Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Závody > Další závody a ligy

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29.10.2008   #101
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by masterful View Post
Ok je pravda že si dojel 41 závodních kol, ale to nic nem?ní na po?edí, proto?e si nedojel závod a jupiter ano.
takze to mel zastavit pred cilem, pockat jedno kolo az ten na 1. miste projede cilem a pak zavod dokoncit?
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2008   #102
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

masterful: Pavle jeste potrenuju a dam vedet jestli bych to 100% jel. Ale vypada to ze casek by byl
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2008   #103
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by masterful View Post

Ok je pravda že si dojel 41 závodních kol, ale to nic nem?ní na po?edí, proto?e si nedojel závod a jupiter ano.
Jenson taky neprotal cilovou pasku narozdil od Ideho, ktery ovsem dostal tri kola i od Jensona. Porad trvam na svem, pokud jsem klasifikovan, patrim pred Jupitera. To ze me lfs nezapocetlo do vysledkove tabulky je pouze objektivni a pochopitelna nedokonalost softwaru.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2008   #104
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Podle myho argumenty, jak to funguje ve skutecne F1, jsou tu nepodstatne. Podstatna jsou pravidla, ktera plati pro tento pohar, ne? A v nich ctu, ze "aby se jezdci po?ítaly body do klasifikace, musí na serveru (tj. bude vid?n ostatními) odjet alespo? 75% ?asu závodníka, který jede momentáln? na první pozici". Agarash urcite odjel vic nez 75%, tim padem by mel byt klasifikovan. A pokud bude klasifikovan, tak samozrejme pred Jupiterem, protoze ujel o kolo vic, nez Jupiter.

Last edited by Kada; 29.10.2008 at 16:16.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2008   #105
Atti Honyi
Member

 
Atti Honyi's Avatar
 
Join Date: 24.12.2005
Location: Kalná nad Hronom
Posts: 339
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
takze to mel zastavit pred cilem, pockat jedno kolo az ten na 1. miste projede cilem a pak zavod dokoncit?
A kde je napísané, že Jupiter by nedokon?il aj 41 alebo 42 kolo?
Proste pomaly ?alej zajdeš
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Atti Honyi is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2008   #106
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Podle myho argumenty, jak to funguje ve skutecne F1, jsou tu nepodstatne. Podstatna jsou pravidla, ktera plati pro tento pohar, ne?
Samozrejme mas pravdu. Napsal jsem to blbe.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #107
masterful
Regular Member

 
masterful's Avatar
 
Join Date: 17.10.2005
Location: Most
Posts: 596
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Podle myho argumenty, jak to funguje ve skutecne F1, jsou tu nepodstatne. Podstatna jsou pravidla, ktera plati pro tento pohar, ne? A v nich ctu, ze "aby se jezdci po?ítaly body do klasifikace, musí na serveru (tj. bude vid?n ostatními) odjet alespo? 75% ?asu závodníka, který jede momentáln? na první pozici". Agarash urcite odjel vic nez 75%, tim padem by mel byt klasifikovan. A pokud bude klasifikovan, tak samozrejme pred Jupiterem, protoze ujel o kolo vic, nez Jupiter.
Nejprve se po?ítají závodníci co dojedou závod, poté jsopu klasifikováni ti co nedojely ale mají odjeto 75% a to v tom po?adí kolik mají odjetých kol, protože kdybych dojel závod na jako poslední ale m?l o 5 kol mín jak ten kdo nedojel ale m?l o 5 kol víc jak já tak pro? bych m?l zkon?it za ním.
Pravidla Pokud jezdec rozbije v?z, nebo mu dojde palivo ?i jiné okolností které mu zamezují dojet bezpe?n? do box? - závod pro n?j kon?í a je povinen se p?epnout do režimu pozorování (spectate)

Last edited by masterful; 30.10.2008 at 10:54.
masterful is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #108
masterful
Regular Member

 
masterful's Avatar
 
Join Date: 17.10.2005
Location: Most
Posts: 596
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
masterful: Pavle jeste potrenuju a dam vedet jestli bych to 100% jel. Ale vypada to ze casek by byl
Ano jedeš a klidn? + 1 hod mi to do mejlu na f1cup@kxr.cz ( použí p?ihlášku )
masterful is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #109
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by masterful View Post
Nejprve se po?ítají závodníci co dojedou závod, poté jsopu klasifikováni ti co nedojely ale mají odjeto 75% a to v tom po?adí kolik mají odjetých kol, protože kdybych dojel závod na jako poslední ale m?l o 5 kol mín jak ten kdo nedojel ale m?l o 5 kol víc jak já tak pro? bych m?l zkon?it za ním.
No ja si to predstavuju tak, ze se jede zavod z bodu A do bodu B, ktere jsou od sebe vzdaleny 300km (43 kol, chces-li) Zavod konci v okamziku, kdy prvni zavodnik dorazi do bodu B (protne cilovou caru 43 kola). Ja jsem se v tu chvili zasatvil na mete 293 km (pretim mi pocitadlo kol zapocitalo kolo 42) a Jupiter na mete 285km (coz bylo v okamziku kdy dokoncil 40 kolo). Rozdil mezi mnou a Jupiterm je pouze ten, ze jsem proste sve kolo dokoncil aniz by mi nekdo pri prujezdu maval sachovnicovym praporkem (proste jsem nedorazil do pomyslneho milniku, kde se kilometraz zaokrouhluje na pouzivanou mernou jednotku (kola)). Urazil jsem ale vetsi vzdalenost, jsem tedy lepsi a patrim pred neho

(pocty kol a kilometry prosim berte s rezervou, slouzi jen pro nazornost)

EDIT: jeste jeden takovy pohled: V okamziku kdy prvni protne cilovou pasku maji vsichni moznost jakoby zaokrouhlit svou ujetou vzdalenost nahoru na cela kola. Ti kdo v ten okamzik maji nepojizdny vuz se musi spokojit se zaokrouhlenim na cela kola dolu.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu

Last edited by Agarash; 30.10.2008 at 11:06.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #110
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by masterful View Post
Nejprve se po?ítají závodníci co dojedou závod, poté jsopu klasifikováni ti co nedojely ale mají odjeto 75% a to v tom po?adí kolik mají odjetých kol, protože kdybych dojel závod na jako poslední ale m?l o 5 kol mín jak ten kdo nedojel ale m?l o 5 kol víc jak já tak pro? bych m?l zkon?it za ním.
protoze dotycnej, co ma tech 5 kol navic, ujel v zavode tomu kdo byl pozadu? zavodime sice dokola, ale da se to prevest vzdalenost, takze 42kol = treba 210km, takze ten co zavod dojel o 5kol pozadu ma ve finale odzavodino 185km, kdezto ten co byl o 5 kol napred, ale nedojel posledni kolo, odjel na kola 205km... kdo je teda rychlejsi? ten co ujel min km v danem case? to asi ne

jak jsem psal vyse, podle vaseho systemu by bylo lepsi, kdyz jezdec vidi ze dalsi kolo nedojede kvuli palivu, aby zastavil tesne pred cilovkou a pockal az do cile dorazi ten prvni... pak by Ag byl klasifikovan jak se domaha...

takze co je lepsi kdyz jezdec na chvili zastavi pred cilem a bude klasifikovan ok nebo do toho dalsiho kola vjede a odstavi to nekde na trati a bude klasifikovan hur?

edit> v podstate rikam to samy -> beaten
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba

Last edited by Chaos; 30.10.2008 at 11:01.
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #111
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by masterful View Post
Nejprve se po?ítají závodníci co dojedou závod, poté jsopu klasifikováni ti co nedojely ale mají odjeto 75% a to v tom po?adí kolik mají odjetých kol, protože kdybych dojel závod na jako poslední ale m?l o 5 kol mín jak ten kdo nedojel ale m?l o 5 kol víc jak já tak pro? bych m?l zkon?it za ním.
Pravidla Pokud jezdec rozbije v?z, nebo mu dojde palivo ?i jiné okolností které mu zamezují dojet bezpe?n? do box? - závod pro n?j kon?í a je povinen se p?epnout do režimu pozorování (spectate)
Pravidla jsem ?etl a nikde jsem tam nevid?l, že je pot?eba dojet do cíle. ?etl jsem, že pro klasifikaci je pot?eba ujet 75% závodu a je snad jasné, že když ujedu víc kol, je dost nelogické, abych byl klasifikován níže. Nebo vám snad tabulka
Code:
1. vít?z
2. n?kdo +5 kol
3. jiný  +6 kol
4. jiný  +2 kola
p?ijde ok?
(to +2 kola je myšleno absolutn?, ne od p?edešlého jezdce)

Last edited by Pablo; 30.10.2008 at 11:35.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #112
Atti Honyi
Member

 
Atti Honyi's Avatar
 
Join Date: 24.12.2005
Location: Kalná nad Hronom
Posts: 339
Default

hm no je to aj o strategii, trebars niekto prejde len 5 kôl zo závodu a bude napr. o 2 s na kolo rýchlejší ako ostatný ale kvôli tomu, že riskuje tak môže aj vypadnú? zo závodu a proste do cie?a nedojde lebo to zle zvážil alebo precenil svoje schopnosti, viac vsadil na risk, takže vlastne bol najrýchlejší ale za akú cenu?
iný príklad : Loukota 2 kola pred cie?om zbadal, že má 5% paliva v nádrži, ?o je pri plnom tempe tak na 1 kolo: mal na výber bu? pôjde dotankova? alebo pôjde tak šetrne, že prejde s tým palivom 2 kolá :-) /musel sa správne rozhodnú? a to v krátkom ?ase /
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Atti Honyi is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #113
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Atti Honyi View Post
hm no je to aj o strategii, trebars niekto prejde len 5 kôl zo závodu a bude napr. o 2 s na kolo rýchlejší ako ostatný ale kvôli tomu, že riskuje tak môže aj vypadnú? zo závodu a proste do cie?a nedojde lebo to zle zvážil alebo precenil svoje schopnosti, viac vsadil na risk, takže vlastne bol najrýchlejší ale za akú cenu?
Trochu mícháš 2 v?ci, nejde o to kdo byl nejrychlejší v pár kolech, ale kdo ujel v závod? nejv?tší vzdálenost v daném ?ase, p?i?emž musí ujet alespo? 75%, takže to není o tom, že by sta?ilo ujet 5 kol jako šílenec a pak se rozsekat. Ono nesta?í ujet ani 75% jako šílenec a pak se rozsekat, protože to by bylo tak +10 kol na vít?ze a kdyby n?kdo kroužil pomali?ku a dojel, tak bude mít t?eba +3 kola, takže by byl stále p?ed ním. Ale pokud n?kdo ujede skoro celý závod a p?ed lajnou mu to kiksne, opravdu nevím, pro? by m?l být za n?kým, kdo ujel o X kol mén?.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #114
masterful
Regular Member

 
masterful's Avatar
 
Join Date: 17.10.2005
Location: Most
Posts: 596
Default

75% odjetého závodu, to je tu proto aby když n?kdo z njakého d?vodu nedojede závod v normálním ?ase a nebo projetí pod šachovnicí, tak aby se mu po?ítali alespo? n?jaké body, Je tím myšleno hlavn? odpojení ze serveru a né to když n?komu vlastní chybou dojde palivo. Jak tu bylo výše psáno Loukotovy docházelo a tak si lehce spo?ítal jak m?že jet a vzal v podtaz i to že m?že být p?edjet a skon?it n?kde vzadu ale!!!!!!!!!!!!!!! hlavn? že dojede závod. Proto komisari KZS rozhodly že bude klasifikován i zacenu jeho vlasní chyby ale bude bodován až po odbodování t?ch co protli cílovou pásku pod šachovnicovým praporkem.
masterful is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #115
masterful
Regular Member

 
masterful's Avatar
 
Join Date: 17.10.2005
Location: Most
Posts: 596
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Pravidla jsem ?etl a nikde jsem tam nevid?l, že je pot?eba dojet do cíle. ?etl jsem, že pro klasifikaci je pot?eba ujet 75% závodu a je snad jasné, že když ujedu víc kol, je dost nelogické, abych byl klasifikován níže. Nebo vám snad tabulka
Code:
1. vít?z
2. n?kdo +5 kol
3. jiný  +6 kol
4. jiný  +2 kola
p?ijde ok?
(to +2 kola je myšleno absolutn?, ne od p?edešlého jezdce)
4. jiný +2 kola - pro? +2 kola tam má být nedojel odjeto jen (41 lap)
masterful is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #116
masterful
Regular Member

 
masterful's Avatar
 
Join Date: 17.10.2005
Location: Most
Posts: 596
Default

Quote:
Originally Posted by Atti Honyi View Post
hm no je to aj o strategii, trebars niekto prejde len 5 kôl zo závodu a bude napr. o 2 s na kolo rýchlejší ako ostatný ale kvôli tomu, že riskuje tak môže aj vypadnú? zo závodu a proste do cie?a nedojde lebo to zle zvážil alebo precenil svoje schopnosti, viac vsadil na risk, takže vlastne bol najrýchlejší ale za akú cenu?
iný príklad : Loukota 2 kola pred cie?om zbadal, že má 5% paliva v nádrži, ?o je pri plnom tempe tak na 1 kolo: mal na výber bu? pôjde dotankova? alebo pôjde tak šetrne, že prejde s tým palivom 2 kolá :-) /musel sa správne rozhodnú? a to v krátkom ?ase /
P?esn? tak a já jel za ním a on v?d?l že ho nedojedu a tak se rozhodl že radši dokon?í závod než zustat vyset na okruhu s odjetejme 40? kolama bez paliva
masterful is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #117
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Ok tak jeste jednou

1. 43kol
2. 42kol (+1)
3. 42kol (+1)
4. 38kol (+5)
5. 37kol (+6)
6. 42kol (+1) uups! Bohuzel muz s praporkem mu pred xichtem neudelal "In nomine Patris et fillii et Spiritus Sancti - dokoncil jsi zavod !!!" takze smula...
7. 20kol (+23) disconnect

Takhle vidim soucasnou vysledkovou tabulku ja, takze.... mam na vyber tri moznosti jak dal:

A. urazit se a vysrat se vam na cely F1
B. cmarat po forech a vsude vysvetlovat, jak mi krivdite a nakonec neuznat vysledky cele souteze
C. mavnout nad tim rukou, myslet si svoje, tesit se na dalsi zavod a doufat, ze tam opet potkam Chaose, Kida a ostatni a uzijem si paradni souboje

C je spravne!

EDIT: jeste jednou si prosim projdete vysledky F1 a situaci s Jensonem, treba prijdete na to, ze ve skutecnych zavodech to je presne jak rikam ja, chaos a pablo. Jenson je tam dokonce pred Klienem, ktery neboural, zavod dokoncil, ale sve posledni kolo dokoncil az po Jensonovi, takze bych tereticky mohl zkoumat jestli bych nemel byt jeste vys nez narokuju ))))

EDIT2: daleko nejnazornejsi priklad Kimi Nurburgring Euro GP 2005 - vysledkova listina
Ale mozna to v F1 delaji cele uplne spatne ))
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu

Last edited by Agarash; 30.10.2008 at 19:10.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #118
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Takže já tu vaší teorii p?eložím: když pojedu celý závod na první pozici, vybuduju si 3 kola náskok a metr p?ed cílem m? to kickne, tak podle vás skon?ím upln? poslední za všema co dojeli, tj. i za t?mi, co ujeli o 10 kol mén?. Podle m? bych m?l skon?it +1 kolo, tj. za všemi co dojedou závod v kole vít?ze (i když ten tam bude šaškovat ješt? 10min než sjede ty 3 kola co mu na m? chyb?ly), ale všichni ti +5, +7 atd kol by m?li být za mnou.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #119
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

tohle mi pripada ulitle, v podstate menite zakladni principy zavodeni...
agarashuv priklad se zavodem z bodu A do bodu B je podle me naprosto nejvystiznejsi a lze z nej vse logicky odvodit...
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #120
Poly
Regular Member

 
Poly's Avatar
 
Join Date: 11.11.2007
Location: Liberec/Olomouc
Posts: 510
Default

Quote:
Originally Posted by Agarash View Post
No ja si to predstavuju tak, ze se jede zavod z bodu A do bodu B, ktere jsou od sebe vzdaleny 300km (43 kol, chces-li) Zavod konci v okamziku, kdy prvni zavodnik dorazi do bodu B (protne cilovou caru 43 kola). Ja jsem se v tu chvili zasatvil na mete 293 km (pretim mi pocitadlo kol zapocitalo kolo 42) a Jupiter na mete 285km (coz bylo v okamziku kdy dokoncil 40 kolo). Rozdil mezi mnou a Jupiterm je pouze ten, ze jsem proste sve kolo dokoncil aniz by mi nekdo pri prujezdu maval sachovnicovym praporkem (proste jsem nedorazil do pomyslneho milniku, kde se kilometraz zaokrouhluje na pouzivanou mernou jednotku (kola)). Urazil jsem ale vetsi vzdalenost, jsem tedy lepsi a patrim pred neho
Tohle zni logicky, taky se priklanim k tomu aby byl Agarash klasifikovan pred Jupiterem. Dulezita je preci odjeta vzdalenost a ne to jestli protal cilovou pasku. V endurance zavodech je bezne ze se jezdci pocitaji cela odjeta kola kdyz mu selze net. Po pripojeni muze pokracovat a v pripade ze by ho to koplo pred koncem zavodu nebo mu dosel benzin, tak bude normalne klasifikovan. Poradi se potom sestavi podle poctu odjetych kol takze je jedno jestli jezdec dokoncil zavod nebo ne... To by muselo byt v pravidlech jasne napsano, ze jezdec musi protnout cilovou caru aby byl klasifikovan. V tom pripade by ale ztratil smysl dodatek o 75% odjetych kol a vylagovani jezdci + ti co nedojeli by meli smulu...
__________________
MyLast.fm | member of M3-Racing
Poly is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:31.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.