Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13.12.2007   #821
Jupiter
Newbie

 
Jupiter's Avatar
 
Join Date: 14.12.2006
Location: Pieš?any
Posts: 44
Default

Quote:
Originally Posted by Megin View Post
...dufam ze sa stane pravidlom zakaz stopy ako aj prikaz pohladu z kokpitu...
Dovod?

...ja teda pouzivam pohladu z kokpitu stale, aj bez prikazu, a nevidim dovod preco prikazovat inym, aky maju pouzivat pohlad, ked im vyhovuje iny

...jediny dovod preco zakazovat idealnu stopu ma napada, ze by dotycny cumel na tu ciaru miesto toho aby kukal okolo seba, alebo je este nejaky iny dovod?
Jupiter is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #822
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Jupiter View Post
Dovod?

...ja teda pouzivam pohladu z kokpitu stale, aj bez prikazu, a nevidim dovod preco prikazovat inym, aky maju pouzivat pohlad, ked im vyhovuje iny

...jediny dovod preco zakazovat idealnu stopu ma napada, ze by dotycny cumel na tu ciaru miesto toho aby kukal okolo seba, alebo je este nejaky iny dovod?
mimo zavod at si kazdy pouziva co chce, ale v zavode by se imho melo jet pokud mozno za stejnych podminek. Samozrejme toho nepujde nikdy dosahnout, ale alespon pojedeme vsichni stejnou hru a ne jeden zavodni simulator a druhy auticko na dalkove ovladani.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #823
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Quote:
Originally Posted by Jupiter View Post
Dovod?

...ja teda pouzivam pohladu z kokpitu stale, aj bez prikazu, a nevidim dovod preco prikazovat inym, aky maju pouzivat pohlad, ked im vyhovuje iny

...jediny dovod preco zakazovat idealnu stopu ma napada, ze by dotycny cumel na tu ciaru miesto toho aby kukal okolo seba, alebo je este nejaky iny dovod?
pohlad z kokpitu preto lebo sa ma kazdy patch priblizit realite... ukaz mi auto kde vidis povedzme len kolesa a vozovku (hlavne ked sa uz da aj pohlad z kokpitu nadstavit podla prestav)

idealna stopa preto lebo je to len dalsi pomocnik, a miznu ine pomocniky - tak preco povolovat dalsie ked sa daju aspon zakazat

co sa tyka freetracku moze dakto hodit na forum video ako naklana hlavou a ako reaguje pohlad na PC. to video co v prislusno threade ma tusim ... uz si nepamatam ukazuje len ako sa hybe pohlad na PC. Nejak si to neviem predstavit ako sa musi koli tomu pohybovat hlavou, ked oci vlastne musia stale sledovat monitor. p.s. aj tak by som mal asi svoje 17'' CRTcko vymenit za daco vacsie, nie?

sry za OT, ked tak to presunete do freetrack threadu v sekcii hardware
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team


Last edited by Megin; 13.12.2007 at 21:10.
Megin is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #824
Sisso
Member

 
Sisso's Avatar
 
Join Date: 10.10.2006
Posts: 159
Default

Patch Y (v tychto dnoch este len testpatche X3x) je urcite krokom vpred, a mnohym pochybovacom o napredovani lfs stiahne vietor z plachiet (mimo ineho pevne verim ze sa tu coskoro objavi Chaosov post: "Zpet na trati, aneb Dovoleny mam jiz po krk" co plati aj pre ostatnych tomasov). Lfs ma byt simulatorom, a kazdy komu nieco vadi ma moznost dat zbohom a odist k omalovatkam o tri ulice dozadu. AI vylepsenia len a len kvitujem, nie kazdy ma moznost a niekedy aj cas si poriadne zazavodit online. Po realnej spojke sme volali uz mnoho rokov, doteraz to bolo len presuvanie tehly z jedneho pedala na druhy. K "pomockam" len tolko, vsetky F10-11 veci zrusit, (mozno zachovat len v replayoch ako nastavitelnu polozku, alebo pre vystup na telemetriu), taktiez pneu temp tu nema co robit, fixny pohlad z kokpitu je fajn, konecne kazdy ma rovnake "sance". Digitial - analog flame je mi absolutne ukradnuty, kym vidim na otacky, tak vsetko ostatne moze ist bokom. Co mi este chyba je naozajstny damage model, ktory imho pride este pred S3. A tym padom drasticky ubudne pocet kolizii, uz to nebude len par stoviek polygonov, ktore sa nanajvys mozu pokrcit. Dufam ze sa objavi taka ta ozajstna laska k "mojmu auticku" a kazdy si radsej dvakrat rozmysli, ze bude brzdit, nez potom vyklepavat plechy, a spamovat vsetkymi farbami 106 roznych verzii na temu sorry, a nakoniec dlhe vysvetlovanie na fore kto bol za to vinny.
__________________
Rastislav Sisolak
Sisso is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #825
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by Megin View Post
p.s. aj tak by som mal asi svoje 17'' CRTcko vymenit za daco vacsie, nie?
odporucam LCD 22" a viac palcov (alebo kupit 3x 19" LCD a dat ich vedla seba)
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #826
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo View Post
spatne jsi me pochopil, pri zavodu nesleduju pred zatackou a v ni vetsinou budiky vubec, at uz jsou tam cislicka, nebo rucicka. Pokud nehotlapim, nebo nejedu nekde osamocen, tak je mi stejne "naucena rychlost do zatacky" k nicemu, kdyz se musim prizpusobit okoli, pokud nepojedu jak tank.
Souhlas ale takhle nemusim lustit kde presne je rucicka a rovnou vim zda na manevr mam ci nemam.
taky jezdim dost na pocit ale obcas se potrebuju kouknou a musis uznat ze analog moc vyraznej neni.

2Agarash A budem z toho vsema modama a doplnkama delat RFactor?

Rano jsem zkousel poradne zadriftovat a je to az nechutne jednoduchy.To co mi X10 neodpusti a pri cem si musim davat velkej pozor, x30 povoluje a mam pocit ze mam na vsechno vic casu a nemusim tolik korigovat. 10 kol a spojka se skoro ani nehla, gumy si drzeli max 150st. Zato v rallycrossu moc daleko nedojedu kvuli spojce. A RX mam moc rad Zajimavy je ze v FXR jsem radil pod plnym a auto nijak jinak nesetri cili by spojka mela trpet a po 10 kolech na FE3 ani tuk Teda az na prodrene predni gumy.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #827
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

tak jsem vytahl z policky volant, oprasil a pustil x30ku.. precijen, na lfs jsem mel uz dlouho chut a todle byl ten spravny impuls..
a hned musim rict, ze vse je lepsim smerem.. formulka je poklidna, ale umi ze sebe udelat peknou potvurku, zahrivani spojky je jedine dobre, jen mi chybi zahrivani a opotrebeni brzd.. na dfp mi razeni az tolik nevyhovovalo, radeji jsem si namapoval cudlik spojky na volant, to se mi pak jezdilo precijen lepe.. ale chtelo by to spise G25, mackani tlacitka neni to prave orechove
FBMW mi prijde zatim nejlepe zpracovane ze vsech her, na ktere uz tadle potvurka byla.. mam ji rad, jsou s ni pekne souboje a v lfs se to bude take potvrzovat..
rozhlizeni mi prijde vice real, mozna nekdo ale ztrati ten uplny prehled, ale tak je to podle me spravne.. chce to respekt a ne hrat na milimetry..
kazdopadne gratuluji, perfektni patch!
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #828
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
Rano jsem zkousel poradne zadriftovat a je to az nechutne jednoduchy.To co mi X10 neodpusti a pri cem si musim davat velkej pozor, x30 povoluje a mam pocit ze mam na vsechno vic casu a nemusim tolik korigovat. 10 kol a spojka se skoro ani nehla, gumy si drzeli max 150st. Zato v rallycrossu moc daleko nedojedu kvuli spojce. A RX mam moc rad Zajimavy je ze v FXR jsem radil pod plnym a auto nijak jinak nesetri cili by spojka mela trpet a po 10 kolech na FE3 ani tuk Teda az na prodrene predni gumy.
1) Nedriftuj.
2) Na rally asi delas neco spatne, stejne jako vsichni, co si stezujou. Spojka se sice prehriva dost brzo, ale aby odesla po dvou/trech kolech, to chce skill. Ujel jsem bez problemu 10 kol, chce to jenom cit pri razeni.
3) FXR, stejne tak XRR, FO8 a BF1 maji sekvencku, tzn. ze samo elektronicky vyslapne pri razeni plyn, takze v nich muzes drzet pedal na podlaze.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #829
Jupiter
Newbie

 
Jupiter's Avatar
 
Join Date: 14.12.2006
Location: Pieš?any
Posts: 44
Default

Zakazovanie a prikazovanie pohladov, zobrazenia budikov, zakazovanie zobrazovania teploty a pod. si nemyslim ze je spravna cesta k realite. Realita sa podla mna tyka chovania auta na trati. Cize snaha o simulaciu realnej spojky je fajn, ale prikazovat kolko sa moze otocit hlava sa mi zda divne. Nech si kazdy nastavi ako mu vyhovuje. Ked to niekomu paci ze ma uhol pri otoceni 45° a pomoze mu to k pocitu reality tak nech si to nastavy, ale prikazovat nieco niekomu sa mi nepaci. To je ako keby sa povolilo pouzivat na ovladanie mys a klavesnicu iba v autach, ktore sa mysou a klavesnicou ovladaju aj v reale .
Jupiter is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #830
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Jupiter View Post
Zakazovanie a prikazovanie pohladov, zobrazenia budikov, zakazovanie zobrazovania teploty a pod. si nemyslim ze je spravna cesta k realite. Realita sa podla mna tyka chovania auta na trati. Cize snaha o simulaciu realnej spojky je fajn, ale prikazovat kolko sa moze otocit hlava sa mi zda divne. Nech si kazdy nastavi ako mu vyhovuje. Ked to niekomu paci ze ma uhol pri otoceni 45° a pomoze mu to k pocitu reality tak nech si to nastavy, ale prikazovat nieco niekomu sa mi nepaci. To je ako keby sa povolilo pouzivat na ovladanie mys a klavesnicu iba v autach, ktore sa mysou a klavesnicou ovladaju aj v reale .
kdo to mysli vazne, uz davno ma rozhlizeni hlavou. Rozhlizeni cudlikama je jen takove siditko z nouze.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #831
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

freetrack je sice pekna vec, ale pro zavodeni na pro urovni docela nepouzitelna. (pro jezdeni "jen tak" je to ale super hracka, stejne jako h-shifter)
lfs neni rally, kde by bylo potreba kouknout do vracaku nebo tak, povetsinu casu se divam dopredu a do stran jen tehdy, chci-li zkontrolovat jestli vedle me nekdo neni a to se s freetrackem nedela zrovna moc pohodlne, na to jsou vhodnejsi tlacitka (staci letmo klepnout a hned vim, pak se to samo vycentruje a zas mam vsechno pod kontrolou). proto mi take omezeni na 45° prijde docela hloupe, takovych ~70° by bylo mnohem lepsich. a vubec nejlepsi by byl posuvnik 0-180...
jet is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2007   #832
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
freetrack je sice pekna vec, ale pro zavodeni na pro urovni docela nepouzitelna. (pro jezdeni "jen tak" je to ale super hracka, stejne jako h-shifter)
lfs neni rally, kde by bylo potreba kouknout do vracaku nebo tak, povetsinu casu se divam dopredu a do stran jen tehdy, chci-li zkontrolovat jestli vedle me nekdo neni a to se s freetrackem nedela zrovna moc pohodlne, na to jsou vhodnejsi tlacitka (staci letmo klepnout a hned vim, pak se to samo vycentruje a zas mam vsechno pod kontrolou). proto mi take omezeni na 45° prijde docela hloupe, takovych ~70° by bylo mnohem lepsich.
tak mas asi spatne nastaveny freetrack, ja na centrovaci tlacitko sahnu jen jednou a to v dobe, kdy si na sebe navlekam "vystroj". Pripadne se muzu podelit o konfigurak freetracku pro lfs, jestli ho najdu nekde ulozeny zvast (tusim, ze to tam bude jako nejaky cfg soubor)
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #833
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

v tom to neni, jde o to, ze v lfs muzu urcit polohu auta jen ocima, chybi mi zde ruzne sily, ktere na me pusobi ve skutecnym aute...
na rovince je rozhlizeni v pohode, ale jakmile projizdis nejakou zatacku a hnes hlavou, tak jsi v pytli, idelani stopa jde do pryc a setiny pribyvaji. nejakou dobu jsem s freetrackem jezdil a napr. na fe gold v tom prvnim sektoru, kde na sebe navazuji zatacky, jsem mel instinktivne uplne kamenny krk abych nehnul hlavou ani o milimetr, protoze jinak jsem okamzite ztracel prehled o tom kam jedu..
jet is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #834
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
v tom to neni, jde o to, ze v lfs muzu urcit polohu auta jen ocima, chybi mi zde ruzne sily, ktere na me pusobi ve skutecnym aute...
na rovince je rozhlizeni v pohode, ale jakmile projizdis nejakou zatacku a hnes hlavou, tak jsi v pytli, idelani stopa jde do pryc a setiny pribyvaji. nejakou dobu jsem s freetrackem jezdil a napr. na fe gold v tom prvnim sektoru, kde na sebe navazuji zatacky, jsem mel instinktivne uplne kamenny krk abych nehnul hlavou ani o milimetr, protoze jinak jsem okamzite ztracel prehled o tom kam jedu..
aha niecoho pofobneho s freetrackom som sa obaval... takze asi do toho nejdem... som myslel ze mi to vyriesi pohlady do stran... takze zatial tlacitka u mna rulez
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team

Megin is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #835
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
2Agarash A budem z toho vsema modama a doplnkama delat RFactor?
Vubec nevis co mluvis. Toto neni modifikace, ale add-on, ktery vyuziva moznosti simulatoru.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #836
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

freetrack (track IR) samozrejme krom svobody pohledu prinasi i vetsi narocnost na jezdce, ktery najednou nema "hlavu ve sveraku", ale muze koukat kamkoliv. Pro me byl vyber uz pred dlouhou dobou, kdy jeste nebyl freetrack a jezdil jsem na cam2pan, jasny - radeji ozelim nejaky cas na kolo, nez se osidit o volnost vyhledu z virtualniho kopkitu.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #837
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

pro pozitek z jizdy a zavodeni "jen tak" je freetrack super, ale kdyz jde o casy a o vysledky, tak je lepsi sverak navrhuju presunout cast teto diskuze do threadu freetrack
jet is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #838
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
v tom to neni, jde o to, ze v lfs muzu urcit polohu auta jen ocima, chybi mi zde ruzne sily, ktere na me pusobi ve skutecnym aute...
na rovince je rozhlizeni v pohode, ale jakmile projizdis nejakou zatacku a hnes hlavou, tak jsi v pytli, idelani stopa jde do pryc a setiny pribyvaji. nejakou dobu jsem s freetrackem jezdil a napr. na fe gold v tom prvnim sektoru, kde na sebe navazuji zatacky, jsem mel instinktivne uplne kamenny krk abych nehnul hlavou ani o milimetr, protoze jinak jsem okamzite ztracel prehled o tom kam jedu..
Naprosty souhlas. TrackIr mne sedi na monitoru asi pet let (pro leteckou simulaci temer nezbytne), navyky na nej mam zcela bezproblemove, ale v LFS jsem vyzkousel a odpojil. Totalni ztrata prostorove orientace...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #839
MikeCZ
Regular Member

 
MikeCZ's Avatar
 
Join Date: 18.2.2007
Location: ?R, Praha
Posts: 536
Default

Ale mn? by prost? sta?ilo, kdyby byl jkoby náklon jezdce k palubce, n?co podobnýho jako dívání do stran. Nastavil by sis to na n?jakou klávesu a on by se po stisknutí naklonil sm?rem vp?ed.
MikeCZ is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #840
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

to by mozna slo udelat nejakym skriptem, ale jak, to uz nevim...
jet is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:27.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.