Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 6.4.2008   #1
Sparco
Member

 
Sparco's Avatar
 
Join Date: 19.2.2008
Location: Praha 4 - Hodkovi?ky
Posts: 143
Default Staré lásky, které už bohužel zrezav?ly

Napadlo m?, když se tu okolo ?eší i jiné závodní tituly, než LFS, pokecat o starších kouscích...

Jaké hry Vám rozproudily benzín v žilách?
__________________
Objem ni?ím nenahradíš! A když už není co vrtat, použij kompresor!
Sparco is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #2
Sparco
Member

 
Sparco's Avatar
 
Join Date: 19.2.2008
Location: Praha 4 - Hodkovi?ky
Posts: 143
Default

Tak asi by bylo nejspravnejsi, kdybych se priznal jako prvni:

Uplne prvni zavodni hra, u ktere jsem dokazal vydrzet hodiny, byl predchudce NFSU... Jako absolutni odpurce teto "kultovni" ohavnosti jsem nazoru, ze kdyby se NFSU a dalsi tituly inspirovaly touhle hrou z roku ´89, mozna by dnes nebyl mezi "realne jezdici verejnosti" k nim takovy odpor.

Street Rod z roku ´89 byla natolik revolucni hra, az predbehla dobu a prvky, ktere s sebou prinesla, byly smeteny do vecnych lovist. Pulicni zavody s amerikama z ´50 a ´60 let (to znamena Corvetty a dalsi dela), rozebiratelna auta do posledniho sroubku, vyhledavani dilu v annoncich a kupovani aut z bazaru a jejich prodej, dokonce jste museli i na benzinku... Nejvic me samozrejme bavilo to "sroubkovani", zavody staly za pendrek, ale na rok ´89 to bylo slusny a dalo se to docela i ovladat. Co si budeme rikat, kdo mel v ´89 pocitac. Ja to hral v dobe kolem ´95 a prichodem NFS jsem na ni trosku pozapomnel...
__________________
Objem ni?ím nenahradíš! A když už není co vrtat, použij kompresor!
Sparco is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #3
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

No tak ja jsem zacinal na GPEGA. Nevim jestli se to takhle presne jmenovalo ale tenhle exá? jsem spoustil kdyz jsem si chtel zahrat. Pokud se porad vyskytne nekdo, kdo nevi o cem mluvim tak to byla zavodni hra formuli a pohled byl z onboard na volant s cervenou teckou uprostred. Clovek si v ni mohl vybrat ze tri aut McL, Ferrari a Williams.
Zral jsem na ni tu pseudomuziku ze speakeru, protoze ve me uvolnovala podmineni reflex, ze se mi v nejblizsi dobe dostane zavodniho uspokojeni.
Pak jsem na e-zavodeni ponekud pozapomnel...no, nic jineho mi nezbylo, protoze s 386 se velmi ztuha neco rochodilo.
Kdyz byl porizeny novejsi pocitac a to hned asi o 5 dimenzi, tak jsem se tesil jak budu znovu zavodit. E-motorismus se ale hodne posunul dopredu, takze me nezbylo nic jineho nez na GPEGA zapomenout a zkusit F1Ch u ktere jsem zustal dlouhou dobu.
No a co vy? Jsem na to vase srdcovky "detstvi" desne nateseny.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #4
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Uz nevim jak se to jmenovalo, ale moje prvni hra na ctyrech kolech byla tusim F1 Challenge, takove to do DOSu, urcite si vybavite. Podobne bylo i neco s motorkama, to jsem hral kdysi tez
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #5
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

V 80's na ZX Spectrum jsem dlouhe hodiny vydrzel u Stunt Car Racer, ostatne kouknete sami.. Dalsi hrou, ktera mi tenkrat ucarovala byla nejka Rally Paris - Dakar. Pohled byl zhora a jelo se podle itinerare. Vzpominam, jak jsme to parili s kamaradem, ktery neovladal svetove strany a fixem si na televizi musel poznacit, ze north je nahore, east vpravo, atd..
S prichodem x286 to byl puvodni Test Drive a dal pak F1 Grand Prix, Carmagedon, CMR1 ale to uz neberu jako stare lasky, ktere zrezively, protoze tyto tituly vychazely i dal..
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #6
Miri
Regular Member

 
Miri's Avatar
 
Join Date: 9.2.2007
Location: Kladno, Czech Republic
Posts: 860
Default

já si z t?ch her, které mi opravdu chytly nevybavím nic staršího než STUNTS a pad hodn? starej Test Drive. Pak p?išlo TNFS, který už bylo graficky trochu jinde, tak jsem p?etaktoval 386 na !!!80 MHz !!! a dalo se, nedavno jsem to n?kde stahnul a dokonce i rozeb?hnul a nesta?il jsem se divit, holt tenkrát to pro nás bylo absolutní špi?kou.

Btw. mám jednu fain p?íhodu z dob kdy jsme si ješt? vym??ovali hry na disketách. Já n?kde sehnal Rice of the Triad na 4 disketách, které jsem p?inesl do školy kámošovi a ten mi to vym?nil za super hru taky na 4 diskety s názvem ROTT. Asi už tušíte, že jsem byl velice zklamaný když jsem pak doma odpoledne p?išel na to, že je to to samé.
__________________
none
Miri is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #7
Eraserko
Member

 
Eraserko's Avatar
 
Join Date: 16.1.2007
Location: Nitra
Posts: 337
Default

ako spominal Jendan, GP, zaroven s tym Test Drive
Eraserko is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #8
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Kurt_Kombajn View Post
S prichodem x286 to byl puvodni Test Drive a dal pak F1 Grand Prix, Carmagedon, CMR1 ale to uz neberu jako stare lasky, ktere zrezively, protoze tyto tituly vychazely i dal..
Nerikej mi ze F1 Grand Prix chodila na 286?! Zda se mi to nejak moc graficky narocne.
Co me hodne mrzi je ze tehdejsi hry mely vic informaci o aute nez ty dnesni (jedinou vyjimkou je snad jenom LFS), kde to casto skonci s tim jakou mas na aute barvu neonu a potom snad public ration.

pro nadsence: http://www.youtube.com/watch?v=UiTWIDbD8Q4
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #9
Pútnik
Newbie

 
Pútnik's Avatar
 
Join Date: 5.1.2008
Location: Zilina
Posts: 96
Default

Dam niekolko mojich oblubenych.

Formulky a motorky od Accolade. Tieti hry zaciatkom devadesitych rokov hral asi uplne kazdy, kto mal pocitac. S formulkami ma bavilo najme hotlapenie a motorky boli super na pretekanie.

Klasika Stunts a uz spominany Street road - tato hra neuveritelne predbehla svoju dobu. Mna bavilo aj to pretekanie - jedna nedotocena zakruta a koniec.

Hry od Papyrusu - Indycar 500 a Nascar 94 - Indycar som ten jeden oval presiel aj niekolko tisic krat a stale bolo, co zlepsovat. V Nascar som hral stale do okola tu jedinu klasicku trat. Tu som sa uz prvykrat skusal hrat s nastavenim auta, vobec som tomu nerozumel ale obcas to pomohlo. Vtedy som netusil, ze je to moje prve stretnutie s naozajstnymi simulatormi.

Super arkady ako Lotus, Ironman a neskor Ignition.

Este si v dobrom spominam na nejaku rally hru okolo roku 97, bola tam Felicia, dlhe etapy a dali sa dobiehat pomalsi supery. Nevie niekdo nazov?
__________________
InSeRT - Independent Slovak eRacing Team
http://www.in-sert.php5.sk/
Pútnik is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #10
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
Nerikej mi ze F1 Grand Prix chodila na 286?! Zda se mi to nejak moc graficky narocne.
Tou 286 si nejsem jisty, mozna uz to byla 386.. Ale vzpominam si, ze jsem to hral u kamose a na dsplayi bedny mu svitilo 33 MHz s turbem

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
A nebo jsem si to popletl z timhle ^ ?
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #11
Poly
Regular Member

 
Poly's Avatar
 
Join Date: 11.11.2007
Location: Liberec/Olomouc
Posts: 510
Default

Quote:
Originally Posted by Kurt_Kombajn View Post
F1 Grand Prix, Carmagedon, CMR1 ale to uz neberu jako stare lasky, ktere zrezively, protoze tyto tituly vychazely i dal..
Tak tyhle hry jsem taky hral, pak si jeste vzpominam na Stunts a jako uplne prvni Grand Prix Circuit (1988) od Accolade. To byla snad uplne prvni hra kterou jsem hral, vzpominam ze to bylo u taty v praci na nejake 286 a ja byl naprosto fascinovan, protoze jsem tenkrat videl poprve pocitac..
EDIT: Koukam ze je to ta sama hra kterou myslel JENDAN.
__________________
MyLast.fm | member of M3-Racing
Poly is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #12
Sparco
Member

 
Sparco's Avatar
 
Join Date: 19.2.2008
Location: Praha 4 - Hodkovi?ky
Posts: 143
Default

Quote:
Originally Posted by Pútnik View Post
Dam niekolko mojich oblubenych.

Este si v dobrom spominam na nejaku rally hru okolo roku 97, bola tam Felicia, dlhe etapy a dali sa dobiehat pomalsi supery. Nevie niekdo nazov?
To rally s Feldou taky shanim, tusim ze to bylo QRally nebo tak nejak. Pokud o tom nekdo vite, napiste pls.
__________________
Objem ni?ím nenahradíš! A když už není co vrtat, použij kompresor!
Sparco is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #13
Sparco
Member

 
Sparco's Avatar
 
Join Date: 19.2.2008
Location: Praha 4 - Hodkovi?ky
Posts: 143
Default

Stejne nejlepsi simulator byl kacer na koleckach s provazkem! Realisticky se sjizdely pneumatiky (nebo spis plastomatiky V boxech jste je mohli vymenit za nove a v kufru jste mohli vezt nahradni palivo (tim myslim nakej dzusik na osvezeni

Nebo pamatujete na velkou plastovou oranzovou Tatrovku?
__________________
Objem ni?ím nenahradíš! A když už není co vrtat, použij kompresor!
Sparco is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #14
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Úpln? první PC závodní hra, co jsem hrál (a že jsem z ní byl hodn? mimo ):
http://www.youtube.com/watch?v=Qs43YwfGs1k

Pak jsem hrál hry, co už tu byly vyjmenovány, Test Drive, formule a motorky od Accolade, Stunts, Street Rod (u toho jsem strávil snad nejvíc ?asu, skv?lá hra)... Jó ty bylo.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #15
Sparco
Member

 
Sparco's Avatar
 
Join Date: 19.2.2008
Location: Praha 4 - Hodkovi?ky
Posts: 143
Default

Quote:
Originally Posted by Pútnik View Post
Dam niekolko mojich oblubenych.

Este si v dobrom spominam na nejaku rally hru okolo roku 97, bola tam Felicia, dlhe etapy a dali sa dobiehat pomalsi supery. Nevie niekdo nazov?
Uz sem nasel to rally s Feldou (teda snad). http://uk.videogames.games.yahoo.com...ip-885928.html
__________________
Objem ni?ím nenahradíš! A když už není co vrtat, použij kompresor!
Sparco is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #16
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

Quote:
Originally Posted by Sparco View Post
To rally s Feldou taky shanim, tusim ze to bylo QRally nebo tak nejak. Pokud o tom nekdo vite, napiste pls.
jedna se o Network Q RAC Rally Championship - co jsem se te hry nahral...ale nikdy jsem nezazil, ze bych dojel predemnou jedouciho jezdce - coz se pry delo pouze na ARCADE mod - takze je to jasne

Jinak uplne prvni zavodni hra, co si pamatuju, byly nejake formule na Atari - pri zajeti do boxu si clovek musel sam ovladat i mechaniky pri vymene kol apod. A pak dal uz to byly jiz vetsinou zminovane klasiky jako Test Drive, Stunt Car Racer, Stunts, Test Drive, formule/motorky od Accolade, Street Rod, Nascar 94, SODA Offroad racing atd.
__________________
http://www.rallyphotos.cz

Last edited by DoN; 6.4.2008 at 13:27.
DoN is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #17
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Ja zacinal s hrama u kamose na starem 8bitu od sharpu takze Stunt Racer. Ve skole na P120 jsem hral Test Drive 3 a NFS2. U kamose jsme parili Stunts. Pak moc rad vzpominam na NFS3 ve splitscreenu. Skvele honicky. Ted to mam opet na disku. Dalsi skvelou hrou pro me bylo Midtown madness a moznost projet se jen tak po "obri" mape Chicaga. Pak rad vzpominam na NFS5 Porsche. Nedavno jsem opet dohral. Bomba hra. V te dobe jsme dost hrali Midtown Madness 2. A to uz se dalo upravovat. Mam tu pres 1GB map a aut stazenejch pres dialup. Z NFS serie se mi pak libili uz jen NFSU1. Prisli v ve spravnou dobu a chybel mi jen freeride. Dohrano behem 2 dnu (11h). Co se tyce Rally tak nemuzu zapomenout na Colin McRae 2. Trojka byla moc arkadova ale 4 a 5 uz zase byla docela dobra. Dirt nema rad moje PC. Docela se mi libil Test Drive Unlimited. Pekna grafika, docela pekna fyzika a obri mapa. Asi koupim nekde v bazaru a skusim online.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #18
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

U me to byl prvni Test Drive, jezdeni po utesu za beznyho provozu, klasika. Potom az NFS3, od te doby porad NFS az po Carbony, kdy jsem vymenil NFS za LFS.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #19
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Carbony byli posledni co jsem dojel do konce ale strasne jsem se nudil. Ty nasledujici (jak se to jen jmenovalo?) jsem po 10min smazal a s tohle serii nadobro skoncil.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2008   #20
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

u me je to klasika - serie games od accolade, pak nejake ty test drivery, stuntse (ty me chodily tak 5fps ) a stunt car racer
vzpominam si na nejake formule, uz nevim nazev, ale byly mrte narocne na pocitac.. musel jsem si na ne vytvorit spesl bootovaci disketu, ktera zavedla jen dos, ovladac na mys a rovnou hru. kdyz se to pak spustilo, tak se musel vypnout numlock, jinak mys chodila jen do pulky obrazovky
s nfs jsem dosel do pateho dilu serie na kterem jsem take skoncil..
jet is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:53.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.