Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 3.9.2005   #21
Michelin
Member

 
Michelin's Avatar
 
Join Date: 15.8.2004
Location: Prague
Posts: 367
Default

Quote:
Originally Posted by Pianoman
Dalším krokem vp?ed u rFACTORU je dokonale vyvážený aspekt jízdy NA LIMITU. U LFS na online závodech je ?asto vid?t, že pokud n?kdo ud?lá drobnou chybu - p?ekro?í jízdu na limitu, ztráta se velmi špatn? dohání, ?asto se do hodin dostanete d?íve, než stihnete zareagovat - to není p?íliš reálné. U rFACTORu je kontrola vozu na limitu mnohem autenti?t?jší a to je práv? kv?li tomu, že p?edtím než-li se z malé chyby stane chyba fatální, máte dost ?asu na protiakci - nap?. p?i p?eto?ení není problém v?as vymá?knout spojku, uvést auto do neutrálního smyku, nepoužít brzdy - v d?sledku toho je ztráta sice znát, ale není tak výrazná... To je fyzika, která mi na LFS chybí zatím nejvíc, doufám, že toto bude možné u S3.

Dalším p?íjemným zlepšením jsou možnosti REPLAY modu. Automatické ukládání závodu (analogie s LFS), tak jako automatické uložení HOT LAP s možností sledovat závody z mnoha r?zných perspektiv (nap?. super umíst?né statické kamery, které je navíc možné ovládat myší).
AD1 : a neni toto nahodou urcite zjednoduseni fyziky? mit hafo casu neco delat? ^^

AD2 : v LFS je prece taky moznost ruznych kamer ne?

mmj az mi nekdo ukaze kde mam stahnout alespon demo, ktery bude fungovat a vyzkousim to tak k tomu mozna neco reknu...
Michelin is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #22
Pianoman
Newbie
 
Join Date: 30.7.2005
Location: Praha, ?eská republika
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Michelin
Quote:
Originally Posted by Pianoman
Dalším krokem vp?ed u rFACTORU je dokonale vyvážený aspekt jízdy NA LIMITU. U LFS na online závodech je ?asto vid?t, že pokud n?kdo ud?lá drobnou chybu - p?ekro?í jízdu na limitu, ztráta se velmi špatn? dohání, ?asto se do hodin dostanete d?íve, než stihnete zareagovat - to není p?íliš reálné. U rFACTORu je kontrola vozu na limitu mnohem autenti?t?jší a to je práv? kv?li tomu, že p?edtím než-li se z malé chyby stane chyba fatální, máte dost ?asu na protiakci - nap?. p?i p?eto?ení není problém v?as vymá?knout spojku, uvést auto do neutrálního smyku, nepoužít brzdy - v d?sledku toho je ztráta sice znát, ale není tak výrazná... To je fyzika, která mi na LFS chybí zatím nejvíc, doufám, že toto bude možné u S3.

Dalším p?íjemným zlepšením jsou možnosti REPLAY modu. Automatické ukládání závodu (analogie s LFS), tak jako automatické uložení HOT LAP s možností sledovat závody z mnoha r?zných perspektiv (nap?. super umíst?né statické kamery, které je navíc možné ovládat myší).
AD1 : a neni toto nahodou urcite zjednoduseni fyziky? mit hafo casu neco delat? ^^

AD2 : v LFS je prece taky moznost ruznych kamer ne?

mmj az mi nekdo ukaze kde mam stahnout alespon demo, ktery bude fungovat a vyzkousim to tak k tomu mozna neco reknu...
Zjednodušení fyziky rFACTOR ur?it? neobsahuje, na tom se dnes shodne v?tšina zainteresovaných. Nemyslím "hafo ?asu", myslím tolik ?asu, kolik je k takovému manévru zapot?ebí - to umí lépe rFACTOR než-li LFS. P?edevším: auto DÁ O SOB? V?D?T V TAKOVÉ MÍ?E, ŽE ROZPOZNÁTE, CO SE BUDE DÍT. Všichni jezdíme autem, tak víme, co je zapot?ebí ud?lat, aby ?lov?k zvládl takový smyk A CO TOMU P?EDCHÁZÍ. v rFACTORu reaguji jednoduše tak, jak reaguji v reálu na Xsa?e a snadno kontroluji jízdu i ve dvojitých hodinách.

rFACTOR má více kamer a k dispozici jsou staticky umíst?né kamery, které je možné ovládat myší. Sledování závodu z pozic staticky umíst?ných kamer je super inovace.

Pianoman is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #23
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

Michelin: hafo casu nemas.. aspon ne u tech vykonejsich masinek.. tam mas zlomek casu na korekci, jak to nestihnes, letis do haje.. ted jsem zkousel jet formule, vim o cem mluvim.. :P
co se replayu tyce, tak lfs na rfactor nema, to je proste pravda.. vzdyt v lfs chybi zasadni vec a tou je pretaceni..
zase je urcite hodne veci, co mi zas oproti lfs chybi.. clovek si nevybere, je lepsi mit oboje..
a na demo se bude muset pockat.. ted vydali rychle plnou pro ty co to uz meli predobjednany.. ted bude urcite dost prace na hlavnich bugach hry a pak prijde urco i demo..
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #24
Pianoman
Newbie
 
Join Date: 30.7.2005
Location: Praha, ?eská republika
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by WiRuZik
Michelin: hafo casu nemas.. aspon ne u tech vykonejsich masinek.. tam mas zlomek casu na korekci, jak to nestihnes, letis do haje.. ted jsem zkousel jet formule, vim o cem mluvim.. :P
co se replayu tyce, tak lfs na rfactor nema, to je proste pravda.. vzdyt v lfs chybi zasadni vec a tou je pretaceni..
zase je urcite hodne veci, co mi zas oproti lfs chybi.. clovek si nevybere, je lepsi mit oboje..
a na demo se bude muset pockat.. ted vydali rychle plnou pro ty co to uz meli predobjednany.. ted bude urcite dost prace na hlavnich bugach hry a pak prijde urco i demo..
Na mysli mám: ZR, POWER: 180 kW @ 6.700 RPM, TORQUE: 270 Nm @ 5.700 RPM. Desetiny sekundy rozhodují o ?ešení situace, u výkonn?jších aut - v?etn? monopost?, jsou to setiny - ale tyto setiny je zapot?ebí brát s nadhledem, protože pilot v?tšinou detekuje situaci t?sn? p?ed v d?sledku automatického vnímání - cvik.. (tzv. ideomotorika jezdce). Cca. 4 nebo 5 desetin sekundy je spíše typická doba detekce u v?tšiny pilot? !!! F1 !!!
Pianoman is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #25
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

ikdyz ted kdyz si ctu.. co se tyce replayu, tak lfs nema proti rfactoru sanci co se funkci tyce (vzdyt v rfactoru je i primo export videa s pouzitim nejakeho codecu), ale co se tyce realnosti replayu, tak u rfactoru to je humus! Ty auta nejezdi proste, divne se pohybuji.. v tomdle LFS vede na plne care!
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #26
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

je fakt zajimave, ze nekdo tvrdi, ze v lfs kdyz prekrocis limit, tak ze uz to proste nemas sanci napravit a nekdo jiny, ze mas proste dost casu na napravu chyby....

a co se tyce kamer v lfs, tak ty jsou nejlepsi ze vsech her - moznost menit fov, pozici, jezdit zaroven s autem, nebo ji mit "pripnutou" k autu, nastavit si "trepani" kamery atd atd....
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #27
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by DoN
je fakt zajimave, ze nekdo tvrdi, ze v lfs kdyz prekrocis limit, tak ze uz to proste nemas sanci napravit a nekdo jiny, ze mas proste dost casu na napravu chyby....
zrovna ja si myslim ze lfs je v tomdle docela jednoduchy, v realu bych asi nezvladl driftovat s fzr
jet is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #28
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

multak demo + update
download
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #29
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

ale to je ten stary, ne?
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #30
Michelin
Member

 
Michelin's Avatar
 
Join Date: 15.8.2004
Location: Prague
Posts: 367
Default

Quote:
Originally Posted by Pianoman
Na mysli mám: ZR, POWER: 180 kW @ 6.700 RPM, TORQUE: 270 Nm @ 5.700 RPM.
Nechci nic rikat ale tohle je nejaka obdoba XFR ( a to je teda uplne lehoucce ovladatelny auto )
^^
Michelin is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #31
Pianoman
Newbie
 
Join Date: 30.7.2005
Location: Praha, ?eská republika
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by DoN
je fakt zajimave, ze nekdo tvrdi, ze v lfs kdyz prekrocis limit, tak ze uz to proste nemas sanci napravit a nekdo jiny, ze mas proste dost casu na napravu chyby....

a co se tyce kamer v lfs, tak ty jsou nejlepsi ze vsech her - moznost menit fov, pozici, jezdit zaroven s autem, nebo ji mit "pripnutou" k autu, nastavit si "trepani" kamery atd atd....
Tak asi je to i o volantu a jeho nastavení. V LFS se DFP (Logitech) chová fantasticky, ve rFACTOR o poznání lépe. Mn? jde zkrátka jen o to, že více náhod se v tomto smyslu (LIMIT) d?je u LFS, není to jen moje vlastní zkušenost, tvrdí to i lidé, kte?í auto ovládají lépe než cokoli jiného. Sta?í se podívat na odstupy v online závodech mezi první desítkou jezdc? u LFS. Nemyslím jezdc?, mezi kterými jsou sekundy, myslím tím jezdc?, kte?í jsou na srovnatelné úrovni (?asov?). V?era jsme hostovali pro p?t lidí na srovnatelné úrovni se stejnými vozy a odstupy byly (po ujetých kolech) na rFACTORU skute?n? minimální (konzistentní kola a odstupy jen pár desetin sekundy). Jednoduše ?e?eno: nekritizuji LFS, jen v této jedine?né vlastnosti je rFACTOR flexibiln?jší v otázce maximálního využití auta (HANDLING). Omlouvám se, pokud jsem vás zklamal, je to sice jen m?j názor - který zde prezentuji, ale na netu si jich - velmi podobných ?asem ur?it? p?e?tete desítky. Pokud jde o recenzi, kterou zde zmi?uji (autosimsport), rozhodn? by m? zajímal širší názor publika LFS.

Pro? to píšu? Protože v p?ípad? LFS ur?it? nepat?ím mezi zá?ící ?leny (možná práv? DFP, kolega má SIDEWINDER a da?í se mu lépe), ale jak jsem již napsal - po pár hodinách na GTR (na maximální realitu - bez pomocí, apod.), jsem v Brn? na SALENu zajížd?l ?asy pod 1:58 - stejný pocit mám u rFACTORu. Zkrátka handling rFACTORu mi vyhovuje více. Nemusí vyhovovat vám. O.K A fakt v??te, že to není tím, že je LFS nejrealisti?t?jší. Každý sim má n?co, a rFACTOR má nap?. to, o ?em se zde bavíme.
Pianoman is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #32
Michelin
Member

 
Michelin's Avatar
 
Join Date: 15.8.2004
Location: Prague
Posts: 367
Default

hmm az mi ukazete fumkcni demo tak si udelam nazor, ale zatim funkcni demo nejni ^^
Michelin is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #33
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Podarilo se vam nekomu rozjet rFactor MP demo (posledni 0.7xx)? Stale mi hlasi "Matchmaker temporarily unavailable", cimz je znemozneno vylistovani dostupnych serveru ^^

Kdybyste nekdo mel public IP, rF MP demo a chut otestovat jak tenhle novy sim vypada v akci, dejte vedet. Bude treba hostovat hru a ostatnim sdelit IP.
__________________
LFS | NKP | AC | iR sunday racer
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #34
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

kdyz jsme hravali NFS po lanu, tak byly taky odstupy minimalni ^^
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #35
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

bude mozne modifikovat okrem aut aj trate?
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #36
Jardier
Regular Member

 
Jardier's Avatar
 
Join Date: 14.6.2005
Posts: 773
Default

Quote:
Originally Posted by Los[cz
]Podarilo se vam nekomu rozjet rFactor MP demo (posledni 0.7xx)? Stale mi hlasi "Matchmaker temporarily unavailable", cimz je znemozneno vylistovani dostupnych serveru ^^

Kdybyste nekdo mel public IP, rF MP demo a chut otestovat jak tenhle novy sim vypada v akci, dejte vedet. Bude treba hostovat hru a ostatnim sdelit IP.
mam stejnej problem prosim o radu
__________________
www.bmw1challenge.com driver
BMW 1 Challenge 2006 CHAMPION
www.commerzracing.com
www.jaroslavhonzik.com
CeRT TEAM
Jardier is offline   Reply With Quote
Old 3.9.2005   #37
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

Quote:
Originally Posted by Ondrejko
bude mozne modifikovat okrem aut aj trate?
rFactor je spis jen takovy engine pro moddery.. sila rFactoru vzroste az s mody, ted je to zatim NIC MOC.. fyzikalni engine super, grafika pekna, ALE sila prijde az s mody.. fantasy trate/auta me nezajimaji.. krome lfs, to ma auta a trate dokonaly..
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 4.9.2005   #38
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

tie formule co su v rfactor, ake maju vykonnostne parametre?
maju motor V8, V10 alebo V12?
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 4.9.2005   #39
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by Jardier
Quote:
Originally Posted by Los[cz
]Podarilo se vam nekomu rozjet rFactor MP demo (posledni 0.7xx)? Stale mi hlasi "Matchmaker temporarily unavailable", cimz je znemozneno vylistovani dostupnych serveru ^^

Kdybyste nekdo mel public IP, rF MP demo a chut otestovat jak tenhle novy sim vypada v akci, dejte vedet. Bude treba hostovat hru a ostatnim sdelit IP.
mam stejnej problem prosim o radu
pokial to ces s niekym vyskusat cez net, skus to cez hamachi. mozes mi napisat na icq a mozme skusit.
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 4.9.2005   #40
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

Tak hlasim ze vysel prvni mod do rFactoru!
Jedna se o formule 3000 a je to drsne dobryyy.. supr zavodeni, skvela fyzika podle me.. mooooc se mi to libi a doporucuji.. jediny co tomu chybi jsou real trate, ale tech se urcite taky brzy dockame!
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:52.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.