Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28.6.2008   #1
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default Volba navigace

Zdravím,

pot?ebuju n?jakou navigaci do auta, na rozvoz v okolí Ostravy. Nejlépe aby um?la i popisná ?ísla. Jelikož se v tom skoro nevyznám, pot?ebuju poradit.

Prozatím jsem se poohlížel Po Miu C710 a n?jakém TomTomu.
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #2
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR View Post
Zdravím,

pot?ebuju n?jakou navigaci do auta, na rozvoz v okolí Ostravy. Nejlépe aby um?la i popisná ?ísla. Jelikož se v tom skoro nevyznám, pot?ebuju poradit.

Prozatím jsem se poohlížel Po Miu C710 a n?jakém TomTomu.
popisny cisla nejsou otazkou navigace ale map jaky tam budou a i tak to nikdy nenajde vsechny a v okolnich vesnicich ci mensich mestech uz vubec ne

jinak jezsdil jsem s garmin nuvi 800, jakymsi tomtomem a miem 510 a 710. jednoznacne nejlepsi je mio, hlavne velmi praktickym ovladanim s hodne moznostma zoomovani, otaceni atd atd. na garmin se dalo zvyknout ale melo to nedostatky a tomtom jsem mel jen na dva dny a radsi jsem jezdil popameti nez se s tim vztekat.

edit: Mio ma navic jmeno po me, takze s tou chybu neudelas.. mam s ni odjeto kolem 100k km a naprosta spokojenost
__________________

Last edited by Miondir; 29.6.2008 at 10:03.
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #3
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Tak našel jsem si Mio C720 za 4.500,-K? což je slušná cena na to, že to má i fo?ák. Tak uvidím jaká bude...
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #4
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

no já ti doporu?ím zase TOMTOM. naše firma prodá ro?n? cca 200 navigací k aut?m a ?lov?k, co se o to stará vyzkoušel asi všechny, která kdy byly na trhu a jeho stanovisko je takové, že tomtom možná nemá nejlepší grafiku, ale rozhodn? nejlépe naviguje, netahá t? polníma cestama a aktualizuje mapy neustále. ale každému sedí n?co jiného. osobn? mám TOMTOM ONE XL a jsem maximáln? spokojen.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #5
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

v telefonu mam taky tomtom a zatim jsem celkem spokojen. i kdyz me to u hradce zene pres nedostavenou d11 a jednou v olomouci me to nahnalo do protismeru
ale jinak v pohode

Last edited by jet; 29.6.2008 at 22:22.
jet is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #6
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Quote:
Originally Posted by Gabelhirsch View Post
no já ti doporu?ím zase TOMTOM. naše firma prodá ro?n? cca 200 navigací k aut?m a ?lov?k, co se o to stará vyzkoušel asi všechny, která kdy byly na trhu a jeho stanovisko je takové, že tomtom možná nemá nejlepší grafiku, ale rozhodn? nejlépe naviguje, netahá t? polníma cestama a aktualizuje mapy neustále. ale každému sedí n?co jiného. osobn? mám TOMTOM ONE XL a jsem maximáln? spokojen.
Ja bych jen doplnil, ze neprodavaji navigace k autum, ale ke Scaniim, coz je rozdil
Osobne mam MIO C710, ale je pravda, ze MIO je s aktualizaci map dost pozadu. Zvyknul jsem si na nej, je levny na to kolik ma map, ale aktualizace jsou aktualizace...
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #7
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

pridavam hlas pro tomtoma, mam ho v pda i mobilu se symbianem a co jsem zatim zkousel ,tak mi na cestovani po silnicich vyhovuje nejvic.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #8
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

A co si koupit normální mapu a nemusíte se bát že vám dojde baterka nebo vás pošle do protism?ru
D4NO is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #9
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Tak vsechno je jinak. U c7xx jsou pry dost zastarale mapy. Co se tyka znacky je pry Mio navrcholu, da se rict i s Garminem a TomTomem. Co jsem se osobne dival na prostredi a ovladani pristroje me nejvice asi vyhovuje Mio,ktere navic nabizi 2 aktualizace za rok zcela zdarma, takze se nebojim ze by to bylo neaktualni. Ted co prisla nova rada Mio Moov, napr 360 umi za nejakych 6k prijimat hovory, ma 38 statu a bleskurychle vyhledavani trasy. Takze ted nevim jestli jit do te nebo do levnejsi varianty 330 ktera nema bluetooth nebo 220 ktera je celkover mensi a nema tolik map. Asi chvili pockam a uvidim, jak se budou vyvijet ceny, nicmene kdyby mel nekdo levne Mio Moov 360 tak bych byl rad za kazdy kontakt

EDIT: Ted prisel s navigacema i navigon, ktry doted dodaval skoro do vsech navigaci mapy, tak je i tahle moznost,....
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP


Last edited by ThorR; 29.6.2008 at 23:00.
ThorR is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #10
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Quote:
Originally Posted by D4NO View Post
A co si koupit normální mapu a nemusíte se bát že vám dojde baterka nebo vás pošle do protism?ru

Asi neznas vyhody navigace, ktera ti najde objizdku kdyz je zavrena cesta a navede te primo pred vchod.
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #11
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR View Post
... navede te primo pred vchod.
Jo, jako tenkrát, když jsme jeli na LFS sraz do Jinonic a navigace nás na k?ižovatce, kde jsme zastavili na ?ervenou, nutila vystoupit s tím, že jsme na míst?
/Sorry za nemístnou poznámku, jen je to úsm?vná vzpomínka z cestování s ThorRem
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #12
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

No to byla navigace clarion, kterou musim pouzivat ted,ma stare mapy prave neumi popisna cisla, takze dovede jen na ulici a ne uz primo k objektu, coz je pro me nevyhoda pri rozvozu a hledat se mi to pokazde nechce.
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #13
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

Jasn? , to je pravda Ale n?kdo t?eba nemá rád pokrok a koupi si mapu za 120kc misto navigace za 4000kc a efekt je nakonec stejný. To je jenom moje uvaha
D4NO is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #14
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by D4NO View Post
Jasn? , to je pravda Ale n?kdo t?eba nemá rád pokrok a koupi si mapu za 120kc misto navigace za 4000kc a efekt je nakonec stejný. To je jenom moje uvaha
na papirove mapy jsem jezdil hodne let a jediny efekt byl bud ohrozovani sebe a okoli, kdyz jsem jel sam a za jizdy cucel do mapy, nebo hadka se spolujezdcem(kyni). U navigace je prijemne nejen, ze te navede na misto urceni, ale i takove detaily, jako doporuceni v kterem pruhu se mas drzet, za jak daleko budes odbocovat, atd.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2008   #15
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Ja jsem se zatim nesetkal s clovekem ktery nema rad pokrok, jednou v televizi jak lidi zili v lese a zivili se tim co ulovili, imho trosku "jini lide"
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 30.6.2008   #16
legolem
Regular Member

 
legolem's Avatar
 
Join Date: 29.8.2006
Location: Hradec Králové
Posts: 545
Default

Ja pridavam hlas pro TOMTOMa, mam ho uz nekolik let na telefonu a jsem s nim naprosto spokojenej, jeste se mi nestalo, ze by me nedovedl do cile.
__________________

Používám nastavení voz? od XEDOX engineering
legolem is offline   Reply With Quote
Old 1.7.2008   #17
dravgunov
Member

 
dravgunov's Avatar
 
Join Date: 21.7.2005
Location: Náchod
Posts: 496
Default

prodávám mobily a navigace, co je moje doporu?ení je TomTom, MIO a možná i Navigon. Garmin je podle m? d?s a hr?za, hlavn? jednání p?i reklamaci, ceny map,... prost? po zkušenostech s ním jsme ho odmítli prodávat. Typ radit nebudu je toho moc prost? s t?mi prvními t?emi chybu v?tšinou ?lov?k neud?lá.
__________________

http://forum.czechlfs.net/image.php?type=sigpic&userid=256&dateline=12137154  20

C2Q Q6600@3.0Ghz / Gigabyte P965 DS4 / 2x2GB 1066Mhz DDR2 / 8800GT 512MB

dravgunov is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2010   #18
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Oživím téma: pot?eboval bych navigaci do auta pro tátu, pokud možno jednoduchá instalace aktualizací + aspo? n?jaká aktualizace map, západní Evropa + na východ asi dál než ?ára Polsko-Chorvatsko nepojede, žádné online tahání dat, 3D budovy atd nepot?ebuje, ale chce jízdní pruhy.
Nedávno jsem u souseda instaloval n?jakého Garmina a myslel jsem, že vyrostu, asi 4 registrace, plno sériových a jiných ?ísel, stažení aktuálních map a rozchození trvalo asi 8 hodin M?l auto+lodní+Topo Czech.. Horší instalátor a mén? user friendly za?ízení jsem roky nevid?l - takže takové pokud možno ne, to by táta prohodil oknem

P?edb?žn? si vybral Navigon 3310 Max CE nebo 40 Easy CE (p?ípadn? 4310), Mio Tatu M400C nebo U, Garmin Nuvi 1350 (T) nebo 1390 (T)
Chce n?co do +- 4kk?. TomTom se mu zdá drahý. Roky jsem to nesledoval, tak jestli n?kdo poradí.. Díky.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2010   #19
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

ja som presne dneska kupoval...nemam skusenosti so znackou ale podla recenzii je to dobra navigacia
http://www.alza.cz/tomtom-xl-2-iq-ro...ap-d171304.htm
da sa zohnat aj o nejaku tisicku lacnejsie ked je bez 2rocnej aktualizacie...tiez na alze maju

inak s garminom nemam dobre skusenosti...aj ked neviem ako su na tom ine ale vzdy som od gps cakal viac ako co ponukala tato....hlavne sa casto stracala a dlho jej trvalo najst satelity
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2010   #20
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

ja teda navigaci nepouzivam (nikdy jsem nepotreboval ani na cesty po evrope (i kdyz do polska bych si ji asi vzal, pac tam na znaceni moc nedaj, nebo znaceni berou mistni ;D)), nemam vlastni zkusenost, ale co jsem tak slysel od ruznych lidi, tak rikaji ze tomtom...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.