte P965 DS4 / 2x2GB 1066Mhz DDR2 / 8800GT 512MB


Last edited by dravgunov; 13.6.2009 at 14:48.
dravgunov is offline   Reply With Quote
Old 13.6.2009   #16
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

jestli jsi s timto spokojen jak to jede, tak bych u toho zustal, zarizeni je to spolehlivy a ne moc nachylny na ruseni.. o2 je skok do hovna, kde kdyz se neco pokazi nemas zadny poradny dovolani oproti mensim providerum s osobnejsim pristupem..
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 13.6.2009   #17
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default

Quote:
Originally Posted by dravgunov View Post
Poradte. Mam ted 5GHz Wi-Fi na 99% (stare par mesicu - motorola canopy 5000,- za par kacek se to vzdycky proda) vzdy viz vysledek http://rychlost.cz/rh/20092330584-c9ac91424f.html Mam jit do 8MB ADSL? Jde mi hlavne o stabilitu a rychlost stahovani cena za mesic me nezjima. Ustrednu O2 mam cca 200-300m od baraku, ale vim ze co pripojeni nebo mesto to vetsinou u O2 original. Nechci si to samozrejme pos*at a vypadavat ze hry atd. Dik za kazdou radu
Já u O2 jsem a nejradši bych je rosekal na nudli?ky, spálil a zakopal do zem?..... Mám mít ten 8MB ADSL, p?i uzavírání smlouvy mi ?ekli, že to bude kvalitní p?ipojení s vysokou rychlostí. Když jsem po pár m?sících d?lat test p?ipojení, tak mi ?ekli že jsem od úst?edny 5 Km a že víc než 1 MB nedostanu i kdybych cht?l. Na dotaz ohledn? ceny (Slevy zato, že platim 100%, a dostávám 10%) mi bylo ?e?eno, že nemám nárok a že je to m?j problém (LOL). Takže od O2 b?žim co nejdál to jde. Pokud máš ale úst?ednu 200 - 300m daleko od baráku, tak bych to zkusil. P?ipojení mi spadne jednou za uherák a stabilita je taky na skv?lý úrovni, ale ta rychlost.... Na druhou stranu mi to sta?í, ale takovýdle šachy od O2 jsem fakt ne?ekal...
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Old 14.6.2009   #18
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

O2 ADSL lze objednat p?es internet, vyzkoušet a v p?ípad? nespokojenosti do 14 dn? od aktivace bez postihu zrušit (v?. vrácení modemu).
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 14.6.2009   #19
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Wink

Quote:
Originally Posted by Megin View Post
Ja s Bigmanom mame rovnake pripojenie a od zaciatku roka sa jeho kvalita vyrazne zhorsila.
Hmm, rozmýš?al som ?o by mohlo na tejto frekvencii ruši?, pretože to by mohlo by? prí?inou problémov, ale neviem, DVB-T to nebude.

OK, ale k otázke - mal som 2 roky dátovú kartu "Rýchly internet" (Flash OFDM od Flarionu, výborná technológia, nie?o ako budúce LTE siete) - použite?né, ale aj tak som po viazanosti radšej prešiel na kábel, zariskoval som a zobral to priamo od T-Comu (ke? sú to ich káble...), a hoci vybavovanie trvalo strašne dlho a pripadal som si niekedy ako debil, tak tie zaplatené dva megabity ku mne mám stále, výpadky som nepozoroval, pohoda.

"První varianta používá k vysílání užší frekven?ní pásmo v jednotkách GHz (1.8, 2.4 nebo 3.5 GHz) a poskytuje rychlost p?enosu jednotek až stovek kilobit? za sekundu. Tato varianta sítí vzniká hlavn? kv?li p?enosu hlasu a umož?uje p?enos dat na v?tší vzdálenost. Ozna?ení této varianty je úzkopásmová (narrowband)."
http://cs.wikipedia.org/wiki/FWA

Pod?a m?a to nie?o ruší, nepribudol v meste ?alší provider? Nie je tam možnos? nejakej vo?by kanála ako pri Wi-Fi?

PS: A ako bonus niektoré chyby z tvojho príspevku: "bezdratovy, 3,5GH, vykendy, su spokojny, vypliva" - plus nepo?ítam interpunkciu. Prepá?. ;-) Ve?a š?astia s DSL.

Edit: Samozrejme, alebo výrazne pribudlo zákazníkov a nesta?í prenosová kapacita.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 14.6.2009   #20
Pajik CZ
Member

 
Pajik CZ's Avatar
 
Join Date: 18.1.2008
Location: ?eská Rybná, okr. Ústí nad Orlicí, východní ?echy :)
Posts: 357
Default

Quote:
Originally Posted by Fast Jarda View Post
Já u O2 jsem a nejradši bych je rosekal na nudli?ky, spálil a zakopal do zem?..... Mám mít ten 8MB ADSL, p?i uzavírání smlouvy mi ?ekli, že to bude kvalitní p?ipojení s vysokou rychlostí. Když jsem po pár m?sících d?lat test p?ipojení, tak mi ?ekli že jsem od úst?edny 5 Km a že víc než 1 MB nedostanu i kdybych cht?l. Na dotaz ohledn? ceny (Slevy zato, že platim 100%, a dostávám 10%) mi bylo ?e?eno, že nemám nárok a že je to m?j problém (LOL). Takže od O2 b?žim co nejdál to jde. Pokud máš ale úst?ednu 200 - 300m daleko od baráku, tak bych to zkusil. P?ipojení mi spadne jednou za uherák a stabilita je taky na skv?lý úrovni, ale ta rychlost.... Na druhou stranu mi to sta?í, ale takovýdle šachy od O2 jsem fakt ne?ekal...
Nevím, jak daleko jsem já od úst?edny, ale net od O2 mi b?há spolehliv?, stabiln? mám 6Mb/s, nejmenší rychlost, kterou jsem kdy potkal byla 2Mb/s a to bylo fakt ve špi?ce, tušim že ned?le 19- 20,30 hod, ale se službama O2 je naprostá spokojenost U m?...... Naši jsou na vesnici, úst?edna od baráku cca 1,5km, a rychlost netu od O2 3-4Mb/s, padání netu tém?? nikdy. narozdíl od p?edchozího menšího poskytovatele netu. Takže i u nich si dovolim ?íct, že jsou spokojený
__________________
Historický notebook ASUS A6Km, Logitech DFP, ?ídím v papu?ích a v?bec mi to není blbý :) Používám nastavení vozu od CO KDO DÁ INGENIEERING
ve chvílích nudy www.rcdoma.wz.cz
Pajik CZ is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.