Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16.11.2013   #401
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Zacinam mat pomaly obavy z multiplayeru...ako to vlastne pofrci lebo teraz na nizkych detailoch (i ked stale full HD) viem mat tak 80fps no s 10-20 autami na trati...neviem neviem...uvidime ako velmi to bude zhadzovat fps...
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 16.11.2013   #402
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Zacinam mat pomaly obavy z multiplayeru...ako to vlastne pofrci lebo teraz na nizkych detailoch (i ked stale full HD) viem mat tak 80fps no s 10-20 autami na trati...neviem neviem...uvidime ako velmi to bude zhadzovat fps...
presne toho sa bojim... uz singleplayer ma u mna problem s FPS... takze si myslim ze aj 5 aut na trati ma polozi na "nehratelne cisla"

a mat 24" full HD a pustit na tom 1600x900 ...
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 16.11.2013   #403
Lubik
Newbie

 
Join Date: 22.9.2010
Posts: 84
Default

Ahoj kluci.Mohl by n?kdo poskytnout aktiva?ní kod pro netCAR?Cht?l bych otestovat demoverzi.
Lubik is offline   Reply With Quote
Old 16.11.2013   #404
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Já jsem dnes koupil HW za 13000 a doufám, že AC pojede kone?n? plynule a hezky, to samý iR a rF2.
Grafiku jsem nekupoval novou, mám GTX470 a doufám, že to sta?í. Uvidíme, jaká zm?na bude po upgradeu MB, CPU a Pam?tí.

Input lag
http://www.youtube.com/watch?v=FPMknDLLXC0
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 16.11.2013   #405
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Napadla mi uz aj taka hardcore myslienka ze predam svoj NTB a kupim GeForce GTX 760 a vopcham do stolneho pc ktory ma nejake 3 jadro AMD 3,0Ghz. (teraz je tam starucka GTS 250 ktora by to asi nerozdychala)

Last edited by Puma ///; 16.11.2013 at 17:24.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 17.11.2013   #406
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Jako první v?c nastavuji z d?vodu minimalizace input/render lagu VSYNC OFF a Max pre-rendered frames 1. Všiml jsem si, že grafika AC nep?sobí opravdu plynule ani když FPS p?esahuje obnovovací frekvenci monitoru (nap?. 80FPS a 60Hz). Nejde o tearing. Možná n?kdo zaregistoval stejný problém.

V takové situaci pomáhá v p?íkazové konzoli AC (hlávesa Home) nastavit FPS omezova?:
HTML Code:
set fpsCap 61
Plynulost se srovná a input lag nenaroste jako p?i zapnutí VSYNC ON. P?íkaz je nutné opakovat p?i každém spušt?ní AC. Totéž lze nastavit trvale úpravou ini souboru Assetto Corsa\cfg\video.cfg
HTML Code:
[VIDEO]
FPS_CAP=n
S input lagem jako takovým našt?stí problém nemám.

Last edited by Los[cz]; 17.11.2013 at 14:01.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 17.11.2013   #407
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Los: zda sa mi ze s tym fps_cap mi to fakt ide plynulejsie len z nejakeho divneho dovodu sa toho uz nemozem zbavit...ked teraz zmenim tu hodnotu vo video.ini alebo ju vymazem tak sa nic v hre nezmeni...stale mi ukazuje 60.999fps

Inak viete ci sa planuje nieco na sposob lfsw? hadam ano

Dufam ze to AC este nejako zoptimalizuju, ze nebude treba pocitacovu plantaz aby to clovek mohol hrat na rozumnych detailoch a bez sekania... myslim ze hardware-ove spolocnosti by mali platit Kunos Simulazioni nejaky podiel za to kolko ludi si teraz kvoli tomu kupuje lepsi HW Ale ja nic nove kupovat neplanujem/nechcem ...a zaroven sa mi jaksi uz nechce vracat k lfs tak dufam ze ma k tomu okolnosti nedonutia
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 17.11.2013   #408
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Hmm. Nastavení fpsCap na 0 znamená vypnutí. Z konzole to mám vyzkoušené.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 18.11.2013   #409
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

F8 screenshoty sú v user profile, napríklad u m?a c:\Users\Substance\Documents\Assetto Corsa\screens\ (v Steame som všetko ?o sa dá vypol) - to k téme v Challenge fóre. Steam síce v autoruns loaduje svoj servis, ale zdá sa že po reštarte nebeží (ke? je automatický štart off), a po ukon?ení Steamu tiež neostane beža? žiaden proces.

Takže mám za sebou inštaláciu a asi hodinu hrania, paráda! Vista x64, 8 GB RAM, "starý" dobrý AMD Phenom X4, a nová Asus GTX760, na 1980x1080x60 TV úplne plynulé, input lag nepozorujem, grafika sa zahriala pod?a HW Monitor max na 73 C, procesor tiež nie ve?a. Ako odporú?ajú tak v nVidia profile antialiasing at?. položky nastavené na "nech ur?í aplikácia". Jazdím s PRO okrem automatického clutch (nedá sa mi da? ani na tla?ítko, možno s Logitech profilerom? ale netreba zatia?). Neviem ?i nastavi? lepšie force feedback, zdá sa že nastavenie z LFS, ?iže 100 percent a tie dva ?alšie parametre na nule (damping a ?osi) je dobré. Pekne cíti? ke? formu?a za?ína by? nedotá?avá a vôbec. A pá?ia sa mi farby ráno a ve?er. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 19.11.2013   #410
Superobo
Newbie

 
Join Date: 9.6.2008
Posts: 39
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Já jsem dnes koupil HW za 13000 a doufám, že AC pojede kone?n? plynule a hezky, to samý iR a rF2.
Grafiku jsem nekupoval novou, mám GTX470 a doufám, že to sta?í. Uvidíme, jaká zm?na bude po upgradeu MB, CPU a Pam?tí.

Input lag
http://www.youtube.com/watch?v=FPMknDLLXC0
ja som kvoli AC oprasil desktop, ktory doma uz nikto nepouzival. Cakam este na novy monitor a GTX580. snad to bude stacit, pretoze na tej staruckej 8800GT sa to neda hrat
ako hovori bavor, hw spolocnosti mozu dakovat AC, pretoze ludia teraz kupuju nove zelezo ako na pase.... a ze vraj je AC momentalne druha najpredavanejsia hra na Steame

Last edited by Superobo; 19.11.2013 at 08:18.
Superobo is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2013   #411
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Co znamena prosim vas ten sivy ukazatel, ktory je v aplikacii Pedals zobrazeny uplne vpravo? lebo mne to stale tak 10-15% ukazuje...skusal som (sice iba na klavesnici) ci je to rucna brzda, ale na rucku to nereaguje...
to by mozno vysvetlovalo preco som taky pomaly Lebo ked som videl Klouczechov replay tak jemu sa to za cely cas z nulovej hodnoty nepohlo.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2013   #412
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Je to celková hodnota (síla) jdoucí do FF. Teoreticky bys to m?l mít nastaveno tak, aby to v p?i nejv?tších rázech dosáhlo maxima, pak využiješ celý rozsah. Nebo mali?ko více, p?i opravdu velikých rázech, které nejsou b?žné (v plné rychlosti vysoký obrubník atd) to klidn? m?že trochu ?ezat špi?ky, to je stejn? jen rána a není pot?eba tam rozlišovat n?jaké detaily. V nastavení je to FF Gain. Te? už to vypadá, že t?ch 100%, co je detault, je dobrých, d?íve v nKP to cht?lo poladit. Taky pozor, aby si n?kdo p?es FF Gain nezvedal sílu FF ve volantu - vlastn? ud?láte jen to, že vám pak bude b?hat ta síla nap?. jen v rozsahu 80-100%, takže FF bude mnohem mén? citlivý. Sílu FF zvedat v ovlada?ích, toto je hodnota jdoucí do ovlada?? než jí p?evedou na skute?nou sílu.
V replayích to neukazuje.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2013   #413
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Mimochodom, najnovší nVidia ovláda? 331.82 WHQL mi zdvihol fps zo 170 na vyše 180 :-), Assetto Corsa sa ale v release notes nespomína (ale rFactor 2 alebo iRacing tiež nie). ?iže, update neuškodí.

Osobne mám pocit z jazdy (Logitech DF GT) ve?mi podobne dobrý ako v GT6 deme (vychádza 6.12.2013), Polyphony totiž po prvýkrát majú skuto?nú simuláciu pneu a podvozku.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2013   #414
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Jestli ješt? n?kdo váhá, tak tady prodávají AC Steam Gift za 649,- K? / 24.99 EUR. Potvory.

http://www.kinguin.cz/category/3339/...sa-steam-gift/

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Mimochodom, najnovší nVidia ovláda? 331.82 WHQL mi zdvihol fps zo 170 na vyše 180 :-)
Hmm, zkusím P?edevším doufám, že už kone?n? opravili problém s náhodným totálním vytuhnutím systému v idle p?i spušt?ném Firefoxu na kartách Fermi 5xx/6xx. Minule to uvedli v release notes jako vy?ešené a p?itom stále není. Strašný opruz.

Last edited by Los[cz]; 21.11.2013 at 13:13.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2013   #415
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Los[cz] View Post
Jestli ješt? n?kdo váhá, tak tady prodávají AC Steam Gift za 649,- K? / 24.99 EUR. Potvory.

http://www.kinguin.cz/category/3339/...sa-steam-gift/
Ako tomu mam rozumiet? Je to normalna licencia AC ale o 10€ lacnejsia?
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2013   #416
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Tak to chápu.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2013   #417
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Los[cz] View Post
Tak to chápu.
Takze dostanu cislo na steam a tam si to aktivuji?

"You will receive an e-mail containing a link that will open Steam to redeem your gift,after click the link,in the Steam client you will receive a notification at the top right corner that says you have a new gift."
ok
__________________
BabyOnWheels

Last edited by BabyOnWheels; 21.11.2013 at 14:47.
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2013   #418
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

"The Store is not responsible for any issues regarding STEAM GIFTS. There is a risk of being banned by STEAM for selling and/or purchasing STEAM GIFTS. Please remember you are doing it at your own risk!"
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2013   #419
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
"The Store is not responsible for any issues regarding STEAM GIFTS. There is a risk of being banned by STEAM for selling and/or purchasing STEAM GIFTS. Please remember you are doing it at your own risk!"
hmm... tak to je teda obchod
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2013   #420
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Toto som nasiel v komentoch pod jednym videom na YouTube...

Quote:
How is it running on your Specs? I got a i5 4670 and a GTX 760 = all max ~46 FPS
Celkom slusne zelezo a 46 FPS autor sice nepovedal na akom rozliseni a kolko monitorov, ale predpokladam ze FullHD 1 monitor...
Puma /// is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:15.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.