Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11.10.2015   #1801
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
máš to MS hyperlapse s vodoznakem nebo polé?ený?
#MSHyperlapse je nejaký ?as v Preview verzii do?asne bez vodoznaku, platená verzia alebo vodoznak mali za?a? od 1.10., potom 7.10, a momentálne píše že od 14.10. :-)

Aj preto som sa poponáh?al spracova? ešte nejakú bicyklovú jazdu, zatia? je to len na zonerama.sk/substance242 (album "Hyperlapsy").

Jo a to synchro "budíkov" a videa, ke?že to boli dva video streamy "cez seba" (a to som budíky musel na 16x zrýchli? raz 4x v extra projekte a potom ešte raz, lebo Movie Studio vie max 4x) tak hoci som sa to snažil od oka napasova? aby to sedelo, tiež sa mi zdá že to niekedy nesedí. Možno Hyperlapse nie je presne nastavený konštantný násobok rýchlosti...? Inak dá sa zvoli? už aj 1x rýchlos?, ?iže len stabilizácia. Zaujímavý soft.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team

Last edited by Substance242; 11.10.2015 at 02:41.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 11.10.2015   #1802
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Tak to nevím co jsem stáhl, že tam vodoznak byl, asi jsem byl moc rychlý a pak to odstranili nebo nevím. Testoval jsem to s palubní kamerou v aut? a docela p?kn? to tu jízdu vyhladilo.

Budíky: 2 streamy? To jsi d?lal n?jak složit?, zkus t?eba VIRB Edit od Garminu, prost? mu p?edhodíš video a GPX, vybereš z hromady budík? nebo si je upravíš podle sebe a je to. M?žeš mít i puntík jak se pohybuje po trase atd. Na YT je hromada videí co z toho leze i jak pracovat s tím sw. Ur?it? budou i další podobný softy.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 12.10.2015   #1803
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Pablo: Mám kúpené Movie Studio a profesionálne :-) detaily ako stmieva?ky, viac klipov za sebou, sofistikovane animované nápisy, VST plugin na zvuk som zvyknutý robi? tam, nemyslím že by na to sta?il gpx generátor (používam RaceRender). No a v tomto prípade navyše ako, nemyslím že by MS Hyperlapse bolo dvakrát nadšené keby na vstupe malo roztrasené video so stabilnými budíkmi. :-)

?alšie video pokusy, normálna auto jazda KysucaZilina a Zilina Kysuca, alebo bicyklové Ulm-NeuUlm ležia na mojom Google Drive:
https://drive.google.com/open?id=0B8...hiOTVmMTY1MmYw
__________________
Peter Machala, Killer Race Team

Last edited by Substance242; 12.10.2015 at 16:44.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 12.10.2015   #1804
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Nemyslel jsem to samoz?ejm? na st?ih a další v?ci, jen na vložení budík? do videa. S tím rozt?eseným videem a stabilními budíky máš nespíš pravdu, nezkoušel jsem HL mimo skoro klidný záznam z auta s vyhlazováním standard, takže jsem možná psal rychleji než myslel a pak by ty 2 streamy dávaly smysl

A co teda i to video s budíky zrychlit v hyperlapse, aby jsi nemusel doufat, že 4x 4x v MovieStudio je to samé jako 16x v HL? T?eba to ty budíky nerozmaže, i slepé uli?ky je t?eba prozkoumat
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 15.10.2015   #1805
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

FYI, tak microsof?ácke hyperlapse (aka.ms/hyperlapse) už je bu? platené (50 dolárov, prvýkrát vidím produkt ich researchu platený) alebo s vodoznakom, takže dobre že som sa poponáh?al spracova? všetko ?o som chcel, pribudlo ešte bicyklové video (Ulm-NeuUlm) a dve pokusné cesty do/zo žilinskej roboty (KysucaZilina, ZilinaKysuca). BEZ BUDÍKOV. ;-) https://drive.google.com/folderview?...&usp=drive_web

Jo a ke?že téma je "fotíte", tak z Picasy som bol vyhnaný na Zoneramu a pochva?ujem si, pár albumov už tam je, ?iže zonerama.sk/substance242. Prípadne, kto chce, môže to isté na zonerama.cz alebo zonerama.com. ;-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team

Last edited by Substance242; 15.10.2015 at 23:17.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 16.5.2016   #1806
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
U dost záb?r? by to cht?lo v?tší pe?livost p?i výb?ru zem? pod koly a nejbližšího okolí, ale jsou tam i docela povedené. Inspiraci možno nabrat zde: fotky, ?lánek - možná to tu už prob?hlo. Já to cht?l taky zkusit, ale nemám žádný dostate?n? detailní model, z kterého už na dálku není vid?t, že to je jen hra?ka.
Two years later Dlho som hladal v Prahe nejake vhodne miesto. Urcite to stale nie je uroven Paul Smith, ale snaha bola.

Ferrari 250 California

__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2016   #1807
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default


Trochu bych vytknul hrubý povrch silnice a pak když stojí kolo na n?jakém kamínku vypadá nep?irozen?, jakoby to bylo nafoukané na 10 atm. Místo p?ímo pod koly musíš perfektn? vy?istit.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 20.5.2016   #1808
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post

Trochu bych vytknul hrubý povrch silnice a pak když stojí kolo na n?jakém kamínku vypadá nep?irozen?, jakoby to bylo nafoukané na 10 atm. Místo p?ímo pod koly musíš perfektn? vy?istit.
yop to som potom videl az dodatocne na fotkach...nabuduce budem vediet ze sa musim aj takymto detailom venovat.

Bohuzial som si stale nebol schopny vyrobit doveryhodnu plosinu ktora by imitovala asfalt v meritku 1:18 takze stale pouzivam realne betonove plochy
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 7.3.2017   #1809
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Quote:
Originally Posted by DoN View Post
Kvôli tomuto som sa sem teraz vrátil, toto je jedna bohovská séria obrázkov. :-D
(publikované 14.9.2009)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.