Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 6.4.2013   #161
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

N?kde jsem p?ed ?asem vid?l i verzi s pásy. To by mohlo být ješt? zajímav?jší. Ale až jednou bude sim kokpit s inerciálními tlumi?i...
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 8.4.2013   #162
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default RACE CLUB kokpit na prodej

Máme na prodej kokpity, které používáme v Race Clubu, i se seda?kou a stojanem na 3 monitory.
__________________

Last edited by Belda_CZ; 19.7.2013 at 18:16.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 8.4.2013   #163
JÁRA
Newbie

 
JÁRA's Avatar
 
Join Date: 9.3.2012
Location: Brno / Vsetín
Posts: 57
Default

A jak je to s cenou?
__________________
Jaroslav Martinec
S2 Licence - od 29. 1. 2013
Logitech G27 - od 8. 2. 2013
JÁRA is offline   Reply With Quote
Old 10.4.2013   #164
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default kokpit

Ahoj,

kokpit (volant je posuvn? nastavitelný pod úhlem 30°)
+
Recaro (kompletn? stavitelné, posuv, op?rák, výškov? elektricky, nastavení úhlu celé seda?ky, dv? bederky, vysouvací sedák)
+
stojan na monitory (výškov? stavitelný, nastavit se dá i vzájemná poloha - posuv, mezi monitory, VESA 100x100)

komplet za 13 990,-. Je možno po?ídit i kokpit s Recarem bez stojanu za 11990,-.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 5.12.2013   #165
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Ke? už som fotil nový veniec volantu na G25, tak reku že odfotím si už aj celý kokpit a pochválim sa na fóre

Už som sem dávnejšie dával foto kovovej konštrukcii so sedadlom. Odvtedy som ale presedlal na výkonnejší hardware, ktorý mi utiahne aj zobrazovanie na troch Full HD 24 palcových monitoroch s Eyefinity s grafikou Radeon 7950 riadne pretaktovanou a 4-jadrom od Intelu.

?o sa týka periférií, tak ide o dnes už starú klasiku volant G25, kde mám upravenú páku pre tuhší chod, brzdový pedál s progresívnou pružinou GTEye a najnovší prírastok - nový veniec volantu.

Celkovo by som to zhodnotil ako - ?o najviac muziky za ?o najmenej pe?azí
Attached Images
File Type: jpg SAM_6749 (1280x960).jpg‎ (134.1 KB, 62 views)
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 5.12.2013   #166
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Ke? už som fotil nový veniec volantu na G25, tak reku že odfotím si už aj celý kokpit a pochválim sa na fóre
Taky dobry
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 5.12.2013   #167
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

N?co takového bych pot?eboval, z nep?irozené polohy na židli m? po n?jakém ?ase za?nou hrozn? brát záda. Ale p?ijde mi, že máš monitory pod špatným úhlem - t?žko soudit, když jsi nedal fotku z pozice o?í, ale nelámou se ti linie? D?lá mi to vždy, když nemám o?i p?esn? v polovin? výšky monitoru a monitory kolmo k o?ím. Když to ?lov?k srovná, je to úpln? o n??em jiném. Bo?ní monitor zastrkávám za prost?ední, abych 2 ráme?ky smrkl na jeden. Že je víc vzadu si za jízdy nevšimneš, ale ta menší d?lící ?ára vnímání jako jednoho obrazu celkem pom?že.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 5.12.2013   #168
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

odporucam ti nastavit si monitory podla tohto navodu. Ak sa smiem opytat ake monitory to su? Ja mam tiez 24" ale bohuzial zatial len single.. Treba dosetrit + upgrade hardwaru aby to utiahol.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 5.12.2013   #169
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Pani, vdaka za postrehy.

Dal som bocne monitory za predny a perfektne to pomohlo so zmensenim ramu. Akurat mam teraz trosku vacsi problem s Bezel korekciou, budem sa s tym musiet este pohrat.
Co sa tyka uhla monitorov, tak skusal som vacsi aj mensi uhol, ale takto mi to vyhovuje. A nakolko na stole mam aj klavesnicu, podlozku a mys tak napr. vacsi sklon bocnych monitorov by uz nebol mozny.

A presiel som si aj to video co postol Puma, a je vyzera to paradne. Ale vzhladom na to, ze mam monitory na stole, nemam take moznosti ich umiestnenia, aby to odrazalo realny pohlad z auta... Ale dal som monitory teraz co najblizsie ku kokpitu tak, aby este stabilne stali na stole. Skusim sa potom este pohrat s nastavenim zobrazenia priamo v simulatoroch...

Inak monitory mam TN-kove iiyama ProLite B2475HDS. Mal som povodne jeden a dokupoval som neskor dva dalsie. A bol sakra problem ich este niekde najst, kedze dnes su kazdy rok nove modely...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 5.12.2013   #170
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Co sa tyka uhla monitorov, tak skusal som vacsi aj mensi uhol, ale takto mi to vyhovuje. A nakolko na stole mam aj klavesnicu, podlozku a mys tak napr. vacsi sklon bocnych monitorov by uz nebol mozny.
Nevím jestli jsi m? dob?e pochopil, nejde o úhel mezi monitory, ale o úhel plochy prost?edního monitoru v??i tob? + adekvátn? bo?ní. Pokud nemáš na bo?ní monitory n?jaké spc. držáky, tak asi jediná šance jak to vyladit je mít plochu monitor? kolmo k zemi a výšku seda?ky doladit tak, abys m?l o?i v polovin? plochy. Pokud to neud?láš a podíváš se na n?jakou linii (t?eba krajnici dlouhé rovinky), p?i p?echodu z monitoru na monitor je zlomená. Když to vyladíš, je dojem z prostoru úpln? jiný.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 5.12.2013   #171
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

No moje monitory som si vybral aj preto, ze maju pivot a je mozne ich nastavovat ako len chcem - vysku, uhol, natocenie v kazdom smere.

Takze mam vsetky tri presne kolmo na moju tvar/oci, vyskovo dane tak, ze sa presne pozeram do stredu obrazoviek... Mozem ked tak spravit zajtra foto a mozes mi to skontrolovat...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 6.12.2013   #172
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Takze mam vsetky tri presne kolmo na moju tvar/oci, vyskovo dane tak, ze sa presne pozeram do stredu obrazoviek... Mozem ked tak spravit zajtra foto a mozes mi to skontrolovat...
Takhle jak to píšeš to vypadá, že to máš dob?e. Jestli budeš d?lat fotku, tak fo?ák do pozice o?í.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #173
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Aktuální podoba našeho kokpitu - viz foto.

Momentáln? se pracuje na nové konstrukci, která bude demontovatelná, kompaktn?jší, leh?í a variabiln?jší.
Attached Images
File Type: jpg RACE CLUB kokpit.jpg‎ (228.5 KB, 40 views)
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 10.12.2013   #174
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Belda, paradny profi kokpit... raz taky budem mat, ked raz bude samostatna miestnost len pre tento ucel...

Pridavam foto ako vidim cez moje tri monitory - nie je tam kompletny zaber ako to vidim skutocne, nakolko nemam fotak z takym sirokouhlym objektivom... Ale na kontrolu by to malo stacit...
Attached Images
File Type: jpg kokpit - eyefinity (1280x833).jpg‎ (81.6 KB, 47 views)
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 10.12.2013   #175
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

zamna osobne.. troksu by som si FOV priblizil
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 10.12.2013   #176
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Trochu se ti hrany lámou dolu, ale ne moc. Jaký máš nastaven FOV? Podle fotky kokpitu mi p?ijde, že víc než by m?lo být, ale to se opravdu blb? odhaduje.

EDIT: Puma po 6 hodinách podobná reakce v pr?b?hu minuty?

Last edited by Pablo; 10.12.2013 at 23:59.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2013   #177
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Belda, paradny profi kokpit... raz taky budem mat, ked raz bude samostatna miestnost len pre tento ucel...

Pridavam foto ako vidim cez moje tri monitory - nie je tam kompletny zaber ako to vidim skutocne, nakolko nemam fotak z takym sirokouhlym objektivom... Ale na kontrolu by to malo stacit...
Dík, snažíme se.

Taky bych jak ?íkají klucí p?iblížil, "ideální" je mít levej A-sloupek n?kde u levýho ráme?ku prost?edního monitoru a zrcátka už na krajních.

Ale mám obavy, že je na to malá úhlop?í?ka, u 27tek s tim taky bojujem trochu, lepší by byly 32ky a 37-40 by byly optimální..
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2013   #178
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Trochu se ti hrany lámou dolu, ale ne moc. Jaký máš nastaven FOV? Podle fotky kokpitu mi p?ijde, že víc než by m?lo být, ale to se opravdu blb? odhaduje.

EDIT: Puma po 6 hodinách podobná reakce v pr?b?hu minuty?
zivot je nevyspitatelny
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2013   #179
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Taky bych jak ?íkají klucí p?iblížil, "ideální" je mít levej A-sloupek n?kde u levýho ráme?ku prost?edního monitoru a zrcátka už na krajních.

Ale mám obavy, že je na to malá úhlop?í?ka, u 27tek s tim taky bojujem trochu, lepší by byly 32ky a 37-40 by byly optimální..
Spíš bych to zm??il a FOV spo?ítal, opravdu to p?sobí jinak, když je to správn? a ne když je to blb?, ale jen aby mi to p?kn? na ty monitory vyšlo.

3x40" už je p?kný - aspo? mám pocit, že jsem n?kde ?etl, že má 3x40"
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2013   #180
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Výpo?et FOV:
Sice je to myšleno k iR, ale vzorce lze aplikovat k jakémukoli simu:
http://forum.czechlfs.net/showpost.p...&postcount=619

AC má myslím FOV podle výšky. Takže je t?eba na to pamatovat.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:40.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.