Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28.6.2008   #21
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Wine myslim neumi DX emulaci. Od toho je Cedega.

Nevim. Tucnaka neznam.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 28.6.2008   #22
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Jak pisu, Cedega je jen trosicku upraveny wine. Pod wine fungujou i steam hry jako HL2, pripadne WoW, co vim, tak v posledni verzi i RBR. LFS funguje uz davno. Vycet i z popisem zkusenosti tu.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 28.6.2008   #23
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

no vzhledem k tomu, ze v navodu jak spustit LFS v Linuxu, se LFS spousti pres wine a dx vyzaduje, tak to asi umi

edit> argh, beaten by one of the linux gurus
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 11.7.2008   #24
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

OK, kde mužu objednat Linux ?
Definitivn? jsem se rozhodl prav? ted ... nedopat?ením se mi stahla actualizace windows a hned to zaclo ?íkat kolik že to nemam v pocitaci viru atd. pritom moje stare dobre avg ukazuje ze virus je akorat tam kde je ten mrkvosoftsky "antivirus" ...
D4NO is offline   Reply With Quote
Old 11.7.2008   #25
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Pevne verim, ze sis uz vyzkousel nektere z dostupnych LiveCD, jak jsme tu psali, a smiril ses s absenci force feedbacku ve volantu. Samoze preju hodne stesti (bez ironie) :-).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 13.7.2008   #26
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Quote:
Originally Posted by D4NO View Post
OK, kde mužu objednat Linux ?
Definitivn? jsem se rozhodl prav? ted ... nedopat?ením se mi stahla actualizace windows a hned to zaclo ?íkat kolik že to nemam v pocitaci viru atd. pritom moje stare dobre avg ukazuje ze virus je akorat tam kde je ten mrkvosoftsky "antivirus" ...
Spis bych doporucoval stahnout nekolik ruznych distribuci a vyzkouset co se ti vic libi.

Ted je oblibene Ubuntu (Radeji mam variantu s KDE rozhranim cili Kubuntu).
Me zatim nejvic sedla Mandriva.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 17.10.2008   #27
Dano V
Member

 
Dano V's Avatar
 
Join Date: 2.9.2008
Posts: 171
Default

Ja som nainštaloval Ubuntu Hardy Heron amd64 zatia? je všetko ok všetko ?o som potreboval som rozchodil .No spustit LFS sa mi nedarí .ponastavoval som knižnice vo WINE podla návodov ale autá sú prieh?adné . Aj som nainštaloval DX9c ale ide to dos? biedne.Môže mi niekto poradi? ?o ešte nastavi? ? Alebo to je slabou grafickou kartou?

Proc.-Athlon64x2dualcore4200+
Graf.-Ati radeon x600
Ram 2GB
Pozeral som aj na google ale moja angl. je slabá a Slov a ?eské stránky s návodom na lfs som nenašiel
Dano V is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2008   #28
Cayman[CZE]
Member

 
Cayman[CZE]'s Avatar
 
Join Date: 2.12.2007
Location: Mariánské Lázn?
Posts: 123
Default

Linuxovych distribuci je pomerne velka hromada (viz. DistroWatch). Pokud se chce nekdo pustit do Linuxu a vyhodit Wokna woknem, fandim mu, ale ...... je treba si rozmyslet, jestli chce provozovat desktop nebo server. Pomerne kvalitnich desktopovych distribuci je dost, nekdo tady zminil Mandrivu (drive Mandrake), dale OpenSuSE, pak samozrejme Ubuntu (resp.Kubuntu) aj. Na server je pak zase CentOS (drive RedHat, dnes jiz komercni zalezitost), Debian aj. Osobne mam jeden server v Praze na Debianu (pres nej jede LFS LiveTV), dalsi servery mam postaveny na Slackwaru, moji nejoblibenejsi linuxove distribuci, kterou pouzivam uz spoustu let a nedam na ni dopustit. Vse zavisi na danych okolonostech, potrebach a predevsim na zkusenostech uzivatele s Linuxem obecne. Pokud by nekdo potreboval radu, rad pomuzu .....
__________________
Angel Power Racing
Cayman[CZE] is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2008   #29
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Quote:
Originally Posted by Dano V View Post
Ja som nainštaloval Ubuntu Hardy Heron amd64 zatia? je všetko ok všetko ?o som potreboval som rozchodil .No spustit LFS sa mi nedarí .ponastavoval som knižnice vo WINE podla návodov ale autá sú prieh?adné . Aj som nainštaloval DX9c ale ide to dos? biedne.Môže mi niekto poradi? ?o ešte nastavi? ? Alebo to je slabou grafickou kartou?

Proc.-Athlon64x2dualcore4200+
Graf.-Ati radeon x600
Ram 2GB
Pozeral som aj na google ale moja angl. je slabá a Slov a ?eské stránky s návodom na lfs som nenašiel
podle toho co tu bylo psano tak stejne nerozjedes volant. Osobne mam Taky Ubuntu HH na notebooku ale mam 32bit verzi i kdyz mam 64bit procesor, protoze 64bit jsou nestabilnejsi a maji horsi podporu , ale mozna se to uz zmenilo. Osobne jedina hra kterou hraji na linuxu je OpenTTD Jinak ho pouzivam vyhradne jako desktop i sesstru jsem na to prekonvertoval uz me nebavily reinstalace woken, ale tim to konci.
Jo a jeste jsem zapomel na backtrack co mam na flashce

Last edited by Vitr; 18.10.2008 at 16:59.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2008   #30
Dano V
Member

 
Dano V's Avatar
 
Join Date: 2.9.2008
Posts: 171
Default

Hram s myšou ,ale grafika je brutal zla, blika to, mizne to .Vo Windowse mam okolo24 fps tak ten linux asi na LFS nenahovorím však?

K linuxu-skušal som Fedoru aj Slax ale len na Ubuntu som dokázal spojazdnit internet.Technický antitalent

Last edited by Dano V; 18.10.2008 at 13:41.
Dano V is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2008   #31
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Mam novej velkej disk. Takze tam pujde nastalo dualboot. Jen cekam az vyjde Mandriva 2009
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 19.10.2008   #32
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
Mam novej velkej disk. Takze tam pujde nastalo dualboot. Jen cekam az vyjde Mandriva 2009
Moc se net?š, nevím kolik aktualizací stihne vyjít za ten m?síc oproti ofiko verzi, ale m? to stabilitou atd neuchvátilo a na fórech najdeš také spíš kritiku. Vzhledem ke stavu KDE 4.1 a program? pro n?j, kdy polovina ješt? jede na 3.5 a druhá polovina jsou bety pro 4.1, bude podle m? pro práci rozumn? použitelná až verze 2009.1
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 19.10.2008   #33
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Mandrake a pozd?ji Mandriva m? vždycky p?ipadaly jako distra, které mají nejblíž windows?m - ohledn? stability. Vždy ?ekám, jestli v další verzi bude i modrá smrt.

Ohledn? lfs v linuxu - základ je mít rozb?hnutou 3d podporu v linuxu. Snadno zjistitelné p?es fglrxinfo (ATI), nebo glxinfo (nVidia). Pokud to píše, že jede ?ist? p?es knihovnu Mesa, je to špatn?. Dále je t?eba mít naistalované wine. V posledních verzích je lepší používat komplet knihovny z wine, takže pokud máte z d?ív?jška natahané origo windows knihovny a nastaveno jejich nativní použití, rad?ji pry? s nimi. Pomocí p?íkazu winecfg (nebo u v?tšiny distribucí v menu nastavení wine) se doladí použití zvuku, directx, atd. Force feedback behal na jedne ze starsich verzi wine pomoci pomerne nehezkecho patche. Je to dohledatelne na winehq.com, podle toho jsem to kdysi testoval.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 19.10.2008   #34
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Moc se net?š, nevím kolik aktualizací stihne vyjít za ten m?síc oproti ofiko verzi, ale m? to stabilitou atd neuchvátilo a na fórech najdeš také spíš kritiku. Vzhledem ke stavu KDE 4.1 a program? pro n?j, kdy polovina ješt? jede na 3.5 a druhá polovina jsou bety pro 4.1, bude podle m? pro práci rozumn? použitelná až verze 2009.1
Ja to mam zatim spis na pokusy. 2008 spring se mi celkem libilo. Ale asi jeste kouknu i na nove Kubuntu. Ale mandriva mi sedla zatim nejvic.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 19.10.2008   #35
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
Ja to mam zatim spis na pokusy. 2008 spring se mi celkem libilo. Ale asi jeste kouknu i na nove Kubuntu. Ale mandriva mi sedla zatim nejvic.
Nové Kubuntu 8.10 Intrepid Ibex vyjde tuším 30.10., takže máš do vydání Mandrivy 2009.0 CZ (asi polovina listopadu) ?as to testnout. M? se Kubuntu II zatím docela líbí, sice problémy jsou, ale s každým novým buildem ubývají. Jen aby t? to nemátlo, Mandriva 2009.0 už vyšla a je v tom i ?eština, CZ verze je vlastn? jen to samé + pár záplat a v?cí na DVD co si m?žeš stáhnout z repozitá?? + knížka a musíš si to koupit.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 20.10.2008   #36
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Co myslis ze mam v torentu. 2009.0 free. CZ verze je free + aplikace a knizka.
Snad to zvladnu bez knizky.
U mandrivy se mi libi, ze obsahuje spostu veci v zakladu.

Ted mam Nvidii tak snad rozchodim 3D.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 21.10.2008   #37
Dano V
Member

 
Dano V's Avatar
 
Join Date: 2.9.2008
Posts: 171
Default

Tairo,?akujem za radu

Last edited by Dano V; 16.1.2010 at 20:07.
Dano V is offline   Reply With Quote
Old 10.1.2010   #38
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Spýtam sa tu, toto je najnovší linuxový thread kde sa vyskytuje slovo "wine".

Máme teda FF na Linuxe?

Mám 64-bit Ubuntu 9.10, Wine 1.0.1, LFS beží na po?udovanie dobre - až na to, že nerozozná volant DF GT. Vie že nie?o je pripojené (v Ubuntu ako takom vie že je to tento konkrétny volant a funguje - hra BZflag), viem pohýba? volantom aj pedálmi aj tla?ítka vypisujú nejaké kódy, ale nejde to poriadne, nepoužite?né.

Skúšal som h?ada? na winehq a tu a podobne, ale ako keby posledné zmienky boli z roku 2008...

(Skúšam kvôli tomu, že vo Viste mi stále ob?as trhne grafika - GeForce 9800GT, najnovší beta ovláda? sa mi nedá nainštalova?.)

LFS hlášky:
"could not setup FF steering device"
"2 hracie zariadenie nebolo zistené" (sloven?ina)


Update: Tak sa mi podarilo aj bez s?ahovania nejakých zdrojákov prejs? na najnovšie Wine (pridaním Wine repozitáru), LFS už nekri?í že nemôže nastavi? FF, ale herné zariadenie stále nepozná, virtuálny volant sa otá?a asi o jeden milimeter, plyn je stále naplno a pedále nereagujú na ni?.

Last edited by Substance242; 10.1.2010 at 19:36.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 10.1.2010   #39
RoBo_SK
Moderator

 
RoBo_SK's Avatar
 
Join Date: 23.12.2007
Location: Košice
Posts: 179
Default

no dovolím si to okomentovat trošku aj ja... linux je v pohode ale nie na hry rozbehat sa to tam sice da, ale je to take kadejake pozliepané nikdy nie 100% funk?né... mna windows tiež pekne sr*al a mam odskušané takmer všetky distribucie linuxov ale podarim vam dajte si win7 tam beží všetko a bez akýchkolvek problemov XP je oproti tomu šhit a to doslova... win7 mam od oficialneho vydania pekne aktivovaný a nezaznamenal som najmenši problem a to by vam Megin vedel rozpravat jak som mal furt problem s XP aspon tolko
__________________
------------------------------------------------------------------------
Robert"RoBo_SK"Zima| Herne zariadenie: Logitech G27|
------------------------------------------------------------------------
RoBo_SK is offline   Reply With Quote
Old 10.1.2010   #40
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Quote:
Originally Posted by RoBo_SK View Post
nikdy nie 100% funk?né...
podarim vam dajte si win7
No funk?né to nemám ani pod Windows (Vista 64), práve ma vykoplo z ALTP preteku a už ma to všetko fakt dos? (cenzúra), nastavujem aj také veci ako optimalizáciu na výkon v device manageri pre sie?ovú kartu, ale všetko je to na prd... ?akám ?i pomôže nový GeForce ovláda? ke? nejaký bude... Také srandy ako že nahodím Comodo System Cleaner a on mi zhodí LFS na lištu lebo si spraví nejaký update, a to som ani nevedel že vôbec beží aj ke? ho nepoužívam... veci od Google som radšej neinštaloval vôbec, nechcem ich update.exe. A tak, ?asto mám pocit, že ?ím viac tomu niekto rozumie (ako že ja, hehe), tým má viac problémov. :-) A to som si myslel, že s týmto novým PC (4-jadrový Phenom) bude všetko beža? hladko, lebo výkonu má viac než dokážem využi?.

A "dajte si Win7" by ma stálo s DPH asi 90 € a to fakt nehrozí.

Edit: Nerozumiem, pre?o mám pomerne podobný problém ako predtým (sekanie obrazu, niekedy úplné vykopnutie) ako predtým na úplne inom hw (notebook) a iným OS... mohol by to nejako robi? ADSL router (D-Link od T-Comu), že by napríklad "za?ažil" po?íta? nejakými blbými paketmi...? Nie to sú asi kraviny, ale už fakt neviem. :-(

Last edited by Substance242; 10.1.2010 at 22:19.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.