Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25.10.2010   #301
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Ano. Prilis jsem to zjednodusil. Pri samotnem posezeni to porad jeste nevypada tak slozite...

Btw: Pri narazu dochazi k otresu centra orientace, proto vetsinou ridic na cas ztraci prostorovou predstavivost a vetsinou leta po trati jako hadr na holi. Neco jineho je to u zvladnuteho smyku - hodin. Kdo zazil, vi o cem pisu...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 25.10.2010   #302
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Ano. Prilis jsem to zjednodusil. Pri samotnem posezeni to porad jeste nevypada tak slozite...

Btw: Pri narazu dochazi k otresu centra orientace, proto vetsinou ridic na cas ztraci prostorovou predstavivost a vetsinou leta po trati jako hadr na holi. Neco jineho je to u zvladnuteho smyku - hodin. Kdo zazil, vi o cem pisu...
Tak ve formuli jsem jel i hodina?il. Myslím, že Webber žádnej ot?es nem?l a m?l prost? zato?it na druhou stranu a je to úpln? zjevný. A jestli ztrácíš p?i ?uknutí do zdi hned prostorovou p?edstavivost, tak bys asi nem?l jezdit ve formuli.
Koukni se ješt? jednou na to video radši.
http://www.youtube.com/watch?v=HtmHJEghlUk
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 25.10.2010   #303
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Ano. Prilis jsem to zjednodusil. Pri samotnem posezeni to porad jeste nevypada tak slozite...

Btw: Pri narazu dochazi k otresu centra orientace, proto vetsinou ridic na cas ztraci prostorovou predstavivost a vetsinou leta po trati jako hadr na holi. Neco jineho je to u zvladnuteho smyku - hodin. Kdo zazil, vi o cem pisu...
No m? se d?lá blb? už p?i va?íku, nebo polce po jedné ota?ce. Což teprve po hodinach No popravd? sta?í 10 min v motoká?e v Radotín?...
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 25.10.2010   #304
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Ano. Prilis jsem to zjednodusil. Pri samotnem posezeni to porad jeste nevypada tak slozite...

Btw: Pri narazu dochazi k otresu centra orientace, proto vetsinou ridic na cas ztraci prostorovou predstavivost a vetsinou leta po trati jako hadr na holi. Neco jineho je to u zvladnuteho smyku - hodin. Kdo zazil, vi o cem pisu...
Ve formuli jsem sice nikdy nesed?l, ale jezdec na takové úrovni že závodí v F1 by m?l takové situace zvládnout, navíc když bylo p?edem jasné, jakým sm?rem se auto po nárazu vydá.

Neschazuju tu dovednosti Webbera, ale myslím že tu nejsem jediný s podobným názorem...
D4NO is offline   Reply With Quote
Old 25.10.2010   #305
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Souhlasím s pedropanem a p?ipomínám že televize hodn? zpomaluje a zkresluje
PS: odehrálo se to tak rychle že stihl ur?it? ?íct akorát AU
__________________
...ano, dovedu. Dovedu si p?edstavit tém?? cokoliv, protože ješt? v?tší než lidská blbost je lidská hamižnost. Rozpíná se rychleji než vesmír a její síla se konstantn? rovná nekone?nu.

Last edited by Vitr; 25.10.2010 at 19:02.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 25.10.2010   #306
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

Hold je to jezdec F1, nejrychlejších závodních monopost? na sv?t?, když už ho nedokáže ovládat on, tak kdo by to ?ml zvládnout? Nicmén? Webber uznal že to byla jeho chyba, za což má m?j respekt i když to pro m? nic nem?ní na tom že to byla nejv?tší blbost jakou jsem kdy od n?ho vid?l...
D4NO is offline   Reply With Quote
Old 26.10.2010   #307
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by D4NO View Post
Hold je to jezdec F1, nejrychlejších závodních monopost? na sv?t?, když už ho nedokáže ovládat on, tak kdo by to ?ml zvládnout? Nicmén? Webber uznal že to byla jeho chyba, za což má m?j respekt i když to pro m? nic nem?ní na tom že to byla nejv?tší blbost jakou jsem kdy od n?ho vid?l...
On v?d?l, pro? to p?iznal. Ale jinak mu p?eju titul rozhodn? víc jak Alonsovi, je dobrej, jen zachyboval...
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 26.10.2010   #308
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Tak ve formuli jsem jel i hodina?il. Myslím, že Webber žádnej ot?es nem?l a m?l prost? zato?it na druhou stranu a je to úpln? zjevný. A jestli ztrácíš p?i ?uknutí do zdi hned prostorovou p?edstavivost, tak bys asi nem?l jezdit ve formuli.
Koukni se ješt? jednou na to video radši.
http://www.youtube.com/watch?v=HtmHJEghlUk
Kloucku, ja nevim, jestli ma smysl na tohle vubec reagovat. Ano, ja uz jsem starej, takze tu prostorovou orientaci asi ztracim driv. Na druhou stranu, tech trinact odjetych sezon asi jeste nemas...

Ale kdyz uz jsme u toho videa, tak si ho prohledni opravdu peclive. To auto po narazu na vyklonene vozovce proste doleva zatocit nemohlo. Fyziku neoblbne ani jezdec formule jedna. A omlouval se za to, ze to tak dopadlo, ne ze neco zprasil...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 26.10.2010   #309
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Kloucku, ja nevim, jestli ma smysl na tohle vubec reagovat. Ano, ja uz jsem starej, takze tu prostorovou orientaci asi ztracim driv. Na druhou stranu, tech trinact odjetych sezon asi jeste nemas...

Ale kdyz uz jsme u toho videa, tak si ho prohledni opravdu peclive. To auto po narazu na vyklonene vozovce proste doleva zatocit nemohlo. Fyziku neoblbne ani jezdec formule jedna. A omlouval se za to, ze to tak dopadlo, ne ze neco zprasil...
Tak na to koukam a moc se me libi, jka pred narazem pustil volant. Ja bych se krecovite drzel.
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 26.10.2010   #310
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Kloucku, ja nevim, jestli ma smysl na tohle vubec reagovat. Ano, ja uz jsem starej, takze tu prostorovou orientaci asi ztracim driv. Na druhou stranu, tech trinact odjetych sezon asi jeste nemas...

Ale kdyz uz jsme u toho videa, tak si ho prohledni opravdu peclive. To auto po narazu na vyklonene vozovce proste doleva zatocit nemohlo. Fyziku neoblbne ani jezdec formule jedna. A omlouval se za to, ze to tak dopadlo, ne ze neco zprasil...
Ur?it? nemám odjeto ve formuli jako ty, ale já o zkušenostech mluvit neza?al. Nemyslím si, že by webber dal velkou ránu, aby z toho byl ot?esenej , nicmén? tvoje vysv?tlení vyklon?ný vozovky nechápu. Podle m? mohl stihnout po odlepení od zdi zato?it doleva.
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 26.10.2010   #311
Zdenek CZE
Senior Member

 
Zdenek CZE's Avatar
 
Join Date: 26.8.2008
Location: Plze?
Posts: 1 497
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Podle m? mohl stihnout po odlepení od zdi zato?it doleva.
Nemusel v?bec zatá?et, sta?ilo jen šlápnout na brzdu. Ale m? se zdá, že spíš Webber je takový lehký sobec, který nemyslí na ostatní.

A na celé v?ci mi vadí ješt? jedno: ud?lat to Vettel, tak se všude píše jaká to je mr*ka, ale vzhledem k tomu, že to byl Webber, tak se nic nepíše (nemyslím tím t?eba tohle forum).
Zdenek CZE is offline   Reply With Quote
Old 26.10.2010   #312
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Dle mého neodborného laického názoru byla ta kolize s Rosbergem opravdu náhoda. Jel v maximálním tempu když dostal smyk a šel do zdi. Následkem nárazu se mu kola a tím pádem i volant oto?il maximáln? doprava. Vid?l jsem to n?kolikrát a ?ekl bych že i kdyby to nevzal o tu ze? a jen by se rozto?il, tak by s tim stejn? nic neud?lal. Sám jsem nikdy v závodnim aut? nesed?l a v život? nejspíš nebudu, ale kdyby jste se ?ítili v rychlosti ur?it? dost nad 100 km/h ke zdi bokem, taky byste ten volant pustili a snažili se ruce n?jak ochránit (jak se mi zdá že to Webber ud?lal). A pak už to byla taková rychlost že už jen chytit ten volant do ruky a n?co s nim ud?lat...
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2010   #313
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Question

Berger o Webberovi: "Nevidel som, že by mu zastali kolesá. Jednoducho mal zabrzdi? a auto podrža? niekde pri múre. Vzal so sebou Rosberga, ale to bol ten nepravý. Myslím si, že chcel zostreli? radšej Alonsa alebo Hamiltona."
http://www.f1.sk/clanok38437.htm
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2010   #314
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Ur?it? nemám odjeto ve formuli jako ty, ale já o zkušenostech mluvit neza?al. Nemyslím si, že by webber dal velkou ránu, aby z toho byl ot?esenej , nicmén? tvoje vysv?tlení vyklon?ný vozovky nechápu. Podle m? mohl stihnout po odlepení od zdi zato?it doleva.
Kloucku neblbni. Tady nejde o porovnavani nasich zkusenosti. K tem se za par let prokouses taky...
A faktor narazu taky asi nebyl to podstatne (ta rana nebyla opravdu tak velka). Ale za podstatne povazuji napred se podivat, co a jak se vlastne stalo a teprve potom, kdyz uz to musi byt, vynaset nejake soudy.
Nemam-li vsak dostatek dobre vule, pripadne odbornych vedomosti, potom snadno vynecham fakta, ze auto po narazu ma totalne zrusenou geometrii (bud utrzenou, nebo deformovanou paku rizeni na LP kole - viz. video), pri jizde je viditelne, ze vaha predni casti spociva vyhradne na tomto poskozenem kole (viz. video, kdy PP kolo je po narazu cca 20 cm ve vzduchu), ze zavlek LP kola, zustal-li vubec nejaky, v danem okamziku pri jizde vzad pusobi tak, ze stahuje rizeni doprava, ze vozovka je do leve zatacky mirne klopena a tedy stahuje vuz do vnitrniho oblouku a nakonec se to cele odehrava na mokre vozovce se zasvinenymi koly, kdy trakce je minimalni, a potom se snazim udelat joudu z nekoho, kdo ma zkusenosti a dovednosti stonasobne vetsi nez my vsichni tady dohromady, tak to mne prijde nekorektni.
Protoze kdo mel moznost videt formuli jedna na vlastni oci, tak uzna, ze i ten nejposlednejsi v zavodnim poli jede v realu takovou kladu, ze bychom se u toho sotva stacili nadechnout. Byt to tak, jak spravne podotkl Vitr, pres TV obrazovku nevypada.
A to mne prijde v diskusi na serveru, kde ocekavam pritomnost lidi, kteri se o motorsport opravdu seriozne zajimaji, jako ulet do hospody ctvrte cenove skupiny se spoustou kibicu.
A to je vse...

Last edited by Pedropan; 27.10.2010 at 12:18.
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2010   #315
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Kloucku neblbni. Tady nejde o porovnavani nasich zkusenosti. K tem se za par let prokouses taky...
A faktor narazu taky asi nebyl to podstatne (ta rana nebyla opravdu tak velka). Ale za podstatne povazuji napred se podivat, co a jak se vlastne stalo a teprve potom, kdyz uz to musi byt, vynaset nejake soudy.
Nemam-li vsak dostatek dobre vule, pripadne odbornych vedomosti, potom snadno vynecham fakta, ze auto po narazu ma totalne zrusenou geometrii (bud utrzenou, nebo deformovanou paku rizeni na LP kole - viz. video), pri jizde je viditelne, ze vaha predni casti spociva vyhradne na tomto poskozenem kole (viz. video, kdy PP kolo je po narazu cca 20 cm ve vzduchu), ze zavlek LP kola, zustal-li vubec nejaky, v danem okamziku pri jizde vzad pusobi tak, ze stahuje rizeni doprava, ze vozovka je do leve zatacky mirne klopena a tedy stahuje vuz do vnitrniho oblouku a nakonec se to cele odehrava na mokre vozovce se zasvinenymi koly, kdy trakce je minimalni, a potom se snazim udelat joudu z nekoho, kdo ma zkusenosti a dovednosti stonasobne vetsi nez my vsichni tady dohromady, tak to mne prijde nekorektni.
Protoze kdo mel moznost videt formuli jedna na vlastni oci, tak uzna, ze i ten nejposlednejsi v zavodnim poli jede v realu takovou kladu, ze bychom se u toho sotva stacili nadechnout. Byt to tak, jak spravne podotkl Vitr, pres TV obrazovku nevypada.
A to mne prijde v diskusi na serveru, kde ocekavam pritomnost lidi, kteri se o motorsport opravdu seriozne zajimaji, jako ulet do hospody ctvrte cenove skupiny se spoustou kibicu.
A to je vse...
Nevím, pro? hned píšeš takovou slohovku, když si jenom vym??ujeme názory. Na video jsem se díval n?kolikrát. Tvoje vysv?tlení má te? už ur?it? logiku a beru ho, jen jsem nepochopil, co myslíš "vyklon?nou vozovkou". Souhlasím, že v televizi to vypadá zcela jinak, taky jsem nic nenamítal a taky si myslím, že závody F1 jsou jen pro opravdové profíky. Proto nechápu tvoje ?e?i okolo. Jestli jsem t? n?jak urazil, promi?.
Každopádn? si myslím, že tomu Webber mohl zabránit aspo? zabržd?ním, jak ?ekl už Zden?k.
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2010   #316
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Te? když se tu píše o brzd?ní tak m? napadl dotaz: (obecný dotaz)
Jaký je princip brzd u formulí ?
Ptám se protože když to p?eci o?eše o bariéru, tak by urval i brzdové potrubí/hadi?ky a p?i brzd?ní by to všechno vytla?il ven ne ? Což je jako olejová skvrna, nebo mají n?jakou spec brzdovku, nebo jim to válec uzavírá ?
__________________
...ano, dovedu. Dovedu si p?edstavit tém?? cokoliv, protože ješt? v?tší než lidská blbost je lidská hamižnost. Rozpíná se rychleji než vesmír a její síla se konstantn? rovná nekone?nu.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2010   #317
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

Prohlášení Hornera: "Ale p?irozenou a okamžitou reakcí každého sout?živého jezdce je nevzdávat se a pokra?ovat. V t?ch hrozných podmínkách se Mark v mžiku rozhodl, stejn? jako by tu v takové situaci ud?lal každý jezdec, že bude pokra?ovat. Je absurdní tvrdit, že by Mark n?kdy schváln? vy?adil jiného jezdce. Mark za tento incident p?ijal vinu, což si samo o sob? zaslouží uznání."

Nevím jak ?asto se v F1 stává že po nárazu do zdi navíc v dešti monopost dojede alespo? do box?. S Bergerem ale taky nesouhlasím (tvrzení že cht?l vzít n?koho sebou), to bych spíš v??il být na webberov? míst? n?kdy dost d?tinský vettel.

Horner se spíš rozhodl ukon?it dohadování. Webber rad?ji jenom p?iznal vinu za tu kolizi a dál to nijak nekomentoval.
D4NO is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2010   #318
Zdenek CZE
Senior Member

 
Zdenek CZE's Avatar
 
Join Date: 26.8.2008
Location: Plze?
Posts: 1 497
Default

Quote:
Originally Posted by D4NO View Post
Nevím jak ?asto se v F1 stává že po nárazu do zdi navíc v dešti monopost dojede alespo? do box?. S Bergerem ale taky nesouhlasím (tvrzení že cht?l vzít n?koho sebou), to bych spíš v??il být na webberov? míst? n?kdy dost d?tinský vettel.
Ano, už to za?íná. Vzhledem k tomu, že to byl Webber, tak tomu nikdo v??it nikdo nebude zatímco kdyby to byl Vettel, tak se píše o tom, jak se pokusil sundat soupe?e v boji o titul, ale minul. P?itom ale zas Webber není takový nevi?átko, jaký z n?j všichni d?lají!
Zdenek CZE is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2010   #319
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

Já ale z Webbera ned?lám nevi?átko (sest?elení Rosberga mu neodpustím). Spíše je to tak, že nemám rád Vettela.
D4NO is offline   Reply With Quote
Old 28.10.2010   #320
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

Quote:
Originally Posted by Zdenek CZE View Post
Ano, už to za?íná. Vzhledem k tomu, že to byl Webber, tak tomu nikdo v??it nikdo nebude zatímco kdyby to byl Vettel, tak se píše o tom, jak se pokusil sundat soupe?e v boji o titul, ale minul. P?itom ale zas Webber není takový nevi?átko, jaký z n?j všichni d?lají!
predstav si kdyby nedejboze 'sundal' alonsa nebo massu.. to by sportovnim komisariatem litaly dozivotni zakazy zavodeni :-)
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:42.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.