Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23.3.2007   #101
Ollie
Newbie
 
Join Date: 21.3.2007
Location: Loukov, Brno
Posts: 47
Default

No LPT port má 8 datových pin? 2-9, extended jsou ty ostatní 1, 14, 16, 17.
PS: Bude i ten otá?kom?r? už mám sehnaný budík ze škodivky. P?ipojit to p?es PIC s PWM výstupem na COM port? ...
Ollie is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2007   #102
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Otackomer na LPT urcite nebude (i kdyz, jedno ovladani analogovyho otackomeru pomoci LPT jsem vyrobil, reknu jen Covox a modri uz vedi , ale neni to ono). Kdyz uz zapojit PIC, tak jedine do USB, COMy mizi stejne jako LPT, bohuzel. Mozna nekdy casem se k tomu dostanu. Podotykam ze budik je potreba elektronickej, nikoliv mechanickej.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2007   #103
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Pak tu mam jeste takovej napad jak teoreticky zapojit na LPT 5 7-segmentovek (plnych, zadny BCD), tzn 35 diod k dispozici. treba 7 diod na diodovej "otackomer", 3 segmenty na rychlomer (neboli tachec) a zbylych 7 diod na ruzny kontrolky. Ciste teoreticky by nebyl potreba zadnej dalsi hardware (2xULN, diody a k nim odpory, napajeni). Musim to teda napred nejak testnout, ze to bude pracovat, jak si myslim :-).
EDIT: A ted me majitele stavajicich blikajicich krabicek zastreli .

Last edited by Kada; 25.3.2007 at 22:11.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2007   #104
Novas
Regular Member

 
Novas's Avatar
 
Join Date: 7.4.2005
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 718
Default



ne, ja si myslim ze muzem byt radi ze pro nas vubec tohle delas holt se to cele predela no
Novas is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #105
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Tak dnes vecer som sa trapil, a vysledok nic moc: jedine mi funguje extra led na signalizaciu zmeny prevodoveho stupna

7-segmentovka ukazuje vselico len nie cisla, mam display HD1133R, stiahol som aj datasheet(piny su tam akosi pretocene o 90 stupnov, ja mam po pat pinov na kratsich stranach displeya)a podla neho som sa snazil zapojit na LPT vystupy ale akosi to nefacha spravne. Kedze extra led pre zmenu prev. stupna funguje vychadzam z toho, ze data porty na LPT som urcil spravne. Chyba je pravdepodobne v zlom zapojeni 7 segmentovky... viete mi poradit?

Last edited by Megin; 27.3.2007 at 01:44.
Megin is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #106
Novas
Regular Member

 
Novas's Avatar
 
Join Date: 7.4.2005
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 718
Default

Megin < nevim co ti poradit konkretne, ale rozhodne ti pro ladeni vystupniho zarizeni pripojeneho na datove piny LPT poradim programek KSI8 (da se stahnout z http://www.kemo-electronic.com t?eba pod odkazem B210W). umozni ti celkem pohodlne a jednoduse zkouset kazdy pin zvlast... kdyz zjistis ktery segment je ktery, uz z toho jdou celkem dobre odvodit cisla ktera napises do konfigu gi. hlavni je abys zjistil ktery segment je na kterem pinu LPT.

tu signalizaci razeni mas na kterem pinu?

jinak tu spravnost urceni datovych pinu bych si 100x prekontroloval (ze sve zkusenosti vim, ze je velmi snadne pripojit uplne neco jineho, pokud si clovek neuvedomi, ze ten obrazek podle ktereho to dela je zezadu, a ne zepredu jak se domnival )

EDIT: adresa opravena, omlouvam se za nefunkcni...

Last edited by Novas; 27.3.2007 at 12:56. Reason: zkomolil jsem Meginovi jmeno, sorry :) (uz je proste prilis pozde na premysleni :) )
Novas is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #107
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Novas: The requested URL /download/ was not found on this server.
Megin: Zkoukni FAQ, je tam i link na podobnej programek, co ma namysli Novas. V nem jde na jednotlivy piny klikat a tim nastavovat jejich hodnotu primo na portu.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #108
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Dnes este skontolujem piny ako na LPT aj na 7-segmentovke, ale napadla ma jedna vec:
Mam na LPT pripojeny display 4x20 na zobrazovanie teplot, otacok ventilatorov, da sa povedat programovatelny. Program na jeho ovladanie jaLCD som samozrejme vypol, ale este mi bezi program DLPortIO - port95nt.exe program pro ?tení a zápis dat na zvolený LPT port v podob? Byte ?i Word (balicek obsahuje i drivery pro Windows). Neviem ci bezi na pozadi - skontolujem dnes poobede, popripadne ho odinstalujem. Je mozne ze mi to blbne koli tomuto?
Megin is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #109
Novas
Regular Member

 
Novas's Avatar
 
Join Date: 7.4.2005
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 718
Default

tak jsem uspedne zaktualizoval me zarizeni aby umelo ukazovat hladove oko, TC, blinkry a rucku... Par novych fotek jsem pridal do me fotogalerie. Snad bude casem i video primo z akce...
Novas is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #110
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Novas: mas to teda pekne

a co sa tyka mna tak som uz zufaly - neviem kde mam chybu:
preklikal som si cez program parmon pekne cely display a kazdy segment mi svietil ked ma - riadil som sa tymto - nasiel som to v starsom prispevku od JETa:

kde cerveny cisla jsou cisla pinu na lpt portu

No a co mi to robi? Ked sa nastartuje pocitac svieti na display-i pekne 8, spustim GI, potom LFS a ako jednicku mi ukazuje len strednu ciarku, a ako dalsie rychlosti zase same nezmyselne znaky kde len mozem mat chybu
Megin is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #111
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

a mas to opravdu zapojene podle toho obraku? odpovidaji cisla pinu lpt portu jednotlivym segmentum displeje?
jet is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #112
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Megin View Post
kde len mozem mat chybu
Chyba je, ze nectes FAQ (odkaz v minulym postu), kde by ses dozvedel, jak to postupne zkouset.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #113
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Chyba je, ze nectes FAQ (odkaz v minulym postu), kde by ses dozvedel, jak to postupne zkouset.
ved som pisal ze som si cely display preklikal cez ten programcek a segmenty svietily ked mali
Megin is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #114
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Jestli je to tak, potom mas spatne cisla v Seg_N sekci. Vyzkousej si do Seg_off dat treba cislo pro dvojku a dat gi --blank-and-exit. Jestli je cislo pro dvojku spravne, mela by se rozsvitit dvojka.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2007   #115
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

ty kokso! v tom bola chyba... som myslel ze to mam spravne - stahoval som GI z prvej stranky... asi bol robeny na iny display? kazdopadne dvojka svieti - este musim poratat ostatne cisla!!!! este sa kazdopadne ozvem ako som dopadol

update: display pekne funguje - ale teraz neviem ako sprevadzkovat gear shift indicator, vychadzam ze ho mam zapojeny spravne - do configu mam dat co, teraz tam mam Seg_Dot 8

update2: 2^7=128 takze Seg_Dot 128

Dik za pomoc VAM VSETKYM

Last edited by Megin; 27.3.2007 at 22:24.
Megin is offline   Reply With Quote
Old 3.4.2007   #116
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Support for Richard Burns Rally is coming... :-) Prozradim, ze to nebude jako plugin, takze by to melo fakat se vsema pluginama.

Updatoval jsem prvni post o veci, ktere lidi chteli pridat. Neco z toho pro vas doprogramoval Novas, ale jeste jsem se na to nedival :-((

Last edited by Kada; 3.4.2007 at 02:29.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 3.4.2007   #117
Krpas
Regular Member

 
Krpas's Avatar
 
Join Date: 9.11.2004
Location: Semily
Posts: 602
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Support for Richard Burns Rally is coming... :-)
super uz se nemuzu dockat prave nedavno sem premejslel nad tim jak by to v RBR bylo skveli
__________________
Vcz Rulezz
Krpas is offline   Reply With Quote
Old 3.4.2007   #118
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Super!!! Pokud zitra sezenu posledni dve soucastky, dokoncim svuj vytvor a mozna se i pokusim o nejakou fotodokumentaci vyvoje s komentarema a rozpoctem.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 3.4.2007   #119
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Update: Support for virtually any (directx9) game is coming.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 3.4.2007   #120
rostreet
Moderator

 
rostreet's Avatar
 
Join Date: 24.10.2005
Location: Prague,L.B.City
Posts: 731
Default

bude to znit asi hloupe,ale nebylo by to vse i v cestine?
rostreet is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:01.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.