Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26.5.2014   #1
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Nordschleife vyzera kazdou verziou lepsie ale mne to pc jaksi neutiahne. Nie je na to nejaka finta, aby mi tak nepadalo fps?
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 26.5.2014   #2
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Nordschleife vyzera kazdou verziou lepsie ale mne to pc jaksi neutiahne. Nie je na to nejaka finta, aby mi tak nepadalo fps?
Nejvíce zat?žují výpo?ty grafiky r?zné antialiasingové filtry, odlesky a stíny. Zkus si t?eba rozdíl mezi Mulitsampling AA (jen hrany, rychlejší) a Supersampling AA hrany i plochy, pomalejší). Nejsem si jist, zda je AC rozlišuje, protože já je mám vypnuté.

Jinak Nord utáhnu i na notebooku (Nvidia GF640M)
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 26.5.2014   #3
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Nordschleife vyzera kazdou verziou lepsie ale mne to pc jaksi neutiahne. Nie je na to nejaka finta, aby mi tak nepadalo fps?
Zkusil bych vypnout HDR, to p?idává r?zné efekty odlesk? a sv?tel a ..

Graficky trati asi dost pomohlo "-fixed white edges of trees", d?íve jsem m?l lesy takové bílo-divné, te? už to je green hell.

Zrovna jsem tam dojel závod se 14 Lotusy 240 (paráda) ale op?t bug s výsledky, jel jsem v záv?ru první, kus p?ed cílem se mi to zm?nilo na 2/14 (to se stává), ale po?adí mi z?stalo i v cíli, z?ejm? ten ve výsledcích první sko?il p?ed koncem do box? a n?jak se to zmátlo. Ale to na addon trati asi net?eba ?ešit jako bug.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 26.5.2014   #4
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Nordschleife vyzera kazdou verziou lepsie ale mne to pc jaksi neutiahne. Nie je na to nejaka finta, aby mi tak nepadalo fps?
Mam ten isty problem na Notebooku.. grafika GT555M.. ostatne trate zvladam s nejakymi 55 Fps v priemere.. ale Nord 25Fps priemer.. co je dost nehratelne
monitor 24" rozlisenie 1920x1080 60Hz
zabudol som dodat ze HDR a efekty detaily a tiene a vlastne vsetko co sa da je bud OFF alebo na minime

Last edited by Puma ///; 26.5.2014 at 23:23.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2014   #5
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Mam ten isty problem na Notebooku.. grafika GT555M.. ostatne trate zvladam s nejakymi 55 Fps v priemere.. ale Nord 25Fps priemer.. co je dost nehratelne
monitor 24" rozlisenie 1920x1080 60Hz
zabudol som dodat ze HDR a efekty detaily a tiene a vlastne vsetko co sa da je bud OFF alebo na minime
Ja mam tiez NB s GTX 560M na 1920x1080 60Hz a ostatne trate su vzdy stabilnych 60fps ale na Nordschleife to stale pada k 50, co nie je tak hrozne malo ale celkovo to otrasne seka. Od verzie nord0.7 je to ale podstatne lepsie a takmer cele kolo dam na max fps no su useky, kde to pada. Inak mam vypnute vsetko. Vcera som vypol dokonca spatne zrkadla co dost pomohlo ale to je pouzitelne iba v Single player.

Skor by to chcelo asi nieco ako znizenie detailov stromov alebo celkove znizenie poctu objektov mimo trate, ktore maju vpodstate nulovy vplyv na zazitok z trate. Ale musim pochvalit ze odkedy snoopy pridava nerovnosti na trati tak je to uplne iny zazitok. I ked carrousel sa mi zda taky nejaky divny. V reale to tam je inak nerovne.
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2014   #6
Superobo
Newbie

 
Join Date: 9.6.2008
Posts: 39
Default

je to tak. nordschleife je na niektorych miestach aj dvakrat narocnejsia ako ostatne "klasicke" trate. a to ta trat pritom ani nevyzera neviem ako super.

podla mna sa to zlepsi ked kunos vydaju oficialne nastroje pre modderov. potom by mala byt aj optimalizacia lahsia.
Superobo is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2014   #7
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Optimalizace se zatím d?lají spíš metodou pokus/omyl, dokud Kunos nevydá modtools, mají to tv?rci t?žké. Ale Nord mi jde s každou verzí lépe, t?ch fps drop? ubývá a nejsou tak velké.


?eský servery jsou vypnutý?
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2014   #8
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
?eský servery jsou vypnutý?
Uz by mely zase bezet. Hodilo to nejakou chybu o nekompatibilni verzi serveru, netusim proc, zadna nova verze neni.

P.S. Diky Pablo za upozorneni.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv

Last edited by Logical; 27.5.2014 at 23:02.
Logical is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2014   #9
Felix
Regular Member

 
Join Date: 14.8.2004
Location: Lhenice
Posts: 952
Default

Pojdte nekdo zajezdit s F40.
Felix is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:30.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.