Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 6.12.2013   #481
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Hrozne sa uz tesim na MP... lebo to hotlapenie prestalo bavit uz aj mna (ako cloveka co ma na lfsw 280+ hl ) a to uz je co povedat...

Inak skusal som formulu na mugello a su o dost lepsie tie obrubniky...obcas este kopnu ale nie ked ich clovek iba lizne, skor ked ide az za hranu obrubniku co je pochopitelne.

Silverstone fakt celkom pekna trat. hlavne ta trojita sikana pred dlhou rovinkou je super
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 6.12.2013   #482
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
to nie je bug...tak to ma byt..."beat" znamena dat lepsi cas...hned dalsie kolo som dal lepsi ale sranda ze to prave takto vyslo...
Tak potom to opravili. Ja som spravil cas 1:56.0xx a achievement mi to nedalo a aj vyvojari hovorili, ze o tom vedia a opravia to.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 6.12.2013   #483
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Novy Siverstone je ozaj fajnova trat, ale aj narocna na jazdenie a spravnu stopu... budem musiet vela pojazdit na nej... A McLaren ma neskutocnu silu, chce to velmi precizne riadenie a pracu s plynom...

Inak len tak pre zaujimavost, dal som si to iste kombo na prave dnes updatovanych Assetto Corsa a Project Cars. Neviem ci niekto z vas ma tu moznost si pCars skusit, ja mam Junior Memership. Ale pri priamom porovnani Pagani Zonda R na Silverstone GP trati u mna v kazdom smere jasne vedie AC. Napr. FFB je v AC o milove kroky pred pCars, fyzika a celkovy pocit z jazdy detto... A dokonca aj grafika sa mi viac pozdava od talianov, co sa mi ani verit nechcelo... Ale to bude asi tym ze AC mam na full detaily a pCars nie.
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 6.12.2013   #484
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Tak ja som sa oficialne zamiloval E92 M3 Drift + Vallelunga CLub + Silverstone GP
KEEP DRIFTING FUN snad je nas tu takych viac
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 6.12.2013   #485
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Novy Siverstone je ozaj fajnova trat, ale aj narocna na jazdenie a spravnu stopu... budem musiet vela pojazdit na nej... A McLaren ma neskutocnu silu, chce to velmi precizne riadenie a pracu s plynom...

Inak len tak pre zaujimavost, dal som si to iste kombo na prave dnes updatovanych Assetto Corsa a Project Cars. Neviem ci niekto z vas ma tu moznost si pCars skusit, ja mam Junior Memership. Ale pri priamom porovnani Pagani Zonda R na Silverstone GP trati u mna v kazdom smere jasne vedie AC. Napr. FFB je v AC o milove kroky pred pCars, fyzika a celkovy pocit z jazdy detto... A dokonca aj grafika sa mi viac pozdava od talianov, co sa mi ani verit nechcelo... Ale to bude asi tym ze AC mam na full detaily a pCars nie.
AC je skute?n? hodn? vp?edu.

CARS mám asi od lo?skýho podzimu a d?lali velké pokroky, ale od jara jsem už ani nem?l chu? aktualizovat, p?i každém updatu všechno znova nastavovat, n?kdy to šlo obtížn? a jízda taková, no prost? po?ád je tam ten arkádový podtext, snad to vychytají.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 6.12.2013   #486
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Tak ja som sa oficialne zamiloval E92 M3 Drift + Vallelunga CLub + Silverstone GP
KEEP DRIFTING FUN snad je nas tu takych viac
Na M3 E92 se hrozn? t?ším, plus ho m?žu porovnat s reálným autem, tak jsme zv?dav.

Jednou jsem ho m?l p?j?ené, když bylo mokro, tak to byl dobrý M3 drift a podruhé m? ve svém "mazlíku" svezl Fulda v Most?... to byl masakr, jeli jsme t?i ješt? s Ježisem. Fulda tam má ješt? Öhlins tlumi?e a Michelin Pilot Sporty a to drží neuv??iteln?...no cht?l jsem si to nato?it a prost? to nešlo, neudržel jsem telefon. A když prodriftil v druhym kole Matador (pravá - levá - pravá jednou rukou jen že m?l ruku nad v?ncem a stiskem zastavoval jeho rotaci a druhou se u toho "drbal na koulích", tak jsem nechápal.
__________________

Last edited by Belda_CZ; 6.12.2013 at 23:32.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 6.12.2013   #487
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Mimochodom, aktuálny reálny Silverstone je samozrejme podstatne horší ako pred poslednými úpravami, ako to už býva. :-) Ale AC vyzerá ve?mi nádejne a nemôže za to.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #488
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Napadlo mi (kedze jazdime s realnymi autami na realnych tratiach) porovnat casy na kolo.
Ked vezmem Stigov cas na ferrari 458 Italia na imole tak ak pouzival street pneumatiky, mozem povedat ze priblizne taky cas dam aj ja, co je v poriadku. Samozrejme ze v simualatore to vzdy ide lahsie lebo su tam, da sa povedat, dokonale podmienky a clovek moze tlacit na limit a mat milion pokusov.

Ale potom mi napadlo najst cas silverstone s BMW M3 GT2 ...to sa mi nepodarilo ale nasiel som Ferrari 458 GT2 a to v nejakej GT2 serii zajazdilo v kvalifikacii cas 2:10.5
Myslim ze vykonnostne (a hlavne casovo) by to malo byt vpodstate to iste ako bmw (ak sa mylim tak ma opravte).
Ale na bmw m3 gt2 som dal po par kolach 2:05.5 co mi pride uz dost velky rozdiel od reality.
Som zvedavy, co si o tom myslite. Ci tie auta v AC idu fakt "rychlejsie" ... nedockame sa napr na nordschleife o 15s lepsich casov ako su oficialne realne casy zajazdene spickovymi jazdcami?
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #489
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Napadlo mi (kedze jazdime s realnymi autami na realnych tratiach) porovnat casy na kolo.
Ked vezmem Stigov cas na ferrari 458 Italia na imole tak ak pouzival street pneumatiky, mozem povedat ze priblizne taky cas dam aj ja, co je v poriadku. Samozrejme ze v simualatore to vzdy ide lahsie lebo su tam, da sa povedat, dokonale podmienky a clovek moze tlacit na limit a mat milion pokusov.

Ale potom mi napadlo najst cas silverstone s BMW M3 GT2 ...to sa mi nepodarilo ale nasiel som Ferrari 458 GT2 a to v nejakej GT2 serii zajazdilo v kvalifikacii cas 2:10.5
Myslim ze vykonnostne (a hlavne casovo) by to malo byt vpodstate to iste ako bmw (ak sa mylim tak ma opravte).
Ale na bmw m3 gt2 som dal po par kolach 2:05.5 co mi pride uz dost velky rozdiel od reality.
Som zvedavy, co si o tom myslite. Ci tie auta v AC idu fakt "rychlejsie" ... nedockame sa napr na nordschleife o 15s lepsich casov ako su oficialne realne casy zajazdene spickovymi jazdcami?
To že jsou na simulátoru konzistentní podmínky je jedna v?c, ale jízda ve skute?ném aut? je ( bez ohledu na fyzi?ku a strach/pud sebezáchovy samoz?ejm?) jednodušší, protože máš k dispozici víc vjem?. To? není jen m?j názor, ale ?ekne to nap?íklad i první dáma ?eského motorsportu - Gábina Jílková. V reálu zajede vždy rychleji než na simu. Ale rozdíly jsou v desetinkách, 5s je velká minela teda...
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #490
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Pokud ty podmínky jsou +- srovnatelné (gumy atd), tak takový rozdíl bych samoz?ejm? považoval za bug, který je pot?eba najít a opravit.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #491
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Pokud ty podmínky jsou +- srovnatelné (gumy atd), tak takový rozdíl bych samoz?ejm? považoval za bug, který je pot?eba najít a opravit.
Okey zabudnite na to...nebral som do uvahy ze to je v UK...pozrel som historiu pocasia na silverstone a v ten den prsalo, takze tie casy nie su porovnatelne. Z ineho rocnika su casy okolo 2:00 co uz dava viac logiku

Takze ano...zatial AC vyzera pomerne realne aj co sa tyka celkovych casov
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #492
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Okey zabudnite na to...nebral som do uvahy ze to je v UK...pozrel som historiu pocasia na silverstone a v ten den prsalo, takze tie casy nie su porovnatelne. Z ineho rocnika su casy okolo 2:00 co uz dava viac logiku

Takze ano...zatial AC vyzera pomerne realne aj co sa tyka celkovych casov
No ano ano, pocasie je svina... a obzvlast v UK
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #493
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

GT6 vs. Assetto Corsa – Silverstone Comparison
http://www.virtualr.net/gt6-vs-asset...one-comparison
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #494
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
GT6 vs. Assetto Corsa – Silverstone Comparison
http://www.virtualr.net/gt6-vs-asset...one-comparison
Ten uhol otacania volantu v GT6 mi pride velmi divny, taktiez doba radenia rychlosti je podla mna prilis dlha a nerealisticka. S takym kludom a jednou rukou na volante v zakrute by to asi nikto realne neriesil Takisto zvuk u AC sa mi paci ovela viac a textury asfaltu tiez
EDIT: zabudol som na funkcny displej v AC

to bavorak:

Last edited by Puma ///; 7.12.2013 at 21:33.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #495
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Takisto zvuk u AC sa mi paci ovela viac
Nehovor ze sa ti paci viac zvuk auta ako vysavacu
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #496
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
...taktiez doba radenia rychlosti je podla mna prilis dlha a nerealisticka. S takym kludom a jednou rukou na volante v zakrute by to asi nikto realne neriesil
P?i ?azení nahoru by to m?lo být rychlejší. Ovšem p?i pod?azování to asi bude úmysl.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 7.12.2013   #497
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Tak je pravda, že zvuky sú v GT5 a asi aj GT6 ob?as ve?mi zvláštne, ale napr. pokia? som ja neskúsil GT5 na vlastnej koži, neveril by som, že aj na konzole môže vzniknú? tak prepracovaná závodná hra... Nechcem hovori? o simulátore, ale pocit z jazdy je tu imho ve?mi uverite?ný...

Assetto Corsa je ale samozrejme iná liga, a ako ?lovek, ktorý ?akal na nie?o, ?o kone?ne posunie žáner simulátorov ?alej, a prekoná pod?a m?a famózny LFS po stránke fyziky, som sa do?kal...

LFS bohužial zaspal a už sa asi nepreberie, iRacing je ve?mi fajn, ale nie som ochotný sko?i? na lep hnusu amerického marketingu a masírovaniu mozgov že We are the Best...
Starý rFactor mne osobne po stránke fyziky vôbec nesedel (mody som ve?mi neskúšal), nový rFactor 2 toto zvládol ale zas sa po vydaní bety posúva ?alej pomalšie ako ten najlenivejší slimák...

A preto tu máme kone?ne famózne AC. Len nie vždy má ?lovek chu? trénova? 3 hodiny na okruhu aby zvládol auto aj tra? na ako tak slušnej a konkurencieschopnej úrovni... UFOnci to zvládnu asi skôr A na zaplnenie tejto medzery tu môže by? práve spomínaný GT5 resp. nový GT6...

To?ko moje krátke ohliadnutie za aktuálnou situáciou...
P.S. GT6 zatia? nekupujem z roznakého dôvôdu ako tu už niekto spomínal, že je možné že ide len o máli?ko upravené GT5, ktoré mám...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 8.12.2013   #498
scoobyk
Newbie

 
Join Date: 3.5.2012
Posts: 21
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
To že jsou na simulátoru konzistentní podmínky je jedna v?c, ale jízda ve skute?ném aut? je ( bez ohledu na fyzi?ku a strach/pud sebezáchovy samoz?ejm?) jednodušší, protože máš k dispozici víc vjem?. To? není jen m?j názor, ale ?ekne to nap?íklad i první dáma ?eského motorsportu - Gábina Jílková. V reálu zajede vždy rychleji než na simu. Ale rozdíly jsou v desetinkách, 5s je velká minela teda...
Hlavn? je d?ležité brát že na simulátoru ?ídíš podle toho co vidíš a cítíš p?es fb a v reálu podle toho co cítíš celkov?(jakoby zadkem). Myslím že se nedá tak jednozna?n? ?íct že reál nebo simulátor je jednodušší. fyzi?ka a strach je n?co tak d?ležitého že to prost? nejde brát bez ohledu na n?. Kdo m?l možnost zkusit t?eba jen závodní motokáru na okruhu tak musí uznat že t?eba jen p?etížení co na tebe p?sobí ud?lá strašn? moc.
Myslím že pokud bys posadil n?koho bez zkušeností na den za volant n?jaké okruhovky a na den k pc tak by na pc zajížd?l ?asy rychlejší.
scoobyk is offline   Reply With Quote
Old 9.12.2013   #499
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Myslim, ze to sem este nikto nedaval. Hlasovanie na AC webe pokracuej druhym kolom. Vyberaju sa konkretne modely znaciek, ktore boli v prvom kole najuspesnejsie:
http://www.assettocorsa.net/we-need-...oose-the-cars/
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2013   #500
Alien_CZ
Member

 
Alien_CZ's Avatar
 
Join Date: 21.11.2005
Posts: 288
Default

Rozhovor se Stefanem (aka Kunos). V italstine a anglictine.
http://www.drivingitalia.net/forum/i...c=64386&page=1
Alien_CZ is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.