Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26.8.2006   #1
M!key8
Newbie
 
Join Date: 15.8.2006
Posts: 34
Default LFS on Linux

zdrawim, Kada tady psal ze rozjel LFS na Linuxu pres emulator, sem to zkusil a vyhodi to v okne hlasku (ne v konzoli, tak se nic neukaze) Could not write to data folder - is LFS correctly installed on hard drive? Pripada mi to jakobych nemel prava zapisu, to mi prislo logicky kdyz to bylo na Decku, zkopiroval sem na na partition s Linuxem a tam taky nic, prava nastaveny mam, nejede to ani pod rootem takze je mozny ze to bude v necem jinym...
M!key8 is offline   Reply With Quote
Old 27.8.2006   #2
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

hmm tuhle hlasku LFS hazi, kdyz se spousti rovnou z archivu.. ale pochybuju, ze by takovou zakladni chybu udelal nekdo, kdo vidi do kompu natolik, ze pouziva linux...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 27.8.2006   #3
M!key8
Newbie
 
Join Date: 15.8.2006
Posts: 34
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos
hmm tuhle hlasku LFS hazi, kdyz se spousti rovnou z archivu.. ale pochybuju, ze by takovou zakladni chybu udelal nekdo, kdo vidi do kompu natolik, ze pouziva linux...
z archivu myslis bez rozbaleni? Ne tak to fakt ne ono to vypada jakoby to nemelo kam zapisovat, coz moc nechapu. Teda je fakt ze hry jsme pres emulator nezkousel spustit jetse nikdy, zatim jen nejake programky a vetsina slapala celkme bez problemu. takze fakt nevim, misto na disku je, mam prava root. Jo jetse by byhle vhodny rict ze se pokousim rozjet "cistou hru" ne to co pouzivam ve winu, takze to neni ovlivneni nastavenim. Ikdyz sem samozdrejme pak zkousel oboje )
jinak hele ne kazdej kdo pouziva Linux musi bejt pres pocitace dobry ale netvrdim ze ja sem ani ze nejsem, to nedokazu posoudit a vzdycky je se co ucit
M!key8 is offline   Reply With Quote
Old 27.8.2006   #4
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Rozhodne nedoporucuju poustet wine jako root. Neni to potreba. Vubec bych se nedivil, kdyby se wine tehle prav nejak automaticky zbavil. Tzn. nahrej lfs nekam, kam muze zapisovat uzivatel, pod kterym pracujes. Taky ten adresar musi byt pristupny z wine (mit ho tam nastaveny jako jeden z disku). Bud preplej do adresare, kde je nahrany LFS. A pak spust wine LFS.exe (z konzole, at vidis pripadny chybovy hlasky).

Ad prava: Prepni se do adresare s LFS, prikazem:
Code:
ls -lad .
(vsimni si tecky na konci) zjistis nastaveny prava, mel bys videt neco jako: drwxr-xr-x 124 user user

Ted me napada, nespoustis nahodou jenom ten patch U20? (tzn. ne kompletni verzi U + patch U20).

Last edited by Kada; 27.8.2006 at 14:01.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.8.2006   #5
M!key8
Newbie
 
Join Date: 15.8.2006
Posts: 34
Default

Code:
drwxr-xr-x 50 miky8 miky8
mno to uz je jedno, rozlej semto, jenom sem nevedel ze musim bejt ve slozce ze hrou, sem zatim zkousel jen
Code:
wine \\media\\hda5\\...
a dost casto to fungovalo, tak sem si myslel ze by to nemel bej rozdil, asi je, no. Jenom mi tam nefunguje zvuk, chtelo by to SW mixovani zvuku, ale s dmix pres alsu to asi pri 5.1 nepude, nebo teda nijak e mi to nepovedlo a ani nic co sem nasel na netu mi nefungovalo, tak jedine zvukovku co to umi harwarove, ale to zas nechci kupovat hmm a skoda tech textur, si rikal ze to u verze U blbne, to u tech starsich neblblo? prave to zkusit nemuzu, mam jen U a fakt netusim kde bych stahnul starsi, ani google neporadil, teda az na nejakej torrent na cracklou verzi, to nechci
M!key8 is offline   Reply With Quote
Old 27.8.2006   #6
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by M!key8
Jenom mi tam nefunguje zvuk, chtelo by to SW mixovani zvuku, ale s dmix pres alsu to asi pri 5.1 nepude, nebo teda nijak e mi to nepovedlo a ani nic co sem nasel na netu mi nefungovalo, tak jedine zvukovku co to umi harwarove, ale to zas nechci kupovat hmm a skoda tech textur, si rikal ze to u verze U blbne, to u tech starsich neblblo? prave to zkusit nemuzu, mam jen U a fakt netusim kde bych stahnul starsi, ani google neporadil, teda az na nejakej torrent na cracklou verzi, to nechci
Nejak nechapu, co nefunguje. Kdyz ti nic nehraje a spustits LFS, tak nefunguje zvuk? Je mozny, ze pouzivas GNOME nebo KDE a jejich deamoni ti sezrali zvukovku. Pouzivam alsu a zvuk ve wine funguje i pres softwarovej mix na onboard zvukovce. Kazdopadne doporucuju investovat treba do SB Live...

Tech textu sis snad musel vsimnout, kdyz jsi to spustil nebo ne?
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.8.2006   #7
M!key8
Newbie
 
Join Date: 15.8.2006
Posts: 34
Default

jo jasne, ja mel jeste neco spustenyho na pozadi, no to je jednu, zvuk jede, skda tech textur. Mno stejne me stve to mixovani a SB Live! by nemusela bejt spatna, rozhodne lepsi nez to co mam ted Ono jde predevsim o Team Speak spolu s hrami (predevsim ET, uz ho hraju nejakou dobu ), ale i tak tam mel myslim nekdo problemy.
M!key8 is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2006   #8
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Ten hlavni problem se jmenuje TeamSpeak, protoze pouziva historicke OSS namisto noveho ALSA, neuznava "sdilene" pouziti zvukovky (ackoliv je toho SB Live schopen) a pokud vim tak rozumnym zpusobem nejde ukecat na pouziti ALSA rozhrani. To ze ve vysledku stejne jede pres ALSA diky OSS emulaci je vec jina.
Kdyz jsem hraval UO (pod wine), tak jsem to resil poradim spousteni (akorat si ted nepamatuju co jsem pustel jako prvni. Taky jsem u toho experimentoval s nastavenim zvukoveho vystupu(ALSA, OSS) u Wine ).

Last edited by kmarty; 15.12.2006 at 15:34.
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2006   #9
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Jenze M!key8 nepouziva SBLive. SBLive umoznuje otevrit neblokovane /dev/dsp i pres OSS (tusim az 16x).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2006   #10
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Jenze M!key8 nepouziva SBLive. SBLive umoznuje otevrit neblokovane /dev/dsp i pres OSS (tusim az 16x).
Ano, to umoznuje. Jenze TeamSpeak si pravdepodobne dela kontrolu jestli ten device nema nekdo otevreny. Anebo si to jde otevrit cemsi jako ve vyhradnim rezimu :-( Alespon mi to tak prijde.
kmarty is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:56.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.