Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24.2.2013   #21
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Super! Zajímala by m? celková pevnost, neprohýbá se to p?i zát?ži moc?
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 24.2.2013   #22
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
Super! Zajímala by m? celková pevnost, neprohýbá se to p?i zát?ži moc?
Je to skutocne velmi pevne... a neprehyba sa to skoro vobec. Material je tvrdene PVC hrubostenne a tvarovky su presne, teda na spojoch nevznika takmer ziadna vola + samotna konstrukcia spevnuje " samu seba " . Zlepene to je lepidlom na PVC (chemicke zvaranie) rozumej .. nerozpojitelne spoje
Ked som primontoval dosky tak to spevnili este viac. Co sa tyka pevnosti, nemusis mat vobec strach. A to kopem do pedalov celkom intenzivne
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2013   #23
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

UPDATE: Trosku som upgradoval svoj kokpit a doprial som si vacsie zorne pole v podobe 24" LED Asus VE247H. Je to full HD 1920x1080 monitor s uhloprieckou 61cm odozva 2ms a pomer stran 16:9. Mam to napojene cez NTB pomocou HDMI. Je to zas ovela lepsi zazitok ako na 15,3" LCD z notebooku
Monitor je taktiez Assetto Corsa Ready
Uz si len zvyknut na velky obraz zatial testovane len na kratkej "drift session".



EDIT: sakra.. nejdu mi nahrat fotky... tak len link na album http://puma78862.rajce.idnes.cz/Sim_kokpit

Last edited by Puma ///; 5.6.2013 at 18:56.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2013   #24
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Taky jsem upgradoval sv?j kokpit o monitor.

Z DELL 24´´ 1920x1200 60hz jsem p?ešel na 27´´ Qnix Q2710 2560x1440 PLS a p?etaktoval jsem ho (zatím) na 100hz.

__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2013   #25
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Krome zmeny rozliseni, je skutecne u zavodniho simulatoru videt rozdil mezi 60Hz a 100Hz? Ma to nejaky realny vliv na presnost ovladani?

Zajima me to protoze casem planuju poridit sestavu tri monitoru, tak mi jde o to o cem vsem mam uvazovat.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 6.6.2013   #26
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Taky jsem upgradoval sv?j kokpit o monitor.

Z DELL 24´´ 1920x1200 60hz jsem p?ešel na 27´´ Qnix Q2710 2560x1440 PLS a p?etaktoval jsem ho (zatím) na 100hz.

pocitil si nejako takuto zmenu?? Predsa len su to tri palce... ja som skocil z 15" na 24" cize necelych 9 palcov
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 6.6.2013   #27
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Ja mam len jednu otazku...ako mozes jazdit na zidli na kolieskach?
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 6.6.2013   #28
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Zm?na není taková v palcích, jako v rozlišení.

Když sko?ím ze 60Hz na 100Hz je vid?t rozdíl v plynulosti pohybu myší a oken (zobrazí více snímk?) ve windows.

P?i hraní, p?i p?echodu z 60Hz na 100Hz, jde poznat rozdíl v plynulosti a živosti, ale rozdíl není tak markantní.

P?i p?echodu ze 100Hz na 60Hz je rozdíl veliký a zdá se jako by se hra sekala a m?la mnohem v?tší motion blur.

?lov?k si prost? na lepší zvykne hned.

?asy se mi díky tomu zatím nezlepšily, ale to m?že být tím, že te? moc nejezdím.
Po?ídím lepší Dual DVI kabel a taktnu to na 120Hz a to už bude velkej rozdíl

Židle na kole?kách má výhodu, m?žu se nastavit tak, abych m?l p?esn? volant ve správném zorném poli v??i monitoru.
Židle se dá lehce p?esunout a rozhodn? po koberci nikam nejezdí...
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 6.6.2013   #29
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Já mám taky židli na kole?kách a taky nemám problém. Rozdíl jsem zpozoroval, když na ní zkoušeli jezdit jiní lidé, kterým ujížd?la. V?tšina lidí je z reálného auta zvyklá na ?ízení pedálu ohybem nohy v koleni a jejím propnutím. Já naopak ?ídím ohybem nohy v kotníku, takže se ani do židle moc neopírám.

Líbí se mi ta seda?ka místo p?vodní židle.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 7.6.2013   #30
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by Tomas Ag CZ View Post
Vím,že ?ím více Hz tím lépe,ale k ?emu to,když lidské oko nad 25 Hz nerozezná kmito?et,noboli pro lidské oko vše nad 25 Hz je plynulé.Žárovka bliká 50 Hz/s a poznáte že bliká?Jediný rozdíl je v ostrosti obrazu a 100 Hz je na tom samoz?ejm? lépe.
Zkus tuhle aplikaci.

Já když nastavím 100fps, protože mám 100Hz, je obejkt o malinko plynulejší a nemá nerozmazává se.

Na tohle téma je mnoho diskuzí, ale v simulátorech jde o to, že ?ím víc Hz, tím m?žeš lépe reagovat na ur?itou situaci. Když jedeš na dlouhé rovince a máš na konci brzdit, p?i více Hz lépe rozeznáš brzdný bod, zatímco p?i 60Hz ho m?žeš minout...
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 7.6.2013   #31
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

OT, ale za?ali jste vy

Quote:
Originally Posted by Tomas Ag CZ View Post
Vím,že ?ím více Hz tím lépe,ale k ?emu to,když lidské oko nad 25 Hz nerozezná kmito?et,noboli pro lidské oko vše nad 25 Hz je plynulé.
No a to práv? není univerzální pravda. Takový obraz p?sobí jednozna?n? neplynule. Proto i filmy (24p) jsou neplynulé - u ak?ních scén a zejména posuvech kamerou (panning) je to nep?ehlédnutelné. Tyhle jevy asi nebyly tak patrné d?íve p?i nekvalitním materiálu (rozmazané, nedetailní SD) a nízkých úhlop?í?kách zobrazova??. V sou?asnosti p?i HD rozlišení a tím spíš v PC sv?t?, kde každý snímek je prakticky ostrá fotka, pou?ka o plynulosti p?i 25Hz neplatí. Nepodce?uj oko.

Quote:
Originally Posted by Tomas Ag CZ View Post
Žárovka bliká 50 Hz/s a poznáte že bliká?Jediný rozdíl je v ostrosti obrazu a 100 Hz je na tom samoz?ejm? lépe.
To asi nepoznáme, protože nebliká. Rozžhavené vlákno bude mít n?jaký ten dosvit. Bliká zá?ivka. Ostrost obrazu je naprosto stejná p?i 1Hz a 1000Hz. A kdo kdy m?l CRT (50 - ~80Hz) tak ví jak je na tom s blikáním. Bliká i dnešní PDP.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 7.6.2013   #32
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Los[cz] View Post
OT, ale za?ali jste vy



No a to práv? není univerzální pravda. Takový obraz p?sobí jednozna?n? neplynule. Proto i filmy (24p) jsou neplynulé - u ak?ních scén a zejména posuvech kamerou (panning) je to nep?ehlédnutelné. Tyhle jevy asi nebyly tak patrné d?íve p?i nekvalitním materiálu (rozmazané, nedetailní SD) a nízkých úhlop?í?kách zobrazova??. V sou?asnosti p?i HD rozlišení a tím spíš v PC sv?t?, kde každý snímek je prakticky ostrá fotka, pou?ka o plynulosti p?i 25Hz neplatí. Nepodce?uj oko.
Musim ta podporit. Len jednoduchy priklad: oko vnima 25Hz ale pri fps 24 sa tym padom moze stat ze oko pri dvoch vnemoch po sebe vidi ten isty frame a to sa stane vpodstate kazdu sekundu. takze aspon tych 60 je potrebnych...zmysel tych 100 uz uplne neviem odovodnit, no viac nul je vzdy lepsie (vid: Southpark - Weigh gain 4000/Posilovac 4000 alebo Lioton gel 100000)
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 8.6.2013   #33
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Tomas Ag CZ: Ve svých p?ísp?vcích jsi smíchal nejen jablka a hrušky, ale i t?ešn?, švestky, jahody, hrášek.. Problematika je složitá na vysv?tlování v pár v?tách, zkus pogooglit, ?ešili jsme to p?ed lety dokonce i tady, Kada dával dobrý link, nechce se mi to hledat. Snad jen tolik: pokud se ti p?i 30 fps na monitoru zdá vše plynulé, tak utíkej k doktorovi a modli se, máš celkem problém
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 8.6.2013   #34
Tomas Ag CZ
Regular Member

 
Tomas Ag CZ's Avatar
 
Join Date: 8.3.2008
Location: St?íbro CZ
Posts: 567
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Tomas Ag CZ: Ve svých p?ísp?vcích jsi smíchal nejen jablka a hrušky, ale i t?ešn?, švestky, jahody, hrášek.. Problematika je složitá na vysv?tlování v pár v?tách, zkus pogooglit, ?ešili jsme to p?ed lety dokonce i tady, Kada dával dobrý link, nechce se mi to hledat. Snad jen tolik: pokud se ti p?i 30 fps na monitoru zdá vše plynulé, tak utíkej k doktorovi a modli se, máš celkem problém
Neboj,o?i mám v po?ádku,ne?eším problém 30 fps,ale 60 Hz a 100 Hz a co jsem se do?etl já,tak lidské oko už p?i tak velké frekvenci rozdíl nepozná,a pak,k ?emu jsou televize 300 Hz,400 Hz?A nev??ím tomu,že bych projel brzdný bod k v?li frekvenci 60 Hz místo 100 Hz,pokud by to bylo 25 Hz tak už bych i snad v??il.
__________________
Asphalt guys
asphaltguys@asphaltguys.cz
S2 licence od 03.2009
Asphalt guys facebook
Volant:Logitech G27
PC:Zákl. Deska MSI ZH77A-G43,CPU Intel Core i5-3470K 3.4 GHz,16 GB DDR3 Ram,Graf. karta MSI GeForce GTX 560Ti Twin Frozer II OC 1 GB DDR5 Ram 256 bit,zvuk. karta ext. Nativ Instrument Komplet Audio 6,monitor BenQ G2220 22" Full HD,systém Win 7 professional 64 bit
Tomas Ag CZ is offline   Reply With Quote
Old 8.6.2013   #35
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Koukám budu muset dávat quote. Když smažeš p?ísp?vek, na který reaguji, tak to pak nedává smysl. Psal jsi "30 fps, to už sta?í na ošálení zraku a mozku se jeví vše plynulé". To není obecn? pravda, t?eba tv má dosvit a vlastn? mezi jednotlivými snímky je "hromada dalších", jednotlivé framy jsou rozmazané, nízké rozlišení a vše okolo, ale na rychlých monitorech, kde každý frame je ostrý je 30 fps žalostn? málo.

Nevím co jsi ?etl, ale já t?eba na CRT monitorech 75Hz vid?l blikat, musel jsem mít 85Hz, abych mohl pracovat. Ale už pomalu za?ínám taky míchat vše dohromady, prost? rozdíl tam je a ur?it? bych netvrdil, že n?co sta?í a víc oko nerozliší, zvláš? když to n?co uvažujeme v tak nízkých hodnotách, jako 30 a 60. Ano, ve spc. p?ípadech možná nerozliší, ale v simech, st?íle?kách atd rozliší.
Pablo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:26.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.