Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 9.2.2006   #1
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Cus vsichni, uz me to doopravdy kakaaaa :-), v LFS Movie Makeru 2 jsem si setrihal video, dal si k tomu hudbu a vse bylo OK az do doby kdy jsem nahravani ukoncil a na finish video sem se chtel podivat, první veci, ktera me zarazila byla tato: video melo prez 1,5 GB i prez to ze bylo dlouhe jen asi 2,5 min, dalsi veci ktera me uz potom fakt na.... byla kvalita videa, video bezelo v nejakym "ramecku" o priblizne 10-15 na 10-15 cm, coz me pri teto velikosti udivilo, no a aby toho nebylo malo tak nefunguval skoro zvuk, kdyz sem bednicky osolil tak bylo jeste neco slyset, ale porad mi do toho vse praskalo a cvakalo...... nikdy jsem s videem nepracoval tak jestli by se nasel nekdo, kdo ma aspon nejaky zkusenosti s nahravanim LFS byl bych moc rad za rady a pripominky... Zkousel sem i Fraps,ale ten mi naprosto nevyhovoval a byla u nej stajna velikost nahraneho videa, nevim zda to je formatem AVI nebo jestli se s velikosti da neco delat, vetsinou totiz videa z LFS o delce 10 min maji okolo 60-100 mb...Diky vsem za radu... zoufalec :-)
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 9.2.2006   #2
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

videa zabiraji tak moc, protoze jsou nezkomprimovane....aby zabiraly tech "60-100mb" je treba je zkomprimovat v nejakem programu (treba virtual dub) do nejakho kodeku (xvid, divx).
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 9.2.2006   #3
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

jestli ti praska zvuk tak mas nejspis moc slabej komp.. doporucuju zkusit fraps, v 2.7.0 uz je celkem dobre optimalizovana....
jet is offline   Reply With Quote
Old 9.2.2006   #4
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Quote:
Originally Posted by jet
jestli ti praska zvuk tak mas nejspis moc slabej komp.. doporucuju zkusit fraps, v 2.7.0 uz je celkem dobre optimalizovana....
s tim zvukem mam stejny problem...spravi to nova grafika?
EDIT:sry,spatne sem se vyjadril...mam s tim problem ne v LFS MM ale primo ve hre...je to to same?
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 9.2.2006   #5
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222
s tim zvukem mam stejny problem...spravi to nova grafika?
ne, spis novej hdd a cpu
jet is offline   Reply With Quote
Old 9.2.2006   #6
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by jet
jestli ti praska zvuk tak mas nejspis moc slabej komp.. doporucuju zkusit fraps, v 2.7.0 uz je celkem dobre optimalizovana....
Mam Intel Celeron 1,72 MHz, 384 MB Ram,k graf. karta nVidia GeForce MX 4, takze nevim,....
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 9.2.2006   #7
puga
Newbie

 
puga's Avatar
 
Join Date: 16.9.2005
Posts: 66
Default

Quote:
Originally Posted by Spangler
Mam Intel Celeron 1,72 MHz, 384 MB Ram,k graf. karta nVidia GeForce MX 4, takze nevim,....
uf, uf, na pracu s videom potrebujes hlavne vela RAM
__________________
po?íta? ŠROT
puga is offline   Reply With Quote
Old 9.2.2006   #8
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

zahod ten celer.. s tim natocis tak leda sporic ve widlich...
Quote:
Originally Posted by kid222
EDIT:sry,spatne sem se vyjadril...mam s tim problem ne v LFS MM ale primo ve hre...je to to same?
jo
jet is offline   Reply With Quote
Old 10.2.2006   #9
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Tak uz je to v poho, video sem bez problemu natocil ve frapsu a nasledne setrihal, RAMku by to chtelo, ale prasule nejsou, casem prijde spis novej comp, takovejch 3,2 GHz, ATI Raedon 9600 (a vic), 1024 MB RAM...... Jinak este nevim jak se delaj camery od spolujezdce, zaber na predni kolo apod. diky
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2006   #10
Los_Carlos
Newbie

 
Los_Carlos's Avatar
 
Join Date: 1.6.2005
Location: Dob?íš
Posts: 97
Default

Quote:
Originally Posted by Spangler
Jinak este nevim jak se delaj camery od spolujezdce, zaber na predni kolo apod. diky
jj to by mne taky zajimalo, protoze kdyz si tu kameru nastavim na dany misto a sleduju danyho jezdce tak se mi ta kamera nasmyslne otaci jak chce. co stim poradi mi nekdo? prosiiim. :thinking: :bang: :burn:
__________________
AMD64 3200+, 512MB Dual, 120GB HDD, GForce 8600 512MB , SB Live! 5,1 , 17" LCD Acer, LWM FF GP ... Licence S2
Los_Carlos is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2006   #11
Rumiko
Member
 
Rumiko's Avatar
 
Join Date: 17.9.2004
Location: Bratislava
Posts: 274
Default

Quote:
Originally Posted by Los_Carlos
jj to by mne taky zajimalo, protoze kdyz si tu kameru nastavim na dany misto a sleduju danyho jezdce tak se mi ta kamera nasmyslne otaci jak chce. co stim poradi mi nekdo? prosiiim. :thinking: :bang: :burn:
Niekto to riešil tak, že si pohlad nastavil priamo v hre (Options -> View -> Settings for custom view -> external -> X/Y/Z súradnice). Následne spustil replay a nahral scénku cez Fraps...
Rumiko is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2006   #12
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

shift+u - kamera s volnosti pohybu ovladana mysi, dalsi moznosti se zobrazi/skryji mezernikem
shift+f - schova/zobrazi veskery HUD

kdyz chcete pevnou kameru, napr. pohled od spolujezdce, musite si ve hre nastavit svuj pohled na externi (normalne je nastaveno uvnitr nebo jak to je v ceskym prekladu) a pomoci posuvniku na stelovani pohledu ho dostrkat kam je potreba. co je pekne blby, ze lfs nema vic slotu na stelovatelny kamery, ja na ten external jezdim, protoze incar nema nastavovani sedacky, takze natacenim videa si rozhodim pohled, musim si psat hodnoty jaky jsem mel.

edit: uz nic psat nebudu vzdycky neco rozepisu, pak zazvoni telefon nebo neco a nez se k tomu vratim, nekdo me predbehne
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2006   #13
Los_Carlos
Newbie

 
Los_Carlos's Avatar
 
Join Date: 1.6.2005
Location: Dob?íš
Posts: 97
Default

tak to je vono...
to shift+u sem vedel, ale to nastaveni externiho pohledu mi nedoslo, ze by to tak slo tak tedy chlapci diiky :up:
__________________
AMD64 3200+, 512MB Dual, 120GB HDD, GForce 8600 512MB , SB Live! 5,1 , 17" LCD Acer, LWM FF GP ... Licence S2
Los_Carlos is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2006   #14
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

JJ, já taky dekuju
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.