Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21.2.2007   #1
Bacil
Newbie
 
Join Date: 20.2.2007
Posts: 21
Default Mam mys, jak nastavit zataceni a ...

mackani tlacitka plyn (pouzivam levej na mysi), abych nestradal na vjezdech a vyjezedch ze zatacky? Kdyz to dam hodne tak se mi po vyjezdu ze zatacky "zadek" pretoci a trada uz jsem ve sterku (ci v bariere). Je mi jasny ze nesmim drzet porad plyn na podlaze, taky to nedelam, ale nekdy se hold unahlim a zmacknu tlacitko driv nez bych mel!! Kdyz to mam na malo tak jsem pomalej. Prosim poradte
Bacil is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #2
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Když jsem jezdil na myši já, tak jsem to m?l nastaveno takto : Plyn + brzda na tla?ítkách klávesnice, ?azení na pravém a levém tla?ítku myši a otá?el jsem normáln? myší. Myslím, že je to nejlepší zp?sob, který používá v?tšina lidí.
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #3
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

no s plnym se jezdit da, hlavni je spojeni kolik davas plynu a kolik zatacis... takze kdyz davas plyn, tak automaticky ubrat kolik zatacis... chce to cvik...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #4
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Ja jezdil na mysi chvilku, razeni apod. na klavesnici a mys levy tlacitko plyn, pravy brzda, kdyz hcces zrychlovat ale ne uplne tak klepej na tlacitko...
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #5
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

ja jezdil na mysi skoro 3 roky a nemyslim ze uplne spatne, dlouho jsem to mel jak pise spangler, ale pak jsem si to zmenil na verzi co psal Thor a je to urcite o mnoho lepsi, protoze je lepsi pro vetsi presnost nemit mys zatizenou neustalym drzenim plynu nebo brzdy, kdezto pri razeni to je jen jeden klik. pak si jeste pohrat s rychlosti stisku tlacitka, uvidis co ti bude vic vyhovovat a pak hlavne hodne trenovat
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #6
Bacil
Newbie
 
Join Date: 20.2.2007
Posts: 21
Default

no me taky docela zajima jak ste meli ( mate) nastaveni tu rychlost stisku, jestli spis malou rychlost, nebo vetsi rychlost?
Bacil is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #7
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

To byl problém, pro plyn m? vyhovovala menší, nemusel jsem tolik datlovat a zadohrab tolik neust?eloval, ale zase pomalu nabíhala brzda, takže m? každej dával na vjezdu do zatá?ky. Cht?lo by to mít možnost odd?lenýho nastavení.. i když, ono by to cht?lo spíš volant
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #8
PeTo
Member

 
PeTo's Avatar
 
Join Date: 14.4.2006
Location: Bratislava
Posts: 153
Default

Ja som sa s tým nikdy nehral, tá rýchlos? stisku ti moc nepomôže, respektíve hlavné je tukanie datel, tuk tuk tuk tuk, s tým simuluješ to postupné pridávanie plynu.
__________________
TKS Racing Team member

I love
PeTo is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #9
Bacil
Newbie
 
Join Date: 20.2.2007
Posts: 21
Default

ja jsem jezdil GTR2 na klavesnici a mysi, takze vim jak by se melo jezdit, (tuk tuk, tuk,...) jenze tam byli ty aerodinamicky serepeticky tady nic takovyho neni (mam demo) tak sem jen radeji ptal
Bacil is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #10
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

GTR je arkada ^^
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #11
Bacil
Newbie
 
Join Date: 20.2.2007
Posts: 21
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
GTR je arkada ^^
to bych nerekl, je to sice jednoduzsi nez tohle, ale arkadou bych to taky nenazival
Bacil is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #12
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

tyjo, já padám jak to tady ?tu ... tuk tuk tuk Tak si zajezdíš možná tak v offlinu proti Alikum proste si dej brzdu/plyn na klavesku a na myši ?ad, v?? mi !
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 21.2.2007   #13
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by Bacil View Post
nenazival
Po?ád mám n?jakou opravovací náladu... sry

Quote:
Originally Posted by ThorR View Post
tyjo, já padám jak to tady ?tu ... tuk tuk tuk Tak si zajezdíš možná tak v offlinu proti Alikum proste si dej brzdu/plyn na klavesku a na myši ?ad, v?? mi !
Jezdil sem s plynem a brzdou na tla?ítkách pom?rn? úsp?šn?, je to o zvyku. Dokonce jsem jednu chvíli experimentoval s za?ením na kole?ku, ale bylo to p?íliš úchylné
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 22.2.2007   #14
Bacil
Newbie
 
Join Date: 20.2.2007
Posts: 21
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
Po?ád mám n?jakou opravovací náladu... sry



Jezdil sem s plynem a brzdou na tla?ítkách pom?rn? úsp?šn?, je to o zvyku. Dokonce jsem jednu chvíli experimentoval s za?ením na kole?ku, ale bylo to p?íliš úchylné
zipper: me cestina nikdy moc nesla,....

to verim ze to nebylo nic moc. Ja jsem poslechl ThorRa a zkousim plyn a brzda na klavesnici, musim rict ze me to docela vyhovuje
Bacil is offline   Reply With Quote
Old 22.2.2007   #15
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Pokud opravdu nemas umysl investovat do volantu, tak se mne ze zacatku osvedcilo toto prakticke zarizeni, vyuzitelne i pro jine prilezitosti. CU je vybaveno malym analogovym joystickem, na kterem jsem mel namapovany plyn a brzdu a razeni potom na tlacitkach mysi. Celkem se s tim dalo jezdit a bylo to rozhodne lepsi, nez klepani na klavesnici.
Ale volant je volant...

http://www.gameexpres.cz/product_inf...oducts_id/3820
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #16
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Pokud opravdu nemas umysl investovat do volantu, tak se mne ze zacatku osvedcilo toto prakticke zarizeni, vyuzitelne i pro jine prilezitosti. CU je vybaveno malym analogovym joystickem, na kterem jsem mel namapovany plyn a brzdu a razeni potom na tlacitkach mysi. Celkem se s tim dalo jezdit a bylo to rozhodne lepsi, nez klepani na klavesnici.
Ale volant je volant...

http://www.gameexpres.cz/product_inf...oducts_id/3820
tak to zas radsi nez investovat do tyhle ubah vecicky bych si poridil nakej starej volant tak 300Kc a pouzival z nej jen pedaly a rizeni nechal na mysi. takhle jsem to mel na nejakou dobu zarizeny a je to podle me o dost lepsi nez takovyto cosi za 1100Kc.
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #17
PeTo
Member

 
PeTo's Avatar
 
Join Date: 14.4.2006
Location: Bratislava
Posts: 153
Default

kombinacia myš+pedale je bomba, som robil len PB stále 1:33 na blackvúde len padalo pretek ?o pretek.
No a potom som si kúpil volant a som si aj zajazdil a neukazoval všetkým len zadok aj ked je pekný
__________________
TKS Racing Team member

I love

Last edited by PeTo; 23.2.2007 at 12:19.
PeTo is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #18
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

Quote:
Originally Posted by PeTo View Post
kombinacia myš+pedale je bomba, som robil len PB stále 1:33 na blackvúde len padalo pretek ?o pretek.
No a potom som si kúpil volant a som si aj zajazdil a neukazoval všetkým len zadok aj ked je pekný
jj, podle me to je idealni nejlevnejsi cesta k analogovymu rizeni a spoustu lidi o tom nevi, ale posledni dobou mi prijde ze uz spoustu novejch lidi co prichazeji, maji volanty, tak nevim jestli by se to vyplatilo nekam napisat, treba do "jak zacit"
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #19
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Wink

Quote:
Originally Posted by Miondir View Post
tak to zas radsi nez investovat do tyhle ubah vecicky bych si poridil nakej starej volant tak 300Kc a pouzival z nej jen pedaly a rizeni nechal na mysi. takhle jsem to mel na nejakou dobu zarizeny a je to podle me o dost lepsi nez takovyto cosi za 1100Kc.
No vidis, to me nenapadlo. Nakonec na nejake stare pedaly se da taky naprogramovat spousta uzitecnych veci. Daji se na ne priradit prikazy a makra pro Photoshop, Word a Excel, spoustet s nimi ruzne aplikace a tak...
Jsem proste Matej...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #20
PeTo
Member

 
PeTo's Avatar
 
Join Date: 14.4.2006
Location: Bratislava
Posts: 153
Default

To už je aké úchylné, tak ked som to správne pochopil, tak akože stla?ím brzdu a mi otvori word, stla?ím plyn a mám firefox
__________________
TKS Racing Team member

I love
PeTo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:48.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.