Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30.10.2014   #41
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Sta?i?ký Richard Burns Rally získal další milník k opravdové nesmrtelnosti: https://www.youtube.com/watch?v=eTxG6eQF99k

Díky kegetys!!!

Tak te? už mi snad chybí jen rfactor 2. (A Targa Florio pro AC.)

Jinak tohle je jeden z nejlepších zážitk? s Oculusem. Ty silni?ky jsou mnohem menší, než se zdá na monitoru.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 31.10.2014   #42
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Dik za info, vecer to urcite skusim
Moj DK2 dorazil v stredu, zatial to este ladim, vcera som napriklad zistil, ze cocky sa daju posunut dopredu a dosiahne sa tak ostrejsi obraz po okrajoch Zatial mam najlepsie dojmy z LFS, v AC asi budem musiet znizit detaily, ale najprv musim odsledovat fps.
PS: podarilo sa mi rozbehat Couch knights s kamosom cez hamachi a je to asi najvacsia sranda spomedzi vsetkych dem pre OR
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 31.10.2014   #43
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Pamatujete si n?kde, jak jsme p?ed dlouhou dobou (n?kdy kolem za?átku Oculusu) m?li diskuzi o tom, že bude nepoužitelný pro ježd?ní? D?vodem, na kterém se v?tšina z nás tenkrát shodla byl, že odpadne ten fixní bod k aut? a bude mnohem složit?jší chytit za?ínající smyk.

Te? již po delší dob? se nebojím ?íci, že toto tvrzení, a?koli jsem ho zastával i já, bylo mylné. Pro ty co se toho bojí, že to je problém. O?i se zafixují na body venkovního sv?ta. Nikoli na kabinu vozu. P?i za?ínajícím smyku tedy ?lov?k za?ne otá?et hlavu. To se odrazí v p?esn?jší reakci ve volantu, nebo? s hlavou otá?í i v reálném sv?t? a nervy, které nám dávají informace o pozici našeho t?la vrátí mnohem p?esn?jší údaj o tom, o kolik jsme hlavou pooto?ili a tudíž, jak moc velký je ten smyk. Pak už je to jen otázka cviku a force feedback dát správné množství kontra. Ze zkušenosti mohu ?íct, že to funguje lépe a hlavn? spolehliv?ji jak vnímání o?ima na monitoru.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 31.10.2014   #44
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by salik1992 View Post
Pamatujete si n?kde, jak jsme p?ed dlouhou dobou (n?kdy kolem za?átku Oculusu) m?li diskuzi o tom, že bude nepoužitelný pro ježd?ní? D?vodem, na kterém se v?tšina z nás tenkrát shodla byl, že odpadne ten fixní bod k aut? a bude mnohem složit?jší chytit za?ínající smyk.

Te? již po delší dob? se nebojím ?íci, že toto tvrzení, a?koli jsem ho zastával i já, bylo mylné. Pro ty co se toho bojí, že to je problém. O?i se zafixují na body venkovního sv?ta. Nikoli na kabinu vozu. P?i za?ínajícím smyku tedy ?lov?k za?ne otá?et hlavu. To se odrazí v p?esn?jší reakci ve volantu, nebo? s hlavou otá?í i v reálném sv?t? a nervy, které nám dávají informace o pozici našeho t?la vrátí mnohem p?esn?jší údaj o tom, o kolik jsme hlavou pooto?ili a tudíž, jak moc velký je ten smyk. Pak už je to jen otázka cviku a force feedback dát správné množství kontra. Ze zkušenosti mohu ?íct, že to funguje lépe a hlavn? spolehliv?ji jak vnímání o?ima na monitoru.
Keep drifting fun with oculus
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 31.10.2014   #45
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Ten názor jsem zastával i já. Jsem rád, že to nakonec není pravda, protože Oculus se mi zdá pro navození pocitu reality a p?ehledu o okolí v principu mnohem lepší, než se obestav?t X monitory, ?ešit napojení obraz?, deformace atd. Zatím se mi úpln? nelíbí rozlišení (to se brzo zlepší) a asi to nebude úpln? nejlepší pro ovládání kokpitu, tj. r?zných tla?ítek mimo volant. Ale do n?jaké další verze po DK2 jist? p?jdu.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 6.11.2014   #46
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

No a teraz sa vyjadrim ja so svojou negativnou skusenostou
DK2 som veril, papierovo vyzeralo full HD super, ohlasy ludi tiez. Prax vsak skoncila tak, ze vdaka rozliseniu som nevidel dalej ako na 150-200 metrov, pritom som zvyknuty pozerat dopredu aspon na 300 metrov. Problem to bol v LFS, kde bol obraz este pomerne ostry a v AC to bolo horsie. Nevedel som si na to zvyknut, stale som mal po 10-15 minutach pocit ze mam z toho unaveny zrak. To ma viedlo k tomu, ze som Oculus predal a nastastie sa mi ho podarilo predat za nadobudaciu cenu. Takze mam skusenost a nezaplatil som za nu
Na dema to bolo fajn, tam rozlisenie nevadilo, ale na simracing zatial nic moc. A tak som sa rozhodol, ze za tie peniaze si radsej postavim poriadny kokpit, potencialne s 3x27" monitormi. Podla vsetkeho je to momentalne na simracing idealna kombinacia.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 23.11.2014   #47
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

Quote:
Originally Posted by salik1992 View Post
Sta?i?ký Richard Burns Rally získal další milník k opravdové nesmrtelnosti: https://www.youtube.com/watch?v=eTxG6eQF99k

Díky kegetys!!! ...
update http://rbrplus.blogspot.cz/2014/11/rbrift-12.html

a k te nesmrtelnosti, tu uz ma davno
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2014   #48
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Tip pro Oculusáky, tohle vypadá, že by mohlo na chvíli zabavit.

https://www.youtube.com/watch?v=b1O3XCsGnC8
https://www.youtube.com/watch?v=smyMRzS9QQM

Je to zdarma (spaceengine.org), 850 MB, jenom je to neskute?n? HW žravé.

E: tak je to (zatím) jenom pro DK1
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank

Last edited by Kid222; 25.11.2014 at 14:08.
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 29.11.2014   #49
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

K mému p?ekvapení jsem zjistil, že Oculus videa jde p?ekoukat v 3D i s holým telefonem. Sta?í pustit video, které má odd?lené obrazy (t?eba tohle), dát telefon co nejblíže k o?ím a pomali?ku oddalovat - o?i se chytnou a obraz spojí do jednoho. Není to ideální, na hodn? blízko se vám asi nepoda?í zaost?it a na dál hrozí rozpadnutí obrazu na dva a mizí dojem z velkého plátna, ale jako test to funguje. Za?al jsem vid?t i pov?stnou m?ížku, kterou jinak na telefonu v?bec nevidím, takže imitace obrazu z Oculusu se vším všudy
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2014   #50
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Aktualizace iRacingu p?inesla nový Ford Falcon FG V8 (COTF) a no?ní verzi Spa: https://www.youtube.com/watch?v=QGLn-17oRDg
No a díky AMOLED displeji v Oculusu je ?erná opravdu ?erná.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2014   #51
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Assetto Corsa: LaFerrari https://www.youtube.com/watch?v=6HdzWPAovRQ
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 9.1.2015   #52
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default Oculus Rift DK2 Inside Sim Racing Review

http://youtu.be/RJHL8yOutnc

?o hovoria? :-) (som v robote)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 9.1.2015   #53
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Nic nove
plus: celkovy dojem
minus: rozlisenie, sekavy tracking, problemy pri spusteni, obcasne zasekavanie, vdaka rozliseniu nevidno do dialky (Nvidia 3D vision to ma vraj omnoho lepsie a ostrejsie)
Zhrnul to tak, ze stale je to Development kit a finalna verzia bude potrebovat minimalne 4K rozlisenie.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 10.1.2015   #54
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Tak p?idám další video. Tentokrát n?co z AC a Austrálie. Také je to první video, kde jsem použil filtr pro odstran?ní deformace obrazu a korekturu barev. Více informací v popisu videa: https://www.youtube.com/watch?v=IiZdGz_ZFJQ
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 12.1.2015   #55
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Tady jedno delší. Nejlepší momenty asi zatím nejlepšího závodu, co jsem v riftu jel. https://www.youtube.com/watch?v=grTUmxf9aIE
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 19.1.2015   #56
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Thumbs up Dokáže virtuálna realita lie?i? tupozrakos??

http://peterziak.blog.sme.sk/c/37280...o.html?ref=tit

Zaujímavé. Je možné, že o nejaký ?as budem preteka? a sú?asne trénova? jedno menej poslušné (tupozraké) oko, ke? som sa na to pred 30 rokmi vyprdol. ;-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 11.2.2015   #57
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

?au, cht?l bych poprosit o pomoc p?i ?ešení problému s DK2, jestli by byl n?kdo ze zkušených ochotný pomoct.

V práci máme Oculus, kterému svítí zep?edu oranžová dioda. Problém je ten, že Oculus je sice rozpoznaný, head tracking funguje, dema fungují (jenom na monitoru), všechno se zdá být ok, jenom p?ímo v Oculusu se nic nezobrazuje.

Z ?ešení, které jsem našel na internetu, jsem zkoušel p?einstalovat drivery, p?ehodit oculus na jiný monitor pomocí Win+P a ješt? n?jaké další základní v?ci v nastavení Oculus driver?.

Nevíte n?kdo, jak na tenhle problém?
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 11.2.2015   #58
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Možná by problém mohl být v USB portech. N?které mají problém jak s kamerou tak s Oculusem jako takovým. Te? z hlavy si nevzpomenu, jestli je problém malé napájení nebo velké, ale ur?it? se to dá dohledat. Jinak taky jako extended by se m?l zobrazit jako další monitor. Direct režim ješt? není dolad?n a vším podporován.

Také pozor na nové SDK. Podpora DirectX9 v n?m bude zrušena.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 11.2.2015   #59
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Nové SDK ješt? nevyšlo, ne? Drivery máme verze 2.12, Extended režim funguje jak ?íkáš, Direct momentáln? nijak. USB vyzkouším.

Ješt? jsem nenapsal, že p?ed týdnem všechno normáln? fungovalo, ale po menším st?hování to na tom samém PC nejede.

Mám i crash report, který mi to vyhodilo p?i pádu demoverze. Když to postnu na OR fóru, do?kám se tam n?jaké kloudné pomoci?
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 11.2.2015   #60
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Na oficiálním fóru ur?it? pom?žou.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:38.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.