Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 1.3.2006   #1
PerG
Regular Member

 
PerG's Avatar
 
Join Date: 8.6.2005
Posts: 621
Default

Mam problem s grafickou kartou ted momentalne vlastnim Nvidia GeForce FX5200 a chci si poridit GeForce 7800 GS AGP. Nevi nekdo jestli mi bude fungovat ?
__________________
http://www.simracing.cz
PerG is offline   Reply With Quote
Old 1.3.2006   #2
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Trochu málo informací na posouzení, ne? Btw ty máš zbyte?ných 10k a víš, kde jí sehnat?

EDIT: Kdybys to sehnal tak za 5-6k, tak jdu do ní s tebou. Jinak nevidim d?vod, pro? by ti nem?la fungovat.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 1.3.2006   #3
PerG
Regular Member

 
PerG's Avatar
 
Join Date: 8.6.2005
Posts: 621
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine
Trochu málo informací na posouzení, ne? Btw ty máš zbyte?ných 10k a víš, kde jí sehnat?

EDIT: Kdybys to sehnal tak za 5-6k, tak jdu do ní s tebou. Jinak nevidim d?vod, pro? by ti nem?la fungovat.
10k zatim nemam ale nasetrim sem setrilskej typ. A nejde mi o posouzeni koukal sem ze grafaren je vic druhu jak naps PCI apod. tak nevim jakej je v tom rozdil a je za 9 na czechcomputeru od MSI ale od nvidie sem ji nikde nevidel
__________________
http://www.simracing.cz
PerG is offline   Reply With Quote
Old 1.3.2006   #4
MCz killman
Regular Member

 
MCz killman's Avatar
 
Join Date: 13.12.2004
Posts: 966
Default

Quote:
Originally Posted by PerG
Quote:
Originally Posted by Woodbine
Trochu málo informací na posouzení, ne? Btw ty máš zbyte?ných 10k a víš, kde jí sehnat?

EDIT: Kdybys to sehnal tak za 5-6k, tak jdu do ní s tebou. Jinak nevidim d?vod, pro? by ti nem?la fungovat.
10k zatim nemam ale nasetrim sem setrilskej typ. A nejde mi o posouzeni koukal sem ze grafaren je vic druhu jak naps PCI apod. tak nevim jakej je v tom rozdil a je za 9 na czechcomputeru od MSI ale od nvidie sem ji nikde nevidel
Ja ji mam uz asi 2 tydny obednanou ,k sehnani ted neni ,ale az ji budou u czcechcomputeru mit tak pro ni jedu (snad), proc by ti nemela jit?
__________________
street driftmachine in progress
MCz killman is offline   Reply With Quote
Old 1.3.2006   #5
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by PerG
a je za 9 na czechcomputeru od MSI ale od nvidie sem ji nikde nevidel
? :brow:
jet is offline   Reply With Quote
Old 1.3.2006   #6
xedox
Member

 
xedox's Avatar
 
Join Date: 18.12.2004
Location: P?íbram
Posts: 342
Default

Quote:
Originally Posted by PerG
Mam problem s grafickou kartou ted momentalne vlastnim Nvidia GeForce FX5200 a chci si poridit GeForce 7800 GS AGP. Nevi nekdo jestli mi bude fungovat ?
hehhehe...si kuss,to je jako kdyz se optas....koupim si kamna Petry nevi nekdo esli budou topit???
.....jj pude ti to......napis na ICQ
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"
XEDOX engineering
oct TDI 168 PS 450 Nm
MONTCAR autosport
JAWA 250 - 592

xedox is offline   Reply With Quote
Old 1.3.2006   #7
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

P?ibyla konkurence...

www.czechcomputer.cz
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 1.3.2006   #8
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by xedox
Quote:
Originally Posted by PerG
Mam problem s grafickou kartou ted momentalne vlastnim Nvidia GeForce FX5200 a chci si poridit GeForce 7800 GS AGP. Nevi nekdo jestli mi bude fungovat ?
hehhehe...si kuss,to je jako kdyz se optas....koupim si kamna Petry nevi nekdo esli budou topit???
.....jj pude ti to......napis na ICQ
heh tak si du vymenit slipy pac sem se pochcal smichy
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 1.3.2006   #9
Apendix
Newbie
 
Join Date: 5.1.2005
Posts: 66
Default

no nemuzu si pomoct, ale prijde mi jako silenost kupovat 7800gs pro agp, hlavne kvuli cene ktera neni zrovna vyhodna.

abych to vysvetlil. zhruba stejny vykon ma 6800GS. (+/- 10) ta pro PCIE stoji zhruba 6500kc, tudiz o 2500-3500 levneji nez 7800gs. Prijde mi lepsi ty 3 tisice investovat do platformy s budoucnosti(cti pcie) nez to vrazet do srotu a AGP.
Apendix is offline   Reply With Quote
Old 1.3.2006   #10
Spud
Newbie

 
Spud's Avatar
 
Join Date: 10.8.2005
Posts: 46
Default

Quote:
Originally Posted by Apendix
no nemuzu si pomoct, ale prijde mi jako silenost kupovat 7800gs pro agp, hlavne kvuli cene ktera neni zrovna vyhodna.

abych to vysvetlil. zhruba stejny vykon ma 6800GS. (+/- 10) ta pro PCIE stoji zhruba 6500kc, tudiz o 2500-3500 levneji nez 7800gs. Prijde mi lepsi ty 3 tisice investovat do platformy s budoucnosti(cti pcie) nez to vrazet do srotu a AGP.
pokud ma zbytek (procak desku) vpohode tak nevidim duvod proc nezustat u AGP. Sice jestli stoji 10k tak je to asi fakt blbost. Ja sem mel ted pujcenou ATI x800(AGP). Musim rict ze slusna karta na to ze uz je strasi. Podival bych se po necem takovem.
Tady vysledky 3dmarku nic nebylo pretaktovane vsechno na default. Vysledky aspon v 3d marku se me zdaji vic nez dobre

Sempron 2800+ 1,6 GHz default
DFI LP UT NF3 250Gb
Kingston 512 DDR 400 MHz cl 2,5
HIS Excalibur X800 XT 256 MB GDDR3 default
Windows XP Profesional SP1

3d Mark 2001 - 18 261 b
2003 - 10 836 b
2005 - 5336 b



Edit: ale jestli ted mas FX 5200 tak si pomuzes si myslim jakoukoliv kartou protoze 5200 sou snad nejhorsi karty od nvidie Ja nemam taky zadny zazrak mam ATI 9550 a v LFS nemam problem. Prumerne 100 FPS, pri plnem startu 60 nevim presne. Hry ted jsem zkousel Quake 4 bez problemu hraju F.E.A.R. coz je docela hodne narocna hra a taky si to zahraju vklidu sice tomu uz odpovidaji detaily ale jinak super hra doporucuju

Kdyztak si procti tento topic (Nejlepsi AGP) hodne se tam objevuje ATI x 1600pro stoji myslim kolem 4000Kc KLik zde
Spud is offline   Reply With Quote
Old 2.3.2006   #11
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Imho když se n?kdo ptá na kartu pro AGP, tak pravd?podobn? nemá v plánu p?ejít na PCI-E. Ale je pravda, že výb?r slušných karet pro AGP je hodn? hodn? omezenej, jestli se teda o n?jakým výb?ru dá mluvit. ^^
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 2.3.2006   #12
Apendix
Newbie
 
Join Date: 5.1.2005
Posts: 66
Default

Quote:
Originally Posted by Spud
pokud ma zbytek (procak desku) vpohode tak nevidim duvod proc nezustat u AGP.
zustat u agp ano, ale ne investovat dalsi nehorazne penize. Ber to takhle. pokud ted ma nejakou AGP platformu, tak ma urcite DDR1 pameti, to znamena ze za ty 3 tisice ktere usetri za 6800GS muze koupit poradnou desku pro s939(pripadne 754) a pokud proda starou desku + cpu tak musi mit prinejhorsim na slusny cpu pro 754 , v lepsim pripade na cpu pro 939 (nevim co ma za desku a cpu ...) a nebo v nejhorsim pripade si sehnat veci pres bazar

Tudiz, co ti ted vyjde jako vyhodnejsi?
a)koupit 7800gs , zustat na AGP a pri pristum upgradu kupovat uplne vse noveho
b)koupit radsi 6800gs a ktomu za stejny penize jako v pripade investice do 7800gs prejit na lepsi platformu u ktere si aspon pri pristim upgradu muze nechat aspon grafiku?
Apendix is offline   Reply With Quote
Old 2.3.2006   #13
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

M? to p?ijde stejný, prost? praš? jako uho?. Obojí m?žes za rok vzít a zahodit nebo v?novat technickýmu muzeu. Varianta a) je jenom jednodušší v tom, že koupíš grafiku, plácneš jí do kompu a jedeš dál, nemusíš nic shán?t, prodávat...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 2.3.2006   #14
Apendix
Newbie
 
Join Date: 5.1.2005
Posts: 66
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine
M? to p?ijde stejný, prost? praš? jako uho?. Obojí m?žes za rok vzít a zahodit nebo v?novat technickýmu muzeu. Varianta a) je jenom jednodušší v tom, že koupíš grafiku, plácneš jí do kompu a jedeš dál, nemusíš nic shán?t, prodávat...
jenze tady se pletes. Za rok bude aspon stale pouzitelna PCIe grafika. navic na dnesni hry je jednoznacen nejlepsi k8 architektura, takze by si poelpsil urcite
Apendix is offline   Reply With Quote
Old 2.3.2006   #15
Spud
Newbie

 
Spud's Avatar
 
Join Date: 10.8.2005
Posts: 46
Default

Quote:
Originally Posted by Apendix
Quote:
Originally Posted by Spud
pokud ma zbytek (procak desku) vpohode tak nevidim duvod proc nezustat u AGP.
zustat u agp ano, ale ne investovat dalsi nehorazne penize
ja jsem tam napsal ze karta za 10k je asi fakt blbost

a s tim upgradem to mas tezke. Socket 754 s PCI-E se taky moc neobjevuje. Kdyby chtel 939 tak to ma tak za 8k jen za procesor a desku. A v lete nebo kdy ma prijit zase nejaka nova platforma myslim ze AM2 ? nebo tak neco
Spud is offline   Reply With Quote
Old 2.3.2006   #16
Apendix
Newbie
 
Join Date: 5.1.2005
Posts: 66
Default

Quote:
Originally Posted by Spud
Quote:
Originally Posted by Apendix
zustat u agp ano, ale ne investovat dalsi nehorazne penize
ja jsem tam napsal ze karta za 10k je asi fakt blbost

a s tim upgradem to mas tezke. Socket 754 s PCI-E se taky moc neobjevuje. Kdyby chtel 939 tak to ma tak za 8k jen za procesor a desku. A v lete nebo kdy ma prijit zase nejaka nova platforma myslim ze AM2 ? nebo tak neco
1)pcie desek pro 754 mas celou radu, lepe receno nforce4 chipset.
2)jenze AM2,m teda aspon prvni cpu neprinesou zadnou velkou revoluci, navic takhle by mohl cekat do nekonecna.
3)proste podle me je lepsi nekupovat tak predrazenou grafiku a radsi se zbavit toho co ma dneska jeste nejakou cenu a rychle dokud se to vyplati prejit jeste na pcie platformu.

co se tyce desky+cpu, do 754 se da sehnat vyhodna kombinace sempron 3100+(nebo a64 3000+ venice) + deska za cca 5000kc , do 939 to neni tak slavne , ale vykonovej rozdil tam neni moc velkej, a pokud ma dnes neco jako athlonxp tak si polepsi urcite.
Apendix is offline   Reply With Quote
Old 2.3.2006   #17
PerG
Regular Member

 
PerG's Avatar
 
Join Date: 8.6.2005
Posts: 621
Default

kdyz se FX5200 slusne postelovala tak sem na ni rozchodil kde co ale uz prestava stihat a jit do PCI se mi zatim nechce vim ze je to krok kupredu ale ten zatim v planu provadet nemam a nemyslim ze AGP hned tak zanikne a kdyz jo tak se vyplati koupit rovnou new komp. Jen tak mimochodem 7800gs je predelana PCI karta
__________________
http://www.simracing.cz
PerG is offline   Reply With Quote
Old 2.3.2006   #18
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Quote:
Originally Posted by Spud
Kdyztak si procti tento topic (Nejlepsi AGP) hodne se tam objevuje ATI x 1600pro stoji myslim kolem 4000Kc KLik zde
Odkaz mi nefunguje.

Quote:
Originally Posted by PerG
Jen tak mimochodem 7800gs je predelana PCI karta
Víme. Btw ta od Leadteku už je k dostání do 2 dn? a je o 1k levn?jší. Není nad výhodnou koupi...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 2.3.2006   #19
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

k povodnej otazke - pokial mas AGP slot aspon 4x, pojde tam kazda AGP karta (okrem AGP 2x prvych kariet
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 3.3.2006   #20
Spud
Newbie

 
Spud's Avatar
 
Join Date: 10.8.2005
Posts: 46
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine
Quote:
Originally Posted by Spud
Kdyztak si procti tento topic (Nejlepsi AGP) hodne se tam objevuje ATI x 1600pro stoji myslim kolem 4000Kc KLik zde
Odkaz mi nefunguje.
aha sorry asi musis byt zaregistrovany na tom foru

kdyztak je to PCtuning forum
tam to je Obsah fóra PC Tuning - Rady a doporu?ení s výb?rem komponent - Nejlepsi AGP

ten topic by mel byt nekde u konce prvni stranky mozna uz druha strana
Spud is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:26.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.