Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27.5.2007   #41
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Quote:
Originally Posted by Loukota View Post
...
Dik za odpoved. Asi jsem se spatne vyjadril. Nechcem jezdit trial nejak profi nebo zavodne. Jen jsem chtel necemu priblizit to nase zamyslene jezdeni
Chcem neco, s cim se bude moc dat jezdit po neupravenym terenu a kdyz uz budem jezdit po neupravenym terenu, tak jsme si rekli, ze by bylo lepsi jezdit na branky nez na cas. Je ale mozny, ze nas to chytne a pak se tomu zacnem venovat vic a porivime lepsi hracky.
Me spis zajimalo, jestli treba nemate zkusenoti s tema autama, zvlast s tim druhym (M 1:10) nemate nekdo zkusenosti. Precet jsem si sice tu recenzi, ale preci jen jen na strankach prodejce...
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2007   #42
Loukota
Regular Member

 
Loukota's Avatar
 
Join Date: 25.9.2004
Location: Zelenice
Posts: 535
Default

tak zkusenost s tim nema, ale nejdulezitejsi je dostupnost nahradnich dilu. psal si, ze dily sou tak by nemel byt v nicem problem. Podival bych se ale i u jinych prodejcu na nahradni dily, aby si nebyl odkazan jen na jednoho.
Loukota is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2007   #43
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by 00Ja View Post
Ahoj.
S kamaradama jsme se rozhodli, ze bysme si poridili neco na vyblbnuti v lete na chalupe.
Ani jeden nemame s RCckama zkusenosti a bohuzel ani moc casu si sehnat informace na webu.
Predstava je takova, ze by to mel byt off-road, pac s tim chcem jezdit brankama (rc trial).
Nejsem zadnej expert, ale Minimauler je dvacetina (rozmery 18x13cm), tedy spis pro indoor zabavu. Asi takhle, moje MiniLST je sestnactina (27x20cm) a na ven je to jen tak tak.

To druhe, MONSTER TRUCK FIRE, znam spis pod nazvem "Final Monster"(ale tyhle klony maji silene moc jmen) coz je levnoucky elektromonster v meritku 1:10 posazeny na podvozku shodnym s TL-01. Podle mne je to fajn model pro obcasne zajezdeni na zahrade a podobne, levny a dostupny nahradni dily, takze asi nejspis presne to co hledas. Neni to sice nic extra super hyper, ale jako starter model to ma absolutne nejlepsi pomer cena/vykon (to cele navic s teoretickou moznosti z nej za levno udelat buggy nebo on-road model - jen se dokoupi a vymeni par dilu).

(Duvod proc jsem misto nej sel do sestnactiny byl takovej ... pitomej. Chtel jsem model, se kterym bych mohl jezdit jak doma, tak venku a desetina mi prisla moc velka. Tak jsem hledal v meritku 1:18 a nasel MiniZillu a MiniLST a vyhralo to MiniLST. Kapitola sama o sobe je ta, ze MiniLST je ponekud prerostla osmnactina, cimz se vyrazuje z moznosti chodit s ni na temer jakykoliv zavod a druha vec je, ze je to takovy kockopes - na doma moc velky, na ven moc maly).

P.S.: Doporucuju navstivit http://www.modelbazar.cz , daji se tam najit slusny kousky za polovicni ceny (je pomerne dost lidi, co si to poridi a bud zjisti ze se jim to za 14dni vali akorat na skrini nebo jdou do nejakyho jinyho - drazsiho - modelu pac s Final Monstrem se na zavody moc chodit neda - leda ze by se dotycny sel jen zucastnit).

Last edited by kmarty; 27.5.2007 at 23:33.
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 28.5.2007   #44
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Quote:
Originally Posted by kmarty View Post
...
Diky moc, asi jdeme do tech fire aut :-)
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 18.6.2007   #45
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Kdyz uz jsem se tady ptal, slusi se napsat jak jsme se rozhodli. Koupili jsme si ctyri ty Final Monstery a jsme spokojeny na 150%.
Poridili jsme si kazdej jeden akupack Nosram 3,6 Ah a dohromady jednu nabijecku Ultramat 14.
Okamzite pri prvni vyjizdce vzaly za svy reci o trialu ) Po par vyjeti baterek, kdy jsme se seznamovali s auty, s ovladanim a to jezdenim stylu vetsinou: Hele, hele a tohle vyjedes? jsme zjistili, ze naprosto nejzabavnejsi je zavodit takovym tim americkym zpusobem: vyrazi dva nebo tri soucasne, po nejakej vzdalenosti se otocime kolem prekazky a jedem nazpatek. Zabava je v tom, ze se to odehrava na uzkej prasnej ceste, takze auto furt hrabe a je dot tezkyho na draze udrzet. Vy, kdoz jezdite, urcite vite, co myslim.
Pak jsme si vytycili jeden strom na dost prudkej mezi a ten jsme objizdeli, takze prece jen na napodobeninu tiralu doslo.
Pokud teda nekdo chce auticko na vyblbnuti, tak tohle muzu doporucit.
Zavady jsme zatim zaznamenaly dve: jedno ocesany kolecko v servu (novo sada stoji 49Kc) a jednu zlomeny brcko, ve kterym je vedena antenka )
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 19.6.2007   #46
Loukota
Regular Member

 
Loukota's Avatar
 
Join Date: 25.9.2004
Location: Zelenice
Posts: 535
Default

super, hlavne ze jsi spokojeny a nezlobis
Loukota is offline   Reply With Quote
Old 20.6.2007   #47
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Quote:
Originally Posted by Loukota View Post
super, hlavne ze jsi spokojeny a nezlobis
Hehe, to neni az tak pravda, protoze jsme jezdili na takovej skalce, kde ma (mela) teta zasety seminka kyticek a taky jsme na zahrade rozhrabaly sterk z cesty do travy, takze se ted tupi nuz v sekacce a na jednom prasnym useku jsme zlikvidovaliu cerstve zasetou travu. Na dvur s tim uz nesmime
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 3.7.2007   #48
Neophyte|CZE|
Newbie

 
Neophyte|CZE|'s Avatar
 
Join Date: 18.6.2007
Location: Olomouc
Posts: 11
Default

Ahojda! M? se doma tulí 1/10 Ford Focus RS WRC 03 - Monte Carlo. Je to elektra... na vyblbnutí po LFS to sta?í :-) Ale nemám s kým jezdit :-( Kdyby byl n?kdo z okolí Olomouce, tak bychom mohli jezdit spolu :-)
Neophyte|CZE| is offline   Reply With Quote
Old 3.7.2007   #49
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Tak jsem dneska po prevelice dlouhe dobe znovu uschopnil moji Team Losi Mini LST ... a jsem zvedavej co urvu, ulomim nebo se znici ted :-)
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 3.7.2007   #50
Neophyte|CZE|
Newbie

 
Neophyte|CZE|'s Avatar
 
Join Date: 18.6.2007
Location: Olomouc
Posts: 11
Default

Jo, a jinak http://www.rcauta.euweb.cz/ je fórum jen a jen pro RC autí?ka :-) Tak abychom to tu moc nespamovali :-)
Neophyte|CZE| is offline   Reply With Quote
Old 3.7.2007   #51
MCz killman
Regular Member

 
MCz killman's Avatar
 
Join Date: 13.12.2004
Posts: 966
Default

sakrys,ta moje potvora uz mi zacina chybet rad bych zase zacal litat,uz sem pul roku nedrzel vysilacku v ruce. Chodil jsem na lipenecke letiste v lipencich,bylo u trznice,jenze to letiste zacalo ridit par blbcu,tak tam lidi prestali chodit a navic tam ted stavej ten okruh na To?nou
MCz killman is offline   Reply With Quote
Old 4.7.2007   #52
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Neophyte|CZE| View Post
Jo, a jinak http://www.rcauta.euweb.cz/ je fórum jen a jen pro RC autí?ka :-) Tak abychom to tu moc nespamovali :-)
Teda kdyz to srovnam s forem na www.rcauta.net tak tam mas docela pusto. Ale je treba mozny ze na tom tvem foru nemaji spravci lehce vojenskej (az se mi chce rict totalitni) pristup. Nanestesti pozice fora www.rcauta.net je diky mnozstvi lidi prakticky neotresitelna (coz je mozna duvod proc si tamni spravci dovoluji delat to co obcas delaji).
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 4.7.2007   #53
Neophyte|CZE|
Newbie

 
Neophyte|CZE|'s Avatar
 
Join Date: 18.6.2007
Location: Olomouc
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by kmarty View Post
Teda kdyz to srovnam s forem na www.rcauta.net tak tam mas docela pusto. Ale je treba mozny ze na tom tvem foru nemaji spravci lehce vojenskej (az se mi chce rict totalitni) pristup. Nanestesti pozice fora www.rcauta.net je diky mnozstvi lidi prakticky neotresitelna (coz je mozna duvod proc si tamni spravci dovoluji delat to co obcas delaji).
Aha, tak já jsem jiný fórum nenašel :-) To tvoje je lepší no... Už se tam jdu regnout
Neophyte|CZE| is offline   Reply With Quote
Old 4.7.2007   #54
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Neophyte|CZE| View Post
... To tvoje je lepší no...
Moje neni :-) Ja patrim spis mezi ty "rebely", kterejm se nelibi ty obcasny vojensky rezimy od adminu.
Ale chodim tam, protoze je to fakt asi nejvetsi forum skrz RC auta (vsechny ostatni jsou takovy "umiracky" kde pocet postu je obvykle < 10).
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 12.7.2007   #55
rostreet
Moderator

 
rostreet's Avatar
 
Join Date: 24.10.2005
Location: Prague,L.B.City
Posts: 731
Smile

prihodim taky svoji troskou do mlyna.zatim jen na zkousku budu mit tohodle spalovaka tak jsem zvedav jak to dopadne. pristi tejden to pujdu otestit. commander prej i neco nafoti tak to sem pak dam.
btw ty parametry toho auta muze zavidet kdejaky dospely automobilovy kolega

Vybavení:
3 ocelové diferenciály
Hliníkové ?epy p?edních kol
Motor XRace 21 SZ
Sešroubované 3 mm hliníkové šasi
Tlumi? výfuku s rezonátorem
Spike pneumatiky nalepený na 5-paprskových ráfkách
Kuli?ková ložiska
Plynule nastavitelné servo s ochranou
Nastavení geometrie kol
4 hliníkové olejové tlumi?e
2 kotou?ové nastavitelné brzdy
Nádržka a elektronika chrán?na proti st?íkající vod?

Technická data:
M??ítko: 1:8
Provedení modelu: RtR
Pohon: 4WD
Objem motoru: 3,46 ccm
Výkon: 1,9 PS
Max. rychlost: 75 km/h
Rozvor: 330 mm
Rozchod kol: 268 mm
Sv?tlá výška: 30 mm
Pr?m?r pneumatik: 112 mm
Ší?ka pneumatik: 43 mm
Rozm?ry: 470 x 312 x 140 mm
Hmotnost: 3450 g

Last edited by rostreet; 12.7.2007 at 21:25.
rostreet is offline   Reply With Quote
Old 12.7.2007   #56
Muzzy
Member

 
Muzzy's Avatar
 
Join Date: 14.8.2006
Location: Praha
Posts: 111
Default

to ma skoro dva kone na 3,5 kila???
Muzzy is offline   Reply With Quote
Old 21.7.2007   #57
rostreet
Moderator

 
rostreet's Avatar
 
Join Date: 24.10.2005
Location: Prague,L.B.City
Posts: 731
Default

Quote:
Originally Posted by Muzzy View Post
to ma skoro dva kone na 3,5 kila???
jj...muzu rict ze je to mazec...zatim se jezdil cca 15 minut a uridit to je docela sranda coz muze potvrdit ohnuty predni tlumic
zkusim udelat nejake fotky a videa primo z akce...
btw co me rozsekava nejvice je moznost kompletni geometrie podvozku a upravovat jde i svornost vsech trech diferencialu
rostreet is offline   Reply With Quote
Old 21.7.2007   #58
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by rostreet View Post
btw co me rozsekava nejvice je moznost kompletni geometrie podvozku a upravovat jde i svornost vsech trech diferencialu
Hele, priznej se, ze tohle je prvni RC model co jsi kdy videl :-)
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 21.7.2007   #59
rostreet
Moderator

 
rostreet's Avatar
 
Join Date: 24.10.2005
Location: Prague,L.B.City
Posts: 731
Default

Quote:
Originally Posted by kmarty View Post
Hele, priznej se, ze tohle je prvni RC model co jsi kdy videl :-)
no a? jednou se zacit musi
rostreet is offline   Reply With Quote
Old 22.7.2007   #60
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by rostreet View Post
no a? jednou se zacit musi
Jo, v poho. Ja jen ze vyjmenovavas veci, ktery jsou tak rikajic normalni u kazdyho RCcka co neni hrackou :-).
kmarty is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:53.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.