Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 2.12.2013   #1
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default G25 shifter, sekven?né radenie - oprava

Zdravím LFS simákov. Ako som spomínal v téme pre nákup volantu, na mojom Logitechu G25 mi robí problém sekven?né radenie na páke. Ide o to, že v sekven?nom režime ve?mi zle sníma polohu páky. Po zatla?ení páky hore alebo dole ekne zosníma polohu a po jej uvolnení sa sa vráti do pôvodnej polohy, kde má ale trošku vô?u - pár minimetrov. To ale sta?í na to, aby sníma? registroval, že som páku zatla?il aj ke? je v základnej polohe...

Páka je teda v sekven?nom móde nepoužite?ná. Ak viete poradi? ?o spravi?, ako upravi?/opravi? sníma? resp. inú sú?as? páky, budem vám v?a?ný... Úpravu by som skúsil aj pri riziku jej zni?enia, bez sekven?ného radenia pôjde páka tak ?i tak pre? a asi by ju nahradil Clubsport shifter. Ak by sa ale dala opravi?, ušetrím 240 Euro...

Páku mám upravenú pod?a chillicoke, ale problém so sekven?ným radením bol už pred úpravou:
http://chilicoke.com/mods/shifterresistance.htm
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 2.12.2013   #2
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

ahoj,
mam tiez G25 a rovnako som upravoval radicku podla chilicoke navodu. Ziadne problemy s nou ale nemam. V klasickom H rezime funguje paka normalne??? Sekvent pouziva na radenie tusim druhy 2. a treti 3. prevodovy stupen. Ak ti paka v rezime H radi normalne, tak sníma? bude v poriadku. Ked vravis ze ma paka v stedovej polohe volu, tam by som hladal problem. Moja paka je v sekvencnom rezime dost tuha. (volant ma viac ako 4 roky a som 2. majitel)
Skus to otvorit, a popozeraj ci nieje praskuta/vyskocena niektora pruzina (jedine to podla mna moze sposobovat volu)
vyskusaj a daj vediet..
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 2.12.2013   #3
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

H-?ko mi ide úplne bez problémov... takže senzory asi budú ok... skúsim rozobra? a teda nejako porieši? tú vô?u. Ale aj tak je podla m?a zvláštne, že v sekven?nom móde pri úplne malom vychýlení páky z polohy už zareaguje sníma?..
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 3.12.2013   #4
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Takže vyzerá to, že problém je vyriešený. Poriadne som otestoval, kedy sníma? zosníma polohu páky pri radení smerom dole a evidentne ove?a skôr registroval zaradenie pri pohybe dole, bez oh?adu na to, ?i bol H-?kový mód alebo sekven?ný. Len pri sekven?nom sa to prejavovalo tak ako píšem hore, kdežto pri H-?ku nie.

Takže som zapojil sedliacky rozum, páku rozobral a skúsil máli?ko posunú? senzor na bo?nej strane a zabralo to... Na zosnímanie polohy pri pohybe páky dole je už potrebné posunú? páku viac ?o problém vyriešilo... Uvidíme aká bude trvácnos? riešenia...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 3.12.2013   #5
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Takže vyzerá to, že problém je vyriešený. Poriadne som otestoval, kedy sníma? zosníma polohu páky pri radení smerom dole a evidentne ove?a skôr registroval zaradenie pri pohybe dole, bez oh?adu na to, ?i bol H-?kový mód alebo sekven?ný. Len pri sekven?nom sa to prejavovalo tak ako píšem hore, kdežto pri H-?ku nie.

Takže som zapojil sedliacky rozum, páku rozobral a skúsil máli?ko posunú? senzor na bo?nej strane a zabralo to... Na zosnímanie polohy pri pohybe páky dole je už potrebné posunú? páku viac ?o problém vyriešilo... Uvidíme aká bude trvácnos? riešenia...
Tak to som rad ze sa ti to podarilo Vela stastia, nech sluzi co najdlhsie
Puma /// is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:00.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.