Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Soubory > Média

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25.4.2013   #2761
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Jo a minulý víkend to boli to perfektné preteky, všetky tri. :-)
Diky, stacil jsem zhlednout jen prvni :/
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2013   #2762
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

http://www.youtube.com/watch?v=I5eue...SCkGRRypXovWv6 Mozno to tu uz niekto daval, ale toto je celkom uzitocne video pre zaciatocnikov v zavodeni. Nasiel som ho pri tom ako som sa snazil najst nieco vhodne pre seba. Nemate nejake tipy na videa podobneho typu iba pre ovela pokrocilejsich jazdcov? Pravdupovediac sa snazim (uz mozno trochu zufalo takouto cestou) zistit, kde robim chyby lebo ten moj progress dopredu je momentane dost pomaly a ked sa divam na lfsw tak stale je vela co zlepsovat a ja uz pomaly nemozem prist na dalsie chyby, ktore robim, lebo su to stale vacsie detaily no stale urobia hrozne vela
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2013   #2763
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

S tvým blížením se vrcholu pyramidy na lfsw je to asi tak jako když leze 1-exp(-x) k jedni?ce no. Každý progres na timescale je v?tší d?ina, myslim že m?žeš bejt hrdej, jak seš blízko. Mít wr není jen o d?in? ale taky o "?idi?ském géniovi" a citu pro ur?itou kombinaci aut a tratí, né každý m?že jezdit vše a taky to tak je, n?komu sedí ur?itá tra? n?komu zas auto, taky je krásn? vid?t, jak se to p?elévá, s LX4 a LX6 na Fern Bay modifikacích vládne jeden, jinde zas jiný atd.

Ale taky bych uvítal n?jakou videoškolu pro pokro?ilé (i když jsem pomalejší).

Btw m?že mi n?kdo poslat invitation code na racingfor.me???
__________________

Last edited by Belda_CZ; 27.4.2013 at 12:15.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2013   #2764
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Btw m?že mi n?kdo poslat invitation code na racingfor.me???
Posli mi svuj mail do PM, poslu ti invite.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2013   #2765
Piroman
Newbie

 
Join Date: 6.3.2012
Posts: 76
Default :D

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
http://www.youtube.com/watch?v=I5eue...SCkGRRypXovWv6 Mozno to tu uz niekto daval, ale toto je celkom uzitocne video pre zaciatocnikov v zavodeni. Nasiel som ho pri tom ako som sa snazil najst nieco vhodne pre seba. Nemate nejake tipy na videa podobneho typu iba pre ovela pokrocilejsich jazdcov? Pravdupovediac sa snazim (uz mozno trochu zufalo takouto cestou) zistit, kde robim chyby lebo ten moj progress dopredu je momentane dost pomaly a ked sa divam na lfsw tak stale je vela co zlepsovat a ja uz pomaly nemozem prist na dalsie chyby, ktore robim, lebo su to stale vacsie detaily no stale urobia hrozne vela
Tak urcite sa neporovnavaj na hotlap kolach lfsw To co je tam alebo na setupgrid je skreslujuce . Zaklad je mat naozaj dobry set ! a to co je na lfs alebo setupgrid nie je to naj naj. Mozem ti to povedat aj tak pozeral som si ako si dopadol na AS4 GT1 12h a tvoj cas na kolo bol snad o 0.5s na kolo pomalsi ako lamy ktore to hrali a na najlepsich si stracal 1sekundu. Ale keby si mal ten naj set verim tomu ze sa priblizis najlepsim. Jazdit vies o tom netreba diskutovat ale mat naj set asi v tom je pes zakopany
Piroman is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2013   #2766
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Piroman View Post
Tak urcite sa neporovnavaj na hotlap kolach lfsw To co je tam alebo na setupgrid je skreslujuce . Zaklad je mat naozaj dobry set ! a to co je na lfs alebo setupgrid nie je to naj naj. Mozem ti to povedat aj tak pozeral som si ako si dopadol na AS4 GT1 12h a tvoj cas na kolo bol snad o 0.5s na kolo pomalsi ako lamy ktore to hrali a na najlepsich si stracal 1sekundu. Ale keby si mal ten naj set verim tomu ze sa priblizis najlepsim. Jazdit vies o tom netreba diskutovat ale mat naj set asi v tom je pes zakopany
Co neznamena ze keby mal set toho najrychlejsieho, bude jazdit podobne casy Kazdy jazdec ma iny styl jazdy a teda potrebuje set prisposobeny pre seba. Co vyhovuje inemu, nemusi nutne vyhovovat mne
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2013   #2767
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Piroman View Post
Tak urcite sa neporovnavaj na hotlap kolach lfsw To co je tam alebo na setupgrid je skreslujuce . Zaklad je mat naozaj dobry set ! a to co je na lfs alebo setupgrid nie je to naj naj. Mozem ti to povedat aj tak pozeral som si ako si dopadol na AS4 GT1 12h a tvoj cas na kolo bol snad o 0.5s na kolo pomalsi ako lamy ktore to hrali a na najlepsich si stracal 1sekundu. Ale keby si mal ten naj set verim tomu ze sa priblizis najlepsim. Jazdit vies o tom netreba diskutovat ale mat naj set asi v tom je pes zakopany
Setup nebol zly, ale verim ze nie spickovy...moj problem na AS4 GT1 bol ze som tam mal odjazdenych pred zavodom 17 kol na endu sete a par kol na hotlape...a potom ked druhykrat padol master, tak som si len zo zaujimavosti pozeral zaznam ako to jazdia borci, lebo ma stale nebavilo ako to mne nejde...zrazu som na zaciatku stintu zacal davat casy ake som daval na konci...no to uz bolo neskoro...a pritom to boli detaily na ktore by som ja nedosiel a necitil, ze su rychlejsie no stiahol som tak vela casu.
Co sa tyka casov na lfsw tak sa s nimi porovnavat musim...kedze mam wr setupy ... Este trochu z toho vinim volant, ze DFGT zrovna najlepsi, ale da sa z neho dostat viac
Belda: s tym progresom blizsie k limitu ma pravdu...to je zakon prirody, no kym je rezerva tak ju treba zmensovat U mna to uz nebude az tak o stope...asi najskor brzdenie, podradzovanie a celkovo by to chcelo nejako zmenit ako sa clovek diva na trat (ako je to vysvetlene aj v jednom z videi v iracing racing school co som posielal vyssie)
Quote:
Originally Posted by Logical View Post
Posli mi svuj mail do PM, poslu ti invite.
Bol by som velmi vdacny keby si nasiel jeden aj pre mna
Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Co neznamena ze keby mal set toho najrychlejsieho, bude jazdit podobne casy Kazdy jazdec ma iny styl jazdy a teda potrebuje set prisposobeny pre seba. Co vyhovuje inemu, nemusi nutne vyhovovat mne
To je sice pravda ale ked je raz ten setup dobry tak sa da na nom ten cas zajazdit a staci upravit malo, aby cloveku sedel...a ja mam (momentalne) stastie ze mi MARUSove setupy sedia jak prdelka na serbel...on nie len casy ale aj setupy posunul dalej...to je citit


Jednoducho to chce nejakeho Stiga aby mna/nas zaucil...osobny pristup je najlepsi...kazdy "tutorial" bude len prilis vseobecny zamerany na vsetkych, ale priamo svoje chyby clovek odhali tazsie aj ked sa tam mozno bude o nich hovorit, no clovek si to neuvedomi, ze ich robi

Last edited by bavorak; 27.4.2013 at 12:13.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2013   #2768
JÁRA
Newbie

 
JÁRA's Avatar
 
Join Date: 9.3.2012
Location: Brno / Vsetín
Posts: 57
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Btw m?že mi n?kdo poslat invitation code na racingfor.me???
Co to je to racingfor.me??
__________________
Jaroslav Martinec
S2 Licence - od 29. 1. 2013
Logitech G27 - od 8. 2. 2013
JÁRA is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2013   #2769
Piroman
Newbie

 
Join Date: 6.3.2012
Posts: 76
Default _____

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
To je sice pravda ale ked je raz ten setup dobry tak sa da na nom ten cas zajazdit a staci upravit maloi
Tak tak ale najprv musim mat tu schopnost to dokazat (jazdit rychlo) a tuto schopnost jazdit rychlo nema kazdy bud ju mas alebo nemas a naucit sa to asi neda ked tuto schopnost v sebe nemas. Lol to je ale motanica
A bavorak ju má ale nie vdzy ma nastroj k dosiahnutiu toho co chce
Piroman is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2013   #2770
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Ono LFS (a v celom poste akáko?vek "autí?ková" hra) nie je jazdenie autami, ale nejakými po?íta?ovými vzorcami ktoré napodob?ujú realitu, niekedy pomerne úspešne. Ale by? rýchly v LFS neznamená jazdi? dobre, ale jazdi? tak ako chce LFS aby si jazdil. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2013   #2771
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Piroman View Post
Tak tak ale najprv musim mat tu schopnost to dokazat (jazdit rychlo) a tuto schopnost jazdit rychlo nema kazdy bud ju mas alebo nemas a naucit sa to asi neda ked tuto schopnost v sebe nemas. Lol to je ale motanica
A bavorak ju má ale nie vdzy ma nastroj k dosiahnutiu toho co chce
Diky ale co sa tyka schopnosti neviem...mozno mam stipku talentu ale mam pocit ze je to u mna skor vydrete treningom a treningom sa vo vsetkom dokaze hocijaky clovek dostat aspon na urcitu uroven...Vzdy su lepsi ktori maju + talent, ale da sa byt dost dobry iba tym ze sa o to zaujimas a makas na tom/na sebe.
Substance: mas pravdu, ze su to len vzorce, ale som takmer urcite presvedceny, ze ludia, ktori jazdia spickovo v lfs tak su aj velmi dobrymi vodicmi v reale - nemyslim v kazdodennej premavke (tam mozu byt prasata), ale na okruhu maju velmi dobre predpoklady na to byt rychli, lebo uz maju spravnu techniku jazdy...ktora so simulovanou fyzikou nema nic spolocne...myslim veci ako stopa, sustredenie sa, praca s pedalmi etc.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 28.4.2013   #2772
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Bol by som velmi vdacny keby si nasiel jeden aj pre mna
Posli mi svuj email do PM, mam jeste jeden invite.

Quote:
Originally Posted by JÁRA View Post
Co to je to racingfor.me??
racingfor.me je rajská zahrada.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 30.4.2013   #2773
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Diky ale co sa tyka schopnosti neviem...mozno mam stipku talentu ale mam pocit ze je to u mna skor vydrete treningom a treningom sa vo vsetkom dokaze hocijaky clovek dostat aspon na urcitu uroven...Vzdy su lepsi ktori maju + talent, ale da sa byt dost dobry iba tym ze sa o to zaujimas a makas na tom/na sebe.
Substance: mas pravdu, ze su to len vzorce, ale som takmer urcite presvedceny, ze ludia, ktori jazdia spickovo v lfs tak su aj velmi dobrymi vodicmi v reale - nemyslim v kazdodennej premavke (tam mozu byt prasata), ale na okruhu maju velmi dobre predpoklady na to byt rychli, lebo uz maju spravnu techniku jazdy...ktora so simulovanou fyzikou nema nic spolocne...myslim veci ako stopa, sustredenie sa, praca s pedalmi etc.
Tu te? koukam na to co píšeš a myslim si, že nakro?eno máš dob?e. Jediné co to chce, je víc jezdit. Otázkou ovšem z?stává, jestli je LFS ta pravá hra. Jestli je to jen pro zábavu, tak ur?it? jo (kdybych byl v lepší finan?ní stituaci, tak jdu do iR a na LFS kašlu. Jenže st?elit jednorázov? cca 4000 k? do hry a pak s p?ípadnou další sérií další 2000...). Stáhnul jsem si n?jaké tvoje spr replaye, je to good. Ale po?ád je tam dost prostoru pro zlepšení. Za 1) podle lfsw to vypadá, že máš n?jaký normální volant s 2ma pedály a bez H ?ka. A za 2) z tvých replay? je vid?t, že ty používáš p?i bržd?ní/pod?azování vždy jen brzdu. Pro lepší ovládání auta p?i pod?azování je jednozna?n? pot?eba prošlapávat plyn. Dá se tím dost korigovat p?etá?ivost. Jednozna?n? v?c, co je pot?eba. Každý ví, že na po?ádné ?asy je pot?eba se sklouznout. Bez prošlapování p?i pod?azování je to v podstat? o náhod?, jak ten smyk vyjde. Když to budeš d?lat, získáš mnohem víc prostoru pro manévrování, protože to dokážeš vyvolat kdy chceš a jak chceš. Nehled? na to, že v n?kterých zatá?kách je vid?t, že bys do nich mohl najet rychleji. Ale ty víš, že je pot?eba pod?adit a tak zpomalíš na úrove? otá?ek, kdy víš, že ti to p?i pod?azení neulítne. Kdybys ovládal práci ob?ma nohama naráz, tak si m?žeš pod?adit mnohem agresivn?ji a tudíž bez ztráty otá?ek motoru i rychlosti.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 30.4.2013   #2774
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Tu te? koukam na to co píšeš a myslim si, že nakro?eno máš dob?e. Jediné co to chce, je víc jezdit. Otázkou ovšem z?stává, jestli je LFS ta pravá hra. Jestli je to jen pro zábavu, tak ur?it? jo (kdybych byl v lepší finan?ní stituaci, tak jdu do iR a na LFS kašlu. Jenže st?elit jednorázov? cca 4000 k? do hry a pak s p?ípadnou další sérií další 2000...). Stáhnul jsem si n?jaké tvoje spr replaye, je to good. Ale po?ád je tam dost prostoru pro zlepšení. Za 1) podle lfsw to vypadá, že máš n?jaký normální volant s 2ma pedály a bez H ?ka. A za 2) z tvých replay? je vid?t, že ty používáš p?i bržd?ní/pod?azování vždy jen brzdu. Pro lepší ovládání auta p?i pod?azování je jednozna?n? pot?eba prošlapávat plyn. Dá se tím dost korigovat p?etá?ivost. Jednozna?n? v?c, co je pot?eba. Každý ví, že na po?ádné ?asy je pot?eba se sklouznout. Bez prošlapování p?i pod?azování je to v podstat? o náhod?, jak ten smyk vyjde. Když to budeš d?lat, získáš mnohem víc prostoru pro manévrování, protože to dokážeš vyvolat kdy chceš a jak chceš. Nehled? na to, že v n?kterých zatá?kách je vid?t, že bys do nich mohl najet rychleji. Ale ty víš, že je pot?eba pod?adit a tak zpomalíš na úrove? otá?ek, kdy víš, že ti to p?i pod?azení neulítne. Kdybys ovládal práci ob?ma nohama naráz, tak si m?žeš pod?adit mnohem agresivn?ji a tudíž bez ztráty otá?ek motoru i rychlosti.
presne toto chyba mne... a vela tak stracam... velmi vela.. nedokonale brzdenie, a pri podradeni v zakrutach strata trakcie snazim sa ten heel & toe nejako dostat pod kontrolu ale niede mi to ako by som chcel, bud nedostatocne stlacam brzdu alebo neskoro preslapnem plyn. Nebola by nejaka rada ako nato spravne?.. videl som milion videi o "footwork" a "how to" . Asi to chce trening, vela treningu.
EDIT: na G25 su tie pedaly brzda/plyn dost od seba, co je v podstate riesene v pedalovej skupine G27 kde sa daju posunut. Taktiez nejazdim v topankach, a ten pedal mi po dlhsej dobe nie je najmaksi.

Last edited by Puma ///; 30.4.2013 at 11:33.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 30.4.2013   #2775
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Tu te? koukam na to co píšeš a myslim si, že nakro?eno máš dob?e. Jediné co to chce, je víc jezdit. Otázkou ovšem z?stává, jestli je LFS ta pravá hra. Jestli je to jen pro zábavu, tak ur?it? jo (kdybych byl v lepší finan?ní stituaci, tak jdu do iR a na LFS kašlu. Jenže st?elit jednorázov? cca 4000 k? do hry a pak s p?ípadnou další sérií další 2000...). Stáhnul jsem si n?jaké tvoje spr replaye, je to good. Ale po?ád je tam dost prostoru pro zlepšení. Za 1) podle lfsw to vypadá, že máš n?jaký normální volant s 2ma pedály a bez H ?ka. A za 2) z tvých replay? je vid?t, že ty používáš p?i bržd?ní/pod?azování vždy jen brzdu. Pro lepší ovládání auta p?i pod?azování je jednozna?n? pot?eba prošlapávat plyn. Dá se tím dost korigovat p?etá?ivost. Jednozna?n? v?c, co je pot?eba. Každý ví, že na po?ádné ?asy je pot?eba se sklouznout. Bez prošlapování p?i pod?azování je to v podstat? o náhod?, jak ten smyk vyjde. Když to budeš d?lat, získáš mnohem víc prostoru pro manévrování, protože to dokážeš vyvolat kdy chceš a jak chceš. Nehled? na to, že v n?kterých zatá?kách je vid?t, že bys do nich mohl najet rychleji. Ale ty víš, že je pot?eba pod?adit a tak zpomalíš na úrove? otá?ek, kdy víš, že ti to p?i pod?azení neulítne. Kdybys ovládal práci ob?ma nohama naráz, tak si m?žeš pod?adit mnohem agresivn?ji a tudíž bez ztráty otá?ek motoru i rychlosti.
Na zaciatok velka vdaka za reakciu a ze si si dal este tu pracu pozriet moje replaye. Neviem, ktore si videl, lebo mam tam vela takych ktore su len aby boli a nie som zrovna na ne pysny (hlavne tie LX4 v poslednej dobe nahrate co su casy po 8-10 kolach jazdenia takze ziadna dokonalost), ale techniku na nich vidiet tak ci tak.
Co sa tyka volantu, tak ano mam DFGT (cize 2 pedaly, sekvencka). Nikdy som nevedel o kolko by mi pomohol G25/7, ale pocul som aj take nazory ze zrychlis o 50% len tym ze prejdes na lepsi volant. Takze ak zafinancovat tak by som asi skor isiel do volantu a potom do hry - lenze mne je iR stale nesympaticky tym ako sa to plati. Ja jednoducho mam niekedy mesiac ked mam toho nad hlavu a k simulatoru sa ani nedostanem a tie peniaze potom len tak prepadnu. Sak ja som za poslednych 16 mesiacov najazdil v lfs 12-13000km...to je malicko. Preto velmi dufam ze assetto corsa bude kvalitny sim a ze si ho budem moct kupit jednorazovo a jazdit kedy chcem.
A najdolezitejsie, co si napisal - k technike brzdenia. Pamatam si este ako sme jazdili davno nejaky lx cup na SO4 LX4 a Superobo dosiel s tym poznatkom ze arrechee pri kazdom podradeni hodi do toho plyn. Skusali sme to a bolo to o nieco lepsie no fakt neviem preco som na to zanevrel a nesudzoval tomu dolezitost. Vedel som ze stracam pri brzdeni a najazde do zatacky a mas pravdu..idem tam na nahodu podla toho ako mi to tam to posledne podradenie stoci - da sa to naucit dost dobre a ked mas pevny brzdny bod tak ti to vyjde velmi spolahlivo ale rychle to nie je co si aj teraz uvedomujem. Pravda, ze mam aj pocit, ze v strede zakruty stratim rychlost viac ako je potrebne a tym padom cely prejazd je pomalsi, vyjazd mozno az tak nie ale urcite stracam aj tam.
Este raz diky, ze si si dal tu pracu s analyzou mojej jazdy. Presne som potreboval niekoho, kto mi takuto jasne definovanu chybu vyhodi na oci a budem moct zacat na tom pracovat. Takze mam aspon novu "zabavku" v lfs

ps:sorry za OT v tejto teme. Mozno by nebolo na skodu aj zalozit samostatnu temu o tom, kde by ludia mohli konzultovat jazdu s lepsimi (rychlejsimi) jazdcami, ked uz si nevedia rady kde zrychlit.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 30.4.2013   #2776
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Na zaciatok velka vdaka za reakciu a ze si si dal este tu pracu pozriet moje replaye. Neviem, ktore si videl, lebo mam tam vela takych ktore su len aby boli a nie som zrovna na ne pysny (hlavne tie LX4 v poslednej dobe nahrate co su casy po 8-10 kolach jazdenia takze ziadna dokonalost), ale techniku na nich vidiet tak ci tak.
Co sa tyka volantu, tak ano mam DFGT (cize 2 pedaly, sekvencka). Nikdy som nevedel o kolko by mi pomohol G25/7, ale pocul som aj take nazory ze zrychlis o 50% len tym ze prejdes na lepsi volant. Takze ak zafinancovat tak by som asi skor isiel do volantu a potom do hry - lenze mne je iR stale nesympaticky tym ako sa to plati. Ja jednoducho mam niekedy mesiac ked mam toho nad hlavu a k simulatoru sa ani nedostanem a tie peniaze potom len tak prepadnu. Sak ja som za poslednych 16 mesiacov najazdil v lfs 12-13000km...to je malicko. Preto velmi dufam ze assetto corsa bude kvalitny sim a ze si ho budem moct kupit jednorazovo a jazdit kedy chcem.
A najdolezitejsie, co si napisal - k technike brzdenia. Pamatam si este ako sme jazdili davno nejaky lx cup na SO4 LX4 a Superobo dosiel s tym poznatkom ze arrechee pri kazdom podradeni hodi do toho plyn. Skusali sme to a bolo to o nieco lepsie no fakt neviem preco som na to zanevrel a nesudzoval tomu dolezitost. Vedel som ze stracam pri brzdeni a najazde do zatacky a mas pravdu..idem tam na nahodu podla toho ako mi to tam to posledne podradenie stoci - da sa to naucit dost dobre a ked mas pevny brzdny bod tak ti to vyjde velmi spolahlivo ale rychle to nie je co si aj teraz uvedomujem. Pravda, ze mam aj pocit, ze v strede zakruty stratim rychlost viac ako je potrebne a tym padom cely prejazd je pomalsi, vyjazd mozno az tak nie ale urcite stracam aj tam.
Este raz diky, ze si si dal tu pracu s analyzou mojej jazdy. Presne som potreboval niekoho, kto mi takuto jasne definovanu chybu vyhodi na oci a budem moct zacat na tom pracovat. Takze mam aspon novu "zabavku" v lfs

ps:sorry za OT v tejto teme. Mozno by nebolo na skodu aj zalozit samostatnu temu o tom, kde by ludia mohli konzultovat jazdu s lepsimi (rychlejsimi) jazdcami, ked uz si nevedia rady kde zrychlit.
Jezdim tak?ka na tom samém, resp. ješt? starším modelu DFP. Volant je z roku 2005 nebo 6. G25/27 je sice fajn, ale nemyslím, že by t? to n?kam posunulo. Všechny ty volanty mají totiž optické sníma?e otá?ení a kovové uložení. Tudíž jsou p?esné a nedají se urvat. To?im s tim co to dá už pár let, párkrát se mi povedlo odtrhnout v závod? volant od stolu a po?ád to funguje výborn?... G25/27 mají sice vylepšené motory na FF, ale tohle je vyložen? o zvyku - je to jen trochu jiné, ale výsledek je stejný. jde o to vnímání, p?eci jen s DFP/DFGT držíš v ruce gumovo-plastový volant, u G25/27 je to k?že na kovu. Už to d?lá ten pocit jiný. Zkoušel jsem si všechny ty volanty, DFP - DFGT v podstat? stejné, G25 - 27 pocitov? trochu jiné (dá se na to rychle zvyknout). Ale že by to p?ineslo n?jaké zrychlení... G25/27 mají o n?co v?tší v?nec jak DFP (nevím jak DFGT, to je asi o n?co v?tší - takže asi nastejno jak G25/27). Samoz?ejm? je to tvoje volba, kdyby mi nebylo líto vyhodit peníze, tak si to koupím taky, protože to vypadá dob?e, hlavn? ty pedály...Ale jestli bych cht?l zrychlit, musel bych prost? jezdit víc. Ti nejlepší borci na lfsw odjezdili v n?kterých hotlapech tisíce kol (t?eba Marus na FE3/LX4) na daném kombu, než to tam padlo. Ale to je práv? da? z ?asu, kterou nehodlam platit. Jezdit se musí pro zábavu, já dneska t?žim jen z toho, co jsem najezdil d?ív v ?asech, kdy jsem na to m?l hodn? ?asu a chu?.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 30.4.2013   #2777
Popelka
Member

 
Popelka's Avatar
 
Join Date: 6.11.2009
Posts: 310
Default ješt? jedno OT ;)

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Jezdit se musí pro zábavu...
A o tom to všecko je, proto je G27 jasná volba

Jezdím málo, nemám ráda tréninky a v??né hotlapení do zblbnutí k dosažení co nejlepšího ?asu.
Závody ale miluju a je m? celkem šumák, jestli soupe?ím s prvním nebo posledním. D?ležit?jší pro m? je kvalitní volant a pocit z jízdy.

Nechci se nikoho dotknout, chra? b?h, ale závodit se šipkama nebo na myši (potažmo i levn?jším volantu) je polovi?ní zážitek.
__________________
DANICA PATRICK - The Official Website
Popelka is offline   Reply With Quote
Old 30.4.2013   #2778
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Popelka View Post
A o tom to všecko je, proto je G27 jasná volba

Jezdím málo, nemám ráda tréninky a v??né hotlapení do zblbnutí k dosažení co nejlepšího ?asu.
Závody ale miluju a je m? celkem šumák, jestli soupe?ím s prvním nebo posledním. D?ležit?jší pro m? je kvalitní volant a pocit z jízdy.

Nechci se nikoho dotknout, chra? b?h, ale závodit se šipkama nebo na myši (potažmo i levn?jším volantu) je polovi?ní zážitek.
AMEN
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 30.4.2013   #2779
JÁRA
Newbie

 
JÁRA's Avatar
 
Join Date: 9.3.2012
Location: Brno / Vsetín
Posts: 57
Default

Quote:
Originally Posted by Logical View Post
racingfor.me je rajská zahrada.
ááha, tak to jsem se toho teda dozv?d?l
__________________
Jaroslav Martinec
S2 Licence - od 29. 1. 2013
Logitech G27 - od 8. 2. 2013
JÁRA is offline   Reply With Quote
Old 1.5.2013   #2780
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

Popelka ,to je sice pekne ,ale najvacsi pozitok je ak sadnes za realne auto a realne zavodis ,ano viem vela ludi si to nemoze dovolit ,lebo tam to je uz o trocha inych peniazoch a inych veciach. A to je ten pravy pozitok a zabava ,ked ti v 160 ustreli zadok a zistujes ,ze robis race taxi ,mas v rukach este dalsi zivot atd... Rally detto.

A k teme http://www.youtube.com/watch?v=BI-FO8miwxU ... a preptoto ma slovakiaring nebavi
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:21.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.