Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 7.3.2014   #661
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Ak vam blbne Joux Plane (pravdepodobne ano ), tak kegetys vydal update: http://www.kegetys.fi/another-joux-p...assetto-corsa/
Hlavne ma mrzi, ze ma otestovane a fungujuce Trento Bondone, ale nezverejnil ho
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 7.3.2014   #662
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

To by se na Joux zase mohlo n?co dát, teda na REV, to ješt? nebylo.

Trento bude vydáno oficiáln?, takže sta?í vy?kat - taky m? to ale štve, že ho nevydali už d?íve, na singleplayer je to úpln? ideální, až bude MP, tak už to tak nepotáhne.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 8.3.2014   #663
Radec
Newbie

 
Join Date: 4.5.2007
Posts: 11
Default

Neví n?kdo, jestli nejde n?jak rozumn? omezit rychlost zatá?ení? Hraju to na staré vylétaném gamepadu s analogovýma pá?kama a nem?žu se s tym kl?rn? doml?vit. V LFS je vyhlazení analogového zatá?ení, kde když to dám naplno, tak je to vcelku dob?e hratelné. Tady cuknutí do pá?ky znamená skok zato?ení a už pak nezatá?ím, ale spíš rovnám smyk...
Radec is offline   Reply With Quote
Old 8.3.2014   #664
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Radec View Post
Neví n?kdo, jestli nejde n?jak rozumn? omezit rychlost zatá?ení? Hraju to na staré vylétaném gamepadu s analogovýma pá?kama a nem?žu se s tym kl?rn? doml?vit. V LFS je vyhlazení analogového zatá?ení, kde když to dám naplno, tak je to vcelku dob?e hratelné. Tady cuknutí do pá?ky znamená skok zato?ení a už pak nezatá?ím, ale spíš rovnám smyk...
glovepie?

Alespo? na to jsem narazil když v AC nebyla myš ješt? a asi by se to dalo použít na všechno možné a hlavn? si upravit vstup podle toho jak chceš na výstup. Nikdy jsem ale nezkoušel a AC jsem rozchodil p?es emulátor volantu z myši.

Zkus kouknout co všechno to umí a jestli by ti to nepomohlo si ud?lat rozumn?jší ovládání pro gamepad.

Osobn? bych ale gamepad asi zahodil pokud to nemá analogové ovladání a je to jenom ON/OFF tla?ítka, to máš lepší myš a klávesnici potom.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 8.3.2014   #665
Radec
Newbie

 
Join Date: 4.5.2007
Posts: 11
Default

Glovepie vypadá to jako zajímavá hra?ka, jen je to trošku jako jít s kulometem na komára. Až bude ?as, tak to zkusím.
Gamepad vím, že není zrovna ideální ovládání, ale nezabere místa, jak volant.
Jedná se o Thrustmaster firestorm dual power 2, takže analog má, jak jsem již psal. Pot?eboval bych jen vyhladit a hlavn? zpomalit osu X neboli zatá?ení.

Jak bych to líp popsal, když t?eba do smyku, tak instinktivn? dám trochu kontra, jenže jak je ta pá?ka malá a nep?esná tak ho p?eženu, protože v AC je to kontra okamžité a vyto?í b?hem mžiku t?eba do plného rejdu na druhou stranu. Prost? to zato?í skokov? a nikoliv plynule.
Kdežto v LFS ?ukne ?lov?k do pá?ky na kontra a plynule za?ne zatá?et na druhou stranu. Prost? se kola p?eto?í na druhou stranu plynule. Volantem také ?lov?k nezato?í skokov?, ale plynule.
Tedy, že bych pot?eboval n?co, co se chová p?esn? jako vyhlazení analogového zatá?ení v LFS.
Tedy mám problém s tym, že mi kola nezatá?í plynule, vždy hned sko?í na úhel nastavený pá?kou. Ne p?ímo od rejdu do rejdu, zatá?í to na hodn? pozic, ale skokov?. Když hodn? pomalu pá?kou hýbu na požadovaný sm?r zato?ení, tak se jezdit dá, ale je stejn? po chvíli cuknu, což vyvolá smyk. Kdybych cht?l t?eba kola do rejdu, tak v AC mi tam kola skokem zato?í, kdežto v LFS díky tomu vyhlazení analogovému se tam kola plynule vyto?í.

V AC je jen gamma, filter a speed senzitivity a nic z toho ned?lá, co bych pot?eboval.


Eh, omlouvám se za slohovku...

Last edited by Radec; 8.3.2014 at 17:08. Reason: Dovysv?tlení
Radec is offline   Reply With Quote
Old 8.3.2014   #666
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Radec View Post
V AC je jen gamma, filter a speed senzitivity a nic z toho ned?lá, co bych pot?eboval.


Eh, omlouvám se za slohovku...
Gamma by m?lo m?nit práv? k?ivku, tím pádem menší input m?že více zatá?et a naopak i v?tší m?že mén?, podle nastavení.
Filter nevím co má být ale ?asto to práv? bývá to by jsi pot?eboval kdy to vyhlazuje vstup a zpomaluje ho, takže i když dáš na ovlada?i maximum doleva tak to trvá t?eba 2s než ve h?e to plné doleva vyto?í. Defakto se hodí pro klávesnice a gamepady práv?.
Speed senzitivity jestli to je to co si myslím tak to v?tšinou vypínám nebo minimalizuji. To totiž mají ob?as ve zvyku podle rychlosti vozidla m?nit jak citlivé zatá?ení bude. Což n?kdo si t?eba zvykne m? to ale štve když zato?ím stejným úhlem/posuvem myši/stejnou délkou stistku a podle r?zné rychlosti vozidla to pak jinak zatá?í.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 8.3.2014   #667
Radec
Newbie

 
Join Date: 4.5.2007
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
Filter nevím co má být ale ?asto to práv? bývá to by jsi pot?eboval kdy to vyhlazuje vstup a zpomaluje ho, takže i když dáš na ovlada?i maximum doleva tak to trvá t?eba 2s než ve h?e to plné doleva vyto?í. Defakto se hodí pro klávesnice a gamepady práv?..
Ano Filter! V?bec sem ho nepožíval správn?, protože 1 mn? vy?adí ?ízení z provozu a cokoliv do 90 prakticky nepoznám. 97-99 cítím tu pravou zm?nu 99 je rychlost zatá?ení p?kn? pomalá, problém je, že volat se sám vrací do roviny tak 3x tak pomaleji, než to pak zatá?í. Ale filter na 97 spolu s rozsahem zatá?ení na 40° se zdá být už vcelku použitelné.

Díky za pomoc!
Radec is offline   Reply With Quote
Old 9.3.2014   #668
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

nz,

n?které hry mívají t?ch nastavení i více, že mají ten filter rozd?lený na 2 hodnoty:
1) tv?j impuls zato?ení
2) automatické vracení volantu na st?ed

Hodnoty v AC neznám ale snad to n?kde mají popsané.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 9.3.2014   #669
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
To by se na Joux zase mohlo n?co dát, teda na REV, to ješt? nebylo.
Tak uz len rozhodnut ake auto. Rozmyslal som bud nad BMW E30 M3 step 1 alebo Lotus Evora GTE. Maloktore z tych, co nam AC ponuka mi pride "vrcharske", takze tazsi vyber. Este z tych co sme nemali (a nezabili by nas vykonom) mi napada BMW Z4
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 9.3.2014   #670
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Já bych klidn? Z4 dal. Je to oby?ejné auto na oby?ejné silnici, tak n?jak to k sob? jde. Na serverech se s Z4 asi moc jezdit nebude, tak a? si ho aspo? jednou užijeme.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 10.3.2014   #671
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Uff, kone?n? jsem se prokousal celým vláknem, je to fuška Bohužel informací, který by m? zajímaly, je tady málo.

AC mam od pátku, ale m?l jsem na n?j ?as dohromady asi p?l hodiny. Je asi strašn? znát, že posledních asi deset let jsem nehrál nic jinýho než LFS.
Byl jsem strašn? zklamanej, když jsem si AC pustil, jakej rozpor je mezi mým pocitem a vámi op?vovaným pocitem z FFB. Já to auto prost? necejtim. V tomhle u m? zatim vede LFS a to s velikánským náskokem. T?žko ?íct, jestli je to jen zvyk nebo opravdu realita. Ale p?ijde mi, že LFS je ve volantu na limitu cítit hodn? podobn? jako v reálu. Mám na mysli ono tahání za volant.

Co jsem se do?et, m?že to mít dva d?vody- jezdím na DFP a nemám dostatek FPS (zatím jsem to za?íznul v nastavení na 60, ale kolik mam opravdu, to neutšim).
Zkusim si s tím ješt? pohrát.
Asi nejmenší problémy mám s tím Abarth fiatem a pak se seriov?jšíma verzema aut. Zatím jsem nezkoušel všechno.

Dost v?cí z LFS mi chybí, t?eba možnost zm?na auta z pitu (rychlejš se tak dají vyzkoušet všechna auta ), na DFP taky nejdou p?ímo ze hry adresovat všechna tla?ítka (Profiler jsem zatím nezkoušel), spojka na tla?ítko... prost? možnosti nastavení t?chhle individuálních v?cí.

Taky bych uvítal, kdyby n?kde byl popis toho, co jaká položka v nastevení (speciáln? v nastavení FFB) d?lá.

Jinak jsem samoz?ejm? nadšenej z grafiky a zvuk?. Zatím bych asi nebyl schopnej n?jakýho souboje plech na plech v multiplayeru, na to ty auta tolik dob?e neovládam, ale v singleplayeru si zatím vysta?ím.

Takže záv?rem za m?, s p?ihlédnutím k o?ekáváním, která jsem m?l na základ? zdejších p?ísp?vk?, jsem hlavn? kv?li FFB spíš zklamanej.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 10.3.2014   #672
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Já jsem tohle zklamání už ?etl a mám pocit, že to bylo v souvislosti se starším hw/volantem. Prost? že na DFP je to dost jiný pocit než na G25+. Nemohu posoudit, AC jsem na ni?em jiném než G27 nehrál, ale když jsem p?ešel z DFP na G27 v LFS, tak i tam to zm?na byla velká (samoz?ejm? k lepšímu).

FPS zjistíš tak, že p?i jízd? najedeš myší k pravému okraji obrazovky, vyjedou miniaplikace, klikni na Render Stats (ikona "60 FPS"), je to ta úpln? první hodnota F:.

FFB/fyziku ale považuji u AC obecn? za o kus lepší než v LFS, i když to je moje srdcovka. T?eba nás S3 posadí na zadek, ale v sou?asné chvíli (na mém železe) prost? AC o dost vede, jak FWD, tak RWD. N?které v?ci ve fyzice se mi v LFS nelíbily už od za?átku, i tak to ale celkov? bylo to nejlepší, co trh nabízel - do vydání AC (vlastn? do nKP, i když to v mnoha sm?rech byl nedod?lek; iR do toho vzhledem k cenové politice nepo?ítám)

Na nastavení volantu používám Profiler: vlastní profil (nutno p?i?adit k acs.exe, ne assettocorsa.exe), overall strenght 100%, degrees of rotation na max, use special game settings and allow adjust zaškrtnuto, jinak vše 0 nebo vypnuto. V AC mám použitý prakticky nezm?n?ný profil pro G27, akorát mám tuším jinak k?ivku brzdy, aby byla více lineární.
Attached Images
File Type: png ac_profiler.png‎ (131.5 KB, 16 views)
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 10.3.2014   #673
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Dík za názor a za tip nastavení. Až bude ?as, pohraju si s tim. Jistojist? ale kv?li tomu nebudu kupovat novej volant, leda by se mi tenhle rozbil
Až Mufisto zprovozní svuj volant, zkusim to u n?j. Sice to neni G25 ani G27, ale n?jakej DF GT (jestli si to dob?e pamatuju), ale rozdíl oproti mýmu jsem v LFS cítil i já.
Možná jsem teda spíš zklamanej ze svýho volantu nebo z FFB v podání mýho volantu. Když tolik mnou respektovanejch lidí píše, že je to super, tak to tak bude.... Zarazil m? jen Lala, ale ten psal taky o starším volantu.
Já pak zas napíšu
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 11.3.2014   #674
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Zkus to u nás, my máme volanty v provozu...
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 11.3.2014   #675
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Tak vám p?kn? d?kuju! V?era ve?er mi to nedalo a zasek jsem se u AC na p?kných pár hodin. A ráno se opravdu, ale opravdu necht?lo vstávat

Poladil jsem to podle Pablových doporu?ení (díky moc) a je to o hodn? lepší. Po?ád teda nejsem úpln? spokojenej a ur?it? bych na základ? zkušeností na mým PC/volantu ne?ek, že je FFB dál než u LFS, ale už se dá tušit, že na vin? je opravdu muj hardware.
V zatá?kách už tak n?jak cítim to správný tahání za volant, když se jede na hran?, p?ejížd?ní obrubník? se mi líbí, ale t?eba zablokování p?edních kol na rovince i v zatá?ce je zatím nic moc.

Zklamanej jsem taky z výkonu mýho PC: AMD Phenom X3 (2,8GHz), ATI Radeon HD4850 (asi 512MB), RAM 4GB. FPS se mi na Monze v single playeru jen s mým autem (bez AI) pohybuje max na 60, b?žn? ale kolísá mezi 20 a 35. A to je už málo. Zkoušel jsem ubrat detaily, ale moc vliv to nem?lo a hra navíc za?ala vypadat celkem hnusn? ve srovnání s p?edchozím nastavením
Nový PC kv?li tomu kupovat nebudu. Ono i sou?asný PC jsem dostal od kamaráda, kterýmu se staram o PC a kterej hraje hry a tak si kupuje ?asto nový PC a m? daruje to starý Takže až si koupí nový, dostanu jeho sou?asný PC Doufam, že to bude brzo, i když to, že se mu narodilo dít?, na tu nad?ji vrhá nep?íjemnej stín

Belda: škoda, že jsem pro AC nebyl "nadchnutej" už jak jsme jeli s Mufistem (Michalem; nevim pod jakym jménem ho znáš) a Lukášem ten maraton v papírn?. A nedojeli to Ur?it? bych si to zkusil. Možná si vyšet?im ?as a na pár kol se zastavim, až si doma vytipuju, s ?im m? baví jezdit nejvíc.
Zatim se mi líbilo M3 E92(?) na Monze a BMW 1 na ten driftovací trati. M3 se mi krásn? ovládalo a zdálo se mi, že ho hezky cejtim a to samý s tou jedni?kou. Drift m? sice nebere, ale ?lov?k se p?i tom nau?í cejtit auto.

Zkusil jsem i Paganini Zonda a to je masakr. Hezký si to zkusit, ale nenau?im se na tom nic. U Ferrari 599XX mi p?išlo, že p?es volant necítim v?bec nic. Jakoby to m?lo peposilovanej posilova? ?ízení v aut? na nákupy do m?sta.

Srdcovka je M3 E30, na tu se vrhnu n?kdy ve?er, až druhej den nebudu muset vstávat
__________________
S2 licence, Logitech DFP.

Last edited by 00Ja; 11.3.2014 at 09:59.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 11.3.2014   #676
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Protože jsi to psal zrovna ty, tak mi to taky nedalo a po X m?sících jsem LFS ve?er pustil, abych si ov??il, že se mi nic nezdá. Vzal jsem XRG/T a na rovince sta?ilo kývat autem, aby d?lalo zadkem smyky a sledovat, co cítím ve volantu a jak se chová zadek v okamžiku, kdy se zase kola za?ínají chytat (p?i p?echodu do druhého sm?ru). To samé v AC.

Bohužel máš nejen starší volant, ale i PC, t?ch 20-35 fps je fakt málo. Takže to z dalších pozorování/"recenzí" vypadá, že vnímání AC je siln? ovlivn?no hw, prost? na starším nefunguje tak/moc dob?e

S tím 599XX jsem m?l úpln? stejný pocit a pár kol pro m? bylo vyložen? zklamáním, už jsem to cht?l vypnout, ale pak se to n?jak zlomilo, je to opravdu brutální bestie (mnohem lepší ?asy na kolo než GT3) a když se s ní jede ost?e, tak tenhle nákupní projev se mi zdá zmizí.

V p?íloze máš ješt? moje nastavení z AC, možná jsem toho m?nil víc. FF gain je t?eba vyladit tak, aby šedý sloupec (v miniaplikaci pedál?) šel nadoraz jen u t?ch nejv?tších sil p?enášených autem na volant, ne aby to tlouklo "o strop" po?ád nebo se tam v?bec nedostalo. Není to síla FF v tom smyslu, že si tady p?idáš sílu na volantu, na to je overall strenght v Profileru. Možná by to cht?lo gain pro každé auto zvláš?, ale já si to nastavil podle pár provedených test? takto a te? už to nezkoumám.
Attached Images
File Type: png ac_wheel_adv.png‎ (60.0 KB, 19 views)
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 11.3.2014   #677
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Pablo, díky. O tom Gainu jsem ?et už v jednom z tvých p?edchozích p?ísp?vk? (fakt jsem to tady pro?et celý b?hem jednoho dne ) a zkusim to vyladit.

P?esn? tohle kývání autem ze strany na stranu je pro m? dobrým testem, jestli mi FFB vyhovuje nebo ne. V LFS je to super, tady po zm?nách podle tvých rad je to lepší, ale není to ono. Ješt? poladím ten FFB (i ve h?e i v Profileru). Ale asi to bude marnej boj vzhledem k mýmu po?íta?i.
Nicmén? i v sou?asnym stavu je to už jezditelný tak, že m? to hodn? baví
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 11.3.2014   #678
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
S tím 599XX jsem m?l úpln? stejný pocit a pár kol pro m? bylo vyložen? zklamáním, už jsem to cht?l vypnout, ale pak se to n?jak zlomilo, je to opravdu brutální bestie (mnohem lepší ?asy na kolo než GT3) a když se s ní jede ost?e, tak tenhle nákupní projev se mi zdá zmizí.
A stejný popis lze ob?as zaslechnout i u reálných supersport?.

Ano pokud se tomu netla?í kudla tak to asi bude spíš jak ježd?ní na nákup, ono v LFS to tak je taky když se jede s GT?kama pomalu.

Jak se na to ale šlápne tak se auto chová tvrd?ji.

Spíš bych byl zklamán kdyby to m?lo moc m?kký podvozek, pak je to opravdu auto na nákupy.

Jinak AC te? stálo o víkendu 650k? v p?epo?tu. P?esn? 649,56k?.


Tra? p?ekonvertovaná z RBR vypadá ok, tra? je to dobrá, RBR má slušné trat? a Francii jsem si tam vždycky užíval, zvláš? Joux Verte za dešt? XD
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 11.3.2014 at 13:39.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 11.3.2014   #679
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by 00Ja View Post
Belda: škoda, že jsem pro AC nebyl "nadchnutej" už jak jsme jeli s Mufistem (Michalem; nevim pod jakym jménem ho znáš) a Lukášem ten maraton v papírn?. A nedojeli to Ur?it? bych si to zkusil. Možná si vyšet?im ?as a na pár kol se zastavim, až si doma vytipuju, s ?im m? baví jezdit nejvíc.
Zatim se mi líbilo M3 E92(?) na Monze a BMW 1 na ten driftovací trati. M3 se mi krásn? ovládalo a zdálo se mi, že ho hezky cejtim a to samý s tou jedni?kou. Drift m? sice nebere, ale ?lov?k se p?i tom nau?í cejtit auto.
Akorát si to budeš muset nainstalovat a nastavit sám, my na ní nemáme komer?ní licenci (která asi ješt? n?jakou dobu bohužel nebude), takže jí nepoužíváme. Ale nainstalovat si jí a jet si na svý m?žeš, to mi neva.

Já ta byl taky, jsem se s Michalem bavil, byl tam Foli taky, za n?koho suploval.

Já mám te? plný ruce práce se stav?ním sim?, takže když už se dostanu za volant, tak trénuju na závody na SIMRace.cz, takže jsem AC zkoušel zatím akorát demo ješt? ve starym klubu.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 11.3.2014   #680
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Belda:
Jojo, já vim, jsme se vid?li, ale asi nep?edstavili Díky za nabídku, pokusim se vyšet?it si ?as a zastavit se, t?eba i s Michalem a když se domluvíme tak, abys m?l ?as i ty a Lukáš (Foli), tak to AC aspo? kolektivn? testnem ;-)

Ale v tomhle po?así se mi do tý tvý kobky moc nechce :P
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:23.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.