Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 1.9.2005   #1
Pianoman
Newbie
 
Join Date: 30.7.2005
Location: Praha, ?eská republika
Posts: 29
Default rFACTOR

Zdravím,
otestoval n?kdo z Vás již plnou verzi produktu rFACTOR? www.rfactor.net . Zajímají m? Vaše názory.
D?kuji!
Pianoman is offline   Reply With Quote
Old 1.9.2005   #2
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

to mi staci ^^
http://forum.rscnet.org/attachment.p...hmentid=309305
http://forum.rscnet.org/attachment.p...hmentid=309313
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 1.9.2005   #3
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

hehe, i me
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 1.9.2005   #4
Michelin
Member

 
Michelin's Avatar
 
Join Date: 15.8.2004
Location: Prague
Posts: 367
Default

nelibi, nejde rozchodit hrani po netu ^^
Michelin is offline   Reply With Quote
Old 1.9.2005   #5
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

vypada to jak omalovanky
jet is offline   Reply With Quote
Old 1.9.2005   #6
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

formule ISI

celkem pekny video, ale ten pocit z rychlosti mi pripada dost neumerny, prijde mi to prehnane.. ale graficky pekny..
jinak ale fyzika vypada dobre.. viz i todle..
"Plus, if i have to compare with reality, of course the only real comparison i can make is with the rTrainer. The only thing that car misses to be exactly same feelings and physics of a Formula Dodge (even extetically looks very very similar) is that, i dont feel Gforce
Cuz for all the other stuff, is just REAL"
David Greco is his name
David Greco

procital jsem to forum a napred jsem byl zhnusen Bercovymi dojmy jak se to chova, ale ten ma asi spis v neporadku pc.. jinak se to zda byt ok.. co jsem procital rsc forum tak dojmy jsou vicemene pozitivni.. a framerate je pry ok, jen nekomu to dela divny veci, ale to je asi nejaky bug..
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 1.9.2005   #7
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

a jinak ty screeny co sem daval DoN, tak to vypada, ze to jsou screeny z dx7 nastaveni..
takhle to vypada asi nejak normalne..
auticko
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 1.9.2005   #8
MCz killman
Regular Member

 
MCz killman's Avatar
 
Join Date: 13.12.2004
Posts: 966
Default

hmmm, :brow: nelibi,jak psal Jet vypada to jak omalovanky :clap:
jdu chrápat :vibes:
__________________
street driftmachine in progress
MCz killman is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2005   #9
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

nebo taky jak rikal kamos "vypada to, jakoby ty textury delal scawen"
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2005   #10
Berca
Member
 
Join Date: 11.7.2005
Location: Praha
Posts: 104
Default

Hodim sem co jsem psal na jinym foru:

Tak jsem si to koupil. A musim rict, ze jsem docela hodne na rozpacich.
Odemknuti bylo bez problemu. Po startu jsem vlezl do hry, kde se me to zeptalo, jak se chci jmenovat, odkud jsem apod. Tlacitka skoro nereagovala, jak pomala odezva to byla, musel jsem je vzdycky aspon sekudnu podrzet abyu se neco stalo. Vyplnovani 3 radku mi tak zabralo asi 5 minut. V menu, dobre znamem z dema jsem vlezl do settings, ze si vyberu auto. Mate do zacatku 2, predokolku, co vypada jako Fiat Punto (pesky bych byl rychlejsi) a nejakou malou formuli. Kdyz jsem chtel prohodit tyhle 2 auta, tak jsem vzdycky musel zmenit druh zavodu, coz z nejakych mne neznamyho duvodu trva hodne pres minutu. Muzete si menit skiny, kazda zmena skinu trva dobrych 20 vterin, pricemz ve sve neskonale naivite jsem si myslel, ze jiz nacteny skiny se mi po znovuotevreni nactou ihned. Omyl. Trati je tam asi je tam asi tak 10, ale jsou to short a long verze, takze druhu trati je tam tusim 4 nebo 5. Na trati se to chova myslim fajn, i kdyz mam opet problem (jako vzdycky s ISI fyzikou), ze je to nejaky gumovy, ale to se casem podda. Zvuk je skvely, a clovek se jen spokojene usmiva. Grafika je hodne dobra, ale na muj vkus ne vyborna. Je tam vsude pouzit multitexturing, kdy na hodne detailni texture asfaltu jsou zoufale nedetailni textury car, spar apod. Jel jsem tak na 70% detaily a i tak se o plynulosti zrovna hovorit nedalo (P4 3.4GHz, 1GB ram; GF6600GT). Pri opetovnym nastartovani hry jsem neveril vlastnim ocim. Od poklepani na *.exe do naskoceni menu uplyne zhruba 3 minuty!! Nevim, jestli je to jen mym PC (demo se chova uplne v pohode), nebo samotnou hrou, ale tohle je proste maximalni opruz. Mam pocit, jako by si to na netu pokazdy overovalo, jestli to nemam cracknuty.
Takze zatim jsem z toho lehce rozcarovan a nejsem si jist, jestli jsem tu tisicovku radsi nemel utratit za neco jinyho. Uvidim jeste jak na tom budou mody. Do te doby zustavam jednoznacne u LFS
takhle to vypada u me na PC 1280x960 32bit - zhruba 70% detaily
1280x960 32bit - vsechno na max, krome aniso

Na tech druhych shotech je videt i FPS

NUtno ovsem podotknout, ze se mi muj komp (procesor) prehriva, takze problem s pomalym nacitanim a malym FPS muze byt i tady. Na druhou stranu mi to nikde jinde nedela

__________________
Blimey! Games artist
Berca is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2005   #11
Apendix
Newbie
 
Join Date: 5.1.2005
Posts: 66
Default

Quote:
Originally Posted by Berca

NUtno ovsem podotknout, ze se mi muj komp (procesor) prehriva, takze problem s pomalym nacitanim a malym FPS muze byt i tady. Na druhou stranu mi to nikde jinde nedela
jake mas teploty cpu? grafika je taktovana nebo ne? a co je to vlastne za p4?(nw nebo ta parodie na domaci kamna?)
Apendix is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2005   #12
Berca
Member
 
Join Date: 11.7.2005
Location: Praha
Posts: 104
Default

Quote:
Originally Posted by Apendix
jake mas teploty cpu? grafika je taktovana nebo ne? a co je to vlastne za p4?(nw nebo ta parodie na domaci kamna?)
mam tohle (opsano ze zakazky )
Intel PENTIUM 4 550 - 3, 4GHz BOX Socket 775 800MHz 1MB HT Prescott
Grafika je nepretaktovana
Ted tu nemam zadnej soft na mereni teploty, ale kdyz jsem to tu mel, tak Kdyz zacal vetrak jecet zpusobem, jakym jeci u tohohle, tak byla uz teplota v cervenym
__________________
Blimey! Games artist
Berca is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2005   #13
Apendix
Newbie
 
Join Date: 5.1.2005
Posts: 66
Default

satahni si speedfan
Apendix is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2005   #14
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

tak jsem rfactor licensed.. jestli mate nejaky otazky, tak se klidne ptejte.. todle jsem ted psal na hofyland..
hraju to sice jen 800x600 (dx9) a tak nejak v default nastaveni co mi doporucila hra (asi neco jako medium), ale ta hra vypada i tak naprosto krasne.. fps kolem 60ti.. v pohybu to vypada opravdu uplne jinak nez na screenshotech a ty kokpity nemuzete soudit podle toho, co lidi vytipli na zacatku, protoze tam funguje neco jako mod kariera a narozdil od lfs, ty kredity k necemu jsou (kupovani aut, upgrade..)
zahral jsem si jen offline proti aikum co tam bylo nastaveny, dal jsem si jednu sezonu, ktera obsahovala 3 velke ceny (2 okruhy a jeden oval) a za tu chvili jsem ziskal necelych 20 tisic kreditu.. to v pohode staci na upgrade na GT2 auto a hned je to jinci kafe.. uz to neni takovy to pomaly ukolibany, ale pekne svizna jizda.. zvuky jsou samozrejme taky super.. oproti GTR zlepseni jak bejk, rekl bych.. ale nemohu posoudit, stejnou kategorii aut sem si v rfactoru tezko mohl zkusit..
jeste jsem zkousel nejakou tu mensi formuli a ta mi pripada taky dost verna, velkou F1 jsem bohuzel nezkusil, protoze ta stoji nejakych 2,100,000 coz na to asi jen tak mit nebudu..
ale diky tomuhle vznika otazka, jak to bude v online zavodech? Bude mit kazdy sve auto upgradovany na max nebo snad budu zavodit i s pomalejsimi vozy? No z toho onlinu jsem zkratka trosku v rozpacich, ale single je fajn..
jinak kdyz sem se pripojil na nejaky server s 15ti lidmi, tak to vypadalo ok, ale hromadny start jsem si nezkusil, byl tam jen trenink..

nevim zatim co si o rfactor myslet.. celkem jsem z nej nadsen, ale beru to spis jako offline hru, na ten online jsem zatim dost skepticky.. ale urcite se tesim na moddery a na real trate/auta.. hlavne mod BMW M3CH
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #15
Pianoman
Newbie
 
Join Date: 30.7.2005
Location: Praha, ?eská republika
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by WiRuZik
tak jsem rfactor licensed.. jestli mate nejaky otazky, tak se klidne ptejte.. todle jsem ted psal na hofyland..
hraju to sice jen 800x600 (dx9) a tak nejak v default nastaveni co mi doporucila hra (asi neco jako medium), ale ta hra vypada i tak naprosto krasne.. fps kolem 60ti.. v pohybu to vypada opravdu uplne jinak nez na screenshotech a ty kokpity nemuzete soudit podle toho, co lidi vytipli na zacatku, protoze tam funguje neco jako mod kariera a narozdil od lfs, ty kredity k necemu jsou (kupovani aut, upgrade..)
zahral jsem si jen offline proti aikum co tam bylo nastaveny, dal jsem si jednu sezonu, ktera obsahovala 3 velke ceny (2 okruhy a jeden oval) a za tu chvili jsem ziskal necelych 20 tisic kreditu.. to v pohode staci na upgrade na GT2 auto a hned je to jinci kafe.. uz to neni takovy to pomaly ukolibany, ale pekne svizna jizda.. zvuky jsou samozrejme taky super.. oproti GTR zlepseni jak bejk, rekl bych.. ale nemohu posoudit, stejnou kategorii aut sem si v rfactoru tezko mohl zkusit..
jeste jsem zkousel nejakou tu mensi formuli a ta mi pripada taky dost verna, velkou F1 jsem bohuzel nezkusil, protoze ta stoji nejakych 2,100,000 coz na to asi jen tak mit nebudu..
ale diky tomuhle vznika otazka, jak to bude v online zavodech? Bude mit kazdy sve auto upgradovany na max nebo snad budu zavodit i s pomalejsimi vozy? No z toho onlinu jsem zkratka trosku v rozpacich, ale single je fajn..
jinak kdyz sem se pripojil na nejaky server s 15ti lidmi, tak to vypadalo ok, ale hromadny start jsem si nezkusil, byl tam jen trenink..

nevim zatim co si o rfactor myslet.. celkem jsem z nej nadsen, ale beru to spis jako offline hru, na ten online jsem zatim dost skepticky.. ale urcite se tesim na moddery a na real trate/auta.. hlavne mod BMW M3CH
Jo chlapi,
tak já jsem z toho taky nadšen. Pokud comp zvládá DX9 grafiku a všechny detaily - v?etn? anisa a antialias, což m?j comp zvládá (musí, stál majlant), tak to nemá konkurenci... Obzvláš? efekty v reálném ?ase (západ slunce, p?echod do temné noci, apod... Pokud jde o fyziku, tak tady ISI zabodovali, protože je možné si hrát vyložen? s p?etá?ivým vozem. ?lov?k zkrátka snadno rozpozná, kdy utíká zadek a kdy p?edek - dost ?asu na protiakci a to se mi líbí (handling stojí za to - Driving Force PRO). Když si pohrajete, vyladíte grafiku i volant, nemá chybu. Navíc: pokud jde o online - mé dojmy jsou vynikající - v?etn? ze závod?, více než-li 10 aut - plynulost zaru?ena. Tunning funguje rovn?ž báje?n? a jednotlivé zm?ny se na aut? projevují maximáln?! realisticky (skv?le se promítají do handlingu). Pokud to u vás na compu n?kde hapruje, není to rFACTOR... Když jsem tak pro?ítal BHM MOTORSPORT a další fóra, tak vesm?s maximáln? pozitivní poznatky - od v?tšiny motorsport veterán?, spousta nových témat na r?zných fórech a to máme rFACTOR venku jen druhý den. Klobouk dol?, rozhodn? to zkuste, protože ?ím více si s tím dáte práci, tí rychleji odhalíte skute?ný potenciál toho, co nabízí. LFS neum?e, nemusíme se bát, ale rFACTOR se velmi rychle stane další volbou a protože je postaven na stejných základech jako LFS (netcode, podobné rozhraní i koncept), jedná se o konkuren?ní produkt ?íslo 1... Co na to marketingové vize? Díky rFACTORu - jen díky jemu!!, m?že být S3 nakonec ješt? lepší, takže díky za rFACTOR. Prost? to zkuste, vážn? to stojí za to.

Na záv?r velmi doporu?uji stáhnout nejnov?jší ?íslo magazínu WWW.AUTOSIMSPORT.COM - ?ÍSLO 8 (JE TO V PDF). Tento magazín vychází každý m?síc, je zdarma a jsou v n?m velmi sofistikované informace, recenze rFACTOR je práv? v posledním srpnovém ?ísle (8).
Pianoman is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #16
Felix
Regular Member

 
Join Date: 14.8.2004
Location: Lhenice
Posts: 952
Default

no asi si to stahnu ale nechce se mi vyhazovat prachy za licenci ... ja sem chudej clovek a tezko sem si vydelaval na S2 ... ale za zkousku nic nedam ... ale zatim se mi jevi lip GT legends ... sice je to jina koncepce ale libi se mi vic ... doufam ze vsichni neprejdete na rFactor ... jinak bych musel jezdit sam ^^
Felix is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #17
Pianoman
Newbie
 
Join Date: 30.7.2005
Location: Praha, ?eská republika
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Felix
no asi si to stahnu ale nechce se mi vyhazovat prachy za licenci ... ja sem chudej clovek a tezko sem si vydelaval na S2 ... ale za zkousku nic nedam ... ale zatim se mi jevi lip GT legends ... sice je to jina koncepce ale libi se mi vic ... doufam ze vsichni neprejdete na rFactor ... jinak bych musel jezdit sam ^^
Já také ne,
ono je dost t?žké p?echázet z jendoho na druhý, ale každý má n?co. V?era jsem trénoval s kolegou LFS
Pianoman is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #18
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

Jak rika Pianoman, kazdy ma neco.. lfs nezavrhnu, tu hru miluji a online s nim je jeden z nejlepsich co proste momentalne je.. navic grafika lfs se mi zkratka libi a ty fantasy trate v lfs jsou supr..
v rfactoru mi ty fantasy trate vubec neprijdou tak promakany jako v lfs, takze vylozene cekam na track addony a celkovy mody..
online ma sice dobry kod, auta VUBEC neskacou, ale taky mi neprijde prilis verohodne, jak se pohybuji po trati.. trosku obcas vybrujou, takze mi pripada, ze auta se primistuji a ne zavodi.. takovy zvlastni.. mozna jen muj subjektivni dojem..
jinak jak rika pianoman, ta fyzika je vazne super a ten tuning je opravdu citit.. ikdyz na online zavodeni tuning.. no nevim.. ale co, asi kazdy stejne bude jezdit s maximalne vylepsenym vozem..
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #19
Pianoman
Newbie
 
Join Date: 30.7.2005
Location: Praha, ?eská republika
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by WiRuZik
Jak rika Pianoman, kazdy ma neco.. lfs nezavrhnu, tu hru miluji a online s nim je jeden z nejlepsich co proste momentalne je.. navic grafika lfs se mi zkratka libi a ty fantasy trate v lfs jsou supr..
v rfactoru mi ty fantasy trate vubec neprijdou tak promakany jako v lfs, takze vylozene cekam na track addony a celkovy mody..
online ma sice dobry kod, auta VUBEC neskacou, ale taky mi neprijde prilis verohodne, jak se pohybuji po trati.. trosku obcas vybrujou, takze mi pripada, ze auta se primistuji a ne zavodi.. takovy zvlastni.. mozna jen muj subjektivni dojem..
jinak jak rika pianoman, ta fyzika je vazne super a ten tuning je opravdu citit.. ikdyz na online zavodeni tuning.. no nevim.. ale co, asi kazdy stejne bude jezdit s maximalne vylepsenym vozem..
Je fakt, že na rFACTORu m? nejvíc zatím p?ilákala míra autenticity z hlediska p?ípravy na závody, což je vid?t práv? v oblasti tuningu. V tomto smyslu bude on_line závod?ní na maximální úrovni. Jakmile jsem koupil lepší gumy, racing cockpit, chip a lepší brzdy, tak jsem si nap?. v technických úsecích zatá?ek bez výrazného stoupání nebo klesání polepšil a náskok v jediném sektoru v rozmezí deseti kol posta?il na výrazn?jší ztrátu v sektoru, kde tuning zatím nemám optimální (nesta?í prachy). Díky zlepšení tunningu, byla možná drav?jší jízda a pozd?jší nástup brzd... Zárove? je ideální na LCD sledovat pr?b?h sjížd?ní pneumatik a v d?sledku toho využít jejich maximální potenciál p?i maximální ú?innosti. Tohle je skute?n? velmi výrazný aspekt rFACTORu i na nejnižší úrovni závod?ní (s herkou, která nemá výkon) a velmi se p?ibližuje realit?, protože trati jsou vytvo?eny tak, že je možné nastavení rozvrhnout nejen z hlediska techniky ?ízení, ale také z hlediska maximálního využití profilu trati - který je oproti LFS u jednotlivých tratí - VELMI VÝRAZNÝ. Také se mi na rFACTORu líbí úrove? AI v off_line modu. T?sné souboje jsou spíše na denním po?ádku, ?eká se na chybu, vhodnou p?íležitost, výraznou roli hraje strategie, tunning, nastavení, apod. - ideální pro nácvik on_line. Pokud všechny aspekty rFACTORU vyladíte a dokážete jich naplno využít, je to !hukot! a míra autenticity v mnoha p?ípadech dokáže p?ekonat i GTR (zvuk, fyzika, feedback vozu v ?ízení, rychlost). Z hlediska obrovského po?tu "skrytých pozitivních vlastností" je rFACTOR hodn? návykový a velmi zábavný. To vše navíc velmi realistické, takže ryzí simulace!

Dalším krokem vp?ed u rFACTORU je dokonale vyvážený aspekt jízdy NA LIMITU. U LFS na online závodech je ?asto vid?t, že pokud n?kdo ud?lá drobnou chybu - p?ekro?í jízdu na limitu, ztráta se velmi špatn? dohání, ?asto se do hodin dostanete d?íve, než stihnete zareagovat - to není p?íliš reálné. U rFACTORu je kontrola vozu na limitu mnohem autenti?t?jší a to je práv? kv?li tomu, že p?edtím než-li se z malé chyby stane chyba fatální, máte dost ?asu na protiakci - nap?. p?i p?eto?ení není problém v?as vymá?knout spojku, uvést auto do neutrálního smyku, nepoužít brzdy - v d?sledku toho je ztráta sice znát, ale není tak výrazná... To je fyzika, která mi na LFS chybí zatím nejvíc, doufám, že toto bude možné u S3.

Dalším p?íjemným zlepšením jsou možnosti REPLAY modu. Automatické ukládání závodu (analogie s LFS), tak jako automatické uložení HOT LAP s možností sledovat závody z mnoha r?zných perspektiv (nap?. super umíst?né statické kamery, které je navíc možné ovládat myší).

Když k tomu p?idáte mody, kterých bude brzy hafo, tak je jisté, že rFACTOR si své p?íznivce už našel. Opravdu doporu?uji p?e?íst tu recenzi z AUTOSIMSPORT.COM, je velmi pravdivá a napsána profesionály z oblasti virtuálního motorsportu, takže žádné plky...

Dejte více ?asu seznámení se simulací, jednotlivými dialogy menu, vyla?te grafickou kartu (hlavn? ve Windows), úrove? agrese AI - odpovídající Vašim možnostem, vyla?te volant, nastavte si pot?ebné funkce na tla?ítka volantu (možnosti extrémní) a rozhodn? to zkuste s E-D - efekt 3D je naprosto neuv??itelný práv? u rFACTORu. Není problém vyladit simulátor na konzistentní FPS v maximálním po?tu voz?. Chce to více ?asu, ale jakmile máte všechny funkce pohromad? v harmonickém souladu, rFACTOR nem?že zklamat.
Pianoman is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #20
Jardier
Regular Member

 
Jardier's Avatar
 
Join Date: 14.6.2005
Posts: 773
Default

-odstraneno-

edit by don
__________________
www.bmw1challenge.com driver
BMW 1 Challenge 2006 CHAMPION
www.commerzracing.com
www.jaroslavhonzik.com
CeRT TEAM
Jardier is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:21.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.