Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12.1.2009   #1
EQ_Worry
Newbie

 
Join Date: 12.1.2009
Posts: 12
Default AIRIO - LFS Tracker

Zdar jezdc?m i správc?m server?!

Nedávno jsem na hlavním fóru LFS publikoval informace o své aplikaci, trackeru Airio. V zásad? je to n?co jako LFS Lapper (než se zm?nil ve skriptový rámec), ovšem tak na druhou nebo na t?etí (skromnost stranou).

P?ipojuje se na dedikovaný server, shromaž?uje všechna data, d?lá statistiky, organizuje závody, vykopává lidi, spoustu dalších v?cí, všechno jak si nastavíte. Nebudu psát, co umí, podívejte se na dokumentaci - ovšem je pouze v angli?tin?, sorry.

Snad jen zásadní v?ci: Umí se p?ipojit na víc server? najednou, všechna nastavení lze aktualizovat za b?hu, pot?ebuje .NET 2.0, b?ží na Windows i Linuxu, importuje/exportuje soubor Lapperu, každý hrá? si m?že nastavit, co chce a co nechce vid?t, m?že si nastavit individuáln? jazyk zpráv (v?etn? ?eštiny, samoz?ejm?) atd. atd.

Jestli už vás Lapper tak docela neuspokojuje, zkuste Airio. Momentáln? b?ží na serverech AirAttack a nov? také na (FM) i jinde, tak na to mrkn?te. Je v tom 9 m?síc? intenzivního vývoje, vypiplávání detail?, dopl?ování funkcí na požádání... Myslím, že je to znát. Vše je na www.airio.eu, v?etn? downloadu.

Zdar!
EQ_Worry is offline   Reply With Quote
Old 12.1.2009   #2
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Už jsme na to byli upozorn?ni http://forum.czechlfs.net/showthread...7213#post97213

Popravd? já tyhle softy nepoužívám, protože cokoliv co mi píše na obrazovku nesmysly na každém mezi?asu atd mi kazí závody, ale tohle asi p?jde nastavit tak, aby to sloužilo a neotravovalo (psalo jen to co chci). Pro adminy to vypadá dob?e. Snad se to nebude mlátit se softem od BabyOnWheels, nevím, jak hodn? se funkce p?ekrývají, ale možná by nebyla od v?ci n?jaká spolupráce.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 12.1.2009   #3
EQ_Worry
Newbie

 
Join Date: 12.1.2009
Posts: 12
Default

Up?ímn? ?e?eno, BabyOnWheels neznám.

Airio ovšem umož?uje každému vypnout jednotliv? úpln? všechno - informa?ní hlášení, zprávy o dobrých/nejlepších ?asech, d?vody /spec a /kick r?zných lidí, podrobné info na mezi?asech (m?že jít do chatu nebo do tla?ítek naho?e), informace o bodech, o ?asech LFSW (p?i p?ipojování), v zásad? úpln? všechno s výjimkou zpráv od admin? (?asovaných nebo po p?ipojení/na za?átku závodu) a upozorn?ní na modrou vlajku (je-li adminem zapnuto, pak ukazuje vzdálenost v metrech a sekundách). Základní princip je nabízet spoustu informací, ale všechny voliteln?...

Ah, sorry, nevšiml jsem si toho upozorn?ní, byvše zde teprve n?kolik minut. A rádo se stalo. :-)
EQ_Worry is offline   Reply With Quote
Old 12.1.2009   #4
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

No já už jsem Airio vid?l a podle m? je o dost lepší než LFS Lapper... P?kná práce...
D4NO is offline   Reply With Quote
Old 12.1.2009   #5
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by EQ_Worry View Post
Základní princip je nabízet spoustu informací, ale všechny voliteln?...
Vid?l jsi t?eba prográmek LFSpitboard? Chvilku jsem te? na to mrknul (p?kná práce), ale doufal jsem, že by to mohlo umožnit jet v shift+f a p?itom mít základní p?ehled o závod? v n?jaké mén? arcade form?. Tohle bych asi musel mít vše vypnuté.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 12.1.2009   #6
EQ_Worry
Newbie

 
Join Date: 12.1.2009
Posts: 12
Default

Hm, mrknul jsem na to, tedy alespo? na popis. Vidím základní rozdíl: Airio je serverová aplikace p?ipojovaná na vyhrazený server, provoz na lokálním klientovi v zásad? není podporován, i když v?tšina v?cí funguje. PitBoard je lokální program - sám si ho doma spustíš, p?ipojíš ke h?e.

Trochu jsem musel zkoumat co myslíš shift+f, netušil jsem, že v tomhle režimu n?kdo jezdí. V tomhle režimu ti Airio nabídne tla?ítka naho?e na obrazovce s ?asovými údaji (kolo, sektor, mezi?as + porovnání, sektor + porovnání, možný ?as kola, rychlost na mezi?asu). Umí zobrazit i ?asový odstup od p?edchozího jezdce (a zm?nu odstupu) na všech mezi?asech, stejn? tak odstup od následujícího (a zm?nu odstupu), ovšem nikoli ve FREE verzi.

V zásad? m? nenapadlo, že by n?kdo cht?l opakovat informace normáln? zobrazené, kup?íkladu po?et kol závodu.
EQ_Worry is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2009   #7
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

v shift+f jezdi jen pablo, on byl vzdycky trochu jiny
jet is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2009   #8
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Quote:
Originally Posted by EQ_Worry View Post
...........V zásad? m? nenapadlo, že by n?kdo cht?l opakovat informace normáln? zobrazené, kup?íkladu po?et kol závodu.
Pablo to myslel tak ze lfs pitboard ti zobrazuje jen to nejdulezitejsi a nejpodstatnejsi pri prujezdu kolem boxove zdi pokud se nemylim

Jinak pablo neni sam. Ja osobne mam vypnute originalni zobrazovani v lfs standartnich mezicasu a stat po jednotlivych sektorech. Protoze nepotrebuji vedet o kolik setin je jezdec predemnou kdyz vizualne vidim ze ho stahuju. Spise je to pro me rusivy element. Proto bych tez ocenil moznost vypisu toho podstatneho tzn. +, - na neblizsi jezdce a pocet kol a mit tak vypnute vse a venovat se jen zavodeni ne predcitani statistik
Jinak programek perfektni nekteri ho urcite oceni ja sem holt podobna kategorie jak pablo

Last edited by Vitr; 13.1.2009 at 07:02.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2009   #9
EQ_Worry
Newbie

 
Join Date: 12.1.2009
Posts: 12
Default

Pochopil jsem, vyzkoušel jsem i (poprvé) režim Shift+F. Menší problém jsem m?l hned na startu, kdy jsem ?ekal a ?ekal na sv?tla, až všichni jeli a já stále ?ekal. Asi musím koukat dop?edu na semafory, že? Ehm...

Jinak, Airio je hodn? pro správce serveru, který m?že zakázat spoustu v?cí, nap?i jízdu opa?ným sm?rem i po závodu, pasažáry, typy pneumatik (nap?. do rally), nastavení auta (automat, už také ABS/TC, restrikce) a tak.

Lidi mají možnost povypínat si všechno, co nepot?ebují a co jim admin vyložen? nenanutí. Jestli mi p?ehledn? napíšete, co by podle vás jezdci v Shift+F pot?ebovali, m?žu n?jakou vychytávku dod?lat. Zatím jsem vid?l:

Kolo
Celkem kol
Pozice
?as kola
Ztráta na p?edchozího
Náskok na následujícího (asi na posledním mezi?asu)
Penalizace (je pot?eba?)

Dejte v?d?t, pár ID? na tla?ítka mi ješt? zbývá. M?la by se ta deska objevit jen na chvíli p?i pr?jezdu cílem? Nebo na každém mezi?ase? Nebo tam být trvale s aktualizovanými údaji? Jojo, spokojeni nikdy nebudou všichni.
EQ_Worry is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2009   #10
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Jukal jsem na to a mooc pekne, superprace.

Jinak soubezne nevim, asi bychom se prali o ID buttonu.

Ale urcite se jde nejak dohdonout
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2009   #11
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Že je Airio serverová aplikace a hlavní ?ást toho co d?lá leží jinde mi je jasné, a že LFSpitboard je proti tomu jen taková blb?stka taky. Cht?l jsem tím poukázat na zp?sob prezentace dat v té "klientské" ?ásti. Výpis do chatu nebo doprost?ed obrazovky p?idává na "arkádovosti" a krom? toho pitboardu, který se už nevyvíjí tu není nic vhodného.

Kdybych si mohl vymýšlet, tak 2 módy:
1) n?co jako pitboard, ?as i odstupy se týkají celého kola (žádné mezi?asy) a hlavn? jsou o kolo zp?t Aktuální je jen pozice. Zobrazení voliteln? nap?. po dobu pr?jezd cílem +10s + na kl. zkratku
2) ad 1) + 2 jezdci p?edemnou a za mnou + vedoucí jezdec - zobrazit odstupy, p?ípadn? +1L, op?t je to info o kolo zp?t a op?t týkající se celého kola
(tzn. na pitboardu by nebyl pot?eba prost?ední ?ádek a nad a pod by p?ibyl kousek podobný co ukazuje LFS vpravo dole na mezi?asech s jezdci)

Kdybych si musel vybrat jednu, tak možnost ?. 2.

EDIT: asi bych to zmírnil a dal možnost nap?. od prvního mezi?asu kola kola nahlížet na aktuální údaje. Tzn. kdo bude mít automatiku, zobrazí se mu na cílovce údaje ješt? ze "starého" kola, kdo si manuáln? zapne pitboard za 1. mezi?asem, uvidí již údaje "nové". P?ecijenom ?ekat celé kolo by se asi dost lidem nelíbilo.

Last edited by Pablo; 13.1.2009 at 18:45.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2009   #12
EQ_Worry
Newbie

 
Join Date: 12.1.2009
Posts: 12
Default

@ BabyOnWheels : D?kas, uznání vždycky pot?ší. :-) V používání ID tla?ítek jsem byl, obávám se, zatím velmi bezohledný. Docela jist? jich ale pot?ebuju nejmén? 70 najednou, radši bych stovku.

@ Pablo : OMG No, až se budu cítit dob?e, tak si to zadání ješt? jednou nebo dvakrát p?e?tu. Te? ale na d?lání nových v?cí nemám moc ?asu, chci hlavn? doladit stávající. Jinak ale data v aplikaci jsou, spousta všemožných dat. Jenom je sestavit dohromady a vybavit n?jakým zobrazovacím rámcem.
EQ_Worry is offline   Reply With Quote
Old 14.1.2009   #13
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by EQ_Worry View Post
@ BabyOnWheels : D?kas, uznání vždycky pot?ší. :-) V používání ID tla?ítek jsem byl, obávám se, zatím velmi bezohledný. Docela jist? jich ale pot?ebuju nejmén? 70 najednou, radši bych stovku.
Ja tam mam nejaky ButtonHelper co prideluje ID na zaklade auta(nese info a aktualnim jezdci (auto ma posadku) (Connection ID, a User ID) + ButtonWrapper abych mel klasicke eventy = onClick a normalni chovani Show, Hide, Text (= zamaskovani posilani tech divnejch veci )

Takze generovani buttonu je dynamicke + na delete se uvolnuji. (+ patricne asserty, abych je nezapominal uvolnovat ). Takze max pri zavadacim kole je zapotrebi 5x pocte aut buttonu a po odstartovani se to zahodi = zredukuje na 5 buttonu pro SC + 1 na obecne hlasky.

Ale to bych spis probral po ICQ (nejlepe o vikendu). S casem jsem na tom taky blde, ale rad pokecam o tom co kutimm ted a jak to pripadne spojit ci jak kutit nejak spolecne (Pouzivam tez FullMoutin pro InSim, zbytek je C# v novem Nhibernate, Spring) Takze nic prevratneho.
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2009   #14
[d9]
Member

 
[d9]'s Avatar
 
Join Date: 16.2.2008
Posts: 166
Default

ahoj,
mozna by bylo lepsi napsat to do hlavniho fora, ale v cestine to myslim dokazu rict presneji.

predevsim je airio jednou z nejlepsich insim aplikaci na svete, na coz muzeme byt jako cesi hrdi (nacionaliste jeste vic )

ale, myslim si, ze prave to, jakym zpusobem trochu s despektem oznacujes lappera za skriptovy ramec je vec, diky ktere muze v budoucnu (jestlize gai luron bude pokracovat v rozsirovani toho, co predvedl v 5.8b) airio dost rozvalcovat.
je mozny, ze ty jsi jeste z "improvement suggestions" nezacal prizesilovat (a mozna zjistovat, ze po tech 9 mesicich by to slo od zakladu nadimenzovat abstraktneji ), ale prave tim skriptem si gai hodne ulehcuje praci. on dela motor, advanced uzivatele napisi skripty, less advanced si je umi includovat a normalni uzivatel ma nejaky default config. po tom, co jsem si prosel dokumentaci, zacinam byt hodne presvedceny o tom, ze chybi dost malo, a na lapperovi bude mozne postavit cruise server i rank server s elo bodovanim ap.

duvod toho, proc jsem airio asi tyden testoval a proc jsem si uvedomil to co pisu vyse a vratil se k lapperovi, je jednoduchy a to individualizace. airio byl vyvijeny pro air attack servery, v poradku. stejne jako mely ctra svuj system... ale ja, mozna nejsem sam, bych chtel mit na svem serveru neco, cim bude jedinecny... ne jen barvou hlasek a nastavenim podminek. a to neco si muzu dopsat skriptem. a i kdyz to bude neco narocnejsiho, nemusim s tim otravovat (nebo spis skoro prosit na kolenou) vyvojare, aby to implementovali do nove verze, se kterou budu muset hledat v konfiguracnich souborech a vsechny je prepisovat

co jsem tim chtel rict... gai luron se lapperem zabyva uz par let a po tom, co se tezkopadne mordoval s kazdou pridavanou vlastnosti mozna dospel k tomu, co se (podle me) blizi idealu. no uvidime.

pokud jeste dovolis, rad bych jeste vyjadril par pripominek k airiu, z hlediska bezneho provozovatele serveru i uzivatele:

1) "nejak" vyresit rozdily verzi v konfiguracnich souborech. co takhle v komentari uvozovat cislo verze nad funkci, ktera pribyla? uz nekolikrat jsem s prechodem na nove verze kompletne prepisoval config a je to neprijemna a zdlouhava otrava

2) kolecko kolem cisl pri odpocitavani je opravdu hnusne... nejaka zvetsenina rastru ve 1/4 rozliseni... proboha. nejde pod to dat pruhledny (vektorovy) button? i kdyby byl hranaty!

preji ti hodne stesti pri vyvoji, spokojenych uzivatelu a financnich prispevku!
[d9] is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2009   #15
EQ_Worry
Newbie

 
Join Date: 12.1.2009
Posts: 12
Default

Zdar a díky za reakci i úvodní pochvalná slova!

Ohledn? ostatních v?cí vidím, že se to v zásad? zužuje na dv? zásadní záležitosti: 1) Podpora skript? a 2) díky nim možnost individualizace.

Podporu skript? stále neplánuju a to kv?li následující úvaze: Jak bude Gai-Luron zp?ístup?ovat stále více událostí a prom?nných, co nakonec dostane? Bude to, podle mého názoru, prost? knihovna InSim s n?jakou malou nadstavbou, prost?edím pro zpracovávání skript?. Ovšem takových knihoven je už dnes dostupných n?kolik, pro r?zné platformy. Nakonec m?že být tvorba skript? dostupná jen pokro?ilejším programátor?m (pokud tedy mají ty skripty dokázat n?co víc, než zobrazovat n?jaká tla?ítka a p?i?azovat jim p?íkazy), no a pak už bude jednodušší sáhnout po n?jaké jiné knihovn?, kde m?žeš mít úpln? všechno, a k tomu použít plnohodnotný programovací jazyk.

Já nevím, vývoj Lapperu nesleduju, ale m?žeš t?eba pomocí skript? trvale ukládat dodate?né informace o jezdcích, t?eba nasbírané body, umíst?ní na pódiích apod.? M?žeš u každého sledovat, kolikrát se pokusil p?ipojit do závodu se špatným nastavením, a p?i t?etím pokusu ho odpojit?

Pokud jde o p?izp?sobení, ozvlášt?ní serveru, ano, n?jaké v?ci jsem vid?l - pár hlášek (v?tšinou velice otravných, kterých se nelze zbavit), hafo tla?ítek s texty, které tém?? nikdo ne?te. Je ale jasné, že hardcore p?íznivci Lapperu tím mohou být nadšeni, možná lze dokonce vytvo?it n?co užite?ného, nevím. Jinak ale tu v?c s možností p?izp?sobení, ozvláštn?ní, jsi vystihl p?esn?, už jsem jednu takovou reakci dostal.

Obecn? bych ?ekl, že Airio je zam??ené na uživatele, jezdce. T?m dává mnoho možností povypínat si v?ci, které je nezajímají, navíc podporuje lokalizaci. Nevím, jak je na tom z tohoto hlediska aktuální Lapper. Dále Airio nabízí jednotné prost?edí na všech serverech, kde b?ží, což bych jako hrá? spíše ocenil - nestojím o to, aby m?l každý server jiné prost?edí. Správc?m nabízí spousty filtr? (a další p?ibývají), vše relativn? jednoduše nastavitelné, i další možnosti (nikoli však vlastní rozší?ení).

Na záver ješt? jednou díky za p?ipomínky, vedu vše v patrnosti, ovšem zásadní zm?ny nechystám, jen p?idávání dalších v?cí. Se zm?nami konfigura?ních položek je to opravdu nep?íjemné, zamyslím se nad tím, jak to vy?ešit. Pokud jde o kole?ko pod ?íslem, spoust? lidí se naopak líbí díky tomu, že to není oby?ejné hranaté tla?ítko (což by bylo mnohem jednodušší).
EQ_Worry is offline   Reply With Quote
Old 29.3.2009   #16
[d9]
Member

 
[d9]'s Avatar
 
Join Date: 16.2.2008
Posts: 166
Default

ahoj,

i ja diky za tvou reakci.
promenne na username jako array ukladane na disk, to je prave ta novinka lappera
neco jako $midracejoincounter[$userName] = ...
nebo $points[$username] = ...
nebo $display[$username, $language, $splitinfo] = ..., ..., ...
zatim se s tim (asi) neda moc statisticky pracovat, generovat tabulku od nej a tak... takze z toho pohledu nahouby, ale pro prizpusobeni prostredi, slusne.

s tou insim knihovnou mas asi pravdu, kazdopadne trochu to zlehcujes, jednoduchy skript s 20-30 prikazy je stravitelnejsi nez Cecko.

d9

btw. kdyz o tom tak premyslim, z hlediska ergonomie zorneho pole - zkousel jsi jako uzivatel jezdit s tou airio listou nahore a stihat sledovat, co se tam pise? a i kdyz jsem se v helpu dival co jednotliva okynka znamenaji, moc si to nepamatuju a mozna by neskodilo doprovodit malymi popiskami ingame - velikosti neco jako airio powered u jmena serveru?

+ nevim, jestli je tohle uz taky v airio implementovano, na jednom demo serveru jsem narazil na moc hezkou featuru monitorovani davani prednosti pri vyjezdu z pitu - asi je to delane pres areas - jezdec, ktery vyjizdi z pitlane a je na plose sousedici s trati dostava signal, jestli ma zastavit kdyz je pobliz na trati jine auto. kdyz nezastavi - spec nebo pitlane. na demo serveru neocenitelne, x-krat mi to zachranilo zavod

Last edited by Chaos; 29.3.2009 at 23:23. Reason: zbytecny dlouhy 'quote'
[d9] is offline   Reply With Quote
Old 3.4.2009   #17
EQ_Worry
Newbie

 
Join Date: 12.1.2009
Posts: 12
Default

Zdar a pokusím se ješt? n?co napsat.

Skriptový jazyk s 20-30 p?íkazy bude za chvíli jazykem ze 100 ?i víc? p?íkazy, myslím. Lidi budou chtít nové konstrukce, typy prom?nných a p?edevším spoustu nových událostí a vystavovaných prom?nných. Nevím, ale ?ekl bych, že je Gai-Luron nyní zaplaven žádostmi o dopl?ování dalších a v?cí použitelných ve skriptech.

Pokud jde o upravování prost?edí, je zásadní otázka, zda o to lidé/jezdci stojí. Nedávno jsem dostal hodn? podobnou reakci, jako jsi psal d?íve: "Chci mít n?co zvláštního, speciálního, a to mi Airio neumož?uje." To je naprostá pravda, ale já osobn? to vidím jako dobrou v?c. Nestojím o to, abych musel na každém serveru vyhledávat zvláštnosti, zjiš?ovat, jak co funguje. Ten ?lov?k, co mi psal, že chce n?co zvláštího ?ekl: "Vyberu Laper nebo Airio podle toho, co je pro m? lepší." Myslím, že d?lá chybu, má vybírat podle toho, co je lepší pro jezdce, normální lidi. A to m?že být klidn? Lapper, jasná v?c. Ale když byli p?ed týdnem lidé na jeho serveru nadšeni všemožnými statistikami, dopl?kovými mezi?asy apod., nep?ijde mi dobré vracet se k Lapperu proto, abych si mohl nadefinovat n?jaké r?znobarevné hlášky a pak je všem nutil.

Pokud jde o tla?ítka s ?asy, ano, v?tšinou je stíhám sledovat. Výhoda je, že z?stávají vid?t, tak se na n? m?žu podívat pozd?ji, n?kde v klidn?jším míst?. První dv? jsou mezi?as, druhá dv? sektor, poslední pak dopl?kové údaje, nic složitého (pro autora ). O popiskách jsem p?emýšlel, ale jsou to další odesílané údaje, navíc by musely být lokalizovatelné, p?íliš komplikované (zatím).

Výjezd z box?, jak ho popisuješ, to je skv?lá myšlenka! Zkusím to n?kdy doplnit, ale bojím se, že to bude velmi citlivé na nastavení, hodn? závislé na jednotlivých tratích. Ale v demu by to asi šlo vyladit rozumn?. Díky za tip!
EQ_Worry is offline   Reply With Quote
Old 7.4.2009   #18
[d9]
Member

 
[d9]'s Avatar
 
Join Date: 16.2.2008
Posts: 166
Default

ahoj,
trochu jsem prohledal servery. ten vyjezd z pitu maji na freaxx serveru/ech - celkove vlastni system, inspirace.
docela inspirativni je i Dutch Autobahn Testers - take vlastni system, podle me hodne "pokrokovy" z pohledu moderatoru (limadu?) - vypisuje tabulky pripojenych lidi a moderovani (kicky/bany) je komplet klikaci, zadne !kick !ban ap.
[d9] is offline   Reply With Quote
Old 12.7.2009   #19
Radass
Member

 
Radass's Avatar
 
Join Date: 4.12.2008
Location: Moravská zem?
Posts: 307
Default

?au Worry pot?eboval bych poradit s nastavenim Airia do Závod? do vrchu v LFS.Je to vytvo?ený layout Start-Cíl (žádný kola)

1,Upravit Airio tak aby fungovalo že auto najede na startovní ?áru tak aby se automaticky spustil odpo?et k startu.Po projetí cílem by auto zaparkoval na ur?ité místo kdeby mu ukázalo Tabulku jaký m?l ?as + ztráty a nakonec body.Hrá?i by vyjeli z garáže a ?adili by se ke startu a postupn? takle startovaly.Kdyby hrá? havaroval a zavazel by na trati by se po 5 sekundách automaticky p?epl do pozorovani a poté by mohl jezdit jak p?edtím

2,Ty to body by se s?ítaly a po ur?itým po?tu bodu by si vym?nil auto. t?eba UF1 najeto 50bod?=m?že si vzít XFG.A takhle by se to po?ítalo po nejrychlejší auto BF1.

3,Bylo by dobrý kdyby se tra?? automaticky po hodin? p?epínaly.

4,Je problém když server beží na jiném po?íta?i než na mém nejde to n?jak propojit nebo ten Airio musí být tam kde je dedikovaný server


Kdyby m? napadly další v?ci dám v?d?t ale budu doufat že by šel takhle n?jak nastavit server.
__________________

S2 licence od 06.10.2008
Radass is offline   Reply With Quote
Old 15.7.2009   #20
EQ_Worry
Newbie

 
Join Date: 12.1.2009
Posts: 12
Default

Zdar! Díky za svezení, Radas, kone?n? vím, co jsou to závody do vrchu, takže mali?ko lépe rozumím požadavk?m! Zkusím k tomu n?co málo ?íct:

1) Airio je p?edevším nástroj pro "normální" závody, který dává spoustu statistik ?idi??m a spoustu možností správc?m. Ovšem celkem zajímavou podporu layout? zahrnuje taky, a to je práv? tenhle p?ípad.

2) Než m?žeme ?ešit n?jaké v?ci ohledn? ?azení a tabulek, je t?eba v?d?t, jestli Airio zvládne své základní v?ci, tedy hlavn? m??ení ?asu a vytvá?ení statistik. (Pokud tohle nechceš, pak nemá v?bec cenu zvažovat tuhle aplikaci.) Jinak ale ano, zvládne, bude vytvá?et a uchovávat statistiky podle názv? trati a názvu layoutu, pro všechny lidi a jejich auta, pln? v?etn? sektor?, teoretických ?as? atd.

3) P?i experimentech jsem zjistil, že LFS kupodivu nehlásí celkový ?as navýšený o penalizace, což samoz?ejm? úpln? znehodnocuje statistiky. Tak jsem doplnil kód po?ítající trefené objekty a navyšující všechny ?asy o penalizace, tedy mezi?asy, sektory i celkové. Ješt? jsem doplnil pozorování za každý ulitý start. Takhle se mi zdá, že jsou už statistiky OK.

4) Jestli to chceš zkusit v tomhle stavu (bez dalšího managementu), doporu?uju stáhnout verzi 2.3.0, nainstalovat a jezdit. S nastavením rád pomohu.

Te? k dalším v?cem, konkrétním požadak?m:

1) Neznám zp?sob, jak spustit odpo?et po najetí na ?áru. Hm, te? si ale vybavuju, že to asi n?jak p?jde, n?kde se takhle jezdilo. Te? ale nevidím (asi únava), jak se to d?lá, rád si nechám poradit.

2) Tabulka ?as? je momentáln? jen ta v LFS, ale ur?it? by šlo n?co vytvo?it, n?jaký p?ehled vlastní i ostatních, takové minivýsledky, ta by šlo.

3) Pokud jde o body, z ?eho by m?ly vycházet? Z ?asu "kola"? Z kone?ných výsledk? po restartu? (Jestli se tedy pak výsledky vymažou, p?i zkouškách mi to d?lalo divné v?ci, výsledky z?stávaly, ale s autokrosem nemám moc zkušeností.)

4) Povolování aut na základ? bod? (nebo ?as?) je záležitost FULL verze Airia.

5) P?epínání po hodin? je (snad) možné ?asovanými p?íkazy, op?t FULL verze.

6) Airio nemusí b?žet na stejném serveru jako LFS, ale musí k n?mu získat p?ístup zadáním IP a portu. Pokud to nejde, pak jsou na vin? n?jaká nastavení sít? (firewall, p?esm?rovávání port?) a v tom se moc nevyznám.

No, tak asi tak.
EQ_Worry is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:05.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.