Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 2.1.2008   #1
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default Vyvedeni spojky z plynoveho kolecka F23

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s vyvedenim potenciometru z joysticku, ktery byl puvodne plynove kolecko, na pedal resp. spojku. Chtel bych to udelat z F23. Mam v planu si udelat najednou Hacko + spojku. Pokud je to blby napad tak me zarazte a navrhnete nejake idealnejsi reseni. Dik za jakekoliv rady.

Ps: Driv jsem mel nejake pofiderni hacko ale to se mi rozpadlo tak bych to ted chtel sbastlit poradne.
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2008   #2
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

jde to a mam to tak. jediny problem je v tom, ze chod spojky je pak dost skokovy a je rozdelen mezi asi 7 poloh jenom teda aspon u me...
jet is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2008   #3
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Psal si nekde nejaky navod nebo to je easy? Podle ceho jsi to delal? Co je nejtezsi a na co bych si mel dat pozor abych nezku*vil
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2008   #4
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
jde to a mam to tak. jediny problem je v tom, ze chod spojky je pak dost skokovy a je rozdelen mezi asi 7 poloh jenom teda aspon u me...
to jsi asi vyuzil jen cast chodu potenciometru? Alespon kdyz jsem na tom joy hral letadla, tak se mi zdal chod tech kolecek plynuly. Jinak spojkovy pedal mam porad jen digitalni a nejak mi to netlaci ho predelat na analog - az na rozjezd vlastne nepocitim, ze to je digital. Ale musel jsem si dat razeni na radici paku, kombinace tri pedalu a razeni na tlacitkach se proste nedala, jak jsem slap spojku, tak mi cukala prava ruka smerem k radicce. Zajimave, ze dokud jsem jezdil na dva pedaly, tak mi razeni pod volantem neprirozene neprislo.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2008   #5
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

jendan> na tom neni co zkazit, proste misto potenciometru kolecka napojis potenciometr od pedalu..
tairo> njn, wingmanovsky pedaly nevyuzivaji cely rozsah potaku, s tim nic neudelam...
jet is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2008   #6
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Dej tam potak z tech pedalu misto toho potaku z joye. Pokud v joy byly zapojeny vsechny 3 nozicky potaku, bude to fakat teoreticky lepe a radostneji.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2008   #7
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Mate nejaky odzkouseny navrh pedal?? Tim myslim tu krabici ve ktery je potak + samotny pedal. Nevim jak mam udelat aby cela vaha nebyla na ose potaku. To by mi asi dlouho nevydrzel.
Mate pedaly uchycene ze shora jako v real aute nebo klasicky u kompovych pedalu?
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2008   #8
Ollie
Newbie
 
Join Date: 21.3.2007
Location: Loukov, Brno
Posts: 47
Default

Ješt? k tomu po?áku: Ur?it? by se dala t?eba alobalem nebo za?máráním tužkou p?emostit ?ást odporové dráhy, a tím by se využil celej rozsah i p?i malým úhlu otá?ení.
Ollie is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2008   #9
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

kada> obavam se, ze v joyi byly zapojene jen dva draty
ollie> jak? v tomhle se necham rad poucit
jet is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #10
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
Mate nejaky odzkouseny navrh pedal?? Tim myslim tu krabici ve ktery je potak + samotny pedal. Nevim jak mam udelat aby cela vaha nebyla na ose potaku. To by mi asi dlouho nevydrzel.
Mate pedaly uchycene ze shora jako v real aute nebo klasicky u kompovych pedalu?
Co ti brani udelat osu treba ze sroubu a z nej nasledne prevest moment na potak. Podobne delanej mam prototyp rucky.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #11
Ollie
Newbie
 
Join Date: 21.3.2007
Location: Loukov, Brno
Posts: 47
Default

Asi tak: U oby?ejnýho po?áku používáš v pedálu jenom ?ást úhlu otá?ení (v obrázku zelen?). Tomu taky odpovídá malá zm?na výstupního nap?tí (v grafu pro zm?nu zelená svislá šipka), a pak m?žeš být rád že se ti to poda?í zkalibrovat. ?ešením by bylo p?emostit nepoužívanou ?ást odporové dráhy (2.obr. ?erven?), v nejlepším p?ípad? elektrovodivým lakem. Pak bude zm?na výst. nap?tí v?tší, p?i stejným oto?ení. Zbývá to jenom vyzkoušet
Attached Images
File Type: png potak.png‎ (47.6 KB, 50 views)
Ollie is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #12
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Asi bych sem nem?l psát, protože nejsložit?jší sou?ástka co chápu je vypína?, ale imo nedosáhneš žádnýho zvýšení rozsahu, akorát v prvním p?ípad? (pokud se budeme bavit, že plný rozsah je nap?. 5V) to bude jezdit v 2-2,5V a v dryhym p?ípad? 4,5-5V, ale rozsah stejný 0,5V.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #13
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Zalezi taky na elektronice, do ktere je ten potak zapojenej. Jsou v zasade 2 typy. Jedna meri skutecnej odpor (tzn protekajici proud pri konstantnim napeti) -- takhle pracuje gameport. Druha meri napeti (tzn. potak ma zapojeny secky 3 nozicky) -- takhle pracujou Logitechovy volanty.

Pri prvnim typu Ollieho tip fakat nebude (jen posune ten malej rozsah, jak pise Pablo). U druhyho typu je zajimavy, ze pracuje s potenciomentrem libovolne hodnoty (lisi se to pak jen v nachylnosti na ruseni a zatizeni elektroniky). Tzn. Ollieho tip jen pro druhy typ. A dosahnes tim zvyseni rozsahu napeti.

Last edited by Kada; 4.1.2008 at 14:02.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #14
Ollie
Newbie
 
Join Date: 21.3.2007
Location: Loukov, Brno
Posts: 47
Default

Práv?že dosáhneš, tím že zmenšíš odpory t?ch nepoužívaných ?ástí dráhy, tak "zbude víc nap?tí" na té zelené ?ásti dráhy. Rozsah pak m?že být t?eba 1-4V a to už je celkem dobrý.
//jj bude to fungovat jenom pro d?li? nap?tí.
//nebo jiná možnost je použít logaritmický potenciometr (ozna?ení G), který má ke konci dráhy strmou charakteristiku.
//tak ješt?: bude to fungovat i pro ten "typ 1", t?eba místo po?áku 10k vzít 50k a zkratovat 4/5 dráhy, a rozsah bude zase 0-10k
Attached Images
File Type: png potak2.PNG‎ (8.4 KB, 26 views)

Last edited by Ollie; 4.1.2008 at 14:28.
Ollie is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #15
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

ten tvuj graf se mi nejak nezda, ollie. nebude to spis vypadat takhle? (cervena cara)
co se tyce tech typu, v pedalech byly skutecne zapojene tri nozicky, aby se kompenzoval ten maly rozsah otoceni. v joyi byly ale zapojene jen dve (jestli me pamet neklame), protoze plynove kolecko se otacelo v celem rozsahu, tudiz nebylo potreba neco kompenzovat...
Attached Images
File Type: png most.png‎ (51.1 KB, 27 views)

Last edited by jet; 4.1.2008 at 14:34.
jet is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #16
Ollie
Newbie
 
Join Date: 21.3.2007
Location: Loukov, Brno
Posts: 47
Default

Nebude Odpor a s nim i výst. nap?tí se p?i otá?ení musí m?nit spojit? ne? Snad to jde pochopit z toho schématu o post výš.
Ollie is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #17
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

no to prave nebude, kdyz tam udelas odporovej skok z nuly na nejakou hodnotu (uvazujme, ze zacmarani tuzkou odpor zrusi).
vlastne jeste to bude jinak... nicmene porad uplne debilne
Attached Images
File Type: png most.png‎ (50.6 KB, 17 views)
jet is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #18
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Jete imo to mas blbe
1. graf toho upravenyho je vpravo
2. bude to spojite, ta sikma bude navazovat dole, ten odporovej skok tam nikde neni
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #19
Ollie
Newbie
 
Join Date: 21.3.2007
Location: Loukov, Brno
Posts: 47
Default

Hádat se nebudu Urvi krajní vývody a nanýtuj je podle obrázku.
Attached Images
File Type: png potak3.PNG‎ (20.0 KB, 29 views)
Ollie is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2008   #20
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

ehm.. nevsiml jsem si jinych hodnot na stupnici odporu u druheho grafu... zapomente na me, jdu skocit do zdi
navic jsem to premosteni bral, jako oddelene od te odporove drahy, s tim, ze kdyz se jezdec dotkne te nepremostene casti, tak se tam objevi i zbytek te drahy... asi na me neco leze

Last edited by jet; 4.1.2008 at 15:24.
jet is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.