Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Problémy s Live For Speed

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16.12.2010   #1
vrtilkaa
Newbie
 
Join Date: 11.5.2007
Posts: 3
Default Nelze p?ipojit k serveru

Ahoj,

mám problém s LFS. Vždy když chci hrát a dám ''zobrazit ostatní servery'', tak se mi nap?. z 80ti server? zobrazí jeden a zbylých 79 jsou jako ''žádná odezva''.
Taktéž když chci vyhledat n?jaký server a chci se k n?mu p?ipojit, tak mi hra napíše ''Server nep?ijal UDP paket a nebo takoé že nebyly p?ijaty informace o trati ?i hrá?i.
Mluvil jsem o tom i s providerem, ale ten ?iká že chyba neni na jejich stran?.
Dokážete mi n?kdo pomoct?
Díky
vrtilkaa is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2010   #2
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Co máš za p?ipojení?
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2010   #3
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Prvé ?o mi napadlo je port forwarding na routeri (ADSL kábel - ADSL modem - router - ethernet - PC), ja forwardujem na IP svojho po?íta?a TCP aj UDP port 63392 a 29339 (zdroj: LFS S2 manual).

Ide o to aby router do týchto portov v rámci NAT (preklad IP tvojich PC v domácnosti na jednu IP pod ktorou vystupujú navonok) "nešahal" a nechal ich také aké sú. Oby?ajne to ale ide asi aj bez toho. Ale to je len nápad.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2010   #4
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Pokud nechceš provozovat vlastní ve?ejn? p?ístupný server, tak žádný port forwarding není pot?eba. Samoz?ejm? je pot?eba zajistit, aby LFS.exe mohlo v?bec komunikovat s netem, tj. pokud máš na windows n?jaký firewall, tak zkontrolovat nastavení.
Máš aktuální verzi LFS? (0.5Z28)
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2010   #5
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Ešte mi napadol ten TCP prepína? vpravo dolu ktorý doteraz celkom nechápem (môžu servery ís? iba UDP? pochybujem), ale skús, TCP áno/nie, refresh.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 18.12.2010   #6
vrtilkaa
Newbie
 
Join Date: 11.5.2007
Posts: 3
Default

Te? se k tomu pro zm?nu p?idalo i ''Informace o hrá?i nedorazily
Ztraceno p?ipojení k serveru''.
Verzi mám nejnov?jší.
Nastavení ve firewall mi p?ijde taky ok.
Už nevim co dál, ten problém trvá docela dlouho.
vrtilkaa is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2010   #7
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

zkus klukum dat vice informaci. jako jaky poskytovatel, jaka rychlost internetu, jaky os system ...
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2010   #8
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

neviem cim to je ale aj mne sa v poslednej dobe casto stava ze ked dam zobrazit servery tak mi ich zobrazi tak 100 a ostatnych 500 mi napise ze bez odozvy... tak vzdy musim potom dat "pripojit sa na konkretny server" a to vzdy funguje bez problemov...ale ked clovek neviem kam chce ist tak je to trochu blbe
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2010   #9
RoBo_SK
Moderator

 
RoBo_SK's Avatar
 
Join Date: 23.12.2007
Location: Košice
Posts: 179
Default

Presne tento problém som mal a problém bol u provaidera... prišlo sa na to že ich system to blokoval, nakoniec mi to odblokovali bolo to ešte dos? dávno asi 3 roky dozadu. A v prvom rade ked skusas funkcnost tak to zapoj bez routra ak sa da len vraz priamo kabel do PC a ked to nepojde problem je u provaidera ktorý to blokuje. (+vypni firewall windowsu), tak si nainsto overíš ze problem nieje na tvojej strane.

Substance: herne servery pouzivaju v 99% UDP pretože je to ove?a rýchlejší protokol ako TCP
__________________
------------------------------------------------------------------------
Robert"RoBo_SK"Zima| Herne zariadenie: Logitech G27|
------------------------------------------------------------------------

Last edited by RoBo_SK; 19.12.2010 at 15:23.
RoBo_SK is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2010   #10
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by RoBo_SK View Post
Presne tento problém som mal a problém bol u provaidera... prišlo sa na to že ich system to blokoval, nakoniec mi to odblokovali bolo to ešte dos? dávno asi 3 roky dozadu. A v prvom rade ked skusas funkcnost tak to zapoj bez routra ak sa da len vraz priamo kabel do PC a ked to nepojde problem je u provaidera ktorý to blokuje. (+vypni firewall windowsu), tak si nainsto overíš ze problem nieje na tvojej strane.
no ja som si takmer isty ze problem nie je u mna lebo doma v ziline mi to funguje normalne a tu v brne to blbne...ale nastastie sa da pripojit ku kazdemu serveru len ho nevypise...
kabel sa mi neda vrazit do pc bez routera...ma to inu koncovku
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2010   #11
RoBo_SK
Moderator

 
RoBo_SK's Avatar
 
Join Date: 23.12.2007
Location: Košice
Posts: 179
Default

No vravel som ak sa dá. Ja mám tú výhodu že mne ide do domu pramo ethernetový kábel to sa zvykne tak robi? ke? máš optické pripojenie pretože optické káble idú do bloku kde je ich modem / switch a takéto ADSL zapojenie vä?šinou zvykne by? tak že do domu ide nejaký koaxiál ktorý kon?i v modeme a od?ia? ide ethernet a ten som práve myslel že by mohol vrtas zapoji? do pc a vynecha? tak router iba tak si overí že problém nieje u neho. Na 99% je to aj tak provaider lebo on riadi komunikáciu s vonkajším svetom ur?ite sa LFS znepá?ilo nejakej ich automatike tak to blokla.
__________________
------------------------------------------------------------------------
Robert"RoBo_SK"Zima| Herne zariadenie: Logitech G27|
------------------------------------------------------------------------
RoBo_SK is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:40.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.