Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14.12.2007   #1
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default Jak správn? ?adit v novém patchi

Silni?ní auta + malá GTRka + FZR: mají klasické H?ko, pokud máte manuální spojku musíte jí používat, sundavat nohu z plynu p?i ?azení nahoru a dávat meziplyn p?i ?azení dol?. S automatickou spojkou musíte sundavat nohu z plynu p?i ?azení nahoru, p?i ?azení dol? dávat meziplyn.

FBM: Sekven?ní p?evodovka, p?i ?azení nahoru sundat lehce nohu z plynu a p?e?adit. P?i ?azení dol? není t?eba dávat meziplyn. S manuální spojkou jí není zapot?ebí mimo rozjezd? používat. Automatická za Vás ?eší rozjezdy.

MRT5
: Motocyklová p?evodovka, p?i ?azení nahoru sundat lehce nohu z plynu a p?e?adit. Jedni?ka se ?adí sm?rem dol? a není zde zpáte?ka. S manuální spojkou jí není zapot?ebí mimo rozjezd? používat. Automatická za Vás ?eší rozjezdy.

Ostatní monoposty + XRR + FXR
: Sekven?ní p?evodovka (páka nebo pádla) s p?erušovaným zapalovaním, p?i ?azení nahoru není t?eba sundavat nohu z plynu, jelikož ?ídící jednotka to ud?lá za vás. P?i ?azení dol? dávat meziplyn.

pokud tedy chcete aby Vám vydržela spojka a auto bylo stabilní, tak musíte ?adit jak je napsáno výše. Jinak lze u aut s H?kem ?adit nahoru i bez ubrání plynu, ale po pár kolech se s Váma rozlou?í spojka...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba

Last edited by Chaos; 15.12.2007 at 22:05.
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #2
devdem_kk
Newbie

 
devdem_kk's Avatar
 
Join Date: 10.6.2007
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 49
Default

Malý dotaz k FBM:

Když nemusím používat spojku mimo rozjezdu, jak mám šlápnout meziplyn p?i ?azení dol??
__________________

devdem_kk is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #3
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

proste nesundas nohu z plynu uplne, ale treba jen do pulky...
ale moje osobni zkusenost je takova, ze je to uplne fuk, jde to i bez meziplynu
jet is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #4
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

takhle to musis pouzivat spojku me taky nejde do hlavy s FZR radim np nahru dolu jen se sundanim nohy z plynu. spojku pouzivam jen pri rozjedzech na startu ? a de to i bez mezi plynu
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #5
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

sonyk: a ty máš nastavenou manuální spojku? Jestli ne tak "spojku pouzivam jen pri rozjedzech na startu" je jen tvoje mylna p?edstava.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #6
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
sonyk: a ty máš nastavenou manuální spojku? Jestli ne tak "spojku pouzivam jen pri rozjedzech na startu" je jen tvoje mylna p?edstava.
jj mam jen me zaskocilo to "musis pouzivat spojku"

jinak samozrejme vim ze ji to pouziva furt, jen me v tom clanku zaskocilo to musis, byc hctelo upresnit "pokud mate manualni spojku"
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #7
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

aby som si to ujasnil:

takze budem pouzivat a mat nadstavenu automaticku spojku, len pri starte pouzijem spojku manualnu (tlacitko na volante)
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team

Megin is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #8
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
takhle to musis pouzivat spojku me taky nejde do hlavy s FZR radim np nahru dolu jen se sundanim nohy z plynu. spojku pouzivam jen pri rozjedzech na startu ? a de to i bez mezi plynu
Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
jj mam (pozn: manuální spojku) jen me zaskocilo to "musis pouzivat spojku"

jinak samozrejme vim ze ji to pouziva furt, jen me v tom clanku zaskocilo to musis, byc hctelo upresnit "pokud mate manualni spojku"
Nechápu: takže máš manuální spojku a v FZR jí používáš jen na rozjezdy a ?adí ti to np.. takže jakou hru vlastn? hraješ?
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2007   #9
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Mám DFP, mam zaplou automatickou spojku.

1) silni?ní auta + FZR + XFR + UFR + BF1 - ?azení jako d?ív - nahoru i dol?, tzn. že je možno za?adit o kvalt níž i p?i vyto?ené rychlosti bez jakéhokoliv ubrání plynu nebo manuální spojky.

2) FXR + XRR + FO8 + FOX - nahoru jde ?adit pod plným plynem, dol? je t?eba plyn uvolnit (nebo použít ru?n? spojku)

3) FBM - nahoru i dol? je pot?eba plyn ubírat (nebo ma?kat spojku)
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2007   #10
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

sorac mel sem v hlave "automacitkou" tak jsem napsal mam, melo byt nemam manualni spojku
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2007   #11
caNtwO
Member

 
caNtwO's Avatar
 
Join Date: 17.3.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 382
Default Muj nazor

No to novy razeni je fakt hodne zajimavy ale myslim si ze to je zase jen o zvyku, kdyz se treba u FXR sunda noha jak rikal JET treba do pulky tak to ma uplne nadhernej ?adici zvuk,to se mi libilo a jinak ja pouzivam spojku i pri podrazovany, nevim jsem na to zvyklej a mam pocit ze muzu brzdit az na posledni chvili a to mi dava dobrou moznost na predjizdeni do zatacky, ale at si radi kazdej jak chce
__________________

ESCARGOT racing team | ALTP CUP | LeGolem | My CTRA | používám nastavení voz? od XEDOX engineering

AMD Athlon 64 X2 Dua l Core 6400+ 3,22 GHz|2,00 GB RAM | Nvidia GeForce GT 220 | Fujitsu monitor 23.
caNtwO is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2007   #12
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Jeste bych doplnil, ze UFR XFR a FZR maji sportovni prevodovku. To znamena, ze tam clovek za urcitych podminek dostane kvalt i bez spojky. U ostatnich aut s Hackem to nejde.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2007   #13
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

dodelal jsem si kvuli novemu patchi k DFP spojku a zazitky obrovske. Na jedni stranu je to super, ale na druhou si pripadam, jak kdybych nikdy nesedel v aute, kazdou chvili chciply motor, hodiny a tak. Holt jsem si za ta leta moc zvyknul na dva pedaly.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2007   #14
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo View Post
dodelal jsem si kvuli novemu patchi k DFP spojku a zazitky obrovske. Na jedni stranu je to super, ale na druhou si pripadam, jak kdybych nikdy nesedel v aute, kazdou chvili chciply motor, hodiny a tak. Holt jsem si za ta leta moc zvyknul na dva pedaly.
Tu spojku mas 100% compatible ? Myslim tim kompletni analogovy pedal ? Premyslel jsem totiz, ze bych zbastlil jen nejake (digitalni) tlacitko, ktere by bylo nejak pripevne na zemi vedle brzdy. Precejen mackat spojku na volantu neni ono a nohou je to prirozenejsi (i kdyz by to asi neprirozene cvakalo )
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2007   #15
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Agarash View Post
Jeste bych doplnil, ze UFR XFR a FZR maji sportovni prevodovku. To znamena, ze tam clovek za urcitych podminek dostane kvalt i bez spojky. U ostatnich aut s Hackem to nejde.
pls muzes napsat kdy a jak? me se to nedari...

jinak jsem ted odzkousel vsechny auta, s manualni i automatickou spojkou a je to parada zkousel jsem i rx a nevim, odjel jsem asi 10 kol a spojku neprehral, tak asi bude chyba nekde jinde a ne v LFS
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba

Last edited by Chaos; 15.12.2007 at 22:10.
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2007   #16
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Požádal bych zakladatele (mn. ?.) takto užite?ných thread?, aby výsledkem nebyl jen pat?i?n? dopln?ný první post, ale aby výsledný text umístili též do LFS manuálu. Pokud ho budeme pravideln? dopl?ovat, bude to nejen pro nová?ky nejlepší a nejrychlejší studnice informací, protože na fóru je ?asto pot?eba vyzobávat z hromad offtopicu, což vede k neustále se opakujícím dotaz?m.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2007   #17
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
pls muzes napsat kdy a jak? me se to nedari...
No me se takhle dari radit pouze, kdyz je nastaveno autoclutch "no", gear shift mode "shifter". A jde to tak az od 3. rychlostniho stupne, nejlepe to jde na poslednich dvou. Staci jen ubrat trochu plyn a je to tam jak na sekvencce Dalo by se rict, ze to vypada podobne jako v tomto videu. Tady je jeste pohled na ridice, aby bylo jasne ze jde skutecne o Hcko. V LFS bohuzel musite ubrat plyn vzdycky, tady to sazi s plnym knedlikem. A jeste jedno moje oblibene video s footcam.

EDIT: Jestli bude o vanocich trocha casu, tak asi udelam dalsi video.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu

Last edited by Agarash; 16.12.2007 at 09:24.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2007   #18
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

K tomu prvnimu videu- je divny, ze drzi plen plyn, zmackne spojku a zaroven nevylitnou otacky, naopak spadnou jak kdyby plyn ubral. Nejdriv jsem myslel, ze je zvuk s obrazem rozjetej, ale vsechno ostatni sedi. Jeste tedy nesedi, to kraticky tuknuti do brzdy levackou- taky neni slyset pokles otacek.

Ja ty prevodovky v LFS jeste vsechny nezkousel, ale vzomnel jsem si, ze v prvnim superturismu, ktery jsme meli od Bervidu, byla H-prevodovka, snad jejich konstrukce, kde se nahoru radilo bez spojky, jen s ubranim plynu. Byla bez synchronu a fungovalo to jen pri urcitych otackach. Pedro by mozna vedel vic. Dolu se uz radilo normalne, se spojkou, ale bez meziplynu. Mozna bych doma nasel nejaky video z jizdy.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2007   #19
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by 00Ja View Post
Jeste tedy nesedi, to kraticky tuknuti do brzdy levackou- taky neni slyset pokles otacek.
To malinky primacknuti brzdy tak 4 sec pred zatackou je pry kvuli kontrole tlaku v brzdnem systemu. Nevim co by s tim delal, ale asi je lepsi vedet, ze je clovek v prdeli 4 sec pred zatackou nez primo v ni.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2007   #20
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Kurt_Kombajn View Post
Tu spojku mas 100% compatible ? Myslim tim kompletni analogovy pedal ? Premyslel jsem totiz, ze bych zbastlil jen nejake (digitalni) tlacitko, ktere by bylo nejak pripevne na zemi vedle brzdy. Precejen mackat spojku na volantu neni ono a nohou je to prirozenejsi (i kdyz by to asi neprirozene cvakalo )
no cht?l jsem ud?lat o víkendu pln? analogovou spojku, ale protože jsem hallovo sníma?e zapomn?l v práci, tak jsem si ?ekl, ze ud?lám zatím nouzovku a dal tam spína?. A ono kupodivu když je tam odpružení, aby se to chovalo jako normální pedál, tak se to chová jako normální spojka. Ono je fakt, ze v reálným aut? analog na spojce pot?ebuju taky jen u rozjezdu, p?i ?azení ji taky ?lov?k šlápne a pustí "digitáln?". Takže to asi nechám

V?era jsem s tím jezdil pár hodin a i když ?asy jsou dost horší a necht?n? jsem pár lidí zbo?il, protože jsem v krizové situaci brzdil spojkou, tak zážitek je zase o n?co blíž reálnému autu a ježd?ní se spojkou má p?i sou?asném patchi pár výhod.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.