Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15.3.2009   #1
Vazli
Regular Member

 
Vazli's Avatar
 
Join Date: 21.3.2006
Location: Pelh?imov
Posts: 601
Default Jak co nejlepe jezdit na mysi

Zdravim tak sem se zas po dlouhej dobe rozhodl ze si zajedim LFS akorat ze uz nemam volant tak se budu pokouset jezdit na mysi ale jako zatim sem jezdil jen jezdeckou skolu a tezce mi to nejde:-D tak pls naky tipy a triky jak co nejlip jezdit na mysi dekuju
__________________
www.vyvonenakara.cz
Vazli is offline   Reply With Quote
Old 15.3.2009   #2
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Neviem ?o konkrétne by si chcel po?u?, lebo fyzikálne zákony platia rovnako na jazdiacich na volante a rovnako na myšiarov
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 15.3.2009   #3
Zdenek CZE
Senior Member

 
Zdenek CZE's Avatar
 
Join Date: 26.8.2008
Location: Plze?
Posts: 1 497
Default

takhle ti moc neporadím, spíš napiš n?co konkrétního a pak ti dám ?ákej tip (ale jsem lama)
Zdenek CZE is offline   Reply With Quote
Old 15.3.2009   #4
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default

M?l jsem stejnej problém, a jediná v?c co ti asi pom?že, je trénink, trénink a zase jenom trénink
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Old 15.3.2009   #5
Mirek CZE
Regular Member

 
Join Date: 25.10.2007
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 534
Default

Jediná v?c, která ti pom?že jeee, koupit volant.
Mirek CZE is offline   Reply With Quote
Old 15.3.2009   #6
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Quote:
Originally Posted by Mirek CZE View Post
Jediná v?c, která ti pom?že jeee, koupit volant.
To nie je pravda, ja jazdím na myši už viac ako tri roky a nemyslím, že by som tým nejak extra strácal za tými, ?o jazdia na volante (samozrejme pokia? nedôjde na RAC, FZ5 apod ). Samozrejme volant je najmä o tom zážitku z jazdy. Ale povedal som si, že ni? iné ako G25 nechcem.
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 15.3.2009   #7
Vazli
Regular Member

 
Vazli's Avatar
 
Join Date: 21.3.2006
Location: Pelh?imov
Posts: 601
Default

Quote:
Originally Posted by Mirek CZE View Post
Jediná v?c, která ti pom?že jeee, koupit volant.
ja sem mel g25 ale uz sem nejezdil tak sem ho prodal a ted asi vic jak po pul roce sem se chtel svist...
__________________
www.vyvonenakara.cz
Vazli is offline   Reply With Quote
Old 15.3.2009   #8
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Vazli není žádny za?áte?ník pánové, takže pou?ky ohledn? volantu klidn? m?žete dát stranou
Tak a te? rada co m? napadla:
Naho? si poslední test patch je tam abs co jsem slyšel a bude se ti lépe brzdit do zatá?ek a pak už jen ten trénink jak píšou
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 21.3.2009   #9
Luko
Member

 
Luko's Avatar
 
Join Date: 16.8.2008
Location: Žilina
Posts: 158
Default

Mne sa na mysi najlepsie jazdi s nizkou citlivostou a linearita zatacania 0.00, nehanbim sa zapnut ABS, pre mysiarov velmi dobra vec
Luko is offline   Reply With Quote
Old 21.3.2009   #10
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Tak to ja mám citlivos? ve?mi vysokú, že takmer nemusím hýba? rukou . Ale chce to cit a cvik.
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 21.3.2009   #11
pagotamd
Newbie
 
Join Date: 15.4.2007
Posts: 82
Default

na mysi se da jezdit ,daji se urcite jezdit pekne casy ,ale podle me se na ni neda zavodit
pagotamd is offline   Reply With Quote
Old 21.3.2009   #12
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by pagotamd View Post
na mysi se da jezdit ,daji se urcite jezdit pekne casy ,ale podle me se na ni neda zavodit
zavodit se na mysi da uplne v poho, sam jsem tak asi 2 roky jezdil a v klidu jsem prohanel ty nejrychlejsi... na klavesnici se zavodit moc neda... mysi totiz v klidu udelas rychlej pohyb volantem, kdyz je treba, klavesnici tezko... a digitalni plyn/brzda zas az takovej problem neni, kdyz se to poradne naucis, pac stejne 99% casu stojis naplno at uz na brzde nebo plynu...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2009   #13
[d9]
Member

 
[d9]'s Avatar
 
Join Date: 16.2.2008
Posts: 166
Default

vzhledem k tomu, ze jsem si kvuli lfs poridil celkem slusnou 1000dpi laserovou mys a muzu srovnavat s volantem dfp, ktery mam, duvod, proc porad jezdim na mysi je presnost, kterou mi dfp se svou toleranci neposkytl. g25 je na tom vyrazne lip, vedet to, investoval bych.

zavodit se s mysi da... do situace, nez dojde na nutnost modulovani - hlavne plynu, tam zacnes ztracet - vnitrni stopa v zatacce ap. a taky nez dojde na silnejsi auta (ani moc nezkousim jezdit), kdy je ta nutnost modulovani (nerku-li pouziti soucasne plynu a brzdy) uz nevyhnutna i za idealni stopy...

co se nastaveni tyce, prvni krok - vypnout akceleraci mysi ve windows (nazvano vystizne zvysit presnost ukazatele...)
nelinearita - nepotkal jsem nikoho, kdo by pouzival neco jineho nez rozmezi 0.5~0.8, ja pouzivam 0.66 a plny rejd mam asi na 10cm, asi zalezi, jak moc mas mista a jak rad machas rukou
rychlost zataceni je pak primo zavisla na DPI mysi, rozliseni obrazovky a citlivosti mysi nastavene ve win
button rate - rozumne hodnoty 4.0~6.0

popr. si nastav osy mysi jako input volantu a mas moznost nastavit Y-ovou osu pro kombinovanou plyn/brzda a ciselne doladit citlivosti

Last edited by [d9]; 23.3.2009 at 22:25.
[d9] is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2009   #14
[d9]
Member

 
[d9]'s Avatar
 
Join Date: 16.2.2008
Posts: 166
Default

Quote:
Originally Posted by pagotamd View Post
na mysi se da jezdit ,daji se urcite jezdit pekne casy ,ale podle me se na ni neda zavodit
sejdeme se na blackwoodu
[d9] is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2009   #15
Luko
Member

 
Luko's Avatar
 
Join Date: 16.8.2008
Location: Žilina
Posts: 158
Default

zdravim d9 konecne i na webu
Luko is offline   Reply With Quote
Old 30.3.2009   #16
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default

Je to trochu zcesty, ale nový Topic se mi zakládat necht?lo.

Mám problém se svou myší (celkem nová laserovka Logitech), ob?as se mi stane, že kurzor myši svévoln? p?eletí p?es celou obrazku, bohužel se mi to stává i ve h?e. (jezdím na myši, jednoduše ?e?eno, jako když cuknu volantem na druhou stranu). OP mám Vistu Home Premium.

Chci se zeptat, jestli s tím n?kdo nemá zkušenosti, nebo jestli to je problém myši jako takové.

Last edited by Fast Jarda; 30.3.2009 at 22:20.
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Old 30.3.2009   #17
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

no mne sa to stavalo na 32bit XP ,ale neko v poslednej dobe to uz nerobi ,mam uz novu zostavu ale stale tu istu mys
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Old 30.3.2009   #18
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Prvýkrát sa mi to stávalo na guli?kovej, tú som potom vymenil za optickú Logitech a prestalo to. Po nejakej dobe (3 - 4 roky) to za?alo opä? takže nasledovala opä? výmena, tentokrát za Logitech laserovku. Zatia? mám pokoj.

Všetko na XP.
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 30.3.2009   #19
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

este ma napada ,ze v praci mi to robilo na jednej podlozke ,na druhej mi to nerobilo ,popripade nemas neake necistoty ,mastne skvrnky ,leskle miesta na podlozke? popripade senzor je cisty?
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Old 30.3.2009   #20
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default

Quote:
Originally Posted by Branislav View Post
este ma napada ,ze v praci mi to robilo na jednej podlozke ,na druhej mi to nerobilo ,popripade nemas neake necistoty ,mastne skvrnky ,leskle miesta na podlozke? popripade senzor je cisty?
D?lá mi to od prvního dne co mám tuto sestavu (nová myš, ?erstv? nainstalovaná Vista apod.), myš jsem ?istil, ale i p?esto to ob?as p?elítlo, podložka je dobrá......... Novou myš jsem ješt? nezkoušel.
EDIT: Nastavení myši je taky OK.
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.