Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15.8.2010   #1
RoBo_SK
Moderator

 
RoBo_SK's Avatar
 
Join Date: 23.12.2007
Location: Košice
Posts: 179
Default Vypadok elektriny

V poslednom case zacinam mat problem s elektrinou a to takym sposobom ze sem tam niekedy aj dvakrat za den mi spravi elektrina to ze sa drzo vypne a hned sa zapne cele to netrva ani sekundu ale pocitac je na to dost citlivy a hned sa vypne co sa mi stalo aj teraz pri IGTC nastastie som nejzadil... a taka telka alebo veža to ani nezbada ze bol nejaky vypadok ako sa to da riesit ? UPS mi pride trochu zbytocna kedze to je na zalohovanie pri trvalych vypadkoch je aj nejaka ina alternatíva ako UPS ? lebo jak raz zacnem volat do tych elektrarni "zakaznik firmy antik" bude oproti mne len víla amálka.... nikdy to nerobilo ale posledny polrok to zacalo pri burkach a niekedy aj tri krat do dna a teraz ani neprsi ani nic teplo jak v prdely a ono to aj tak spadne
__________________
------------------------------------------------------------------------
Robert"RoBo_SK"Zima| Herne zariadenie: Logitech G27|
------------------------------------------------------------------------
RoBo_SK is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #2
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Je to v celom byte? A byty okolo? (možno je to dom)

Ja mám skoro všetku elektroniku za lacnými vypínate?nými... ako sa to volá, nastrkáš do toho 6 vecí a nie je to rozdvojka, lebo ich je šes? :-), ktoré by mali aj "vyrovnáva?" mierne zakolísania napätia, ale ak to naozaj úplne vypadne, tak inak ako UPS to nevidím. A také krátke výpadky ur?ite neprospievajú životnosti...
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #3
RoBo_SK
Moderator

 
RoBo_SK's Avatar
 
Join Date: 23.12.2007
Location: Košice
Posts: 179
Default

sak to to dost brutalne nici elektroniku a vypadne takto cely blok niekedy dokonca cele mesto sa tu citim jak v bananovej republike a teraz ma napadlo ze triedna v skole mi raz spominala ze to vypadne jedna trafostanica a za ten kratky cas sa nahodi zalozna ci co daco take ale to si snad robia ***** plno penazi za tu elektrinu chcu a vypadava to treba na to naozaj nejake riesenie... co mam doma server tak ten ma tak super zdroj ktory po vytrhnuti kablu dokaze este sekundu ist a potom zhasne takze ten by ten niekolko milisekundovy vypadok si tiez ani nevsimne vidno ze DELL si dava zalezat na tych poweredgoch
__________________
------------------------------------------------------------------------
Robert"RoBo_SK"Zima| Herne zariadenie: Logitech G27|
------------------------------------------------------------------------

Last edited by RoBo_SK; 15.8.2010 at 00:23.
RoBo_SK is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #4
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

po?i? si UPSku pokud nechceš aby ti PC padlo. Pokud je to velice krátký výpadek tak by mohla možná sta?it jen p?ep??ovka ale musí mít trafo ne pojistky
__________________
...ano, dovedu. Dovedu si p?edstavit tém?? cokoliv, protože ješt? v?tší než lidská blbost je lidská hamižnost. Rozpíná se rychleji než vesmír a její síla se konstantn? rovná nekone?nu.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #5
RoBo_SK
Moderator

 
RoBo_SK's Avatar
 
Join Date: 23.12.2007
Location: Košice
Posts: 179
Default

mam nejaku trapnu pepatovku samozrejme s poistkou a preto som hladal nejaku inu alternativu ako UPS lebo najlacnejsia stoji 100EUR ale vydrzi 30 min pri 200W odbere ci ako sa to uvadza
__________________
------------------------------------------------------------------------
Robert"RoBo_SK"Zima| Herne zariadenie: Logitech G27|
------------------------------------------------------------------------

Last edited by RoBo_SK; 15.8.2010 at 00:44.
RoBo_SK is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #6
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

me se tu jedna starsi UPS bez baterky vali, ale posilat na ukrajinu se mi to nechce
jet is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #7
RoBo_SK
Moderator

 
RoBo_SK's Avatar
 
Join Date: 23.12.2007
Location: Košice
Posts: 179
Default

mal by si pracovat niekde na PC podpore lebo tvoj post zasadne vyriesil moj problem a zopakuj si zemepis
__________________
------------------------------------------------------------------------
Robert"RoBo_SK"Zima| Herne zariadenie: Logitech G27|
------------------------------------------------------------------------
RoBo_SK is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #8
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

dik chtel jsem tim rict, ze kdybys nekdy nahodou cestoval pres CR, konkretne pres hradec, tak bych ti tu ups venoval...
jet is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #9
RoBo_SK
Moderator

 
RoBo_SK's Avatar
 
Join Date: 23.12.2007
Location: Košice
Posts: 179
Default

a este otazka ked dam predlzovacku do prepetovej predlzovacky obidve budu fungovat normalne myslim to tak ze ci aj predlzovacka v prepetovej predlzovacke bude chranena? lebo niktorí ludia hovoria zevraj pokial sa do prepatovky da duha predlzovacka veci v nej zapojene nebudu mat ochranu... je to len dalsi marketingovy tah aby si clovek nakupil 50000 prepatoviek ? ci to ma aj daco realne v sebe ?
__________________
------------------------------------------------------------------------
Robert"RoBo_SK"Zima| Herne zariadenie: Logitech G27|
------------------------------------------------------------------------
RoBo_SK is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #10
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Samozrejme, ze ochranu budu mat: prepatovku ti staci zapojit do zasuvky v stene a vsetko co potom do tej predlzovacky s prepatovou ochranou zapojis uz bude chranene a vobec nezalezi na tom ci tam zapojis 10 predlzovaciek za sebou. Ale aby si to nepochopil zle - stale treba dodrzat maximalny povoleny vykon pre tu predlzovacku, pretoze zazil som situaciu ked bola zapojena jedna predlzovacka a v nej niekolko rozdvojek a v tam bol zapojeny pocitac, audio zosilovac a este tusim veza plus nejake svetla, vysledok bol ten, ze kabel predlzvoacky sa dost vyrazne zahrieval
A este k tvojmu problemu: nie som si isty, ci ti prepatovka pomoze, pretoze tebe tie problemu sposobuju poklesy napatia, nie vykyv napatia smerom nahor.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #11
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Trošku odveci k téme: mal som budík na 3:55 lebo som chcel ís? na túru, ale vidím že vonku sa blýska, tak som fyzicky povypínal tieto predlžova?ky aby sa prístroje netrápili ak budú výpadky, asi o jedenástej kone?ne vstávam vidím že hodiny neblikajú takže žiaden výpadok nebol, a po?as toho ako štartoval po?íta? drb, vypadla elektrina. ;-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #12
RoBo_SK
Moderator

 
RoBo_SK's Avatar
 
Join Date: 23.12.2007
Location: Košice
Posts: 179
Default

prepatovovku mam uz dlhsi cas pre istotu lebo týto dementi typu de?omont ktorý sa zamotajú do káblov nikdy nevie? co za chujovinu zase spravia nedavno sa stalo kamosovy ze nameral v zasuvke 250V... a cital som o tom diskusiu na nete viac ludi sa na to z KE stazovalo elektrarne pisu ze oni to nevedia predvidat tj prakticky ze to tvoj problem... platis im za to a este ti oddrbu elektroniku to aby som si tu rovno kupil generator nieco take sa moze stat iba na slovensku
__________________
------------------------------------------------------------------------
Robert"RoBo_SK"Zima| Herne zariadenie: Logitech G27|
------------------------------------------------------------------------
RoBo_SK is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.