Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 6.4.2009   #41
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Neni, pokud se zpusobem jizdy priblizis co nejvic realite.
heel&toe se tedy normalne nepouziva? ja teda otacky pri brzdeni u silnejsich aut srovnavam, pac pak je autak na brzdach stabilnejsi (rwd)...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2009   #42
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Ja tady nechci striktne tvrdit, ze si nekdo do toho plynu nevrkne.
Ale vezmi rozum do hrsti. Nadavkovat plyn v tom kalupu patou, nebo hranou nohy, je ponekud nepresne. Proste tam kopnes a neco z toho vyjde. Navic ta kmitajici noha neni tak presna na davkovani brzd. Roztoceny motor nebrzdi tak, jak by mohl. Do nekterych oblouku pri kulisovem razeni to dokonce nestihnes "odkvedlat" postupne a mydlis to tam pres dva kvalty. U sekvence je to uplne mimo.
Samotna zavodni jizda je to, co tady kdysi nekdo hanlive nazval "skriptovanim". Tedy naprosto presnou, rytmickou cinnosti. Takze se pri ni snazis mit co nejvice faktoru dopredu danych a nacvicenych. Tak proc to rozhazovat ne vzdy presnymi otackami pri brzdeni? Ono je to asi nejlepsi vyzkouset. Potom poznas, ze je to zbytecnost.
Takze jediny duvod, proc to nekdy nekde delas, je odstraneni tzv. "trojuhelniku smrti". Stav, ktery kdysi pojmenovala Yamaha. Pri zavrenem plynu a deceleraci vznika vlivem pulzu ve vyfukovem potrubi zpetny tlak, ktery naplni valce zbytky vyfukovych plynu. Takto "otraveny" valec ma potom pri pridani plynu prodlevu, protoze nema kyslik pro horeni. Vrknutim plynem motor vyvetras. V kartingu je to ke slyseni velmi casto, dvoutakt je na to haklivejsi. Tam se u toho ale pretahujes s brzdami (dvoupedal).
V realnem aute musis byt hovado, abys timto zpusobem zablokoval kola. Pomer brzdne sily motoru a samotnych brzd je tak rozdilny, ze to standardne s autem nic neudela. Driv to odskace motor. A navic, pokud se u kulisy (u sekvence to nastesti nejde) utnes a vrazis tam neco, co tam byt jeste nema, tak si bez toho plynu usetris par setin, desetin, na opravu (spojka). Kdyz to pustis do vytoceneho motoru od vrknuti, mas vymalovano o kousek driv, protoze to neslysis.
LFS proste nektere stavy asi nedokaze nasimulovat uplne verne a proto se tak jezdi...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2009   #43
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

hmm, je fakt ze jsem si i v LFS rikal, ze si asi nastavim brzdnej ucinek vic dopredu, abych to nemusel resit...
jako nepresny to je, ale rikam si aspon neco a setrim pri tom spojku, je fakt ze me ani nenapadla moznost co by se delo, kdybych tam dal jinej kvalt...
v realu kdyz jezdim normalne, tak si pri podrazovani vetsinou taky "vrknu", ale tam je na to pohoda klidek... co jsem kdy mel moznost se prohanet po okruhu, tak tam jsem to spis nedelal (i kdyz to taky zcasti prikladam tomu, ze jsem v tom aute sedel poprvel...)
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2009   #44
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Po p?e?tení p?edchozího v tom mám trochu zmatek. Odhlédnu od LFS - jak tedy správn? brzdit a pod?azovat v reálném aut?, abych byl pokud možno co nejvíc šetrný k jeho motoru, spojce a p?evodovce, a zárove? zpomalil na co nejkratším úseku? A te? nemám na mysli panické brzd?ní, kdy vyšlápnu spojku a zadupnu brzdu, co to jen jde...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2009   #45
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

no ja to pochopil tak, ze pokud chces setrit prevodovku a spojku, tak s proslapnutim plynu coz neni problem v beznem jezdeni, ale v zavodeni moc ne, jelikoz tam na zivotnost moc nekoukas a jde spis o to nepridelavat si oblasti v kterych lze udelat chybu...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2009   #46
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine View Post
A te? nemám na mysli panické brzd?ní, kdy vyšlápnu spojku a zadupnu brzdu, co to jen jde...
imho u dnesnich aut uz je to i nejucinejsi reseni. ucinnost brzd je dost vysoka, takze kola neni problem zablokovat. na druhou stranu do toho keca abs, ktery drzi kola nekde kolem hranice adheze, takze kdyz do toho budes brzdit podrazovanim, tak si stejne nicim nepomuzes.
jak je to v zavodaku, netusim, zadna zkusenost...

jinak kdyz jsem jezdil v lfs s hckem, tak jsem na heel'n'toe taky kaslal, byl jsem s tim pomalejsi, nez kdyz jsem tam ty rychlosti skladal jednu za druhou jak si s tim spojka poradi...
jet is offline   Reply With Quote
Old 7.4.2009   #47
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Woode, ono je to asi tak. Pokud chces zmenit rychlost jakehokoliv telesa, musis nekde zmarit kinetickou energii.
Bud vyrobis teplo na brzdach, nebo v motoru (i tam ji vymenis na teplo trenim, byt trochu jinym zpusobem a sloziteji).
Takze v zasade jenom volis, kterou cestou to posles. Zdanlive by se mohlo zdat, ze pres motor je to vyhodnejsi (ma sofistikovanejsi system odvodu tepla pres tri media - vzduch, voda, olej). Jenze brzdici ucinek motoru je v porovnami s brzdami vyrazne slabsi. Musis brat ohled na mechanicke vlastnosti motoru. Ale snizis tim tepelne namahani brzd.
Auto a predevsim motor je mrcha plna kompromisu. Nikdy nepomuzes vsemu najednou. Vzdycky necim zaplatis. Takze volis priority. Chces-li u cestaku setrit brzdy, rad driv a brzdi motorem. Ale snizujes zivotnost motoru a jeho naplni. Chces-li setrit spojku, rad s meziplynem, ale musis brzdit driv. Zmeny otacek maji svoje limity. Das si za prioritu zpomaleni, opri se do brzd a sazej kvalty dolu a na spojku neber ohled. Atd atd.
Porovnej seriove auto se zavodnim, a je ti jasne, jake ma ktere priority.
Velke silne brzdy, tvrda rychla spojka, vse je postaveno na dynamicke zmeny. Jde o cas. Ale ve Frankfurtu z toho vypadnes sedrenej jako kun.
Dej se seriakem tri kola na okruhu a jses bez brzd a ze spojky jde smrad. Ale utahane bude auto, ne ty.
Nema smysl aplikovat zavodni styl na seriovem aute. Ono to neumi. Ale da se s nim jet rychle. Presnym a rychlym razenim, volbou stopy a drzenim kineticke energie muzes jet setrne i rychle a dokonce ekonomicky. Chce to cit a plynulost. Ostatne ani u zavodniho auta to neni jinak, i kdyz jedes v jinem nasazeni a s jinou silou. Ale ten cit tam byt musi.
Proste to vymazli a je to...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 7.4.2009   #48
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

povinne kazdy plny pocet hvezdicek, tomuhle vlaknu!
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 7.4.2009   #49
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Tak m? teda tatík na závodech u?il šlapat meziplyn nebo p?edplyn ?íkejte tomu jak chcete. Jezdil jsem rallyecross se Škodovkou a ta (stejn? jako každá jiná Škoda) m?la náchylnou p?evodovku hlavn? p?i ?azení 3->2 a bez meziplynu si to nedovedu ani p?edstavit jak bych to tam rval! Já si teda nemyslím, že p?i závodech není nutný p?i pod?azování dávat meziplyn. Je pravda, že m?žu ?adit pozd?ji, ale to už bych asi ?adil v zatá?ce a když bych meziplyn nedal tak se kola zablokujou, trošku, ale hlavn? všechno dostane takovou ránu, že to není hezký. Nemluvím o superzávodních autech se sekvencí!
Vždycky je ?as p?i závod? dát normáln? stabilní meziplyn.
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 7.4.2009   #50
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

vse jiz bylo receno, jeste jedna veta z praxe: u zadnyho zavodniho auta jsem nikdy meziplyny nedaval, nic me k tomu nenutilo s jedinou vyjimkou- Porsche 996 GT3-R kde mi to bylo doporucovano, nebot s timto autem se tak jezdi (melo to H razeni se synchronama a vskutku valna vetsina jezdcu plyn slapala), ale stejne jsem ten plyn nakonec neslapal, tak mi trochu ujizdela zadni cast bokem pri brzdeni... u ostatnich aut vcetne soucasne bestie by to nemelo prakticky prinos
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 7.4.2009   #51
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by dmichl View Post
vse jiz bylo receno, jeste jedna veta z praxe: u zadnyho zavodniho auta jsem nikdy meziplyny nedaval, nic me k tomu nenutilo s jedinou vyjimkou- Porsche 996 GT3-R kde mi to bylo doporucovano, nebot s timto autem se tak jezdi (melo to H razeni se synchronama a vskutku valna vetsina jezdcu plyn slapala), ale stejne jsem ten plyn nakonec neslapal, tak mi trochu ujizdela zadni cast bokem pri brzdeni... u ostatnich aut vcetne soucasne bestie by to nemelo prakticky prinos
Super, že si dodal n?co z vyššího sv?ta závod?ní. Díky.
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 7.4.2009   #52
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Ono sa to da tusim v kazdom aute, ale viditelnep oskodenie uvidis az ked podradis tak zo 4ky do 1ky Inak je to vidiet akurat na horsej maximalke pri rovnakom setupe (strata vykonu motora, pri akceleracii prakticky nepostrehnutelne ak nemas presne naucene rychlosti v kph, ake mas kde mat)
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 7.4.2009   #53
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

V reálu záleží na aut?, já p?i bržd?ní p?i b?žné jízd? plyn ?asto u Galanta prošlapával (když je ?as, tj. ne v krizovce), motor m?l asi v?tší setrva?nost(ník) a to roztá?ení motoru p?es spojku mi n?jak vadilo . Je fakt, že asi zase trpí víc brzdy, ale ne moc a jejich vým?na je proti vým?n? spojky b?žná. Že by trp?l víc motor, když ho trošku naprázdno rozto?ím jsem si n?jak nep?ipoušt?l, nebylo to do ?ervenýho ani blízko, ale je fakt, že to ob?as neodhadnu a otá?ky vylítnou víc než je t?eba a pak vlastn? spojku ni?ím taky, tentokrát s ní motor neroztá?ím, ale brzdím. Navíc ješt? p?idám práci brzdám.. No ale to se stane málo kdy. U jiných aut, kde se motor rozto?í ochotn?ji šlapu jen pro zábavu nebo když chci p?edjížd?t a dám t?eba z 3 na 2, ale to je jasný, to prošlápne asi každý. Rozhodn? mi vždy p?išlo menší zlo šlápnout a pošet?it spojku než nešlápnout a pošet?it motor/brzdy, ani nevím pro?
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 7.4.2009   #54
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

http://www.youtube.com/watch?v=0j-3x...c-HM-fresh+div
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 8.4.2009   #55
BooM
Newbie

 
BooM's Avatar
 
Join Date: 18.9.2004
Posts: 65
Default

Mám pocit, že u toho Porsche to bude ješt? upln? jinak, protože tam to není p?evodovka ani taková jakou všichni známne ani klasická sekvence s tím ?adícím vále?kem.je to zase trochu jiné, porsche má vlastní zp?sob ?azení. Nevím jak je to do detailu a je možné, že tam meziplyn n?jakou funkci má...
BooM is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2009   #56
ImP
Newbie

 
ImP's Avatar
 
Join Date: 20.7.2009
Location: Brno
Posts: 6
Default

M?l motorku Cagivu mito 125 7kvalt, 22Kw. S tímdle strojem sem nalítal moc a moc. Nedokážu si p?edstavit, že bych nedal meziplyna p?i pod?azování p?ed zatá?kou a? už zhlediska šetrnosti p?evodovky, nebo strachu o blok zadního kola, nebo celkové p?ipravenosti na výjezd ze zatá?ky.

Ted mám Hondu CRX už asi 3 roky a taky sem si už vymazlil styl jízdy. Kdybych nedal meziplyn p?i bržd?ní, tak to nebude ani zdaleka tak rychlý, jak kdybych brzdil a teprve v zatá?ce ?adil. Heel&Toe Sem se u?il z Drift Bible od Keiichi Tsuchii. Dalo mi to pom?rn? hodn? práce a cviku se to nau?it. D?lám to všechno špi?kou nohy. Palcem u nohy brzdím a jakoby malí?kem kopu do plynu. Podle m? to má cenu když jedu rychlejma šikanama, nebo je t?eba ost?e brzdit a potom rychle akcelerovat. Je to prost? rychlejší a máš hnedka otá?ky kde mají bejt.

U jinejch aut, nap?. benzinová Fábka nebo u všeljakejch co sem ?ídil to je docela o?íšek, pá? tydle nov?jší káry maj snad ECU procesor 386. Ten elektronickej plyn je neuv??iteln? spomalenej. A tím že nejsou tak vyhon?ný otá?kama jako V-tec v mý hond? to snad ani nemá cenu. O dieslu nemluv?. Tam se jezdí diametráln? jinak.

Te?ka jak hraju LFS, tak Sem Heel&Toe v?bec nepoužíval, protože pedály u G25 jdou "ze zem?" A u CRX je mám Zhora zav?šený a hrozn? blb? se mi na to zvyká. Noa další v?c pro? je nepoužívám je, že necítím u žádnýho auta takovej ten "Lamáckej" Cukanec jak když u reál auta nap?: Jedu na 4 t?eba 80 a vrazim tam za 3 bez meziplynu. Prost? V LFS mi to ?adí dob?e i bez meziplynu, takže pro? tam d?lat ?achry s nohama, když v tom stejn? není cit jak u reál pedál?. A jízdu v LFS to akorát rozhodí.
__________________
“Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark. Professionals built the Titanic."

Last edited by ImP; 20.7.2009 at 14:26.
ImP is offline   Reply With Quote
Old 1.8.2009   #57
Tuby
Newbie

 
Join Date: 1.8.2009
Posts: 1
Default

Jen ješt? k té motorce, tam je to taky trošku o tom, že hlavn? u 125 když pod?azuješ v kopci, tak to trva a tím, že dáš meziplyn, tak neztratíš otá?ky, takže jakmile se urá?íš do?adit, tak máš k dispozici víc výkonu, než když to tam kopneš bez meziplynu. Tohle je teda spíš m?j poznatek z praxe, takže jestli kecám, tak sorry
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 3.8.2009   #58
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Ja doplnim malej detajl k tem VW group autum. Nelze slapat na plyn pri brzdeni. Elektronika ho odpoji.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 3.8.2009   #59
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Dnes som sa dobre pobavil na VW reklamách v Top Gear (13x7). :-)

A aby som nebol offtopic - nejde mi to (medziplyn). ;-) Ani neviem ?i to bez spojky má zmysel?
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 4.8.2009   #60
Gepas
LFS Guru

 
Gepas's Avatar
 
Join Date: 24.5.2008
Location: Olomoucko
Posts: 2 052
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Dnes som sa dobre pobavil na VW reklamách v Top Gear (13x7). :-)

A aby som nebol offtopic - nejde mi to (medziplyn). ;-) Ani neviem ?i to bez spojky má zmysel?
ma to smysl pri podrazovani hlavne u aut se zadnim nahonem
__________________
Angel Power Racing
1.92 prispevku na den, celkem slusnej spammer ne?
"Gepase nenasereš... Gepas je kli?as" << v?tšinou
S2 licence od 25.12.07
Radovan Geppert
30.10.1992
Czech

Gepas is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.