Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28.10.2008   #1
Cayman[CZE]
Member

 
Cayman[CZE]'s Avatar
 
Join Date: 2.12.2007
Location: Mariánské Lázn?
Posts: 123
Default Nápad pro LFS komunitu !!!!

Cht?l bych tímto vláknem oslovit celou ?eskou a potažmo i slovenskou LFS komunitu. P?icházím s nápadem,který se tady již možná objevil, ale možná také ne (osobn? jsem na n?j nikde nenarazil). O?ekávám kontroverzní
reakce, nicmén? to tady "rozbalím", jak se ?íká, líná huba, holé nešt?stí. Podstatou mého nápadu je po?ídit sivlastní fyzický server (nebo i více), který by sloužil celé LFS komunit?, z vlastních finan?ních zdroj? formou daru ?i p?ísp?vku nás všech. P?íklad mluví za mnoho ?ádk? tlachání: 200 lidí, kte?í by byli schopni a ochotni pustit 500 ka?ek, ud?lá celkem 100.000 korun, za které po?ídíme 2 výkonné servery a ješt? z?stane na financování serverhostingu alespo? na jeden rok. Další financování by se provád?lo formou sponzorských dar? (klidn? budu jedním z nich) a dalších p?ísp?vk?.
Ur?it? se mezi vámi najdou schopní webmaste?i, grafici, video-make?i, programáto?i (jak webové, tak INSIM aplikace) o n?kterých z vás vím, že jste velice schopní ve svém oboru, nebudu zatím jmenovat, kte?í by byli v rámci svých znalostí ochotni p?iložit ruku k dílu a podílet se na vytvá?ení n??eho nového.
Jedná se mi o jistou centralizaci, prezentaci všech CZ a SK jezdc? a tým? na jednom míst?, po?ádání pohár? a lig. Fantazii se meze nekladou (nap?. obchodování s jezdci za "virtuální peníze") a pokud budou soust?ed?ny
na jednom míst?, p?itáhne to ur?it? další zájemce o tento vynikající simulátor jak ze strany jezdc?, tak sponzor? a možná i médií. Je nás dost na to, aby se tento projekt mohl uskute?nit a fungovat.
Pus?te se do mn?, jak jsem již p?edeslal, n?kte?í mne ukamenují, jiní budou souhlasit. Te? je to na vás.
__________________
Angel Power Racing
Cayman[CZE] is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #2
reyco
Member

 
reyco's Avatar
 
Join Date: 11.8.2005
Location: Zlate Moravce, Slovakia
Posts: 450
Default

Osobne mám pocit, že túto úlohu sp??a CZECHLFS.NET. Ligy tu sú ogranizované, jazdí sa na Actual Linux Serveroch, ktoré sú pod?a m?a super. Tak neviem pre?o tvori? zas nie?o nové, skôr by to prinieslo rozhodenie komunity a zbyto?né zmätky. Ke? už tak sa snaži? o zveladenie existujúceho projektu ako vytvára? nie?o nové.

Edit : ?o sa týka centralizácie ur?ite je to fajn nápad, ale bolo by lepšie keby bol zrealizovaný pod záštitou czechlfs.net .. Nevidím dôvod pre?o tvori? nie?o nové.. a už vôbec nie pre?o kvôli tomu kupova? servery s ktorými budú len starosti a jedného d?a to môže dopadnú? tak, že servery jednoducho už nebudú slúži? LFS ...
__________________
VCz Rulezzz... aj ke? som už ?lenom SDI ale VCz bol super tímom !www.viaduct.ic.cz
SDi - prinášam novú odrodu - Spamming drivers incoporation :)
NTB : HP pavilion dv5-1160ec, c2d t5800 2,0Ghz 2MB L2 cache, nvidia 9600m gt 512 ddr2 VRAM, repro altec lansing, intel pm45 chipset, 3GB ram


Last edited by reyco; 28.10.2008 at 08:51.
reyco is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #3
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Zda se mi to zbytecne. Presne jak rekl reyco. Vsechno uz mame, takze nechapu proc to delat znovu. Kdyby neco takoveho vzniklo, tak by nastala situace presne opacna tve myslence centralizace. Lidi by se totiz rozdelili na dva tabory, nebo by ti stejni lidé byli v obou taborech.
Mluvis o sponzoringu od ruznych firem, coz je pekna myslenka, ale presne pred timto bodem se zaseklo czlfs. Neni totiz zalozena neziskovka. A to je jediny co potrebuje dodelat. Potom bude MCR v LFS nekde trochu jinde nez ted a presne tam co chces ty.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #4
Pajik CZ
Member

 
Pajik CZ's Avatar
 
Join Date: 18.1.2008
Location: ?eská Rybná, okr. Ústí nad Orlicí, východní ?echy :)
Posts: 357
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
Zda se mi to zbytecne. Presne jak rekl reyco. Vsechno uz mame, takze nechapu proc to delat znovu. Kdyby neco takoveho vzniklo, tak by nastala situace presne opacna tve myslence centralizace. Lidi by se totiz rozdelili na dva tabory, nebo by ti stejni lidé byli v obou taborech.
Mluvis o sponzoringu od ruznych firem, coz je pekna myslenka, ale presne pred timto bodem se zaseklo czlfs. Neni totiz zalozena neziskovka. A to je jediny co potrebuje dodelat. Potom bude MCR v LFS nekde trochu jinde nez ted a presne tam co chces ty.
Souhlasim s Jendou. Caymane, myšlenka je to hezká, a dobrá, ale czechlfs funguje, a p?esn? jak píše Jenda- až bude neziskovka, bude to p?esn? tam kam to chceš sm??ovat ty
__________________
Historický notebook ASUS A6Km, Logitech DFP, ?ídím v papu?ích a v?bec mi to není blbý :) Používám nastavení vozu od CO KDO DÁ INGENIEERING
ve chvílích nudy www.rcdoma.wz.cz
Pajik CZ is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #5
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

vtip je v tom, ze neziskovka se sama neudela.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #6
Cayman[CZE]
Member

 
Cayman[CZE]'s Avatar
 
Join Date: 2.12.2007
Location: Mariánské Lázn?
Posts: 123
Default

Ne?ekl jsem, že chci komunitu rozhazovat na více tábor?, ani náhodou, prakticky bych pop?el to, co mám na mysli, asi jsem to špatn? podal, v každém p?ípad? by to z?stalo pod CZECHLFS.NET, jen jsem m?l na mysli vnést do organizování jistý systém ...... poháry po?ádají jednotlivé týmy a v tomto ohledu je to roztroušené (na druhou stranu již zab?hlé, to souhlasím) ...... jedná se mi o to, že ?ím více lidí se p?ehrabuje v jedné hromad?, tím více se ta hromada rozhází po okolí
Souhlasím s REYCEM, zvelebit sou?asný projekt, tak jsem to i myslel

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
vtip je v tom, ze neziskovka se sama neudela.
souhlas .... a co brani v tom ji zalozit, LFS komunita ma spoustu schopnych lidi ..... mozna jsem mimo misu, nejsem "LFS Guru" a na poli LFS se pohybuju cca 1 rok; pokusy podle toho co pisete uz asi nejspise byly a nekde ztroskotaly
__________________
Angel Power Racing

Last edited by Cayman[CZE]; 28.10.2008 at 12:09.
Cayman[CZE] is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #7
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Cayman[CZE] View Post
souhlas .... a co brani v tom ji zalozit, LFS komunita ma spoustu schopnych lidi ..... mozna jsem mimo misu, nejsem "LFS Guru" a na poli LFS se pohybuju cca 1 rok; pokusy podle toho co pisete uz asi nejspise byly a nekde ztroskotaly
Nevim co v tom brani. Asi neni clovek, ktery by si dal tu praci vsechno nastudovat, ridit lidi(kteri by chteli pomoct) a celkove vse organizovat. Ja osobne bych se toho rad ucastnil ale nechci travit miliardu casu organizovanim. Proste bych byl jen soucasti retezce. Vykonaval jenom casti celku.
btw: taky nejsem guru a vlastne ani byt nechci, protoze na to nemam.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #8
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

zasekly je to nejspis na tom, ze se do toho nikomu nechce, protoze to je prace navic... a vsichni asi predpokladaj ze to udelam ja... coz chci, ale momentalne mam vic starosti s praci a 301 a jsem rad ze jsem rad... navic jak jsem ted nejezdil, tak jsem pro to vubec nemel motivaci... schvalne kolik z vas by bylo ochotno jen tohle vsecko spravovat ve svym volnym case a nemit z toho nic... ani ty zazitky ze zavodu... vlastne by se to dalo prirovnat chozeni do prace zadarmo...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #9
Novas
Regular Member

 
Novas's Avatar
 
Join Date: 7.4.2005
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 718
Default

Quote:
Originally Posted by Cayman[CZE] View Post
souhlas .... a co brani v tom ji zalozit, LFS komunita ma spoustu schopnych lidi ..... mozna jsem mimo misu, nejsem "LFS Guru" a na poli LFS se pohybuju cca 1 rok; pokusy podle toho co pisete uz asi nejspise byly a nekde ztroskotaly
ja sice nevim co mas za zkusenosti, cim se zivis a tak, ale mas vubec predstavu co je s tim prace? asi tezko, kdyz jsi schopny napsat neco jako "co brani tomu, zalozit neziskovku?". uvedom si, ze vsichni jak tu jsou, delaji vsechno co tu delaji ve svem VOLNEM CASE!

napad jako takovy se mi zda docela dost zbytecny, nedovedu si predstavit co by realizace takoveho projektu prinesla oproti stavajicimu stavu. veskere info ktere potrebujes je tady na foru, a zavodit se da na hromade ceskych serveru v cele s alertima.

zalozeni neziskovky by samozrejme situaci dost zlepsilo, ale to uz se to probiralo a je to do uplne jine diskuze...
Novas is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #10
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

no jediny duvod zalozit neziskovku jaky vidim ja, je ten, aby se daly v klidu poradat zavody o ceny... doted do bylo takove "undergroundove"... neni pro sponzora protistrana do ucetnictvi atd. vsechny ceny co byly, byly takrikajic na dobre slovo a z dobre vule... navic by zalozenim nno vznikla nutnost o vetsich vecech hlasovat a ze vseho mit zapisy, takze se pak tak snadno nestane, ze si to ci tamto dotycnej vymysli a udela, ackoli to vetsina nechtela...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #11
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Krom? toho, co už bylo napsáno, bych ješt? p?ipomn?l, kolik lidí za?lo vid?t neziskovku negativn?, jakmile se za?alo mluvit o p?ísp?vcích O 200x500k? si m?žeš nechat jenom zdát, navíc je podle m? zbyte?né kupovat servery, když jich je díky Actual Linuxu dost. Zase by to vyžadovalo další lidi, kte?í se o to budou starat.
Je naivní si myslet, že n?kdo bude dlouhodob? okolo n??eho b?hat, mít za to zodpov?dnost p?ed ú?ady a ješt? do toho dávat peníze z vlastního. Z p?edchozích diskuzí jsem m?l pocit, že by v neziskovce bylo pár lidí, v?tšinou t?ch, kte?í tu d?lají nejvíc, takže by jim ješt? navíc ke všemu p?ibylo papírování a tato skupinka lidí by si svojí dobrotu i zaplatila.
Ke konci už jsem neziskovku cht?l jen proto, aby se pr?hledn? dalo platit za hosting, vBulletin atd a mít "papírov?" podložený titul M?R. Zatím to platí Chaos s tím, že mu n?kte?í p?isp?li. Tím dalším už si tak jistý nejsem. Pokud budou sponzo?i a zajímavé ceny, obávám se, že se za?n? vít?zit za každou cenu, ubyde fair play, p?iláká to zkrátka i jiný typ lidí = pravd?podobn? vzroste po?et jezdc? a protest?, což je op?t práce navíc, po?ádat ligu nap?. pro 200 lidí nebude už taková sranda.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #12
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
...se za?alo mluvit o p?ísp?vcích O 200x500k?....
to ma byt 200 az 500, nebo 200 krat 500?
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #13
Cayman[CZE]
Member

 
Cayman[CZE]'s Avatar
 
Join Date: 2.12.2007
Location: Mariánské Lázn?
Posts: 123
Default

pro?etl jsem si to n?kolikrát po sob? a .......... vzhledem k podob? vašich p?ísp?vk? považujte m?j první post jako bezp?edm?tný ....... byl to hloupý nápad
__________________
Angel Power Racing
Cayman[CZE] is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #14
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Quote:
Originally Posted by Cayman[CZE] View Post
pro?etl jsem si to n?kolikrát po sob? a .......... vzhledem k podob? vašich p?ísp?vk? považujte m?j první post jako bezp?edm?tný ....... byl to hloupý nápad
hloupý nápad to nebyl pouze neinformovaná myšlenka o aktualní situaci, protože spousta v?cí už je a funguje, n?které se plánují takže nic nového a nakonec n?které jsou absolutn? nerealizovatelné už jen charakterem hry
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #15
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
to ma byt 200 az 500, nebo 200 krat 500?
Nevím jak te?, ale "x" bývalo za našich mladých let "krát" (viz první post: 200 lidí, kte?í by byli schopni a ochotni pustit 500 ka?ek). Osobn? bych nehlasoval pro p?ísp?vek nad 200k? ro?n?.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #16
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Nevím jak te?, ale "x" bývalo za našich mladých let "krát" (viz první post: 200 lidí, kte?í by byli schopni a ochotni pustit 500 ka?ek). Osobn? bych nehlasoval pro p?ísp?vek nad 200k? ro?n?.
nevim proc ale pocital jsem to jako 200x500 na jednoho. Trochu jsem opomenul ten prvni post a tech 200 lidi.
Jinak si myslim ze 200 na rok je snesitelna castka.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #17
Faraon_cz
Member

 
Faraon_cz's Avatar
 
Join Date: 2.12.2006
Posts: 106
Default

I 500 je jeste snesitelnych
__________________
M3R Faraon_cz member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

MB:GIGABYTE GA-EP35-DS4 CPU:Intel® Core™2 Duo Processor E8400 GPU:Bliss 8800 GT 512MB GS RAM:2x2GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Extreme Edition + 2 X 1GB DDR2 800 240Pin Registered DIMM ECC Memory HDD:WD Caviar 500 GB, 3 Gb/s, 16 MB Cache, 7200 RPM LCD:22“ Samsung 2232BW Wheel:Logitech G25 Racing Wheel OS: Windows 7
Faraon_cz is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2008   #18
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

"donate" system provozu serveru zna hodne lidi, co zkusili "neoficialni" servery v lineage2 a podobnych hrach. Vetsinou po case zustalo jen hodne "nasranych" donatoru.

Par otazek:

Byl by nejaky financni rozvrh na tech 100 tisic korun? At to zkousim pocitat jakkoliv, tak mi to porad nevychazi. Pripadne jak velkou castku mam zapocist pod polozku "za to, ze to zaridim"?

Co je spatneho na czechlfs.net?
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2008   #19
Cayman[CZE]
Member

 
Cayman[CZE]'s Avatar
 
Join Date: 2.12.2007
Location: Mariánské Lázn?
Posts: 123
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Osobn? bych nehlasoval pro p?ísp?vek nad 200k? ro?n?.
Nemluvil jsem o zadnych rocnich prispevcich

Quote:
Originally Posted by Tairo View Post
"donate" system provozu serveru zna hodne lidi, co zkusili "neoficialni" servery v lineage2 a podobnych hrach. Vetsinou po case zustalo jen hodne "nasranych" donatoru.

Par otazek:

Byl by nejaky financni rozvrh na tech 100 tisic korun? At to zkousim pocitat jakkoliv, tak mi to porad nevychazi. Pripadne jak velkou castku mam zapocist pod polozku "za to, ze to zaridim"?

Co je spatneho na czechlfs.net?
na financni rozvrh se nedostalo a ani nedostane, jak jsem psal vyse, vzhledem k povaze vsech prispevku vyse vcetne tohoto tuto diskuzi povazuji za bezpredmetnou a na post typu "co za to" nebudu radeji reagovat ...... z me strany to bylo mysleno cele uplne, ale uplne jinak, predevsim ne jako "podnikani", kde se muzeme bavit na tema "co za to"
na czechlfs.net nevidim VUBEC nic spatneho (staci si precist par postu predeslych), cele to nekteri z vas pojali uplne jinak, nez jsem to myslel; spatna myslenka

Nechci vnaset mezi vas (nas) nejake rozpory, mozna by bylo vhodne ze strany adminu toto vlakno bud bloknout nebo smazat i kdyz at se kazdy svobodne vyjadri, dneska se za to uz nezavira, ze jo
__________________
Angel Power Racing

Last edited by Cayman[CZE]; 29.10.2008 at 01:27.
Cayman[CZE] is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2008   #20
Novas
Regular Member

 
Novas's Avatar
 
Join Date: 7.4.2005
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 718
Default

Quote:
Originally Posted by Cayman[CZE] View Post
... z me strany to bylo mysleno cele uplne, ale uplne jinak, predevsim ne jako "podnikani", kde se muzeme bavit na tema "co za to"
promin, neda mi to, jeste na to musim reagovat.... ja si myslim, ze to tu nikdo nepochopil jako podnikatelsky zamer... nicmene je otazka "co za to?" ZCELA na miste. z tvych postu to vypada tak, ze si predstavujes, ze se to vsechno nak samo udela, ale to je samozrejme nesmysl! nebo ty si dovedes predstavit, ze misto toho abys byl s rodinou (/kamaradama/venoval se konickum/cokoliv jinyho cim travis volnej cas), tak bys sedel hodiny a hodiny u ucetnictvi, organizoval hosting, adminoval servery a k tomu vsemu jeste odpovidal na vsetecne hloupe dotazy tipu "poslal sem prispevek a nejdou mi servery, chci prachy zpet!"? myslim si ze by te to nadseni delat to zadarmo rychle preslo...
Novas is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:00.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.