Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11.11.2013   #361
Lala
Regular Member

 
Lala's Avatar
 
Join Date: 20.3.2005
Location: Plze?
Posts: 654
Default

Moje pocity z AC: spica! Vyborna fyzika, pocit z jizdy, FF, grafika i zvuky.

Stejne jako u LFS mam pocit, ze presne vim, co dela ktery kolo. Navic je krasne citit, ze po necem jedu. Neni to takovy umele hladky. Obrubniky jsou citit tak akorat, abych vedel, ze beru obrubnik a nervalo mi to stul. iR je v porovnani s timhle simulator hrbolu, u kteryho je sila zataceni skoro uplne schovana za hrubou silou drncani a poskakovani.
Dalsi obrovskej rozdil od iR, kde se snad s zadnym setem neda zbavit nechutnyho off-throttle oversteeringu, je tu prijemny zkouset jet s autem na hrane. Nejdriv jsem to nemoch urvat vubec. Pak jsem prisel na to, ze jsem kuli iR zmenil jizdni styl na "prilis opatrny najezdy" a da se to pri brzdeni urvat raz dva a stejne tak se to ale da jet takovym tim smykem, pri kterym clovek jeste neztraci cas.

Lagy v nastavovani rizeni v menu vidim taky, ale na trati vubec.
Sem tam se najdou nejaky chybky, ale na to, ze je to beta, je jich troska a jsou nevyznamny. Podobne jako statni to taky neberu jen jako betu.

Spojka opravdu funguje divne a vlastne ji tak nejak nemusim pouzivat vubec, dokonce ani s manual H-ckem.

Ano, aut a trati je zatim malo, ale i s tim malem si vystacim nekolik mesicu. Ja mam jasnou novou jednicku mezi simama.
__________________
Cin ostatnim to, co si prejes, aby cinili oni tobe.
Lala is offline   Reply With Quote
Old 11.11.2013   #362
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Dneska som na nemeckej dialnici predbiehal suv (na styl americkeho pick-upu) cele polepene assetto corsa napismi a tahal v privese nejake auto (zial som nevidel ake)...ale myslim ze to je dostatocny znak toho ze treba po dlhej dobe zapnut steam a kupit
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 11.11.2013   #363
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Flame View Post
Má v?bec smysl pomýšlet o koupi, když mám Athlon II X3 455 a ATi Radeon HD 5770?
http://www.assettocorsa.net/hardware...-requirements/

HD3870 minimum, takže by ti to m?lo utáhnout.
Detaily se dají osekat a pak to vypadá jako každá jiná hra která je zpomalená shaderama a leskne se tra?. Maximum detaily to asi ne. A zatím se neví jak moc budou padat fps p?i plném roštu ale s t?mi detaily aut a shaderama to bude asi slušná nálož.

Quote:
Originally Posted by Petersbond View Post
Mohl by mi to n?kdo koupit, když mu pošlu peníze a popsat postup od steamu až do finále ??
Dá se ud?lat platba p?evodem ??
Steam. Tam by t? to m?lo provést koupí. Každopán? nainstaluješ Steam, zaregistruješ se a potom si to tam koupíš. Pravd?podobn? budeš akorát pot?ebovat peníze a platební kartu se kterou m?žeš platit po internetu. To? vše. Hra je p?ímo pro ten ú?et na steamu ve kterém jí koupíš. Tak jako máš ú?et na LFS tak budeš mít ú?et na Steamu jenom si tam m?žeš t?ch her koupit více když chceš.

Quote:
Originally Posted by Lala View Post
Moje pocity z AC: spica! Vyborna fyzika, pocit z jizdy, FF, grafika i zvuky.

Stejne jako u LFS mam pocit, ze presne vim, co dela ktery kolo. Navic je krasne citit, ze po necem jedu. Neni to takovy umele hladky. Obrubniky jsou citit tak akorat, abych vedel, ze beru obrubnik a nervalo mi to stul. iR je v porovnani s timhle simulator hrbolu, u kteryho je sila zataceni skoro uplne schovana za hrubou silou drncani a poskakovani.
Dalsi obrovskej rozdil od iR, kde se snad s zadnym setem neda zbavit nechutnyho off-throttle oversteeringu, je tu prijemny zkouset jet s autem na hrane. Nejdriv jsem to nemoch urvat vubec. Pak jsem prisel na to, ze jsem kuli iR zmenil jizdni styl na "prilis opatrny najezdy" a da se to pri brzdeni urvat raz dva a stejne tak se to ale da jet takovym tim smykem, pri kterym clovek jeste neztraci cas.

Lagy v nastavovani rizeni v menu vidim taky, ale na trati vubec.
Sem tam se najdou nejaky chybky, ale na to, ze je to beta, je jich troska a jsou nevyznamny. Podobne jako statni to taky neberu jen jako betu.

Spojka opravdu funguje divne a vlastne ji tak nejak nemusim pouzivat vubec, dokonce ani s manual H-ckem.

Ano, aut a trati je zatim malo, ale i s tim malem si vystacim nekolik mesicu. Ja mam jasnou novou jednicku mezi simama.
O té spojce už jsem toho ?etl dneska více, bohužel. Opravovat a p?idávat toho mají dost.

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Dneska som na nemeckej dialnici predbiehal suv (na styl americkeho pick-upu) cele polepene assetto corsa napismi a tahal v privese nejake auto (zial som nevidel ake)...ale myslim ze to je dostatocny znak toho ze treba po dlhej dobe zapnut steam a kupit
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 11.11.2013   #364
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

po hodine boja s platenim cez moneybookers kupene...uz sa stahuje...pocas stahovania som precital komenty co tu pisete...asi treba premenovat czechlfs.net na czechassettocorsa.net ...inak to nevidim
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 11.11.2013   #365
Petersbond
Member

 
Petersbond's Avatar
 
Join Date: 14.11.2009
Location: near Plze?
Posts: 275
Default

A když nemám povoleno placení kartou p?es net ?
Petersbond is offline   Reply With Quote
Old 11.11.2013   #366
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
po hodine boja s platenim cez moneybookers kupene...uz sa stahuje...pocas stahovania som precital komenty co tu pisete...asi treba premenovat czechlfs.net na czechassettocorsa.net ...inak to nevidim
Chcelo by to aspon Sub-forum Assetto corsa
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 11.11.2013   #367
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

tak som to zapol a pojazdil som ...celkom casto sa vybural ale aj tak obycajne ked zacnem s novym simom tak mi to trva dlho si zvyknut a tuto som sa naucil celkom rychlo... potom som poskusal skoro vsetky auta a trate... a nebol som az tak uneseny... az som narazil na lotus elise scura...tam som zacal chapat preco to kazdy tak chvali a ked som nasledne vyskusal BMW M3 GTR tak som sa zamiloval fakt parada...uz aby bol multiplayer (sakra ja tu diplomku neurobim )

Inak fakt by to chcelo nejake subforum na assetto a tam by mohol kazdy poslat svoj nick na steame nech sa potom vieme najst a hrat spolu...

edit: inak tiez tak hrozne nezvladate pretacave smyky ako ja? to skoro nikdy nezrovnam nejako rozumne...na jednu stranu na druhu a potom ma furt pretoci

Last edited by bavorak; 11.11.2013 at 22:44.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 11.11.2013   #368
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

S pretacavymi smykmi nemam problem, akurat dnes vecer som sa trosku pobavil s M3 e92. Prave pri tom aute sa mi zda, ze je nabeh na smyk najjemnejsi. So 458 sa da tiez, ale su to skor len kratsie powerslidy. Z4 do smyku nejde skoro vobec. Rychly priebeh to ma v Exige a KTM.
Akurat cestne gumy dost ryhlo naberaju teplotu a potom skoro nedrzia, odporucam tuto appku, aby si si to mohol odsledovat: http://www.assettocorsa.net/forum/in...and-more.1707/
//a este steam: http://steamcommunity.com/id/gotharsk/
Inak existuje aj skupina Czech LFS, ktoru ma pod palcom Kid: http://steamcommunity.com/groups/CzechLFS#members
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013

Last edited by GothaR; 11.11.2013 at 23:11.
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #369
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Vytvo?il jsem na základ? návrh? pro AC trochu více prostoru (vlastní sekci), asi toho bude te? více, tak a? se v tom vyznáme a rovnou jsem tam tam vyzobnul n?které info p?ebrané odsud.

bavorak: dej tomu ?as, smyky jde zvládat p?kn?
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #370
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Petersbond View Post
A když nemám povoleno placení kartou p?es net ?
V?tšina bank to má povolené, jinak u n?kterých si to sta?í odblokovat v internet bankingu u jiných si musíš dojít na pobo?ku osobn? (potkalo m? kdysi u ?S). M?že sta?it do banky zavolat, resp. n?které banky ani pobo?ky nemají takže ti stejn? nic jiného nezbyde než volat nebo jim napsat.

V dnešní dob? se ti vyplatí mít alespo? jednu kartu se kterou m?žeš platit po internetu. Nejlíp nastavenou tak že když chceš platit tak si zvedneš limit, zaplatíš a limit pak vrátíš na 0. Tím pádem i kdyby ti kartu n?kdo ukrad, opsal, atd. stejn? s ní online nezaplatí. Ale asi né každé internetové bankovnictví toto umož?uje.

Možností pro platbu je víc ale všechny jsou online, tedy pro nás v ?R.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #371
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Vyvojari potvrdili, ze bude fungovat niec ako je realroad v rF2. Uz teraz som si vsimol, ze na trati sa po par kolach zobrazi nejake pogumovanie, ale je to nezavisle na tom aku stopu jazdim.
Tu vsak jeden z dev timu potvrdil, ze v buducnosti to bude dynamicke: http://www.assettocorsa.net/forum/in...62/#post-15351
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #372
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Myš jde hacknout ale musí se na to použít další hra?i?ky.
AC by ovládání myší mít m?lo ale zatím ho nemá.
Pro n?jaké to zaježd?ní pro srandu je myš nenahraditelná a ?lov?k nemusí hend vyklízet st?l a montovat volant. Nebo spole?n? se laptopem vozit ješt? batoh s volantem

PPjoy jsem zkoušel, ješt? mam jmouse které také funguje.
Ale na ten plyn a brzdu se asi musí použít GlovePIE což jsem do te? ješt? nezkoušel ale asi by se tím dalo i více upravit ovládání v LFS aby mi více vyhovovalo, možná.

Návod na myš hack.
A další post o myši.

PPjoy na 64bit p?epne do testovacího režimu aby nainstaloval driver, lze to pak p?epnout zpátky a p?ímo v instalaci PPjoy to píše ten p?íkaz co použít, pustí se jako správce. I potom PPjoy funguje v pohod?, je to jen na instalaci.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #373
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Tak som stiahol app na tu teplotu pneu...najviac by ma ale potesilo to klasicke lfs zobrazenie pneu...lebo tuto moc nemam predstavu kedy su teploty idealne a pocas jazdy moc nie je cas sledovat tie hausnumerá

Inak asi este neexistuje aspon nejaka neoficialna stranka kde by som sa mohol pozriet na casy co jazdia ostatni...nech aspon viem ci stracam 5 alebo 10s

A hej so smykami sa urcite casom zzijem... vyzeraju byt realnejsie ako v lfs lebo v lfs to bolo asi az extremne lahke kontrolovat...tu je to "ostrejsie"

Ozaj a mate nejake doporucenie co sa tyka celkoveho nastavenia volantu, ovladania a tak? lebo ja som len nakalibroval volant a pedale a zvolil PRO uroven...hadam nejazdim nejaku "sr*cku" moc som totiz nemal chut sa hrabat v menu a hned som zapol practice
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #374
Petersbond
Member

 
Petersbond's Avatar
 
Join Date: 14.11.2009
Location: near Plze?
Posts: 275
Default

Pro? mi plyn a brzda jdou obrácen? ?? Pleas.
Petersbond is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #375
SIR
Regular Member

 
SIR's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: LB City
Posts: 813
Default

Quote:
Originally Posted by Petersbond View Post
Pro? mi plyn a brzda jdou obrácen? ?? Pleas.
V nastavení os je "zaškrtávátko" na invertování osy
SIR is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #376
Petersbond
Member

 
Petersbond's Avatar
 
Join Date: 14.11.2009
Location: near Plze?
Posts: 275
Default

Díky všem, už to jede.

Ješt? dotaz : jak nastavujete volant ?? Nastavil jsem jak v LFS (G25 - profiler 360°a ve h?e to samé) a nedokážu projet plynule zatá?ku ani s Abarthem, mírn? zato?ím a už se to rozkýve a jde mimo tra?.

Last edited by Petersbond; 12.11.2013 at 19:52.
Petersbond is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #377
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Nastavenie periferii:
- Rozsah volantu mam 900 stupnov, hra si to potom sama ovlada podla typu auta.
- Z ostatnych nastaveni je pravdepodobne najdolezitejsie nastavenie deadzone na spojku aspon 15-20%. V hre je bug, ktory sice aktivitu spojky okolo nuly nezobrazuje v appke na pedale, ale na jazdu to ma vplyv - otacky pri akceleracii osciluju.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #378
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Otazka: co je s KTM po par kolach ze uz nevie poriadne ani brzdit? brzdy alebo pneu? podobne spravanie si pamatam s netkar ale uz si nepamatam pricinu

Inak co som si zatial vsimol a vobec sa mi nepaci je v hotlap mode ked clovek vybehne mimo trate tak mu to na 5s "vypne" motor...to by mali podla mna zmenit...v lfs je to ovela lepsie ...neplatne kolo a hotovo ale toto vypinanie motora moc na realnosti nepridava

Navrh: dajme si nejake challenge nech sa nenudime...dame urcite kombo a budeme tu davat replaye/casy...dajme tomu ze s pravidlom default setupu nech to mame spravodlive/vyrovnanejsie... lebo takto ma to nebavi jazdit a ani neviem kde su hranice a ako jazdia ostatni

Co vlastne hovorite na FF? mne sa zda ze v lfs mi viac pomaha ako v AC

edit: da sa nastavit brightness lebo na niektorych castiach trate vidim len bielo...aj obloha aj vozovka a casto aj kacirok
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2013   #379
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

HDR sa upravuje s Page UP/Down.
Neviem co sa ti deje s KTM, ja som si nic take nevsimol, ale zatial som s nim dal naraz najviac asi 10 kol. Len treba drzat teplotu pneu (co zrejme sledujes) a malo by to byt ok. Gumovanie trate sa zatial nesimuluje a brzdy sa asi tiez neprehrievaju, takze ina pricina okrem gum by to nemala byt.
Na to vypnianie motora/plynu sa uz viac ludi stazovalo a zrejme sa s tym bude nieco robit, ale zatial to nie je priorita.
Co sa tyka challenge, tak neviem. Ako trat odporucam Imolu, tu by mal dobre poznat kazdy a auto...na uvod mozno Z4 alebo aj Fiatik, potom mozme pritvrdit s narocnejsimi autami
PS: replay snad netreba, ved o nic nejde. Najdoveryhodnejsi je screenshot po skonceni session, kde sa pisu aj medzicasy, kvoli tomuto bugu: http://www.assettocorsa.net/forum/in...art-line.1527/
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 13.11.2013   #380
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Pokud n?kdo bude chtít ud?lat challenge s posíláním ?as?, navrhuji založit na každou samostatné vlákno a tv?rce bude v prvním postu aktualizovat žeb?í?ek. Tady bychom to tím totáln? zahnojili a v budoucnu se dají ta vlákna klidn? smazat, kdyby z n?jakého d?vodu p?ekážela. Já jsem pro jakékoliv neslikové auto krom? Fiatu (asi je ud?laný dost dob?e, Kunos ho vlastní, ale m? prost? p?edokolka nebaví). Default setup a parametry trat?, PRO mode, ale to a? si každý napíše do pravidel.

bavorak: jestli ti blbne grafika tímto stylem, tak bych jako první zkusil vypnout HDR. V?bec mi nechybí.
S FF problém nemám. To, že v LFS víc pomáhá se možná zdá proto, že LFS je celkov? jednodušší na ?ízení, takže se dá ledacos zachránit. Ur?it? nemám v AC pocit, že jsem se p?eto?il a nevím pro?, moc dob?e jsem nástup cítil, ale v?tšinou "odmítnu" ubrat s tím, že to vyjde, a ono ne.
Pablo is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.