Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 7.12.2008   #81
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

registrovan na 22.2.2009 v 10.30
uvidime co to bude zac
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 8.12.2008   #82
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
registrovan na 22.2.2009 v 10.30
uvidime co to bude zac
cim jedes?
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 8.12.2008   #83
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

pravdepodobne felicie kombi - rikal jsem si ze by bylo nejlepsi kdybych to absolvoval s autem, se kterym jezdim nejcasteji. Bohuzel muj mladsi bratricek si ji vcera vzal a nekde to oprel, takze ji budu muset uvest do pojizdneho stavu
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 8.12.2008   #84
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Tak p?ijedu taky (?ervená fabka) v ned?li, akorát o hodinu d?ív než vy dva. Když už nic, tak to bude aspo? p?knej výlet. Snad.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 20.2.2009   #85
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Tak panove jak se srazime?
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2009   #86
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Wood snad doklouže na devátou. Ale bude to pruda, vstávat ráno tak brzo...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2009   #87
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine View Post
Wood snad doklouže na devátou. Ale bude to pruda, vstávat ráno tak brzo...
jak pojedes z prahy? Dalnici nebo okreskema?
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2009   #88
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Slovenské cesty: http://aktualne.centrum.sk/domov/reg...tml?id=1176026
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2009   #89
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Jendan: Asi se potáhnu p?es Prahu a pak po dálnici do Nový Vsi nebo co to tam je, pak už "prdelní" silnice na sever. Uvidím podle aktuální situace a nálady. A taky jsem zv?davej na p?ívaly sn?hu, to jsem si ten výlet p?kn? naplánoval - bude škola smyku ješt? p?ed za?átkem kurzu.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2009   #90
Engine CZ
Member

 
Engine CZ's Avatar
 
Join Date: 23.4.2007
Posts: 100
Default

Pak napište, jaké to bylo. Já tam jedu za 14 dní, tak jsem zv?davej.
Engine CZ is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2009   #91
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine View Post
Jendan: Asi se potáhnu p?es Prahu a pak po dálnici do Nový Vsi nebo co to tam je, pak už "prdelní" silnice na sever. Uvidím podle aktuální situace a nálady. A taky jsem zv?davej na p?ívaly sn?hu, to jsem si ten výlet p?kn? naplánoval - bude škola smyku ješt? p?ed za?átkem kurzu.
taky jsem si rikal, ze situace venku eliminuje "nebezpecne ridice". Doufam ale, ze nepotkam nejakeho eliminatora.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 22.2.2009   #92
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Vstal jsem, kouknul z okna a jdu zase spát, v tomhle po?así nikam nejedu. Tentokrát se bohužel p?edpov?? po?así trefila.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 22.2.2009   #93
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Takze 45 minut teorie, ktera byla orientovana na vsedni ridice. Rekl bych, ze jsem si i presto odnesl o neco vic nez s cim jsem prisel.
Bylo poznat, ze instruktor nam ma co rict. Bohuzel museli do 45 minut narvat to nejdulezitejsi. Myslim, ze kdyby to byl normalni placeny kurz, tak by to mohla byt vetsi sranda(sranda byla). Instruktor casto nazyval pretacivy smyk "ten zabavnejsi" a obcas zavtipkoval.
Zajimavost: Na jednom slidu byl pouzit material, ktery nekdo pred dobou postnul na foru do zavodni skoly.
Takze teorie trochu nuda prokladana zajimavejma vecma + pohodovej typek.(alespon me se tak jevilo)= ne uplne ztrata casu.
Jizdy:
Skladaly se ze tri casti v celkove dobe asi hodina a pul.
Pul hodiny jsme jezdili "Jizdu zrucnosti". Aspon takto vznesene ji nazvali. Bylo to o tom, kdo zbori co nejmene sloupu z penumatik. Nekteri projizdeli slalom driftem, nekdo krokem a Marlin powerslidem(byl jediny v zastupu mekkych prs s predokolkou).
Nasledovaly kluzne plochy, ktere ponekud pod dvaceti cislama snehu ztracely smysl. Nicmene i tak to byla sranda a mozna zrovna proto. Klouzat se totiz dalo vsude. Po odjeti cviceni na kluzne plose, totiz clovek mohl blbnout na zbytku sosnovy, nez objel kolecko a zaradil se na konec fronty. Ve fronte se cekalo asi tak pet minut. Na kluzny plochy nas volali vysilackama. Nedostatky z cviceni nam sdelovali hned pres vysilacku. Instruktor v T1 byl mene komunikativni nez instriktor na brzdny. Celkova analyza chyb doznavala skutecnosti, ze kurz byl zadarmo.
Cviceni na kluzne plose v zatacce slouzila k zvladnuti jenom nedotaciveho smyku. Myslim, ze nikomu z LFS by nedela vetsi problemy. Slo o to projizdet hlavne se spojkou, v zatacce nebrzdit a kdyz nam utekla adheze na prednich tak povolit volant a chytit ji
Bzdna plocha se vyuzivala k nacviku vyhejbani se prekazce. Napr kdyz jedu po hlavni a nekdo si z vedlejsi vynuti prednost.
Najezd byl tvoren uzkou ulickou z kuzelu, ktera byla asi 15 metru dlouha, nasledoval volny prostor a po nem kuzely postaveny kolmo na smer jizdy. Tem se clovek mohl vyhnout bud zprava nebo zleva, nekteri to ale brali rovne. Pak byl smesny pohled na plaziciho se ridice pod autem. Po vyhybacim manevru se ridic musel zpet trefit do ulicky. Ikdyz jsem si mohl dopredu rozvrhnout na kterou stranu se budu vyhybat, presto se mi nepodarilo trefit zpet do branky. Felda s mekkym podvozkem se mi nechutne rozhoupala. Marlinovi se svoji e30tkou to slo asi lip. Cely problem vidim v tom, ze jsem se snazil reagovat na to co auto dela, nez abych jednal podle rutinne vytvorene reakce, ktera se da asi vytvorit jedine treninkem. Dalsi prujezdy uz byly v poho. Snazil jsem se pouze hledat hranu (abych se od ni na silnici drzel v bezpecne vzdalenosti).
Na tomto cviceni se dalo vynahradit nedostatek z prvniho(pretacive smyky ). Objezd na konec fronty obsahoval dve velice pekne zatacky, kde se dalo vyzkouset vsechno mozne. Rozhozeni, utrzeni zadku, zabrzdeni v driftu(nezkousejte s otevreny okynkem. Zahrajete si na tisicinovou rucicku stopek a snih, ktery kola hrnou pred sebou k vam prijde na navstevu.) a spoustu jinych veci, ktere si tezko nekde vyzkousite.

Proc navstivit kurz:
+Zjistite jak by asi mohla vypadat plna verze. Ja osobne bych do nejake sel ale asi v Moste, kde maji mnohem sofistikovanejsi zarizeni.
+Argument, ze zasnezene parkoviste vam da vic neni podle me pravda. Neznam parkoviste, ktere by bylo tak velke, aby tvorilo zatacku(=dost prostoru) a aby bylo bez obrubniku. Zatacky na okruhu take tvori realnejsi prostredi blizsi silnici nez velky placek, kde si jezdite dle libosti.

Proc zustat doma:
-Pokud v sosnove nebude snich tak si myslim, ze jizdy prijdou o vetsinu kladu a zabav.
Slalom bude nuda. S tim pocitejte.
Kluzne plochu ztrati 66% ze sve atraktivity. Budete se jenom pect ve fronte i s otevrenym okynkem. Chladic toho bude min plny kecky.
-projedete benzin tam a zpet.

Abych to shrnul. Cely kurz byl jako demoverze LFS. Demo je fajn. Ukaze vam co cekat, ale je toho proste malo.

Jen bych jeste dodal, ze na plochach jsme se pohybovali max 40kmh^-1 (coz je smesna rychlost, kterou nikdo na silnicich nedodrzuje). Presto vsichni litali z trati jak na bezicim pasu.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl

Last edited by JENDAN; 22.2.2009 at 20:03.
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2009   #94
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

tak jeste moje poznatky. Instruktoer me dostal vyrokme ze nedotaciviy smyk je bezpecnejsi nez pretacivy, coz je ponekud smesne. Sic pro me, ale je pravda, ze se lidi spise boji pretaciveho, no nevim.
Vyhybaci manevr byl v pohode, tam sem zadny problem jako jendan neme, takze to slo hladce. Co se tyk zatacky, tak s emi za boha nedarilo dostat z aute nedotacivy smyk, protoze to vzdy skoncilo pretacivym i kdyz nevim proc. aby byl nedotacivy tak sem musel jet hodne rychle cca 70, ale pak se s tim uz nci nedalo delat a letel sem po tecne ven. Tak sem to resil rpidanim plynu a projeti zatacky driftem.

Jinak tohle je fakt promo akce, aby nalakaly lidi na ty jejich kurzy.

BTW, clovek si apk mel po kuruz vyzvednou voucher kde je 50% sleva na ten kurz bezpecne jizdy (cca 2600czkl konecna cena) Takze se tam jeste musim pro to zastavit.

A video z akce v Podani zprav na CT. Kdo najde MArlina vyhral bonus

http://www.ct24.cz/regionalni/46483-...ezpecne-jizdy/
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2009   #95
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by marlin View Post
tak jeste moje poznatky. Instruktoer me dostal vyrokme ze nedotaciviy smyk je bezpecnejsi nez pretacivy, coz je ponekud smesne. Sic pro me, ale je pravda, ze se lidi spise boji pretaciveho, no nevim.
smesne mozna pro tebe, ale jinak ma instruktor pravdu... auta jsou delana tak, ze nejlip poberou celni naraz... coz v pripade nedotaciveho smyku a vyletu do lesa je velmi pravdepodny scenar... pak si predstav vlitnout do lesa dverma napred... kterou cestu zvolis pokud chces prezit?
p.s. vsechna dnesni auta "maj nedotacivej set" prave proto, aby lidi, co nevi jak si poradit s pretacivym smykem, vyjeli ze silnice rovne...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba

Last edited by Chaos; 25.2.2009 at 19:28.
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2009   #96
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

no je pravda, ze ja to asi beru jinak. Apise se bojim nedotaciveho, protoze u pretaciveho je preci jen moznost to auto ridit. U nedotaciveho cekam kdyz se chytnou predni kola.

I kdyz je pravda ze instruktor tvrdil to same, ze auto je konstruovano pro celni naraz.
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2009   #97
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Aj ke? riadim predohrab, dívam sa na to rovnako. Vždy radšej pretá?avý, s tým sa vo vä?šine prípadov dá bez vä?ších problémov vysporiada?. Ale pri nedotá?avom ?akám, kým sa chytia predné kolesá ako na spasenie a ?as beží...
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2009   #98
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Auta jsou testovana i na bocni naraz do sloupu.
Spousta vyrobcu ma jeste sve vlastni testy kdy testuji naraz do zadni casti vozu.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2009   #99
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

tak nas taky nelze radit mezi bezne ridice zejo taky mam radsi pretacivej, ale obyc ridic kdyz dostane smyk, tak se vetsinou drzi volantu a doufa ze to nejak dopadne...

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
Auta jsou testovana i na bocni naraz do sloupu.
Spousta vyrobcu ma jeste sve vlastni testy kdy testuji naraz do zadni casti vozu.
no ze jsou testovana je sice hezky, ale vydrz je imo v pomeru tak 10 : 3
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2009   #100
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Hadej proc jsou u soucasnych aut tak tluste dvere.
Ono to mas stejne jedno. Staci natraz do achylovy paty a stejne jsi v ....
Viz Hlinkova havarie.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250


Last edited by Woyta; 25.2.2009 at 20:58.
Woyta is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:50.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.