Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24.12.2008   #1
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default Jak namapovat pohled dozadu jako driv?

Ahoj,
ted jsem chvili hledal po netu jak nastavit pohled dozadu jak byval driv. Zmacknutim tlacitka pohledu doprava se hlava natocila o 90° doprava a pokuse jeste k tomu stiksnulo tlacitko pohledu doleva, hlava se otocila pres pravou stranu dozadu. Pokud jsem zmacknul prvne tlacitko pohledu doleva, hlava se otocila o 90° doleva a pokud k tomu tlacitko pohledu doprava, hlava se levem otocila dozadu.
Zvyknul jsem si tohle pouzivat pri zjistovani jak jsou kolem me auta. Soucasnej zpusob rozhlizeni , kdy jedno tlacitko je otoceni hlavy o volitelnej uhel a po stisknuti obou tlacitek otoceni o 90° mi nevyhovuje. Hlavne proto, ze pro pohled dozadu potrebuju opravdu tlacitko dozadu.
Nenapa vas nekoho jak to treba pomoci profileru osidit? Jde mi hlavne o tem plynulej pohyb hlavy ve volitelnym smeru z pozice otoceni 90° dozadu.

Vim, ze jsem to napsal asi slozite, ale lip me to nenapadlo
Dik za napady.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 24.12.2008   #2
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Plynulý pohyb z 90st dozadu podle m? nep?jde, pohled dozadu je skokový, i když nastavíš button look na smooth. Otázka je, jestli je to takový problém, já používám jen pohled do boku a zrcátka a pohled dozadu mi nijak nechybí - navíc ve formulích a GTR nefunguje (zapne virt. zrcátko), takže nemá ani cenu si na n?j zvykat
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 24.12.2008   #3
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Od doby, co to nefunguje, taky jezdim jen podle zrcatek a pohledu do boku, jen me to napadlo. Proste jsem na to byl dost zvyklej a dokazal odhadnout, jestli se se pred predjizdeny auto muzu uz zaradit, mnohem presnejs nez ted.
Taky si myslim, ze to nepujde, ale co kdyby... :-)
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 24.12.2008   #4
Zdenek CZE
Senior Member

 
Zdenek CZE's Avatar
 
Join Date: 26.8.2008
Location: Plze?
Posts: 1 497
Default

Pohled dozadu podle m? na 99% nejde. A nevadí m? to. Ve skute?nosti taky neoto?íš hlavu o 180°
Zdenek CZE is offline   Reply With Quote
Old 24.12.2008   #5
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Quote:
Originally Posted by Zdenek CZE View Post
Pohled dozadu podle m? na 99% nejde. A nevadí m? to. Ve skute?nosti taky neoto?íš hlavu o 180°
Ve skutecnosti otocis hlavu cca o 90° a mas asi tak 100° zorny pole do strany, takze bys dozadu videl ;-)
Nicmene je fakt, ze v zavodni sedacce ses tak priksirovanej, ze ses rad, ze vidis do tech zrcatek
Ale realitu nebo nerealitu jsem resit nechtel, jen jsem se zeptal, jestli to nekdo neresil a nevyresil.
Pokud ne, neni nic snazsiho nez napsat v tomhle vanocnim case Scawenovi na forum. Nemelo by to byt tak tezky tam zaimplementovat ten plynulej pohyb dozadu. Pak uz by to treba ve spojeni s tlacitkem pro pohled dozadu mohlo jit spojit.
Zatim to ukladam k ledu, zas az tam moc me to netrapi.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 25.12.2008   #6
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Podle myho, to, ze uz to nejde, je vlastnost nikoliv chyba. Argument asi byl zvysovani realnosti (at uz si o tom myslime cokoliv).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 25.12.2008   #7
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Podle myho, to, ze uz to nejde, je vlastnost nikoliv chyba. Argument asi byl zvysovani realnosti (at uz si o tom myslime cokoliv).
P?esn?. U road aut to ješt? jde, ale u race aut se ti objeví jenom virtuální zrcátko. (IIRC)
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:00.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.