Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 5.1.2012   #1
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default Všeobecná diskuze

Assetto Corsa
sim ohlášený na rok 2012 od Kunos Simulazioni - tv?rce netKar Pro

www.assettocorsa.net

* DirectX 11 graphics engine
* Advanced physics model
* Accurate car dynamic modeling
* Innovative artificial intellicence algorithms
* Multiplayer races over the Internet
* Fully customizable graphical user interface
* Immersive 3D sounds
* Official licensed cars (single seaters, Production, GT, GTR, historic F1 and GT cars, prototypes, and so on )
* Official licensed tracks modeled using Laserscan technology (modern, historic, closed tracks, open courses)
* Extensive support for user created mods

http://www.virtualr.net/asetto-corsa-first-previews

Podle teaser videa to vypadá, že bychom se mohli do?kat zajímavých aut. Vzhledem ke slib?m a realit? v nKP jsem ale zatím mírn? skeptický, i když kdyby to vyšlo a neud?lali z toho licen?n? druhý iR, bylo by to super.

Last edited by Pablo; 6.1.2012 at 11:41.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 5.1.2012   #2
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

ja o tom nijako nic neviem ale preco robia dalsi sim ak uz maju NetKar? nie je lepsie makat este na tom? alebo chcu vyskusat dva rozne pristupy k fyzike a zistit ktory je lepsi?
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 5.1.2012   #3
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Pokud byl netkar jen zahrivaci kolo a tohle bude hotlap, tak buh s nami.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 6.1.2012   #4
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Taky o tom nic víc nevím, ale podle m? žádnou jinou fyziku ned?lali, navíc pro?, když fyzika v nKP pat?í k tomu nejlepšímu na trhu, sta?í pokra?ovat ve vývoji. Já bych ?ekl, že to bude p?ejmenovaný nKP 2.0 s DX11 grafikou a kvalitním licencovaným obsahem. P?ejmenovaný proto, že nKP má špatnou pov?st. Možná cht?jí zm?nit i licen?ní model a je prost? jednodušší za?ít "nový" sim.
Tým Kunos Simulazioni má 8 lidí a když vezmu, že krom? nKP mají zkušenosti s prací pro BRD a další privátní klienty a s Ferrari Virtual Academy, tak by to nemuselo skon?it úplným fiaskem. [rejp]Rozhodn? v??ím víc tomu, že dokáží k fyzice dod?lat odpovídající multiplayer, než že rF dokáže k multiplayeru dod?lat fyziku [/rejp]
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 6.1.2012   #5
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Kunos už d?íve nazna?oval, že architektura NKP z roku 2005(!) má slabá místa a je omezujícím faktorem pro další rozvoj. Takže je docela pochopitelné, že se rozhodli za?ít "znovu" a trochu jinak, mimo jiné s lepším zázemím

První ?ást rozhovoru s Kunosem v posledním ASSu (strana 34+). Zajímavé komentá?e k historii vývoje NKP apod. O Assetto Corsa tam není zatím nic.

http://twitter.com/AC_assettocorsa
http://www.facebook.com/Assetto.Corsa

?ili komunikace z jejich strany zatím nezvykle dobrá, uvidíme jak dlouho vydrží.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 6.1.2012   #6
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Tak podle zprávy na Twitteru p?episují fyziku od základu a máme ?ekat n?co lepšího, než v nKP. Ale ur?it? použijí funk?ní kousky z ostatních projekt?, takovýhle sim se úpln? z nuly za 1,5 roku neud?lá.

Los[cz]: S tou komunikací p?ekvapují Taky jsem na to zv?davý.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 9.9.2012   #7
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Interview s vývojá?i v AJ: http://youtu.be/FkyTDugp7kw
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 10.9.2012   #8
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Na to, ze sa na vyvoji podiela 12 ludi sa mi nechce verit, ze ide vyvoj tak rychlo dopredu... neskutocne sa na AC tesim... ak to ozaj bude plny balik s dobrou AI, stabilnym multiplayerom a moding komunitou, mame tu asi jasneho vitaza...

Jedna vec ma ale znepokojila. Ak som dobre porozumel anglictine s tal.prizvukom, tak pouzivaju uplne novy kolizny system, ktory vyuziva nvidia physics... co potom ale ludia ako ja, ktori maju graficku kartu AMD?
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 10.9.2012   #9
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Jedna vec ma ale znepokojila. Ak som dobre porozumel anglictine s tal.prizvukom, tak pouzivaju uplne novy kolizny system, ktory vyuziva nvidia physics... co potom ale ludia ako ja, ktori maju graficku kartu AMD?
Tak jsem preci jen rozumel dobre. Jsem taky zvedavy jak to bude s optimalizacemi pro AMD. Uvidime az bude k dispozici to technologicke demo.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 11.10.2012   #10
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Som si az teraz pozrel to video a podla toho co hovorili pred mesiacom, uz teraz niekedy by malo vyjst to technologicke demo. Uz dlho je ticho tak dufam ze ticho pred burkou a coskoro nieco vypustia...hrozne som zvedavy na to co vymysleli. Dokonca su tam len moje oblubene auta co ma tesi...a hlavne na tu Zondu R som zvedavy
A asi to bude ten typ simulacie (co neviem ci je uplne realne, ale pravdepodobne hej), kde narozdiel od lfs treba drzat volant aj na rovinke a dokonca aj na rovinke vyrazne korigovat smer...v lfs mozem auto po rovinke nechat bezat, pustit volant a napit sa, ale tuto to podla videi asi nepojde
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 13.10.2012   #11
Sumys
Newbie
 
Join Date: 18.4.2005
Posts: 10
Default hogofogo AC

Dovolím si taky pár slov k AC. Ohledn? technologického dema. Tak to m?lo již vyjít, ale jako vždy psal Kunos, že nestíhají, takže prý možná, možná kolem 30.10. V tak málo lidech d?lají skv?lý pokrok, ale klaisky nestíhají, takže prosím berte data vydání hodn? s rezervou. Proto taky nebudou mít všechny fí?ury hned od vydání. Takže déš?, dynamickou tra? ?i no?ní jízdu. Nordschleife se sice objevila na monitorech na gamesconu, ale Marco potvrdil, že je to stará verze pro netkar a ne laserscan a že se ješt? uvidí. Prý není v?bec lehké opat?it si licensi. Spíše bych jí o?ekával pozd?ji jako pay addon. Takže si ji zkonvertujem z jiných sim?. Pro? je spousta lidí tak nadšených a optimistických, ikdyž hru ješt? nehráli? Každý má n?jákou p?edstavu (schváln? nepíšu co je reáln?jší a co ne, jen subjektivní pocit) o "správné" jízd? na simulátoru. Každému vyhovuje n?co jiného. M? osobn? zaujaly nejvíce dva simulátory. LFS a Netkar. Naopak rfactoru a iracingu nem?žu p?ijít na jméno, stejn? jako se mi už zajídá imho ne moc reálná jízda v RBR. No a takových lidí je více. T?eba Radiáto?i byli testova?i p?vodního netkaru, mají nadstandartní vztahy s Kunosem, znaj se osobn?, budou beta-testovat AC a AC taky hráli ješt? p?ed gamesconem. S t?mi lidmi jezdím ligu na Netkaru a tak se vyptávám. Oni jsou zatím z AC nadšeni. Prý pocti z jízdy je dvakrát lepší než v netkaru a grafika nádherná. No a když to ?íkají lidé, kte?í mají naprosto stejný názor na simulaci PC a stejné dva oblíbené simy, tak jsem pochopiteln? nadšen a pln o?ekávání. Stejn? jako neberu za (pro m?) validní nadšení z rf2 od lidí, kte?í m?li rádi již p?vodní netkar, který já nemusel:-) Doufám že víte, kam mí?ím.

Na záv?r si neodpustím zklamání z LFS. Ten sim m?l takovej potenciál. V roce 2005-06 se zdálo, že je o nejlepším definitivn? rozhodnuto. Je to strašná škoda, protože pro osobáky má ten sim nejlepší pocit z jízdy se všech. Pro formulky je imho zase lepší netkar. Scawen je genius a dodnes, když si zahraju n?jákou hru, tak si ?íkám, že v LFS je ten pocit p?ece jen lepší a je smutné, že to tenkrát nevzali jinak a nep?ibrali t?eba n?koho do týmu. Stejn? se ale modlím, aby dotáhli tu fyziku do konce a n?kdy v budoucnu za?ali pracovat na novém DX11 grafickém enginu s next-gen featurama ?i aspo? uvolnili n?jákou formu track-builderu. Co by však bylo nejlepší? Ur?it? rally na LFS základu... to auto se ?ídí tak p?irozen?.
Sumys is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2013   #12
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

To mi pripomína, že 3D helmu malo ma? Atari pre svoju konzolu Jaguár už okolo 1995, ale nakoniec z toho ni? nebolo. Som zvedavý, ?i už technika tak pokro?ila že to bude použite?né bez toho aby ?udia padali dezorientovaní na zem a tak, držím palce. :-) Predpokladám, že tak ako s Google okuliarmi oko nebude musie? by? stále zaostrené na pár centimetrov, ale viac do dia?ky.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 18.2.2014   #13
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Dotaz mimo misu.. planuje se multiplayer? => ne jako S3 u LFS. (nekamenujte me ... sice jsem si AC poridil.. ale cekam na HW a prekonai lenosti a fixnuti volantu )
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 18.2.2014   #14
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Planuje, vo verzii 1.0 uz bude. Ale otazne je, kedy to bude pretoze teraz narusili tradicny 2 tyzdnovy progres a nevydali verziu 0.7 ale 0.6.5
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 18.2.2014   #15
Alien_CZ
Member

 
Alien_CZ's Avatar
 
Join Date: 21.11.2005
Posts: 288
Default

Multak by mel byt v breznu.
Alien_CZ is offline   Reply With Quote
Old 19.2.2014   #16
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Alien_CZ View Post
Multak by mel byt v breznu.
Diky za info... toz budu muset nejake to zelezo poridit Uz se me stejska....
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 28.2.2014   #17
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Nová tra? po více jak 2 m?sících, já to snad o víkendu zapnu
Pablo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:56.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.