Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Závody > Archiv > KOVODEMONT Endurance 2011

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24.4.2011   #21
Radek CZ
Member

 
Radek CZ's Avatar
 
Join Date: 11.6.2007
Location: Brno
Posts: 342
Default

Quote:
Originally Posted by Hanz DD View Post
necháme to na posouzení komisa?? (uvidíme jestli budou idioti, jak ?íkáš, a uvidí to, co je z?ejmé) dodal jsem jim jasné d?kazy (viz p?íloha dole) a tv?j úmysl byl zcela z?ejmý celou dobu a v?d?l si dob?e, co d?láš a co ten náraz zp?sobí. Já umím také podobným stylem otá?et soupe?e a pochybuji že p?i svých zkušenostech ty nevíš co náraz v tomto úhlu do zadní ?ásti vozu zp?sobí. Víš dob?e, že si jel zase stylem "horká hlava". Už jsem t? v n?kolika závodech a podobných situacích vid?l a ur?it? nejsem sám. Kdyby si nebyl hrrr hrrr dostal by si m? úpln? v klidu za 3-4 kola na rovince na cílovce, protože tam jsem rychlostn? ztrácel. Na tvé stran? byla výhoda obecn? rychlejšího auta a výhoda sm?ru v?tru a jeho vlivu na aerodynamiku já m?l velká k?ídla a prost? mi to nejelo. Ale v zatá?kách mi to naopak drželo, zejména v této pasáži, kdy jsem si mohl dovolit ji projížd?t rychleji a brzdit do ní pozd?ji.


... o zablokovaných kolech nem?že být ani ?e?, než si do m? najel, tak jsem zcela normáln? mí?il do zatá?ky standardní rychlostí bez jakéhokoliv škodlivého zablokování kol (fáze 1 a 2 na obrázku) nebo probržd?ní nemluv? o tom, že m?j setup na FXR ani blokaci kol v takovéhle rychlosti a této situaci neumož?uje!!! A byl jsem p?ed tebou tém?? 3/4 auta a byl jsem už tém?? v zatá?ce a ve správném sm?ru pr?jezdu (viz fáze 2)!. V ten okamžik (fáze 3 na obrázku) si do m? najel a volant si držel celou dobu sm?rem do m? (fáze 4 a 5) a brzdy skoro nepoužil a úmysln? si m? vystr?il a oto?il... p?eber si to v sob?.

Zkus ob?as p?i tom závod?ní používat trochu chladnou hlavu, ne?íkám, že je n?co špatného na tom jet na plechy a na kontakt, také to d?lám, ale vždy nechávám místo a úmysln? n?koho oto?it nebo se ho snažit vystr?it z trat? to fakt soory ...
Jel jsem upln? normáln? a byl jsem naprosto vklidu. Narážku na idiota jsi o?ividn? nepochopil, ale to je jedno. Co se tý?e tvojí obhajoby na incident v podob? obrázku, fotka toho nikdy ne?ekne tolik jak záznam a kdo to chce soudit a? se podívá na replay, ale p?esto obrázek ukazuje jak si nechal na asfaltu stopy gumy od probržd?ní. Nevim v kolika závodech si m? teda vid?l, podle m? tohle je 2. V 1. závod? jsem poškodil Jardu a chybu jsem p?iznal, nemám problem p?iznat chybu, ale tady si stojím za svým. Dál jak jsi ?ekl zbytek necháme na komisa?ích.
__________________
Hanz DD fan (Destruction derby World)
Radek CZ is offline   Reply With Quote
Old 24.4.2011   #22
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default

Hoší, hoší, hoší....

Projel jsem si replay n?kolikrát a podle m? je tohle incident jak vyst?iženej, který ovšem trochu smoln? skon?il pro Hanze.

Radek po rovince ze stadionu Hanze p?edjížd?l zleva, což znamenalo vn?jší stopu do další zatá?ky. Hanz cht?l z?ejm? ubránit svojí pozici za každou cenu. Šel na to chyt?e, na rovince uhnul do prava, což znamenalo defenzivní stopu, ale na druhou stranu, pokud by mu defenzíva vyšla, tak do další zatá?ky na vnit?ní stopu a na chvíli klid. Na rovince ovšem Radek Hanze p?edjel. V dob?, kdy oba za?ali brzdit, tak Radek byl vep?edu o cca 2/3 auta., Hanz ?umákem nedosáhl ani na p?lku auta, takže Radek si mohl volit stopu. Hanz do souboje šel naplno, šel na brzdy pozd?ji, ale krapet to p?ehnal a zablokovali se mu kola, což ud?lalo jeho auto neovladatelným. Radek nem?l v úmyslu zatá?ku zav?ít, najel jí více ze široka, aby se tam Hanz vešel, ovšem když jeho auto jelo rovn?, tak ho Radek oto?il v zájmu vlastní bezpe?nosti.
Te? se m?žem jen dohadovat o tom, jestli by Hanz skon?il ve zdi tak jako tak, nebo ne.... Podle m? by tak daleko do zdi nešel, ale ?asová ztráta by byla podobná. Z procentuálního hlediska m?žeme být rádi, že to takhle dopadlo , protože kdyby ?ist? teoreticky Hanz auto udržel na silnici, tak tím zava?í Erebovi, nebo Provazníkovi.

Ud?lil bych vám maximáln? napomenutí, chyba byla na obou stranách.

Last edited by Fast Jarda; 24.4.2011 at 22:25.
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Old 24.4.2011   #23
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
Hanz DD: Na jednu stranu tvrdíš, že se ti nemohly zablokovat kola a hned pod to plácneš obrázek, na kterým jsou za tvým autem vid?t dv? dlouhý stopy po zablokovaných gumách...
this has made my day fakt ma pobavilo...
Hanz...ja nechapem ako mozes za kazdym kontaktom vidiet umysel...nebolo to nic razantne...iba jemny tukanec v nestastnej chvili...je blbost si mysliet ze to Radek urobil aby ta vyradil zo suboja pretoze si myslim ze ma dost skusenosti na to aby vedel ze v nepredvidatelnom lfs je kazdy kontakt nebezpecny aj pre neho
mozno Radek mohol pockat a tiez to neporiesil tak aby ti ostalo dost miesta ale tvoje utoky a obvinenia ta stavaju do role z ktorej ty vyjdes ako ten ktory je na smiech
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #24
wildstyle
Newbie

 
wildstyle's Avatar
 
Join Date: 19.4.2011
Location: Copenhagen, DK
Posts: 35
Default

Quote:
Originally Posted by Hanz DD View Post
necháme to na posouzení komisa?? (uvidíme jestli budou idioti, jak ?íkáš, a uvidí to, co je z?ejmé) dodal jsem jim jasné d?kazy (viz p?íloha dole) a tv?j úmysl byl zcela z?ejmý celou dobu a v?d?l si dob?e, co d?láš a co ten náraz zp?sobí. Já umím také podobným stylem otá?et soupe?e a pochybuji že p?i svých zkušenostech ty nevíš co náraz v tomto úhlu do zadní ?ásti vozu zp?sobí. Víš dob?e, že si jel zase stylem "horká hlava". Už jsem t? v n?kolika závodech a podobných situacích vid?l a ur?it? nejsem sám. Kdyby si nebyl hrrr hrrr dostal by si m? úpln? v klidu za 3-4 kola na rovince na cílovce, protože tam jsem rychlostn? ztrácel. Na tvé stran? byla výhoda obecn? rychlejšího auta a výhoda sm?ru v?tru a jeho vlivu na aerodynamiku já m?l velká k?ídla a prost? mi to nejelo. Ale v zatá?kách mi to naopak drželo, zejména v této pasáži, kdy jsem si mohl dovolit ji projížd?t rychleji a brzdit do ní pozd?ji.


... o zablokovaných kolech nem?že být ani ?e?, než si do m? najel, tak jsem zcela normáln? mí?il do zatá?ky standardní rychlostí bez jakéhokoliv škodlivého zablokování kol (fáze 1 a 2 na obrázku) nebo probržd?ní nemluv? o tom, že m?j setup na FXR ani blokaci kol v takovéhle rychlosti a této situaci neumož?uje!!! A byl jsem p?ed tebou tém?? 3/4 auta a byl jsem už tém?? v zatá?ce a ve správném sm?ru pr?jezdu (viz fáze 2)!. V ten okamžik (fáze 3 na obrázku) si do m? najel a volant si držel celou dobu sm?rem do m? (fáze 4 a 5) a brzdy skoro nepoužil a úmysln? si m? vystr?il a oto?il... p?eber si to v sob?.

Zkus ob?as p?i tom závod?ní používat trochu chladnou hlavu, ne?íkám, že je n?co špatného na tom jet na plechy a na kontakt, také to d?lám, ale vždy nechávám místo a úmysln? n?koho oto?it nebo se ho snažit vystr?it z trat? to fakt soory ...
You just proved that it was your own fault. You clearly went on the brakes too late and you had to brake harder and locked up your wheels, causing you to miss your apex by a mile.

I don't see how this was Radek's fault. He kept his line, trying to stick on the left side so he would be on the inside of the next turn.
wildstyle is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #25
wildstyle
Newbie

 
wildstyle's Avatar
 
Join Date: 19.4.2011
Location: Copenhagen, DK
Posts: 35
Default

Overall it was a decent race. We didn't really have any problems, though both Sjoenne and I had a hard time finding the rythm due to the direction of the wind.

Not a lot happened during the race. As I predicted earlier, this round would be a rather boring race, due to the amount of competing cars.

Regarding the car that ran out of fuel (not sure who it was)... I don't understand why a safety car was deployed. It clearly says in the rules, that if you are not able to get back to the pits by yourself, you are out of the race. I know it sucks, but that's just the way it is. He should just have spectated instead. Since there were so little cars in the race, he could have spectated and rejoined the race, just to keep a little more action going on the track.

The server was working out fine, no lag detected here. And good to see the TV Director in use aswell, thumbs up for that.

But we are seriously still in the need of a tracker... And more cars on track.
wildstyle is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #26
Hanz DD
Newbie

 
Hanz DD's Avatar
 
Join Date: 30.1.2011
Location: CZ
Posts: 96
Default

Závodní incidenty znám, tohle z pohledu záznamu byl zcela zjevný úmysl. Pokud bych cht?l n?koho oto?it a že to umím, ud?lal bych to p?esn? tak a o n?jakém nebezpe?í poškození vlastního vozu nemohla být ani ?e?, bylo to v malé rychlosti s minimálním rizikem, lepší p?íležitost v podstat? pro podobný manévr není. Radek je natolik zkušený, že v?d?l, co to ud?lá, když do m? takhle narazí, když to vím i já. Hlavn?, celou dobu m?l volant stržený doprava a když do m? narazil strhl jej ješt? více doprava ani náznak povolení - záznam to zcela jasn? dokazuje. To je všechno co k tomu já mohu ?íci, aniž bych si st?žoval. Za m? mluví pr?kazná fakta. Já si myslím, že to v závod? dost ovlivnilo, protože kdybych se býval neoto?il, tak jsem stihl p?i SC zajet do pitu a z pitu pravd?podobn? p?ed n?kterým z FXR, ?ímž bych po restartu m?l slušnou šanci se za ty FRZ zav?sit než se prokousávat FXRkama celé 2 kola a závod by se byl mohl vyvíjet pon?kud jinak. Na kdyby se ale nehraje, takže te? se ?eší otázka zda byl a jak bude ....

A m? to moc k smíchu nep?ijde. Na nikoho neúto?im, podal jsem si normáln? protest, protože jsem po shlédnutí záznamu nemohl jinak a dodal d?kazy ze záznamu toho, že podezírám Radka z úmyslu, možná v n?jakém stavu horké hlavy, ale jsem si jist, že tak zkušený jezdec dob?e v?d?l, co d?lá, když do m? takhle najel. Nechávám na posouzení komisa?e, m? to p?išlo naprosto jednozna?né, protože jinak bych ho nepodával. Nejsem z t?ch, co si st?žují jen tak pro nic za nic. Na to nemám ?as.

Kdyby Radek povolil volant jak m?l a p?ibrzdil si, projeli bychom zatá?kou bez ujmy oba. To je to d?ležité. Nepovolil, i když jsem byl p?esn? p?ed ním a ješt? se do m? více navezl podívejte se na záznam a screeny a nem?žete tvrdit n?co jiného. Takže nevím, kdo je tu k smíchu, já si ten záznam z prstu nevycucal. Já mám rád závod?ní proto jsem si LFS zkusil, ale tohle vytla?ování a otá?ení soupe?e do n?j nepat?í, zvláš? když to bylo v této fázy závodu. Nebo je pan Bavorák toho názoru, že ano? Samoz?em? chápu, že jako ?len doty?ného teamu nem?že vystupovat jinak ... Já se do žádné speciální role nestavím, p?išlo mi to ale ze strany Radka jako velmi zbrklé a zbyte?né jednání, nechávám to na komisa?ích, ale kdybych cht?l jezdit podobné vystrkovací závody, du si zahrát NFS ... myslel jsem, že u LFS je to jiné, tohle byl m?j druhý závod v?bec v LFS a jsem z toho trochu rozpa?itý ... a útoky Bavoráka a výmluvy Radka m? p?íliš nedojímají - sta?ilo by ?íci sorry, ujelo mi to, p?ehnal jsem to a po?kat na rozhodnutí komisa?? - vid?l jsem pár závod?, vím co Radek dokáže vyrobit, když na n?j n?kdo dotírá, nebo se p?ed n?koho nem?že dostat. m?l jsem za to, že se tady závodí a ne se tu úmysln? bourá a hloup? vymlouvá ... chybami se ?lov?k u?í a já jich za tento závod ud?lal hodn?, ale byl to m?j druhý a já se zlepším po?ád se ú?ím, m?l jsem špatný setup, ale v této situaci o b?žný závodní incident rozhodn? nešlo, na to už mám toho za volantem hodn? odjeto.

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
Hanz DD: Na jednu stranu tvrdíš, že se ti nemohly zablokovat kola a hned pod to plácneš obrázek, na kterým jsou za tvým autem vid?t dv? dlouhý stopy po zablokovaných gumách... A zrovna v rozhodující moment, kdy bys m?l mí?it na apex, ale tímhle ho o n?co mineš. Neber to ale špatn?, Radek m?l být trp?liv?jší a jak jsem ?íkal ve vysílání, spíš to byla jeho chyba, kterýma je známej. Tohle by podle m? na trest mohlo být.
Stopy tam ur?it? jsou, ale také záznam dokazuje, že jsem nem?l kola zablokovaná neovladateln? a všimn?t? si také od kterých kol jsou A než do m? Radek vrazil normáln? jsem se srovnal do zatá?ky i když z vnit?ku. M?j setup je ud?lán tak, že do zatá?ky koriguji auto brzdou a mám je podle toho nastavený v?etn? doho kdy se blokují a kdy ne a v této zatá?ce si mohu dovolit takto pozd? brzdit bez toho abych v ní m?l potíže. Zatá?ku bych neprojel úpln? ideáln?, protože jsem na vn?jší stopu nemohl, ale ani bych z ni nevylet?l, natož sejmul Radka, za to rozhodn? ru?ím, auto jsem m?l perfektn? pod kontrolou .... u?ím se, ale tohle mi jde a ten setup jsem piloval dlouho a p?esn? na podobné bržd?ní, protože zatá?ky jsou jediná šance, kdy jsem se s FXR mohl držet FZR nebo se p?ed n? i dostat Takže jsem m?l vysoká k?ídla a stabilitu do zatá?ek a tento manévr by žádným vyjetím z dráhy neskon?il. Tady ale nejde o to, jak celá v?c vznikla, ale to, jak se Radek zachoval, když už jsem byl zjevn? v zatá?ce p?ed ním a když došlo ke kontaktu kam tla?il volant a jak (ne)používal brzdy ... tohle mi v tom záznamu zarazilo nejvíce a proto jsem pojal to podez?ení, že to byl úmysl. Takhle p?esn? totiž já otá?ím soupe?e v singlu v NFS
__________________
DDWorld.cz - O PC, technologických novinkách, IT, Internetu a PC hrách - www.DDWorld.cz - nejv?tší nezávislý uživatelský IT magazín v ?R/SK

Last edited by Hanz DD; 25.4.2011 at 01:50.
Hanz DD is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #27
Radek CZ
Member

 
Radek CZ's Avatar
 
Join Date: 11.6.2007
Location: Brno
Posts: 342
Default

Quote:
Originally Posted by wildstyle View Post
You just proved that it was your own fault. You clearly went on the brakes too late and you had to brake harder and locked up your wheels, causing you to miss your apex by a mile.

I don't see how this was Radek's fault. He kept his line, trying to stick on the left side so he would be on the inside of the next turn.
Thx I have same opinion.
__________________
Hanz DD fan (Destruction derby World)
Radek CZ is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #28
Radek CZ
Member

 
Radek CZ's Avatar
 
Join Date: 11.6.2007
Location: Brno
Posts: 342
Default

Quote:
Originally Posted by Hanz DD View Post
Závodní incidenty znám, tohle z pohledu záznamu byl zcela zjevný úmysl. Pokud bych cht?l n?koho oto?it a že to umím, ud?lal bych to p?esn? tak a o n?jakém nebezpe?í poškození vlastního vozu nemohla být ani ?e?, bylo to v malé rychlosti s minimálním rizikem, lepší p?íležitost v podstat? pro podobný manévr není. Radek je natolik zkušený, že v?d?l, co to ud?lá, když do m? takhle narazí, když to vím i já. Hlavn?, celou dobu m?l volant stržený doprava a když do m? narazil strhl jej ješt? více doprava ani náznak povolení - záznam to zcela jasn? dokazuje. To je všechno co k tomu já mohu ?íci, aniž bych si st?žoval. Za m? mluví pr?kazná fakta. Já si myslím, že to v závod? dost ovlivnilo, protože kdybych se býval neoto?il, tak jsem stihl p?i SC zajet do pitu a z pitu pravd?podobn? p?ed n?kterým z FXR, ?ímž bych po restartu m?l slušnou šanci se za ty FRZ zav?sit než se prokousávat FXRkama celé 2 kola a závod by se byl mohl vyvíjet pon?kud jinak. Na kdyby se ale nehraje, takže te? se ?eší otázka zda byl a jak bude ....

A m? to moc k smíchu nep?ijde. Na nikoho neúto?im, podal jsem si normáln? protest, protože jsem po shlédnutí záznamu nemohl jinak a dodal d?kazy ze záznamu toho, že podezírám Radka z úmyslu, možná v n?jakém stavu horké hlavy, ale jsem si jist, že tak zkušený jezdec dob?e v?d?l, co d?lá, když do m? takhle najel. Nechávám na posouzení komisa?e, m? to p?išlo naprosto jednozna?né, protože jinak bych ho nepodával. Nejsem z t?ch, co si st?žují jen tak pro nic za nic. Na to nemám ?as.

Kdyby Radek povolil volant jak m?l a p?ibrzdil si, projeli bychom zatá?kou bez ujmy oba. To je to d?ležité. Nepovolil, i když jsem byl p?esn? p?ed ním a ješt? se do m? více navezl podívejte se na záznam a screeny a nem?žete tvrdit n?co jiného. Takže nevím, kdo je tu k smíchu, já si ten záznam z prstu nevycucal. Já mám rád závod?ní proto jsem si LFS zkusil, ale tohle vytla?ování a otá?ení soupe?e do n?j nepat?í, zvláš? když to bylo v této fázy závodu. Nebo je pan Bavorák toho názoru, že ano? Samoz?em? chápu, že jako ?len doty?ného teamu nem?že vystupovat jinak ... Já se do žádné speciální role nestavím, p?išlo mi to ale ze strany Radka jako velmi zbrklé a zbyte?né jednání, nechávám to na komisa?ích, ale kdybych cht?l jezdit podobné vystrkovací závody, du si zahrát NFS ... myslel jsem, že u LFS je to jiné, tohle byl m?j druhý závod v?bec v LFS a jsem z toho trochu rozpa?itý ... a útoky Bavoráka a výmluvy Radka m? p?íliš nedojímají. m?l jsem za to, že se tady závodí a ne se tu úmysln? bourá a hloup? vymlouvá ... chybami se ?lov?k u?í a já jich za tento závod ud?lal hodn?, ale byl to m?j druhý a já se zlepším po?ád se ú?ím, m?l jsem špatný setup, ale v této situaci o b?žný závodní incident rozhodn? nešlo, na to už mám toho za volantem hodn? odjeto.



Stopy tam ur?it? jsou, ale také záznam dokazuje, že jsem nem?l kola zablokovaná neovladateln? a všimn?t? si také od kterých kol jsou A než do m? Radek vrazil normáln? jsem se srovnal do zatá?ky i když z vnit?ku. M?j setup je ud?lán tak, že do zatá?ky koriguji auto brzdou a mám je podle toho nastavený v?etn? doho kdy se blokují a kdy ne a v této zatá?ce si mohu dovolit takto pozd? brzdit bez toho abych v ní m?l potíže. Zatá?ku bych neprojel úpln? ideáln?, protože jsem na vn?jší stopu nemohl, ale ani bych z ni nevylet?l, natož sejmul Radka, za to rozhodn? ru?ím, auto jsem m?l perfektn? pod kontrolou .... u?ím se, ale tohle mi jde a ten setup jsem piloval dlouho a p?esn? na podobné bržd?ní, protože zatá?ky jsou jediná šance, kdy jsem se s FXR mohl držet FZR nebo se p?ed n? i dostat Takže jsem m?l vysoká k?ídla a stabilitu do zatá?ek a tento manévr by žádným vyjetím z dráhy neskon?il. Tady ale nejde o to, jak celá v?c vznikla, ale to, jak se Radek zachoval, když už jsem byl zjevn? v zatá?ce p?ed ním a když došlo ke kontaktu kam tla?il volant a jak (ne)používal brzdy ...
__________________
Hanz DD fan (Destruction derby World)
Radek CZ is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #29
Hanz DD
Newbie

 
Hanz DD's Avatar
 
Join Date: 30.1.2011
Location: CZ
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Radek CZ View Post
No Radku, takže beru to jako p?iznání z tvé strany ... takže se podle toho za?ídím. Doporu?uji ti ?etbu p?ed spaním a do p?íšt? nastudovat: PRAVIDLA (možná si o tom slyšel ale zjevn? nedo?etl - zejména bod 2.2.1. když už, protože já do tebe nenajel)
__________________
DDWorld.cz - O PC, technologických novinkách, IT, Internetu a PC hrách - www.DDWorld.cz - nejv?tší nezávislý uživatelský IT magazín v ?R/SK

Last edited by Hanz DD; 25.4.2011 at 02:03.
Hanz DD is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #30
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Hanz ak by si pozorne cital moj prispevok (je o dost kratsi ako ten tvoj, ktory som cely precital tak si myslim ze by si to mohol zvladnut) tak by si videl ze nikde som Radkov manever neschvaloval a tiez by ma to rovnako nahnevalo ako teba i ked si myslim ze tazko to posudit inak ako zavodny incident...jedine co som hovoril ze som presvedceny ze v tom nebol umysel ta otocit lebo taky nazor mi pride fakt akurat tak vtipny...
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #31
Hanz DD
Newbie

 
Hanz DD's Avatar
 
Join Date: 30.1.2011
Location: CZ
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Hanz ak by si pozorne cital moj prispevok (je o dost kratsi ako ten tvoj, ktory som cely precital tak si myslim ze by si to mohol zvladnut) tak by si videl ze nikde som Radkov manever neschvaloval a tiez by ma to rovnako nahnevalo ako teba i ked si myslim ze tazko to posudit inak ako zavodny incident...jedine co som hovoril ze som presvedceny ze v tom nebol umysel ta otocit lebo taky nazor mi pride fakt akurat tak vtipny...
m? by to v?bec nenapadlo, že by to ud?lal, ale ve chvíli, kdy jsem se podíval na záznam a vid?l co ud?lal s volantem a brzdami ... tak opravdu nepochybuji. Nev??ím, že s tolika kilometry Radek nev?d?l, že když je p?ed ním auto, tak že skrz n?j zp?sobem jakým si to namí?il, neprojede, a když mu navíc v tomto úhlu str?í do zád?, že ho neoto?í.

... nemyslím si, že by to plánoval n?jak dlouze dop?edu to fakt ne takže to chápu že by to vyzn?lo jako vtip, ale když už jsme v té zatá?ce byli, p?išlo mu to asi jako dobrý nápad to ud?lat, byl jsem tam vyložen? na rán? ... znáte ho déle než já, já vid?l jen pár jeho zkratkovitých manévr? pod tlakem, takže soudím jen z toho ... ale jako b?žný závodní incident to nemohu brát, protože kdyby závodil, tak by se kontaktu snažil vyhnout na což tam m?l hromadu prostoru ... ale za celou dobu manévru n?kolika sekund žádný manévr o snaze vyhnout se neud?lal, naopak ten volant sto?il ješt? více do m? (záznam nelže) ... pro? to?. To je to co m? upoutalo a co tady ?eším (ne to, že se to stalo, na tom totiž není co k ?ešení, já jsem do sebe nenajel a neoto?il se sám o 180° úpln? na druhou stranu), protože snad každý z nás by ud?lal pravý opak, nebo alespo? já vím, že skrz druhé auto neprojedu ... Já z toho necht?l d?lat aféru, ale po?ítal jsme do této chvíle, že to Radek vezme sportovn?, když už to sportovn? nebral v ten okamžik, každopádn? pravidla na podobné situace pamatují a na to Radek taky n?jak zapomn?l ... Chybami se ?lov?k u?í, já se nau?il za ty poslední dva závody dost a dost, ale nerad bych z?stal v tomto p?ípad? jediný. Samoz?ejm? jedno z ponau?ení pro m? je, v žádném p?ípad? Radkovi neuhýbat a nenechávat mu prostor, jemu stejn? nesta?í.

Sorry, píšu dlouhé p?ísp?vky, jsem zvyklí ze své práce psát detailn? o faktech v souvislostech .... je to nemoc z povolání
__________________
DDWorld.cz - O PC, technologických novinkách, IT, Internetu a PC hrách - www.DDWorld.cz - nejv?tší nezávislý uživatelský IT magazín v ?R/SK

Last edited by Hanz DD; 25.4.2011 at 06:18.
Hanz DD is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #32
Zdenek CZE
Senior Member

 
Zdenek CZE's Avatar
 
Join Date: 26.8.2008
Location: Plze?
Posts: 1 497
Default

Dlouho jsem váhal, jestli p?ipíšu sv?j názor na kolizi Hanze a Radka, ale tady je, protože se mi zdá, že v?tšina z vás je na stran? Radka jen z toho d?vodu, že je tady déle.

Pravdou je, že tam Hanz m?l trochu rychlejší nájezd do zatá?ky a neprojel by jí ideáln?, ale to není d?vod ho p?etá?et. Ze strany Radka sta?ilo jen trochu více zpomalit a pohnout volantem vlevo. Pokud to nebylo úmyslný, tak sta?ilo od Radka na Hanze po?kat a nechat ho p?edjet.
Zdenek CZE is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #33
mufisto
Member

 
mufisto's Avatar
 
Join Date: 12.9.2010
Location: Plze?
Posts: 280
Default

pánové, pánové. Nechcete to radši nechat na komisa?ích. Každej to vidí jinak a každej si bude stát za svým. Zbyte?n? se tu hádáte.
mufisto is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #34
Radek CZ
Member

 
Radek CZ's Avatar
 
Join Date: 11.6.2007
Location: Brno
Posts: 342
Default

O samotným incidentu jsem toho nenapsal moc, tak to zkusím te? z mého pohledu. V podstat? normální p?edjížd?cí manévr na rovince a n?jak jsem tušil že to bude mít pokra?ování na brzdách. Hanz brzdil pozd?ji a v jeden moment se mu zablokovali kola (myslim že je to jasný a potvrdilo to i víc lidí). V ten moment místo aby jeho auto sm??ovalo do apexu jelo v podstat? rovn? a doško ke kontaktu, kterej mu neumožnil dál zato?it. Já v ten moment náraz ne?ekal, podle m? snad ani nejde zareagovat na n?co co upln? ne?ekáte, tak rychle že stihnete sešlápnout brzdu a p?estat zatá?et v prvním okamžiku. V poslední fázi kdy už bylo jasný že nezato?í, tak jsem si mohl vybrat jet rovn? do zdi a nebo se zachránit p?eto?ením. Nemyslim si že bych m?l být zodpov?dnej za soulet údálostí následovanej po prvotní chyb? n?koho jinýho, navíc když se všechno stalo v okamžiku.

Dál už bych to opravdu nechal na komisa?ích.
__________________
Hanz DD fan (Destruction derby World)
Radek CZ is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #35
Hanz DD
Newbie

 
Hanz DD's Avatar
 
Join Date: 30.1.2011
Location: CZ
Posts: 96
Default

Tady se nikdo nehádá, tady normáln? doufám že normáln? v?cn? diskutujeme . Necháme to na komisa?ích, z mého pohledu a záznamu je to ale jasné a své sem ?ekl - jde mi hlavn? o po?ínání v dob? hrozícího nárazu a snaze se mu vyhnout - a toho, co následovalo po n?m z pohledu pravidel a fair play ...

Já už se jinak soust?edím na další závod a už trénuji na další trati, takže jdeme jezdit. Zatím musím ?íci, že KY3 vypadá mnohem lépe a zajímav?ji než ASTON, skoro tak dob?e jako superzábavný Fern bay. A pokud jde o poslední závod, nebudu mít moc ?asu trénovat, z USA se vracím pár dní p?ed závodem, ale stejn? bych navrhoval za?adit místo oválu n?jakou vyložen? m?stskou tra?, a? je n?jaká sranda
__________________
DDWorld.cz - O PC, technologických novinkách, IT, Internetu a PC hrách - www.DDWorld.cz - nejv?tší nezávislý uživatelský IT magazín v ?R/SK
Hanz DD is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #36
mufisto
Member

 
mufisto's Avatar
 
Join Date: 12.9.2010
Location: Plze?
Posts: 280
Default

jeste k zavodu z meho pohledu
Udelal jsem par chyb jeste pred samotnym zavodem:
1. Trenink asi jen 45kol, mozna ani to ne. Na trati, kterou jsem znal z pulky a jeste s jinym autem, to bylo fakt malo.
2. Kdyz uz jsem trenoval, tak bez vetru.
3. Pred zavodem jsem se byl projet na kole a nejak jsem to prehnal, takze mi pak bylo divne a bolela me hlava jak strep.

V zavode foukal tak blbej vitr, ze jsem za pvnim mezicase porad klouzal. Ztratil pak uplne duveru v auto a jezdil jak priposr.nej. To vse jsem pak zavrsil hodinama. Hruza. Protoze se seslo vic blbych vlivu najednou, tak jsem radsi druhej usek nejel a prenechal to radsi zkusenejsim a zdravejsim, nez jsem v tu chvili byl ja. Lala svym stabilnimi vykony celkem pekne stahoval ztratu na tretiho a druheho v poradi, ale pak prisel disconnect a bylo po nadejich. No a pan jezdec Ghost nam nakonec udelal radost, kdyz svoji stihaci jizdou posunul nas tym na treti misto.

Na zavod se dalo fakt i koukat (pokud jsem nejel zrovna ja), ale nemel jsem fakt nic natrenovano, pac v praci honka, a kdyz jsem mel nejaky volny cas, tak to pocasi mi nedalo a nez abych sedel u kompu, tak jsem radsi volil kolo. Snad se do priste polepsim
mufisto is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #37
Lala
Regular Member

 
Lala's Avatar
 
Join Date: 20.3.2005
Location: Plze?
Posts: 654
Default

Par slov ode me...

Moc mi nesednul vitr. Ne a ne se prizpusobit poradne - hlavne 2. sektor a posledni zatacka mi nesly. Vykon jaks taks fajn, ale chtel jsem jet lip. Za nas to opravdu odtahal Ghost, ten zajel zazracne

HanzDD: (z trochu jineho soudku nez ten incident) Uz nevim, kterej stint to byl, kdy jsem nekolik kol jezdil za tebou, nez jsi zajel do boxu kuli jiny strategii. Pises, ze ses na rovinkach nechytal na FZR. Ja se pritom naopak s FZR nechytal na tebe - hlavne na cilovce. Nechapal jsem jak, ale ani z pytle jsem te nemoch predjet. Nase auto bylo OK, jezdil jsem tam kolem 245 km/h pred T1. A presto si mi ujizdel i s horsima vyjezdama z posledni zatacky. Musim priznat, ze me to krapet rozhodilo Fakt nechapu a tim spis, kdyz pises, co pises.
__________________
Cin ostatnim to, co si prejes, aby cinili oni tobe.
Lala is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2011   #38
Hanz DD
Newbie

 
Hanz DD's Avatar
 
Join Date: 30.1.2011
Location: CZ
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Lala View Post
Par slov ode me...

HanzDD: (z trochu jineho soudku nez ten incident) Uz nevim, kterej stint to byl, kdy jsem nekolik kol jezdil za tebou, nez jsi zajel do boxu kuli jiny strategii. Pises, ze ses na rovinkach nechytal na FZR. Ja se pritom naopak s FZR nechytal na tebe - hlavne na cilovce. Nechapal jsem jak, ale ani z pytle jsem te nemoch predjet. Nase auto bylo OK, jezdil jsem tam kolem 245 km/h pred T1. A presto si mi ujizdel i s horsima vyjezdama z posledni zatacky. Musim priznat, ze me to krapet rozhodilo Fakt nechapu a tim spis, kdyz pises, co pises.
no já m?l v té dob? lehké auto, tak to jelo, taky jsem ti ujel do box? . Ale jinak jsem byl pomalejší, mám to vyzkoušené v r?zných sm?rech v?tru proti FZR tak vím. Máte št?stí, že nefoukal do zad, to pak jede FXR jak utržené ze ?et?zu
__________________
DDWorld.cz - O PC, technologických novinkách, IT, Internetu a PC hrách - www.DDWorld.cz - nejv?tší nezávislý uživatelský IT magazín v ?R/SK
Hanz DD is offline   Reply With Quote
Old 26.4.2011   #39
masterful
Regular Member

 
masterful's Avatar
 
Join Date: 17.10.2005
Location: Most
Posts: 596
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Q: dobrá, ideální kolo sice nebylo, ale ú?el spln?n - 1.

R: Start jsem kapku prokou?oval, p?edstavoval jsem si to jinak. Ale našt?stí jsem to udržel, takže jsem si mohl v klidu budovat náskok. I když ten nebyl moc velký, soupe?i byli rychlí (p?ekvapil Hanz DD, ze za?átku m? p?kn? zava?il - v dobrém slova smyslu). Následn? p?išel SC, který mi to kapku zkomplikoval. Tentokrát už mi ale restart závodu vyšel p?esn? jak jsem cht?l a zase jsem poodjel. Auto jsem p?edával po cca 70 minutách s náskokem asi 5 vte?in. Následn? jel Mufisto, po n?m p?ebíral Lala. Nanešt?stí Lalovi selhalo t?sn? p?ed pit stopem p?ipojení, takže ztráta... Ale aspo? že to p?išlo p?esn? v ?ase zastávky, aspo? se nám nerozhodila strategie (i když ta tedy byla stejn? jiná, domluvili jsme se že vezmu 1 stint za Mufista). V 2. stintu stíhací jízda, souboj s Žabim (necht?l to v?bec pustit ) a n?jakými fxr. V ?ase cca 3:30 p?išel životní zážitek, když ?idi? vozu 002 se p?ede mnou pokusil o neúsp?šný vzlet, viz:
http://www.youtube.com/watch?v=Mbef8F0eAZo
Poslední stint se nesl v duchu souboje s Radkem, i když v?bec nešlo o pozici. Bylo to zábavný, byl jsem rychlejší zrovna tam kde p?edjet nešlo a tak jsem si cestu p?ed n?j hledal asi p?l hodiny. V záv?ru jsem dostal info že p?ed námi Hanz má problémy a nakonec se mi ho povedlo p?edjet asi 4 minuty p?ed cílem, ?ímž jsme se dostali (asi) na 3. pozici. V záv?ru jsem cht?l napálit total hotlap, ale ze slibných mezi?as? nic nebylo, pod?lal jsem poslední zatá?ku. Takže nakonec o 0,02s za nejrychlejším kolem. Ale závod se mi líbil, pot?eboval jsem se dostat zpátky do formy po ne zrovna ideálnim moe závod? a tohle mi celkem sedlo (i když tam byly 1x hodiny).
Ano a? nerad ale zalétal jsem si a to hned 2x
masterful is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:25.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.