Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14.9.2011   #401
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Ryko: asi t? trochu zklamu, ale myslím, že kupa plných server? za sou?asného stavu jen tak nebude. Ne kv?li tomu, že by nKP bylo online nepoužitelné (jako to bylo d?íve), ale kv?li tomu, jak fungují servery a potažmo jak nesmysln? je nastavují jejich vlastníci. Na serveru se nedá bez restartu m?nit parametry (tra?, po?et kol, ..) a v?tšina server? je nastavena "neš?astn?" (dalo by se to napsat i h??) pro pick up racing. Najít server s vyhovující kombinací auto/tra? je ?asto nemožné, využít stávající prázdný a zm?nit si ho nejde a když už n?co je, je tam nastaven 2h (nebo více) practice, 20min quali, 10 kol race. Takže ?ekáš t?eba 1,5h na závod, tam se všichni hned vymelou a odstoupí (práv? proto, že závod? je minimum a lidi sice umí hotlapit v practice, ale ne se pohybovat v poli) a pak abys ?ekal zase 2,5h na závod. Nevím jak ostatní, ale já když jdu online, chci si zazávodit, jezdit dokola na ?as m?žu offline. Když jsem se zkoušel hlasováním posunout na další session, vždy mi pár hlas? chyb?lo. Bu? lidi neví jak hlasovat, nebo jim to kroužení vyhovuje. Já bych nastavil server na samé race sessions s oto?eným roštem, jenže já si server se svým ADSL uploadem nevytvo?ím, takže musím brát to co je a to mi moc nevyhovuje. Teda krom? serveru jako je "lfs at nkp", kde se st?ídala minimální délka quali a následn? race, ale je otázka, jak dlouho ten server bude a kolik tam bude chodit lidí, když je pod heslem.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 14.9.2011   #402
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Hm, tak toto neznie velmi dobre... doteraz som skusal len demo a akosi som neriesil otazky ohladne serverov...

To co pises je ale pre cisty online racing simulator viac ako divny sposob vytvarania, spravovania a nastavovania serverov... pri najhorsom by som skusil otravovat nejake zodpovedne osoby k netkar pro teamu, aby nastavili servery normalne a nie s kvali 2 hod. a 10 kol race... no budem si to musiet skusit poriadne na vlastnej kozi a uvidime... bola by to velka skoda, ak by toto malo zahubit nk pro...

A jedna dolezita otazka, da sa dostat na ten zaheslovany lfs server? Ked tak napiste spravu, dik.
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 14.9.2011   #403
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

ked sa mi podari aktivovat zvysny server, tak mozem zalozit nejaku hru s vhodnymi nastaveniami.
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 14.9.2011   #404
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by P@cho View Post
Presne ako pišeš. Ten firewall som vypol uplne (teda aspon boli ikony ?ervene) a stale ten isty problem. Treba resetova? PC po vypnuti?
neni treba restartovat... pak teda nevim, v cem by mohl byt problem
jet is offline   Reply With Quote
Old 14.9.2011   #405
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Vypada to nadejne... asi si udelam radost... ale neivm kdy pojezdim.
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 14.9.2011   #406
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
To co pises je ale pre cisty online racing simulator viac ako divny sposob vytvarania, spravovania a nastavovania serverov... pri najhorsom by som skusil otravovat nejake zodpovedne osoby k netkar pro teamu, aby nastavili servery normalne a nie s kvali 2 hod. a 10 kol race...
To ale není problém nKP teamu (teda když nepo?ítám ty omezené možnosti ve zm?n? nastavení online, nemožnost banovat atd) ale vlastník? server?, tzn. v podstat? nás hrá??. Oni sami si to dobrovoln? takhle nastavili, p?i založení serveru si m?žeš vybrat, jak dlouhá (a jestli v?bec) bude která session. Pokud nejsi moc vybíravý, ur?it? n?jaký rozumn? nastavený server najdeš, ale já moc nejsem na formulky, te? bych nejradši jezdil jen s Vintage Replica a aktuáln? s ním je 5 server?, z toho 3 private, 1 má nastavenu tra? Spa67 (imho nuda, 90% trati plný kotel, každá chyba v téhle rychlosti je kone?ná) a jeden je australský (ping 400ms), takže nic.
To ale nikomu nebrání si založit vlastní server jaký chce, problém je, že ne každý má tu možnost, spíše jen hodn? málo lidí tu možnost má a jsou odkázáni na servery ostatních.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 14.9.2011   #407
P@cho
Member

 
P@cho's Avatar
 
Join Date: 15.4.2005
Location: Kežmarok (SK)
Posts: 393
Default

Skusil som reinstal a potom len tak demo, aj tam to iste, nic nepomohlo. Nemohlo by to byt nieco v "cfg"? Mal som tam v active driver akesi talianske meno . Môžem poprosit niekoho o cfg prie?inok na porovnanie? Dik
__________________
http://pbmining.com?ref=Pacho
P@cho is offline   Reply With Quote
Old 14.9.2011   #408
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

bude dnes vecer niekto z vas jazdit?

ps: Pablo sa stal adminom serverov SimRacing.sk, tak mu mozte pisat co a kedy chcete jazdit :P
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 15.9.2011   #409
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by P@cho View Post
Skusil som reinstal a potom len tak demo, aj tam to iste, nic nepomohlo. Nemohlo by to byt nieco v "cfg"? Mal som tam v active driver akesi talianske meno . Môžem poprosit niekoho o cfg prie?inok na porovnanie? Dik
cfg v adresá?i s hrou je až druhý v po?adí a jsou tam i v?ci, co se v?bec nepoužívají. Koukni do Dokumenty/netKar Pro/cfg, tam budeš mít ur?it? activedrivera správného. Jinak bych ne?ekl, že to bude n?co v cfg.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 15.9.2011   #410
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Tak jsem stastny majitel ... pokud bude neco v zimne ... (=pojezdeni spolecne) dejte vedet a pocitejte se menou diky
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 15.9.2011   #411
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Tak, kone?ne nainštalované, aktivované, nastavené (trochu problém s nevidite?nými dialógmi pri nastavení volantu, pretože program neráta s tým že niekto má vo Windows nastavené nižšie DPI). Na max detailoch v 1920x1080 na 60 Hz všetko plynulé s v-syncom aj bez neho, paráda. Trikrát som sa skúsil vyštvera? na Trento-bondone a zatia? ani raz, musím sa k tomu vráti? ke? bude tma, takto ke? svieti Slnko na to nevidím dobre. :-)

Skúsil som aj online, najrýchleší ping 31 ms mali naše simracing #1 a #2, ale nikto prítomný, akúsi kvalitu alebo ?o mi chví?ami ukazovalo 97, inak pripojenie rýchle, žiadne problémy, uvidím ako s ostatnými.

Comodo Firewall sa postupne pýtal na programy:
netKar_PRO_NT.exe (licencia a asi kontrola updatov)
nkUpdater.exe (stiahnutie updatov)
nks.exe (tento až ke? som skúsil online)
- takže týmto by ste mali da? výnimku pre firewall, ale prosím nevypínajte si firewally úplne, dobre? :-)

Inak pocity senza?né, v tomto sime mám najsilnejší pocit prepojenia volant - kolesá, je to všetko také "raw", drsné, priame, okamžité... chápete.

A som prekvapený ko?ko je k dispozícii tratí, oj! Len neviem ako to funguje online, ?i majú v sebe nejaké ?íslo verzie ktorého zhoda sa kontroluje server - klient, alebo ako.

Update: Z trackpack_1.2.rar som si do tracks rozbalil Mid Ohio a simracing #2 ma akceptoval, takže asi to funguje. :-) A chcel by som niekedy vidie? ako na tom sú pneu, no ale to nie je reálne, takže ni?. ;-) Dúfam že nie?o menšie ?asom zorganizujeme, pre za?iatok radšej vo verzii "sranda".

?alšie dojmy o 22:18: Ako milovník hôr som sa MUSEL vráti? na ten kopec a kone?ne sa dosta? hore, teda toto je iné kafe. Nordschleife už mám za tie roky v GT5 viac menej nau?ené aj potme, ale kým by som si zapamätal toto, to by pekných pár desiatok pokusov zabralo... Najskôr s Osellou, potom v maximálnej búrke s Fiatom, krása ako volant dával vedie? že kolesá sa šmýkajú. Vlastne, LFS je zo štyroch hier ktoré hrávam - LFS, nKPro, GT5, F1 2011 (onedlho) jediná, v ktorej je stále pekne. A je pre m?a pozoruhodné, že vie prida? po?asie do akejko?vek trate, nie ako GT5 ktoré ich má len nieko?ko, a to v špeciálnej "po?asie" verzii s horšou grafikou. Vetrák na grafickej karte mi roztá?a nKPro viac ako LFS.

No a potom pár bezproblémových online pretekov na simracing #2, tra? Mid Ohio, Vintage auto, všetko krásne plynulé, a dozvedel som sa pár vecí (zobrazi? mená = TAB, kváder namiesto auta znamená že sa auto súpera na?íta neskôr aby to neseklo a tak). Tie menu a pár ?alších vecí síce vyzerajú trochu amatérsky, ale pretekanie je super, len mi samozrejme to vôbec nejde. :-) Napríklad niekedy mi Vintage nechce preradi? a neviem prís? na to ?o som v takom prípade spravil zle, v LFS sa mi to nestáva, asi príliš rýchlo po pustení plynu alebo ?o. A je celkom smutné, ako málo je pri "celosvetovej" online hre serverov a hrá?ov.

A niekedy by sa mi zišla mapa, len aby som videl ?i sa môžem vráti? na tra?, ale to asi nebude rovnako ako tie pneu, nie je to nKPro štýl. Jo a pá?i sa mi, že vnútri formule vidím na štítku svoje meno, poteší. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team

Last edited by Substance242; 15.9.2011 at 23:28.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 16.9.2011   #412
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
A som prekvapený ko?ko je k dispozícii tratí, oj! Len neviem ako to funguje online, ?i majú v sebe nejaké ?íslo verzie ktorého zhoda sa kontroluje server - klient, alebo ako.
Obávám se, že se to nijak nekontroluje, protože na serveru v?bec nemusí tra? být, sta?í když je tam adresá? tracks/daná_tra?/server a v n?m soubor nkrefs.ini, kde je prakticky jen umíst?ní box? a startovacích pozic. Sice tam v sekci HEADER n?jaké VERSION=22 je, ale to je u všech tratí 22, tj. to ono nebude.


BTW: co je zase tohle a kde se na tom domlouváte? (viz p?íloha)
Attached Images
File Type: gif trento-reverse.gif‎ (2.0 KB, 27 views)
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 16.9.2011   #413
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
BTW: co je zase tohle a kde se na tom domlouváte? (viz p?íloha)
Tohle ud?lal Kegetys, domlouvaný je to všechno skrz irc #liveforspeed @ gamesurge, ale jsou to hodn? spontánní akce, jediný, ?ím se dá ?ídit je, že je to ve?er.

A jde o tohle. http://junk.kegetys.net/shots/netkar...0_41_53_36.jpg

Ke stažení oboje tady: http://junk.kegetys.net/maPro.7z

M? zabralo sjet na tom Trento 19 a p?l minut.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 16.9.2011   #414
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
Ke stažení oboje tady: http://junk.kegetys.net/maPro.7z
ten odkaz ma stiahnutie mi nefunguje

http://www.youtube.com/watch?v=x7oMFuCOOm8
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 16.9.2011   #415
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
Haha, WTF? :-D Inak na normálnej trati som sa hore oto?il že to vyskúšam aj smerom dolu, ale po chví?ke ma teleportovalo do boxov, takže toto bude nejaký ofaj? patch, a pod?a dátumu súboru ?erstvý.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 16.9.2011   #416
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
M? zabralo sjet na tom Trento 19 a p?l minut.
Tak toto musi byt riadna sranda, zjazdovat dole horskou cestou v káre viac ako 19 minut... to musim skusit...

Dnes by som si rad konecne trosku viac zajazdil, takze ak vecer uvidim niekoho na simracing 1 al. 2, pridam sa... inak asi na zaciatok skusim prve treningy offline...

A som rad, ze pribuda CZ/SK majtelov plnej verzie... len tak dalej. nech sa nam tie servery pekne zaplnaju... a hlavne aby tam neboli len ti top zavodnici ale aj priemerni, aby som mal s kym superit, vsak ano...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 17.9.2011   #417
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Tak sem to vcera vecer zkusil. Pripojil G25, zacoudil... rozebral, vycistil prach. Zatim funguje..

Jinak dobry. Server o nicem, jen se jezdilo, nebo hlasovalo k nicemu. U ty 1600 me porad predbiha zadek. Bez zahejbani se setem to moc nejde, ale nejak to vzdy pomrsim Presto ztracim 3-6s.

Takze dotaz nejeden:

Kourilo se vam uz nekdy z G25? (lezela caa 4 mesice v prachu. kourilo se z praveho "motoru - serva", koukam ze se jiskri v obouch pri pohybu)
Je nejaky setup-field?
Jak moc to ladite? Ten default jede max rovne v mych rukach
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 18.9.2011   #418
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

osella s vetsi nadrzi ke stazeni zde
Attached Images
File Type: jpg oselalopo.jpg‎ (57.9 KB, 28 views)
jet is offline   Reply With Quote
Old 18.9.2011   #419
Lala
Regular Member

 
Lala's Avatar
 
Join Date: 20.3.2005
Location: Plze?
Posts: 654
Default

Zkousim demo...
Menu OK, ale kdyz zkusim odstartovat offline test, vyhodi to chybovy okno "CreateDevice Failed"
Napady?
__________________
Cin ostatnim to, co si prejes, aby cinili oni tobe.
Lala is offline   Reply With Quote
Old 18.9.2011   #420
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Na jakem OS to poustis? Typuji bud na problem s grafikou nebo volantem. Ja jsem musel prvni spusteni nkp pod Win7 provest s admin pravy aby mi nabehlo.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.