Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Závody > Další závody a ligy

View Poll Results: S ?ím byste nejrad?ji jeli letní pohár?
XRT s civilním podvozkem 7 36.84%
LX kategorie (pravidla domluvou/ dalším hlasováním) 4 21.05%
RAC K1 Attack spec. (1% restrikce, +160kg -> 48/52 + rozumné nalazení podvozku) 12 63.16%
jiné (RWD bez slik?) 5 26.32%
Multiple Choice Poll. Voters: 19. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 7.5.2013   #81
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Já taky asi nakonec, je to jednodušší na realizaci a K1 se d?lal myslím i s 2.0T Duratecem, navíc je ten motor RACka v poho.

Posílám poslední set, který jsem zkoušel d?lat. Tak napište, jak se vám s ním jezdí. Na úpravy je ?asu habad?j.
Nevím kde za?ít, když ho vidím tak bych ho hned smazal to vystihuje asi nejlépe.

P?íliš silné brzdy, pálil jsem to p?i 800Nm na 68%, je tam 850Nm na 70%, ty p?ední pneumatiky ti sho?í.

Ubírám si na 750 Nm a 67% s tím vím že se dá jezdit.

Pružiny vyhnané do výšin jež se nepoužívají ani na WR setupech. P?ijde mi hodn? nereálné mít zabetonované pružiny na tak lehkém aut?.

Auto máš p?íliš vysoko, standardn? se auto nastavuje tak že p?i SHIFT+L jsou ty nápravy rovn? né nahoru. Toto je jak setup na rally nebo na tra? kde se ská?í obrubníky.

Tvrdý p?ední antiroll p?i 0 na zadní antirollu není žádná lah?dka na ?ízení.

Steer lock 25°? Nem?lo by toto být spíše podle toho ?ím to kdo ovládá? M?ním na 36°

Ke Caster 3.0 nevím kde jsi vy?etl? Pro? chceš mít z auta ka?enu?

P?ední toe ok, zadní toe je dosti malé, pod 0.3 se snad se žádnou zadokolkou nejezdí v LFS. Je to reálná hodnota? Nebo? toto bude se bude utrhávat ost?e místo uklouznutí. M? to až tak nevadí sám ho nižší nežli ostatní ?asto používám ale zde bych ho zrovna dal na +0.3.

Parallel steer 50%, ok mám stejné, vcelku na n?m ani tak nezáleží.

Siln? zav?ený simulovaný 1 cestný diferenciál na 40% p?i malém preloadu pro silný motor (Nm) není v?bec dobré.

P?evody jsem na KY34 (rovinka KY3) vymaxoval a to rovinka na KY3 je jedna z kratších. Aston má delší. Všechny p?evody jsou krátké né jen 5ka. To?ím to kv?li nim více jak ten to?iv?jší motor...

Všechny odklony na -1.25 no, nebudu to komentovat
Tlaky zadních pneumatik p?ehnan? vysoké až na 215kpa.

---

Zmenšené brzdy a v?tší úhel ?ízení, jdu se projet na KY34.
Za sebe mohu p?edem ?íci že na tomto bych nezávodil p?i pohledu na setup.

Ztráta oproti slabší K1 20v6L je alespo? 2s na kolo, což je asi tak 1s na 2min. Nezatá?í to, pod plynem to díky špatnému diferenciálu (moc zav?enému a další nastavení) p?etá?í. P?ední kola nezatá?í a p?eh?ívám vn?jší stranu pneumatiky. Je to jak jezdit s vrakem. V n?kterých pasážích KY3 p?i vysoké rychlosti to díky špatným frekvencím podvozku poskakuje, uskakuje, tvrdé pružiny a nedolad?né tlumi?e...

Setup a replay v p?íloze.

Toto omezené a vyvážené RAC není špatné, jen když to ale nemá takovýto setup.

Edit:
Další replay K1T3 z K34 a setup K1T3 co jsem ud?lal pro Tweakované K1.

Rozdíl ?as? už je více jak 2s na kolo, což je p?es 1s na 2min.
Má to více výkonu než to tweakované K1 a tak se to více pálí, resp. jede to znateln? rychleji a proto se to více h?eje.

---

Quote:
+ rozumné nalazení podvozku
To se asi neshodneme a i moje spíše civilní nastavení za které by mi bavorák sežral myš je pro "rozumné nalazení podvozku" asi moc "sportovní".

Zatím jsem nezaznamenal pokrok v setupu pro omezené K1 se zamknutým setupem. Tak jak byl byl ne?iditelný bez úprav brzd a ?ízení. A je to defakto vrak ur?ený k otahu na výstavu nebo do šrotu.
Attached Files
File Type: set RAC_K1_^5Attack.set‎ (132 Bytes, 1 views)
File Type: spr K34_K1 Attack.spr‎ (327.5 KB, 2 views)
File Type: spr K34_K1_K1T3.spr‎ (313.6 KB, 1 views)
File Type: set RAC_K1_^5K1T3.set‎ (132 Bytes, 1 views)
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 7.5.2013 at 21:47.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 7.5.2013   #82
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Fast Jarda View Post
A jak ?íká Popelka, 2h RAC+FZ5 byly parádní, akorát si nejsem moc jistý, jestli by to tady op?t fungovalo. Ale up?ímn? asi jen na takovýto tip závodu bych se asi opravdu t?šil....

FBM na roadech by byla parádní Má n?kdo 0.6E slichmod?
RAC + FZ5 bych si dal také.

Slickmód je jako plugin v poslední 1.5 verzi LFS Tweaku
Nezkoušel jsem ale jsou tam pluginy na toto i další v?ci.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 7.5.2013   #83
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

To JackCY --> a vraj sa budes krotit
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2013   #84
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Já taky nevím JackCY, kde za?ít, po p?lce už jsem to nem?l chu? ani do?íst musím ?íct...

Ty seš myšálista a tak se nedivím, že máš problém s brzdami. Pro tebe ten set ale d?laný nebyl, na pedálech to není problém, jen je t?eba dávat jako ve skute?ném aut? pozor na dávkování a né brzdit bezmyšlenkovit? na doraz, klidn? bych zkoušel i vyšší hodnoty ješt?. Nicmén? to jsem si zkoušel pro sebe, pokud by jeli i myšáci, a? si s tlakem d?lají co cht?jí.

(IMHO vyšší brzdná síla umožní lepší brzd?ní, i když se v jistých situacích mohou kola blokovat, a to povede u jezdc? s pedály ke zvýšení skillu, o kterém po?ád mluvíš. Obecn? jízda na setu, který není ideální a nechová se podle pot?eb závodníka povede ke zvýšení skillu rychleji, než jízda na perfektn? vylad?ném setu)

A pokud koukáš na hodnotu po hodnot? a zkoumáš, co se v LFS b?žn? jezdí nebo nejezdí mi nep?ijde adekvátní k tomu, že má jít o civil a né závodní set, a že jde jen o nást?ely set? bez n?jaké hlubší analýzy ?i testování (odjel jsem s tím 10 kol na Goldu i na Gold rev a nem?l jsem problém s pneu) a o to, aby si lidi vyzkoušeli, jak se jim s tím jezdí.

Malý odklon vp?edu a tužší ARB (stejn? mén? než default) je kv?li tomu, aby auto bylo trochu nedotá?ivé a vzadu v?tší tlak, aby pneu tolik nedržely pod plynem.

To že n?kdo doma má volant na 270 stup?? a steerlock na 36, aby byl rychlejší, nemá s reálným civilním sportovním autem nic spole?ného, za minimum považuji 540, zkoušel jsem ten steerlock jezdit co nejníž to šlo, aby se to dalo ješt? dob?e ?ídit pro svoje vlastní pot?šení z toho, že taky musím po?ádn? to?it volantem. P?i závodech bych to musel p?eladit na vyšší ?íslo, abych to ukroutil, protože na mí? jak 540 nepojedu a i když se zamkne steerlock, tak se to dá obejít nekontrolovateln? rozsahem v Logitech profileru, a? si nastavíš v LFS v setu i v ovládání 720 a v profileru 540, to?íš prost? max 540 a né 720.

Pružiny mi taky nep?ijdou moc tvrdé (default má vzadu 90, p?i 60/40, te? máme skoro 52/48, takže default pro toto vyvážení by byl cca 90/83, nastaveno je pouze 76) a ?ekl bych, že skute?ný K1 Attack je v?tší kostit?as, než ten , co jsem poslal. WR sety se kterými to (op?t zbyte?n?) srovnáváš mi p?ijdou obecn? spíše m?k?í, nežli tvrdší. Tvrdší = ovladateln?jší, m?k?í = více trakce, ale jak se utrhne, tak po?ádn?. Takže hláška, že je to tvrdší než WR znamená co?

Se svými ovládacími prvky (plyn i brzda bu? 0 nebo 100%) nejsi adekvátní tester a žádost o redukci grafomanie koukám úsp?šn? ignoruješ..
EDIT II: Beru zp?t, vid?l jsem z tvého videa i jsem zkoušel sám na myši, že se to dá dávkovat rozumn?ji (n?co ve stylu pulsního m?ni?e na zm?nu st?ední hodnoty), i když to není a nikdy nebude ono.

EDIT:
Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
Má to více výkonu než to tweakované K1 a tak se to více pálí, resp. jede to znateln? rychleji a proto se to více h?eje.
Jak více výkonu? Stejných 180kW jako ty, akorát to máš slabší (mén? Nm), jestli si myslel toto.

Jinak dobrá práce s motorem, rád to vyzkouším, jestli najdu ?as nastudovat, jak rozchodit tweak.
__________________

Last edited by Belda_CZ; 8.5.2013 at 13:14.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2013   #85
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Zkoušel ten set už i n?kdo další? Pot?ebuju další feedback, a? m?žu ladit.

EDIT: Nov?jší verze
Attached Files
File Type: set RAC_^1K1 Attack.set‎ (132 Bytes, 5 views)
__________________

Last edited by Belda_CZ; 8.5.2013 at 15:56.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2013   #86
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Tak se mi asi víc zamlouvá model ETCC ve form? dvou kratších závod? bez pitu a pro naše pot?eby s joker lapem, než jeden dlouhý závod, radši dva cca 30 minutové sprinty. Pecka by byla mít safety car na letmé starty.

Závody budou dramati?t?jší, pole se tolik neroztrhá a když se n?co stane (nehoda, problémy s p?ipojením), tak není vše ztraceno.

Jeli by se nap? 4 závody s tímto formátem (1., 3., 4., 6.) a dva endurance (max 1,5h bez jokera s pitem).

Co vy na to?
__________________

Last edited by Belda_CZ; 9.5.2013 at 12:45.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2013   #87
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Tak se mi asi víc zamlouvá model ETCC ve form? dvou kratších závod? bez pitu s joker lapem, než jednoho dlouhého závodu, dva cca 30 minutové sprinty. Pecka by byla mít safety car na letmé starty.

Závody budou dramati?t?jší, pole se tolik neroztrhá a když se n?co stane (nehoda, problémy s p?ipojením), tak není vše ztraceno.

Jeli by se nap? 4 závody s tímto formátem (1., 3., 4., 6.) a dva endurance (max 1,5h bez jokera s pitem).

Co vy na to?
tento system moze byt. BTW.. ten set na RAC je nevhodny nezataca a na vyjazde pretaca...
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2013   #88
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Který si zkoušel, ten poslední? To že p?etá?í je úmysl, není to lepidlo, jako race sety.

EDIT: Chce to pomaleji najížd?t a mén? plynu na výjezdu.
__________________

Last edited by Belda_CZ; 9.5.2013 at 12:44.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 9.5.2013   #89
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
(IMHO vyšší brzdná síla umožní lepší brzd?ní, i když se v jistých situacích mohou kola blokovat, a to povede u jezdc? s pedály ke zvýšení skillu, o kterém po?ád mluvíš. Obecn? jízda na setu, který není ideální a nechová se podle pot?eb závodníka povede ke zvýšení skillu rychleji, než jízda na perfektn? vylad?ném setu)
Což asi ano, jen je to škoda už tak omezené a h??e ovladatelné auto ješt? zhoršovat setupem.

Quote:
A pokud koukáš na hodnotu po hodnot? a zkoumáš, co se v LFS b?žn? jezdí nebo nejezdí mi nep?ijde adekvátní k tomu, že má jít o civil a né závodní set, a že jde jen o nást?ely set? bez n?jaké hlubší analýzy ?i testování (odjel jsem s tím 10 kol na Goldu i na Gold rev a nem?l jsem problém s pneu) a o to, aby si lidi vyzkoušeli, jak se jim s tím jezdí.
Kouknu se na frekvenci a dám ti v?d?t kolik jsi tam nastavil, kolik se asi tak jezdí na závodních setupech s osobáky (LFS p?ípadn? reál) a kolik má formule. P?ijde mi totiž že tam máš frekvenci tak 3Hz možná více což je jak formule.

Osobáky na civilním nastavení jsou m?kké jako lod? a mají snad 1-1.5Hz. Ale kecal bych musím se podívat.

Quote:
Malý odklon vp?edu a tužší ARB (stejn? mén? než default) je kv?li tomu, aby auto bylo trochu nedotá?ivé a vzadu v?tší tlak, aby pneu tolik nedržely pod plynem.


Nekoukej na default setup v LFS, to jsou takové rádoby pokusy co Scawen naklikal p?ed 8 lety nebo kdy. Ješt? bývali RACE_S sety standardn? v LFS d?íve, ty m?li být rádoby závodn?jší ale stejn? stály za starou ba?koru.

Navíc musíš porovnávat frekvence a né jen nastavení vozu
Zm?nil jsi totiž váhu a vyvážení vozidla.

Quote:
To že n?kdo doma má volant na 270 stup?? a steerlock na 36, aby byl rychlejší, nemá s reálným civilním sportovním autem nic spole?ného, za minimum považuji 540, zkoušel jsem ten steerlock jezdit co nejníž to šlo, aby se to dalo ješt? dob?e ?ídit pro svoje vlastní pot?šení z toho, že taky musím po?ádn? to?it volantem.
Ghost jezdí 270 nap?íklad. Tedy alespo? co se pamatuji když o tom povídal.

Quote:
P?i závodech bych to musel p?eladit na vyšší ?íslo, abych to ukroutil, protože na mí? jak 540 nepojedu a i když se zamkne steerlock, tak se to dá obejít nekontrolovateln? rozsahem v Logitech profileru, a? si nastavíš v LFS v setu i v ovládání 720 a v profileru 540, to?íš prost? max 540 a né 720.
P?esn? tak, to nastavení setupu steerlock jde obejít nastavením volantu, p?ípadn? zm?nou citlivosti myši (u m? nejde, mam na pevno snad 400DPI nebo kolik ). Co nejde samoz?ejm? je zvýšit úhel zato?ení vozidla a potom se budou špatn? jezdit úzké zatá?ky kdy zato?íš na doraz a nevejdeš se tam.

Quote:
EDIT:

Jak více výkonu? Stejných 180kW jako ty, akorát to máš slabší (mén? Nm), jestli si myslel toto.
Tweakovaná má mén? výkonu ve st?edních a nižších otá?kách protože má snížený to?ivý moment, maximální výkon je posunut v otá?kách také výše.
Takže když máš graf tak tweakovaná verze motoru má k?ivku to?ivého momentu a výkonu (je to to samé, výkon = moment*otá?ky) níže (mén? výkonu) ve st?edním a nižším poli otá?ek. Je to i poznat p?i jízd? kdy tweakované má mén? síly p?i rozjezdech a více se na ní šlape na plyn.

Nejde pouze o 2 ?ísla u výkonu motoru ale o celý pr?b?h k?ivky. T?eba WRC ano mají omezený výkon a možná i to?ivý moment. Jak tedy dosahují tak velkého výkonu? Mají ho velmi brzy a k?ivka je velice plochá, defakto nasko?í velký to?ivý moment již z nízkých otá?ek a drže se až do konce pole. Proto ani tolik neto?í otá?ky a to turbo tomu toto umož?uje.

Kdyžto s atmsoférou je ?lov?k závislý na tom hnát otá?ky. S turbem tam ten vzduch ale nafoukáš a máš více výkonu už z nižších otá?ek.

Quote:
Jinak dobrá práce s motorem, rád to vyzkouším, jestli najdu ?as nastudovat, jak rozchodit tweak.


Pozkoušej. Tweak sta?í spustit, attach to process (LFS.exe) a potom Load/Nahrát to nastavení co jsem sdílel. Ani není snad pot?eba dávat Update (nahrát zm?ny do LFS p?i Load se provede samo).
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 9.5.2013 at 13:39.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 9.5.2013   #90
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Ty frekvence m? zajímají, ale nezapome?, že Attack je sice civil, ale zas trochu jiná káva, než RSková Ochváva, je to vlastn? okruhovka, takže se to nebude moc lišit od závo?ák?.

Formule je ješt? trochu jiná káva, klidn? p?es 5. Myslim, že když to bude 2-2.5, že to bude OK pro naše pot?eby.

Už pon?kolikáté jsme si cht?l stáhnout setup analyser, ale nikdy to n?šlo, m?žeš poslat?
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 9.5.2013   #91
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Ano bude to delší ale t?eba ti to pom?že nebo n?komu dalšímu kdo d?lá setupy:

Dobrý pomocník je VHPA a je ?aste?n? ud?lán p?ímo pro LFS, to až tak že zdrojový kód nejde zv??ejnit nebo? v tom má v?ci od Scawena které nesmí na sv?tlo denní.

Te? koukám že tam jsou i odkazy v programu na spoustu web? se specifikací vozidel. Ale asi jen základní. Každopádn? nevidím problém zkusit napsat do K1 a optat se jich, t?eba budou ochotní n?jaké informace zasdílet pro K1 Ligu. Nikdy nevíš.

Info o frekvencích pružin. Nehledám to te? v LFS manuálu, ale je to tam také n?kde. Takže toto je pro reálná vozidla:
Diskuse.
Vysv?tlení. (i nákla?ák? a autobus?)
Výpo?et.
Kalkula?ka a další p?ehled frekvencí podle typu vozidla.

Sám si je ukládám, hodí se na pro?tení

Jestli to necheš ?íst tak tady máš výtah:
Quote:
I believe expensive luxury cars aim for about 1Hz and and production factory sporty cars about 2Hz
Quote:
But what if we don’t care much about ride – we want the stiffer suspension that will help control pitch and roll? Then we’ll be in the range of 2 – 2.5Hz for sporting cars. (Typical sedans are in the range of 1 – 1.5Hz.)
Spo?ítaná frekvence pro Hondu/Acuru:
Quote:
1.34 Hz
P?epo?ítám ti to na Hz:
Quote:
Hints: From the Competition Car Suspension book.
1 - 1.33 Hz, 60 – 80 cpm Comfortable road car. (XFG, XRG, UF1, ...)


1.33 - 1.66 Hz, 80 – 100 cpm Sports road car. (XRT, FXO, RB4, FZ5, RAC, ... tedy pokud beru sportovní nastavení, jinak klidn? kategorie 1 - 1.33Hz pro denní ježd?ní)


1.66 - 2.08 Hz, 100 – 125 cpm Racing cars without wings or ground effects. (LX4, LX6, jsou lehká a tak mají vyšší frekvence, UFR, XFR, p?ípadn? sportovn? lad?ná FZ5 a RAC, závodní XRT, FXO, RB4)


3.33 - 5.8 Hz, 200 – 350 cpm Current racing cars with downforce. (FXR, XRR, FZR, Formule, ...)


- 8.33Hz, - 500 cpm Ground effect era cars. (Staré F1, ...)
Ground effect je podtlak pod podvozkem, alá Formule, GTRka s difuzorem asi a auta s v?trákem na odsávání vzduchu z pod podvozku (ano taková závodní auta existují). Toto v F1 omezili od 80 let.

S LFS GT2 když koukám na setupy tak se držíme kolem t?ch 2.8-3.5Hz.
LFS trat? jsou hodn? k?ivé a hrbolaté, na South City to jde klidn? až k 2.2Hz s GTRkem.

Pro? se na autech s k?ídly používají tak vysoké hodnoty? Protože k?ídla ti p?idávají p?ítlak což je jako by vozidlo vážilo více a to v n?kterých p?ípadech opravdu a hodn? více. Tím pádem frekvence p?i tomto p?ítlaku, v?tší váze klesá. Tím pádem ano stojící auto má 3 a více Hz ale když se rozjede na 200km/h pak m?že mít t?eba jen 2Hz. XRR, 0 km/h ==> 11616 N, 216 km/h ==> 17596 N. Takže XRR s temi k?ídly které tam mám váží více jak 1.5x tolik p?i 216 km/h. Bohužel VHPA mi neukáže jaká by byla výsledná frekvence p?i této rychlosti/p?ítlaku a po?ítat se mi to nechce. Ale tak snad je to jasné

Ta FZ5 nevím, nikdy jsem jí neladil tak je to spíše odhad.

Ve VHPA máš nastavení podvozku:



Zde ti ukáže frekvence podvozku:



Což u road going setupu (asi z packu co jsem dával odkaz d?íve),
je frekvence 1.8Hz. Vcelku rozumná hodnota pro sportovní kabriolet.



Zde potom máš nastavení p?evod? a diferenciálu a ukázku nastavení tlumi??.



Ano, zm?na váhy a jejího rozložení je ve VHPA také použita.
M?žeš si i prohlédnout k?ivku výkonu v nastavení vozidla. (Vehicle Data)
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 9.5.2013 at 16:10.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 9.5.2013   #92
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Ty frekvence m? zajímají, ale nezapome?, že Attack je sice civil, ale zas trochu jiná káva, než RSková Ochváva, je to vlastn? okruhovka, takže se to nebude moc lišit od závo?ák?.

Formule je ješt? trochu jiná káva, klidn? p?es 5. Myslim, že když to bude 2-2.5, že to bude OK pro naše pot?eby.

Už pon?kolikáté jsme si cht?l stáhnout setup analyser, ale nikdy to n?šlo, m?žeš poslat?
Sepisuji ti ty frekvence, i kdyby jsi se neptal

2-2.5 Hz je rozumné, v LFS se tak jezdí se závodními setupy s civilními vozy bez k?ídel.

Jelikož RAC nemá zadní stabilizátor tak je dobré držet p?ední stabilizátor malý a tvrdší pružiny zase tolik nevadí, resp. mohou (to? moje teorie, také nemusí) sloužit jako náhrada tvrdosti stabilizátoru. Nad 2.5Hz už je to pak ale moc pro to auto.

---

Fórum asi nemá spoiler tak zbytek dávám p?es odkazy nebo? by to bylo dlouhé s t?mi obrázky:

K1T3 (K1)

Pružiny 2.4 - 2.45 Hz
Tlumi?e Ano ty reboundy jsou vysoko a s tím jsem i po?ítal že by se museli zmenšit, klikal jsem v LFS z hlavy tak jsou až na doraz.

Frekvence tlumi?? je další kategorie, tam nevím jaké hodnoty se používají u ?eho, spíš se hledá pom?r p?edních a zadních a ladí se to na ur?itou tra? a handling (?esky asi chování vozidla p?i ?ízení, zatá?ení, zm?nách smeru).

Pracovní délka pružin stejná nebo vyšší nežli road going setup. Auto jsem dal schváln? vysoko jak by normáln? asi bylo. Zav?šení kol v rovin? když se tam naloží pilot a palivo.

A K1 Attack (K1, první setup co jsi sdílel)

Pružiny 2.72 - 2.88 Hz Což je hodn? vysoko jak jsem již poznal z jízdy. Zabetonované a skákací. Na KY3 to vysloven? hopsá ve vysoké rychlosti a ty tlumi?e to nezachrání. Na South City? Sebevražda.
Tlumi?e Máš více p?etá?ivé nežli mám na K1T3. Road going setup je má vysloven? nedotá?ivé pod plynem. Tak jak se normální auta ladí aby se v tom lidi nezabili.

B K1 Attack (K1, poslední setup co jsi sdílel)

Pružiny 2.72 - 2.81 Hz Stejné jako p?edchozí.
Tlumi?e Trochu mén? p?etá?ivé pod plynem i když zm?nou n?kterých nastavení jsi si proti?e?il, jedno to zmenšovalo a druhé op?t zv?tšovalo zpátky.

Vozidlo máš zbyte?n? vysoko, sta?í se podívat na SHIFT+L (Susp) v LFS.

Starý LFS RACE_S setup (RAC, ANEB JAK NENASTAVOVAT VOZIDLO)

Pružiny 2.66 - 3.19 Hz Zbyte?n? vysoko a ten p?ední stabilizátor je naprosto nemožný.
Tlumi?e By se ješt? dali p?ežít ale ten diferenciál je moc zav?ený. Preload 150, VHPA na tomto prehistorickém setupu to nena?etlo nebo na?etlo 0.

FE3 WR Setup Marus (RAC)

Pružiny 2.36 - 2.8 Hz Což je mén? nežli máš na svém civiln?jším setupu.
Tlumi?e Difirenciál dob?e otev?ený na stran? výkonu. Ano strana coast provádí stabilizaci vozidla vzhledem k tomu jak se s tímto vozidlem a setupem zamýšlí jet. Proto je vysoká.

Asi Default setup (RAC) co jsem opsal kdysi nebo byl ješt? zvláš? jako setup a né zakódován v LFS jako je tomu te? s HardTrack a Rally default setupem.

Pružiny 2.99 - 3.09 Hz Bez komentá?e (moc tvrdé)
Tlumi?e Nedotá?ivé tak jak bylo zamýšleno, jen to pokazil t?mi pružinami a stabilizátorem. Op?t dosti zav?ený diferenciál na stran? výkonu, s malým preload a malým coast.

---
V p?íloze setupy a balík road going setup?.
Tímto to uzavírám z mé strany a musíš si s tím poradit sám.
Dohledat na webu nebo na lfsfóru, lfsmanuálu, atd.

VHPA je ke stažení zde.

LFS Analyzátor nepoužívám, používám LFSW nebo? ty analyzátory n?kdy fungují, n?kdy ne, n?co tam jde, n?co tam nejde a ?asto byli zpatlané pro všechny monžné hry a ne jenom LFS. N?kdy fungují n?kdy ne, musí se hledat funk?ní verze co jde stáhnout na lfsfóru apod.

VHPA + LFSW mi sta?í. Bohužel nastavovat ve VHPA je otrava a tak to d?lám v LFS, VHPA bych zm?nil, upravil ale autor ho nechce a z ?ásti také nem?že zve?ejnit. Vývoj se zastavil i když o t?ch pár otravných v?cech ví které by umožnili ho použít k nastavení setupu. Špatn? se tam m?ní hodnoty totiž.
Attached Files
File Type: zip RAC setups + road going setups.zip‎ (4.2 KB, 4 views)
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 9.5.2013 at 17:42.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 9.5.2013   #93
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Tak se mi asi víc zamlouvá model ETCC ve form? dvou kratších závod? bez pitu a pro naše pot?eby s joker lapem, než jeden dlouhý závod, radši dva cca 30 minutové sprinty. Pecka by byla mít safety car na letmé starty.

Závody budou dramati?t?jší, pole se tolik neroztrhá a když se n?co stane (nehoda, problémy s p?ipojením), tak není vše ztraceno.

Jeli by se nap? 4 závody s tímto formátem (1., 3., 4., 6.) a dva endurance (max 1,5h bez jokera s pitem).

Co vy na to?
P?ijde mi to ok.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 10.5.2013   #94
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Dobrá analýza JackCY. Vyzkouším, neslibuju, že to bude hned, minimáln? ne do konce sezóny + ten další týden bude maso ve škole ješt? docela, ale pak. Ideáln? se zastav a m?žem to prodiskutovat a doladit spolu.

Zatim to ladim podle citu (lazením tlumi?? a zmín?nému proti?e?ení jsem se snažil docílit omezení nedotá?ivost v nájezdu -> ubral jsem tlumení nárazu vp?edu a odskoku vzadu a snížení p?etá?ivosti na výjezdu (ubral jsem tlumení nárazu vzadu a odskoku vp?edu) a je to lepší pokaždé, ješt? musim vyzkoušet delší jízdu, rychlejší trat?, doladit p?evody a kouknout na diff, zítra pošlu, co jsem zpatlal dneska - testováno na Goldu.

Momentu, výkonu, jejich závislosti a pr?b?hu celkem rozumím, když jsem d?lal na FAVce mechaniku. Nicmén? stejn? se pohybujeme v LFS tém?r výhradn? v pásmu nejvyššího výkonu, takže na tom zas tolik nesejde, proto ten komentá?.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 10.5.2013   #95
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Pro Klouczecha a FastJardu: jak ud?láte v LFS FBM nebo MRT5 na road pneumatikách?

Tuto možnost ani v Tweaku nevidím. Ano bylo by to hezké ale asi to v?bec nejde.

P?idat slicky na ostatní vozidla, na to n?co bývalo, opa?n? ale nevím.
Jak na to?

---

Pozkouším LX4 a poté se asi p?esunu na XR2.
V FZ5 nevidím význam když se s ní žádné závody nejezdí.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 10.5.2013   #96
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Poslední verze RACka ve specifikaci K1. Drobné, ale hmatatelné úpravy, po pár testovacích kolech se to jeví jako p?íjemn?jší svezení, nicmén? rychleji se mi zajet nepoda?ilo, naopak o 5 setin pomaleji.
Attached Files
File Type: set RAC_K1 Attack 2.set‎ (132 Bytes, 9 views)
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 10.5.2013   #97
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

To už vypadá lépe podle VHPA, ale už na tom nepojedu.

M?lo by to jet rychleji, lépe ovladatelné než ten p?edchozí i když nejv?tší limit co tam te? je bude asi camber ale tak to s civilními auty bývá.

Spíš kdo bude na tom omezeném RAC jezdit a? si to za?nou zkoušet aby se pak nakonci nedivili co to na n? ?eká v garáži
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2013   #98
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Jo to musíš zkusit no, taky jsem myslel, že budu rychlejší, ale nebyl. Asi jsem nebyl ve form? dneska, v?era jsem to n?jak p?etáhl, po dlouhé dob? jsem jezdil asi 6 hodin, takže jsem byl dneska na odpis, vytahané ruce, odrovnaná ramena i záp?stí...

Takže ty ten letní pohár nepojedeš, když bude? Já mám cuky vzhledem k t?m slevám a videím s masírkou p?eb?hnout k iR....
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2013   #99
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Jo to musíš zkusit no, taky jsem myslel, že budu rychlejší, ale nebyl. Asi jsem nebyl ve form? dneska, v?era jsem to n?jak p?etáhl, po dlouhé dob? jsem jezdil asi 6 hodin, takže jsem byl dneska na odpis, vytahané ruce, odrovnaná ramena i záp?stí...

Takže ty ten letní pohár nepojedeš, když bude? Já mám cuky vzhledem k t?m slevám a videím s masírkou p?eb?hnout k iR....
Asi ne, za m? platí jiné RWD bez slick? nebo na slickách
Bavorák nepíše no tak se asi sám nahlásím na GT2, kdyžtak se p?idá pozd?ji.

iR jsem nikdy nesledoval, až na to budu mít PC tak se na n?j podívám ale ty ceny jsou tedy p?epísknuté co jsem zatím slyšel od ostatních. Cena, ok, dá se p?ekousnout ale hry co cht?jí peníze za dodatky m? neberou, ani jsem je nenašel vypsané na iRacingu te? Což považuji za nefér jednání když si toto musím složit? zjiš?ovat. Auta a trat? USA, takže nic moc z mého pohledu. Pro lidi z USA, asi paráda, pro evropany... pokud to nemá vysloven? dobrý fyzikální model to smysl nemá. Pokud tedy n?koho nelákají ty US auta a trat? s cenovkou nebo ligy a více profi záležitosti než jsou asi v LFS, sponzorované ligy atd.? Díky v?tší popularit? a podpo?e.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2013   #100
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Tak fyzikalni model je vyslovene dobry, nerikam, ze je to neco non plus ultras, stejne tak je skvele rF(2) a LFS.

Jestli ti jde o evropske okruhy, tak proc nejezdis rFactor? Mne jde o kvalitni okruhy hlavne a ty jsou v iR spickove.

LFS je pro me srdcovka a jezdit ho urcite neprestanu (zejmena kvuli autum jako XRT a LX a moznosti usporadat si pohar podle nasich predstav), stejne tak neprestanu jezdit rF kvuli tratim, ale rad bych vyzkousel odjet sezonu v iR taky.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.