Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21.9.2006   #41
Galahet
Member

 
Galahet's Avatar
 
Join Date: 3.7.2006
Location: Brno a Krom??íž
Posts: 317
Default

Quote:
Originally Posted by WiRuZik
sam mam a64 3000+ a vidim, ze nestiha..
A co všechno p?i pa?ení LFS d?láš, že ti nestihá?!??! Já mám teda Semprona 64 2700+ k tomu 1GB pam?tí, MB ASUS K8N (cosi), 160GB Seagate a pár "prkotin" jako DFP... a nem?žu si st?žovat... na nic
__________________
Motorstorm - Czech Live for Speed Racing Team

S2 Licence od 31.7.2006
Galahet is offline   Reply With Quote
Old 21.9.2006   #42
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

Quote:
Originally Posted by Galahet
A co všechno p?i pa?ení LFS d?láš, že ti nestihá?!??! Já mám teda Semprona 64 2700+ k tomu 1GB pam?tí, MB ASUS K8N (cosi), 160GB Seagate a pár "prkotin" jako DFP... a nem?žu si st?žovat... na nic
no kdyz vezmu hry, tak treba momentalne me brzdi u GTR2..
kdyz vezmu praci, tak jak pak lita Visual Studio ci Photoshop na dual core.. to je potom radost delat..
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 21.9.2006   #43
Nitemare
Regular Member

 
Nitemare's Avatar
 
Join Date: 4.1.2005
Location: Praha
Posts: 947
Default

drive sem byl taky AMD fanboy, ale musim rict ze v soucasny dobe se rozhodne vyplati koupit core2duo, uz jenom proto, jak de bez namahy a zvlastniho chlazeni pretaktovat....

ja mam ten nejlevnejsi, 6300 (2MB cache ) a dostal sem ho z 1,8 na 3,1 giga (!) bez zvysovani napeti (!!) a s teplotou v zatezi 35 stupnu (!!!)

sel by urcite este mnohem vic, ale nestihal uz chipset, nad 450 mhz FSB je dost nestabilni...

chladim to sice dost masivnim chladicem Noctua se 120mm vetrakem, ale je na dotek uplne studenej.. myslim ze by bohate stacil i ten vetracek co k tomu davaj v boxu...

a prave proto ze neni treba zvysovat napeti procesoru, je sance ten procik znicit pretaktovanim nulova...
kupovat cokoliv rychlejsiho nez ten core 2 duo 2,1 jsou podle me vyhozeny penize... a ty procesory s 4MB cache jsou uz o neco hur pretaktovatelny..

jinak dve jadra se ve hrach moc zatim nevyuzijou (nez bude vic her co pouzivaj vice threadu), ale jestli delate treba enkodovani videa, nebo renderovani, pomuze to dost...
Nitemare is offline   Reply With Quote
Old 14.10.2006   #44
Sali
Member

 
Sali's Avatar
 
Join Date: 25.10.2004
Location: PLZE?
Posts: 175
Angry neslape to

Tak jsem vcera nakoupil u softcomu v Praze a vecer se jal skladat komp.

Gigabyte GA-965P-S3
Intel Core2duo E6300
2x512 MB DDRII Corsair TwinX
ASUS Raeon X1600XT 256MB Silent
SATA HDD WD 256GB

Nakonec jsem se dockal ale zklamani jelikoz mi nenabehne ani bios. Nejspis asi vadna deska, nevim. Vetracky bezi, diody sviti, mys sviti, ale kalavesnice ani neproblikne. Z toho usuzuji na vadnou desku. I kdyz je to divny protoze je nova, pri instalaci zadnej problem nebyl, zadna staticka elektrina, zadne ohybani, zachazel jsem s ni jak v perince :-) Jeniny komponent ktery neni novy je grafarna, kterou jsem koupil na inzerat. Dotycny ale vypadal seriozne a jeste pred prodejem ji pry mel v kompu. Bohuzel ji nemam jak odzkouset. No proste mi zbyly akorat oci pro plac :-)
Je to hnusnej pocit kdyz je na to clovek natesenej a pak najednou okrouha :-(( Mam takovyho nerva, ze nemuzu ani trenovat na zitrejsi Sun Force Cup protoze bych asi vzteky urval volant.
Sali is offline   Reply With Quote
Old 14.10.2006   #45
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

zapoj repracik (PC speaker, to pistadlo) do dosky, ak este neni zapojeny, a daj vediet, ci PC vydava nejake zvuky pri zapnuti...

ak vydava, vyzera byt chybna nejaka komponenta, ako RAM, CPU, alebo grafika...

odporucam sa este pohrat s pamatami, zapojit len jednu a postupne ju poprehadzovat do vsetkych slotov... velakrat mi toto sposobovala pamat, aj ked nebola vadna..

daj si pozor aj na opacne zapojene IDE a FDD kaple, najlepsie povypajat vsetky kable, okrem toho, ktorym zapinas PC, PC Speakera, ATX a kabla od klavesnice..

takisto povyberaj vsetky PCI zariadenia, nechaj tam len grafiku...

takisto obcas pomoze rozlozenie PC a opatovne zlozenie...

ak vobec nic nepomoze, este skus vybrat CMOS baterku cca na hodinku,
samozrejme PC musi byt VYPOJENE Z ELEKTRINY !

po hodine ju vloz naspat a skus...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 14.10.2006   #46
Sali
Member

 
Sali's Avatar
 
Join Date: 25.10.2004
Location: PLZE?
Posts: 175
Default

Quote:
Originally Posted by eraser007 View Post
zapoj repracik (PC speaker, to pistadlo) do dosky, ak este neni zapojeny, a daj vediet, ci PC vydava nejake zvuky pri zapnuti...

ak vydava, vyzera byt chybna nejaka komponenta, ako RAM, CPU, alebo grafika...

odporucam sa este pohrat s pamatami, zapojit len jednu a postupne ju poprehadzovat do vsetkych slotov... velakrat mi toto sposobovala pamat, aj ked nebola vadna..

daj si pozor aj na opacne zapojene IDE a FDD kaple, najlepsie povypajat vsetky kable, okrem toho, ktorym zapinas PC, PC Speakera, ATX a kabla od klavesnice..

takisto povyberaj vsetky PCI zariadenia, nechaj tam len grafiku...

takisto obcas pomoze rozlozenie PC a opatovne zlozenie...

ak vobec nic nepomoze, este skus vybrat CMOS baterku cca na hodinku,
samozrejme PC musi byt VYPOJENE Z ELEKTRINY !

po hodine ju vloz naspat a skus...

Vse co pises jsem uz vyzkousel, krom opetovneho rozebrani a slozeni a krom vyndani te Cmos baterky. speaker mi nevydava zadne zvuky. po zapnuti ani nepipne. jen se rozbehnou vetracky a HDD. zajimavy je ze myska sviti a klavesnice vubec neproblikne. S pametmi jsem zkusil akorat jednu vyndat ale nic se nezmenilo. Moc se mi do toho nechce, ale zkusim to jeste tedy rozebrat a znovu slozit popr. vyndat tu CMOSku (to jsem ale nikdy nedelal). Jinak diky za namety :-)
Sali is offline   Reply With Quote
Old 14.10.2006   #47
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

jinou grafiku co skusit asi nemas co? treba nejakou starou PCI, dle meho nazoru je bud vydna grafika nebo deska, skus urcite zresetovat bios, treba ji najakej trouba v tom obchode skousel a nastavil tam neco co se nekamaradi s tvymi komponenty
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 14.10.2006   #48
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

jj, ako vravi sosak, skus tam nejaku PCI grafiku, ak pojde, chybny bude ten Radeon...

ak mas moznost, skus tu grafiku v inom PC..
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 14.10.2006   #49
Sali
Member

 
Sali's Avatar
 
Join Date: 25.10.2004
Location: PLZE?
Posts: 175
Default

Tak jsem to zkusil znovu rozebrat a slozit, ruzne prohazet pameti, vyresetovat bios a je to porad stejny. Ted mam venku tu CMOSku. Kdyz ani to nepomuze tak holt budu muset jet do Prahy to vyreklamovat, ach jo.

Last edited by Sali; 14.10.2006 at 22:00. Reason: Pokud tedy nebude vadna ta grafika. nemam ji kde vyzkouset.
Sali is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:35.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.