Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25.11.2013   #441
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
Dal som to, ale tak trochu vdaka zneuzitiu systemu Vsetko sa to odvija od tvojej rychlosti, takze v prvom kole si nechaj pred medzicasom aspon 60 sekund (mozes zastavit) a prejdi nim ked ti bude ostavat menej ako 5 sekund. To iste urob pred dalsimi medzicasmi (na Magione su iba 2) a potom v dalsich kolach opakuj. Postupne sa ti bude cas skracovat, ale 10 kol tym bezpecne pokryjes.
Ale je to len kvoli achievementu, ten mod sam o sebe je trochu nestastny a zle navrhnuty, pretoze tam chyba nejaky rozumny limit na cas prveho kola.
Ano, myslel jsem si že to je možné takhle obejít.
Cht?l jsem v?d?t zda to n?kdo dal bez šizení a s plným nasazením
Ona kontrola tohohle šizení je pak výše bodového zisku. P?edpokládám, že bod? jsi m?l hodn? málo, ne víc jak 2000

Last edited by HonzaNB; 25.11.2013 at 11:03.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2013   #442
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Praveze nie, nepamatam si presne, ale bolo to cez 10 000. Na konci po 10tom kole mozes zrychlit, takze body sa nazbieraju. Presne cislo mozem napisat vecer ked pridem domov z prace.
A dat to v plnom nasadeni je mozne snad iba pri uceni sa noveho komba, ked postupne spoznavas trat aj auto a postupne zrychlujes. Ked mas nieco naucene a od zaciatku davas casy blizko svojho PB, tak mozes rychlo skoncit aj kvoli malej chybe.
Time attacku som proste neprisiel na chut, najradsej mam practice, tam si jazdim sam, neznervoznuje ma ghost car a nemusim sa trapit nad jednym pokazenym kolom ako v Time Attack. Len by to uz chcelo multiplayer
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2013   #443
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
Praveze nie, nepamatam si presne, ale bolo to cez 10 000. Na konci po 10tom kole mozes zrychlit, takze body sa nazbieraju.
Hm, tak to moc vychytane nemaji. Presto je pro mne time attack celkem zajimavy tim, ze cloveka nuti jet vic a vic na limitu.

Jo, az bude multiplayer, tak to bude zas o necem jinem.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2013   #444
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Pre zaujimavost - pekne porovnanie realneho Lotusu 2 Eleven s tym v AC: http://www.assettocorsa.net/forum/in...eal-life.2652/
Vysledok: po malych upravach setupu takmer 100%na zhoda. Nizsie spomina aj Elise a Exige a tiez ich chvali
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2013   #445
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Nastavil som (DF GT) vo force feedback settings filter na 50 a tie pocitovo a hlukovo nepríjemné vibrácie to znížilo, ?iže momentálne pod sebou 100, 50, 0, 100, 80, 20, vpravo defaultné 1, 0, 0, 2.40. Myslím, že celkom vyhovujúce, hoci 24-hodinovku by som asi fyzicky neodjazdil (a to som dokázal hodinu v kuse v motokáre, ha). :-) Neviem si to predstavi? s ešte silnejším volantom, v seda?ke a správa? sa k tomu volantu brutálne bezoh?adne, to musí by? šupa. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 26.11.2013   #446
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

To som skusal a formula Abarth s tym potom bola ako tak v pohode - malo trasenia, ale aj tak nejake bolo. No potom som "presadol" do 458 a bolo to uplne mrtve okolo stredu, takze som musel dat filtering na 0. Cize univerzalne sa to asi neda dobre nastavit, ale na oficialnom fore uz padol navrh, aby sa FF nastavoval jednotlivo pre kazde auto, potom by to bolo idealne.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 26.11.2013   #447
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
...na oficialnom fore uz padol navrh, aby sa FF nastavoval jednotlivo pre kazde auto, potom by to bolo idealne.
Na jednu stranu lidi cht?jí HC simulátor a lamentují když to nesimuluje i prkotiny, které 95% z nich stejn? nepozná, na druhou stranu cht?jí mít možnost si všechno p?ekroutit tak, že se úpln? vytratí charakter a projev aut. Já bych tam dal rovnou NFS FF profil
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 26.11.2013   #448
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Tak som to nemyslel, ale pri jazde s formulou Abarth mi volant hrozne "drnca" a uprimne pochybujem, ze sa to tak chova aj v reale. Ostatne auta su v pohode a uveritelne. Take mini otrasy by mali odfiltrovat pneumatiky. Dost mi to pripomina FF z rF2 na ktory sa tiez vela ludi stazuje, je to ako keby sa simulovali otrasy z povrchu pneumatiky a nie otrasy vo volante.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 26.11.2013   #449
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
...Ostatne auta su v pohode a uveritelne...
RLY? Vyskusaj si kombo ZONDA R + Monza a daj mi vediet svoje dojmy
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 26.11.2013   #450
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

No Rko som este velmi netestoval, dal som iba par kol na Imole, ale myslel som hlavne Ferrari, BMWcka a P4/5, tam mi FF velmi sedi v defaultnom nastaveni.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 27.11.2013   #451
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Já to taky nemyslel tak, že by nám FF m?lo rozbíjet volanty. Cesta je, aby to vývojá?i upravili tak, aby to stále bylo to auto a volant p?ežil, ne že p?idají možnost si auta p?enastavit FF projevem podle sebe, tj. na n?co jiného. Další stadium by pak mohly být neomezené setupy, kdy si p?idáme výkon, zm?níme rozložení váhy atd, protože tak jak to auto je se nám nelíbí.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 27.11.2013   #452
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Já to taky nemyslel tak, že by nám FF m?lo rozbíjet volanty. Cesta je, aby to vývojá?i upravili tak, aby to stále bylo to auto a volant p?ežil, ne že p?idají možnost si auta p?enastavit FF projevem podle sebe, tj. na n?co jiného. Další stadium by pak mohly být neomezené setupy, kdy si p?idáme výkon, zm?níme rozložení váhy atd, protože tak jak to auto je se nám nelíbí.
Ja teda moc za neobmedzene setupy nie som... potom to skonci nejakymi 2000konovymi zondami R, co podla mna poskodi image a serioznost hry. Dajme tomu ze nastavenia ako boli v lfs su fajn. Ale co sa tyka vykonu by som vzdy ostal na povodnom cisle.
Inak ako chces nejako vyrazne ovplyvnit rozlozenie vahy? to je z velkej casti dane konstrukciou auta a polohou najdolezitejsich (najtazsich) komponent ako motor, prevodovka etc. To by si potom musel potom hybat s tymito alebo inymi castami auta aby bola zachovana realnost a to neviem ci je zrovna konstrukcne uskutocnitelne...napr posunut motor blizsie ku stredu vozidla... to nejde lebo tam uz nie je na to miesto a tym by si musel posunut aj prevodovku aj zmenit celu drivetrain
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 27.11.2013   #453
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

To vies bavorak... Software a virtualna realita znesie vela neuskutocnitelnych veci pre "real life applications" mne osobne sa paci architektura LFS, oficialne ziadne dvihania vykonu (skor restrikcie) ale na druhej strane neoficialne tweaky hlavne co sa tyka vykonu v spojeni s vybornym fyzickym modelom , aj to moze byt "black market" pre AC
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 27.11.2013   #454
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Mne to pripada tak, ze Pablo to myslel skor negativne a nie ze chce neobmedzene setupy
Ja som za plnu realitu co sa tyka setupov aj vykonov. Teda v podstate tak ako je to teraz, 458 ma obmedzeny setup a teda viem, ze aj v skutocnosti jazdi dost podobne. Takisto sa da volne nastavovat TC cez Manettino (ctrl+T), takze aj v pro mode sa da vyskusat ako to funguje. Este by to chcelo doladit fungovanie automatickej prevodovky, pretoze momentalne pri nulovej rychlosti motor zhasne aj so stlacenou brzdou a tiez nefunguje zaradenie neutralu stlacenim oboch padiel naraz.
Pokial su tam licencovane auta, tak by mali ostat v seriovej konfiguracii. Paci sa mi vsak sposob akym vylepsili BMW M3, pridali proste Step 1 konfiguraciu s lepsimi dielmi a tiez Drift verziu. Tak sa budu dat aj jasne odlisit najlepsie casy na kolo.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 27.11.2013   #455
Petersbond
Member

 
Petersbond's Avatar
 
Join Date: 14.11.2009
Location: near Plze?
Posts: 275
Default

Navážu a zeptám se, jakým stylem se rozjíždíte s aut. spojkou ?? V LFS jsem i p?i aut. spojce mohl použít pedál nebo tla?ítko (jako spojku) a v pohod? se rozjet. Tady si p?ipadám jako v autoškole nebo n?co blb? nastavuji ??
Petersbond is offline   Reply With Quote
Old 27.11.2013   #456
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
Mne to pripada tak, ze Pablo to myslel skor negativne a nie ze chce neobmedzene setupy
...
P?esn? tak Jednou je to simulace n?jakého auta a tak by tomu m?l odpovídat i rozsah nastavení.
Souhlas s GothaRem i v ostatním.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 28.11.2013   #457
scoobyk
Newbie

 
Join Date: 3.5.2012
Posts: 21
Default

dokázal by mi n?kdo poradit jak nastavit 458 aby se s ní dalo n?jak rozumn? driftovat? chápu že primárn? na to auto není stav?no ale podle videí z r?zných test? to vypadá mnohem jednodušeji než pak ve h?e. vím že auto a volant necítím jak v reálu ale nap? s m3 takový problém nemám. viz nap? chris harris: http://www.youtube.com/watch?v=hIKu7l7XT3s , ano, je to zkušený noviná?, ale p?ijde mi to podle reálu mnohem leh?í. a takových videí blbnutí s 458 na okruhu je na youtube víc, to samé videa ze hry. nebo je to jen a jen rukama? :-)
scoobyk is offline   Reply With Quote
Old 28.11.2013   #458
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by scoobyk View Post
dokázal by mi n?kdo poradit jak nastavit 458 aby se s ní dalo n?jak rozumn? driftovat? chápu že primárn? na to auto není stav?no ale podle videí z r?zných test? to vypadá mnohem jednodušeji než pak ve h?e. vím že auto a volant necítím jak v reálu ale nap? s m3 takový problém nemám. viz nap? chris harris: http://www.youtube.com/watch?v=hIKu7l7XT3s , ano, je to zkušený noviná?, ale p?ijde mi to podle reálu mnohem leh?í. a takových videí blbnutí s 458 na okruhu je na youtube víc, to samé videa ze hry. nebo je to jen a jen rukama? :-)
Viem ze ti nic nepomozem a je to viac rypanie, ale nemal by si teda jazdit na defaultnom setupe? lebo ak sa nechas inspirovat videami z realu, tak pochybujem, ze tam nieco na setupe menili... tym samozrejme predpokladam ze sa Kunos podarilo preniest aspon 95% vlastnosti 458 do simulatoru.
Este jedna vec co mi napada, ci nemas zapnute nejaku TC defaultne v hre... ked si v aute tak stlac ctrl + T a to ti ukaze ci mas prave nieco zapnute alebo nie
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 28.11.2013   #459
scoobyk
Newbie

 
Join Date: 3.5.2012
Posts: 21
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Viem ze ti nic nepomozem a je to viac rypanie, ale nemal by si teda jazdit na defaultnom setupe? lebo ak sa nechas inspirovat videami z realu, tak pochybujem, ze tam nieco na setupe menili... tym samozrejme predpokladam ze sa Kunos podarilo preniest aspon 95% vlastnosti 458 do simulatoru.
Este jedna vec co mi napada, ci nemas zapnute nejaku TC defaultne v hre... ked si v aute tak stlac ctrl + T a to ti ukaze ci mas prave nieco zapnute alebo nie
TC mam samoz?ejm? všude vyplé. S tím setupem v reálu je to t?žko, je možné že auta upravují na dané ježd?ní, zvláš? pro v?tší redakce. Byl o tom zrovna o ferrari kdysi ?lánek. ale kdoví kde je pravda. spíš mi to auto ve smyku na default p?ijde tak n?jak málo p?edvídatelné. Bu? je dost nedotá?ivé nebo se dostane do smyku ze kterého se lze dostat jen s ubráním plynu, žádný dlouhý powerslide. pokud si trochu pohraju se sbíhavostí a úhlama tak je to najednou o dost leh?í. tak m? zajímalo jestli n?kdo s drifter? má n?jaký tip na upravu setupu
scoobyk is offline   Reply With Quote
Old 2.12.2013   #460
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Pokud si chcete v anket? zahlasovat, jaké zna?ky aut byste rádi m?li p?íští rok v AC, máte možnost zde:

What car brands would you like to drive in Assetto Corsa next year?

Ptají se p?ímo vývojá?i, není to další "jaké auto byste cht?li" vlákno od hrá??. Máte volit auta (zna?ky), s kterými byste opravdu pravideln? jezdili, ne jen že byste je m?li rádi v garáži "do sbírky". V anket? nejsou zna?ky, které už v AC jsou, ty na které AC nem?že získat licenci (výhradní práva má n?kdo jiný) a ty, které se do AC nehodí.
Pablo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:40.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.