Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 4.5.2006   #1
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

Bohužel doba došla do bodu, kdy CRT vymírají jako dynosau?i a nahrazují je malí hlodavci LCD.

Asi nebudu jediný, koho zajímá pár v?cí kolem LCD. V práci sice 17" mám ale že hry bych na ní (deklaruje 13ms) hrát necht?l. Poj?me si tedy ?íci co na LFS použít:

1. D-Sub ?i DVI? Jednozna?n? DVI
2. TN nebo MVA? Cenový rozdíl mezi typy panel? je stále zna?ný, je tu n?kdo kdo m?že posoudit rozdíly?
3. 17-19" s ubohými 1280x1024 nebo 20" 1600x1200 ?i 1680x1050 wide? Jak si LFS poradí s širokoúhlým LCD, na práci je jist? užite?ný.
4. odezva 8ms a mén?? Podle m? ano.
5. jakou zna?ku? Mezi levnými nejspíše BENQ, st?ední t?ída Samsung a top modely Eizo?

prosím ty, co na LCD jezdí, aby vyjád?ili se svými zkušenostmi. Pom?žete tím v rozhodování nejen mn?, ale i ostatním.

cenová hladnina LOW ?ekn?me do 7500
cenová hladina MEDIUM do 10000
HIGN 10000+
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #2
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

LCD jsem vybíral dlouho, už je to rok tak nebudu psát žádný typy protože už se beztak ned?lají, ale než si n?co koupíte (?ti: než si koupíte TN), p?e?t?te si aspo? Pr?vodce plochými panely: TN, IPS, MVA, který je lepší?
Pokud se od tý doby nic nezm?nilo, tak: DVI ANO, TN NE, 8ms a mén? NE nutn? (zjist? te si co t?ch 8ms je, není na to norma, ono 8ms u benq je upln? jiných 8ms než u eizo), 1600x1200 - uv?domte si, že jestli te? máte 60fps na 1024x1024, p?i 1600x1200 budete mít 25, LFS si se širokoúhlým rozlišením poradí perfektn? (používám), zna?ka: smazáno, dle chuti každého soudruha

Asi jsem nikomu moc konkrétn? nepomohl, o to mi nešlo, spíš mi šlo o to a? se nerozplýváte nad 4ms na krabici a p?ed vyhozením 10k se trochu hloub?ji nad t?ma reklamníma hodnotama zamyslíte.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #3
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

No ja mam Hyundaie B70A, je to 17", 1280x1024, 8 ms, TN, D-sub. V LFS jezdim stejnak na 1024x768 a co se tyce rychlosti nebo spis nerozmazanosti, tak je vse v naprostem poradku. Mam ho asi od ledna a dal sem za nej ani ne 7000 s DPH. Mohu doporucit! Jinak kdo chce kvalitu a ma na to, tak asi to EIZO Ovsem s Hyundaiem si nestezuju, kdyz sem ho kupoval, tak byl nejlepsi co se tyce cena/vykon mezi lowendaky. Pokud mas na grafice DVI, tak si kup neco co na to pripojis, ja takovou grafiku zatim nemam a ten model LCD co mam DVI ani nema, ale to me nevadi.

EDIT: Poridit sem si ho vice mene musel, protoze sem mel asi 200 let starou CRT 15"ku a to byla spis vypalovacka nez zobrazovaci jednotka.. navic delam v praci kde cumim 7 hodin do CRT monitoru tak to byl docela narez Ted je to ale xkrat lepsi a nestezuju si.

EDIT2: to byla snad uz posledni uprava
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #4
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

pochopiteln? odezva je r?zná a deklarované hodnoty jsou více než vtipné. rozlišení ?eším hlavn? proto, že 1280x1024 mi osobn? p?ijde malé a lfs v 1600x1200 utáhne v?tšina pr?m?rných pc s grafikou v mainstreamu s prsem v nose a levou nohou za hlavou. problém je interpolace, protože pochopiteln? ne všechny hry si zahraju/jete v 1600. širokoúhlý pohled mi p?ijde do lfs výhodný vzhledem k výhledu. nemá.

Pablo ho? sem prosím n?jakej screen ve wide jak to vypadá p?ípadn? pokud máš i 4:3 neroztažený se stejným nastavením FOV... nekupuju/ete si lcd na p?l roku, ale na pár let. sou?asná 19" crt sice parametry velice slušná, ale žel bohu, v?k je na obrazu už krapet znát a o?i mám jen jedny (sestra se mi na n?j sápe, ?ili traslokace monitoru na její pc)
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #5
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

Quote:
Originally Posted by Gabelhirsch
...prsem v nose a levou nohou za hlavou...
to chci videt
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #6
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

Quote:
Originally Posted by NEXT
Quote:
Originally Posted by Gabelhirsch
...prsem v nose a levou nohou za hlavou...
to chci videt
i taková troska jako je sempron64 2600+ blahé pam?ti 512ram (dnes 2gb) s x800gto má 1600x1200 6xaa 18xaf holeknu 80+ fps. v chumlu se pod 45 snad ani nezle dostat

jinak pokud bych se spokojil s 1280x1024, zaujal m?: tenhle kousek ptám se ale hlavn? pro rady a zkušenosti. chci max 10 tisíc. 19" kv?li velikosti. ono vejrat do 17 je jako okýnkem z ponorky.


// co se monitoru tý?e, jsem pom?rn? náro?nej. crt jsem si vybíral p?ed 5 lety s tím, že musí 5 let vydržet a taky jsem tehdy dal sa samtron 96p docela ranec pen?z nehled? na údiv p?átel, pro? takovou "krávou" ale o?i mám jen dv?. prost? jsou v?ci, na kterých ušet?it nechci, ale zase dát znova n?jakých 15 se mi fakt nechce.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #7
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Rozlišení - samoz?ejm? na práci je 1600x1200 jiná a s dost výkonným PC to ani ve hrách není žádný problém, psal jsem to ve vztahu k pr?m?rnýmu pc co tu vídám že lidi mají (R9600), tam už by mohl být problém a já osobn? interpolovaný rozlišení nemám rád.
Wide screen ti te? hodit nem?žu, ale je to jednoduchý: FOV ur?uje ší?ku pohledu (teda m?l by, t?eba v nKP to je blb?), tzn. p?i 1280x960 (4:3), 1280x1024 (5:4) i 1280x720 (16:9) vidíš do ší?ky p?i stejnym FOV po?ád to stejný a vid?l bys po?ád to stejný i p?i 640x480. Rozdíl je v tom, že širokoúhlý ti "o?ízne" vršek a spodek, ale protože to je strop auta a nohy jezdce, tak to je upln? jedno. Zkrátka FOV dá ší?ku a výškov? kam to vyjde, tam to vyjde (podle pom?ru stran).
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #8
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
Rozlišení - samoz?ejm? na práci je 1600x1200 jiná a s dost výkonným PC to ani ve hrách není žádný problém, psal jsem to ve vztahu k pr?m?rnýmu pc co tu vídám že lidi mají (R9600), tam už by mohl být problém a já osobn? interpolovaný rozlišení nemám rád.
Wide screen ti te? hodit nem?žu, ale je to jednoduchý: FOV ur?uje ší?ku pohledu (teda m?l by, t?eba v nKP to je blb?), tzn. p?i 1280x960 (4:3), 1280x1024 (5:4) i 1280x720 (16:9) vidíš do ší?ky p?i stejnym FOV po?ád to stejný a vid?l bys po?ád to stejný i p?i 640x480. Rozdíl je v tom, že širokoúhlý ti "o?ízne" vršek a spodek, ale protože to je strop auta a nohy jezdce, tak to je upln? jedno. Zkrátka FOV dá ší?ku a výškov? kam to vyjde, tam to vyjde (podle pom?ru stran).
to je fakt... a "odfiltruej" v?tši FOV na wide palnelu takovou tu ?o?kovitou deformaci obrazu? nakonec stejn? skon?ím u n?jaké 19 z d?vodu p?eci jen omezených zdroj?. prost? zatím stále nevím. je to rozhodnutí, které n?kolik let bude ur?ovat kvalitu práce s pc.

// ono 19" za 8 a za 10 asi poskytuej pokaždé jinou kvalitu obrazu.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #9
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Gabelhirsch
to je fakt... a "odfiltruej" v?tši FOV na wide palnelu takovou tu ?o?kovitou deformaci obrazu?
neodfiltruje a ani nem?že (teda ne po stranách, výškov? díky tomu o?ezu jakoby jo) - p?edstav si wide panel jako normální u kterýho zakreješ kus naho?e a dole, tím se deformace na stranách neovlivní.. ta deformace je daná tím FOV, si hejbej s FOV ve vieweru nebo se roomem na fo?áku, je to to samý. to je jako chtít, aby v dve?ním kukátku nebyl deformovanej obraz, ?ím v?tší fov, tím v?tší deformace a když to p?evedeš na fotky, je upln? jedno jestli to pak vybleješ na 10x13 nebo na A4, ta fotka bude deformovaná furt stejn?.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #10
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

aha... proto se ptám. abych vyhnal z hlavy všechny nesmysly. naivn? jsem si myslel, že to bude jako koukat na film... 4:3 a 16:9 kde vidíte více do stran... existují pro m? tedy vlastn? 2 varianty, vzít n?jakou slušnou 19 nebo lacinou 20.

wide panely cenov? p?icházejí v úvahu jen tento a tento

v 19 je variant celá ?ada
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #11
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

Quote:
Originally Posted by Gabelhirsch
Quote:
Originally Posted by NEXT
Quote:
Originally Posted by Gabelhirsch
...prsem v nose a levou nohou za hlavou...
to chci videt
i taková troska jako je sempron64 2600+ blahé pam?ti 512ram (dnes 2gb) s x800gto má 1600x1200 6xaa 18xaf holeknu 80+ fps. v chumlu se pod 45 snad ani nezle dostat

jinak pokud bych se spokojil s 1280x1024, zaujal m?: tenhle kousek ptám se ale hlavn? pro rady a zkušenosti. chci max 10 tisíc. 19" kv?li velikosti. ono vejrat do 17 je jako okýnkem z ponorky.


// co se monitoru tý?e, jsem pom?rn? náro?nej. crt jsem si vybíral p?ed 5 lety s tím, že musí 5 let vydržet a taky jsem tehdy dal sa samtron 96p docela ranec pen?z nehled? na údiv p?átel, pro? takovou "krávou" ale o?i mám jen dv?. prost? jsou v?ci, na kterých ušet?it nechci, ale zase dát znova n?jakých 15 se mi fakt nechce.

aaaa, tady se nekdo snazi hrat tvrde a nema smysl pro humor :whip: ^^ :craz: No nic, tak uz se nebudu ztrapnovat, svuj prispevek sem napsal, ted zalezu do temneho sklepa se svoji 17"kou a budu si v ni poustet podmorsky svet a abych si pripadal jako v ponorce, zavru se tam aspon na 10 let nez se na vsechno zapomene :sofa: :burn: :shut:
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #12
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

ber to s nadsázkou. když si p?edstavím p?ed 17 stát dfp, tak toho moc neuvidim prost? je to malý no... jsem zvyklej mít monitor dál od sebe... v práci 17 vyhovuje maximáln? . na monitor koukám b?žn? z 0,7 až 1m... prost? zvyk, asi blbej ale u pc se povaluju v k?esle, haxny na stole a nejsem zrovna st?ízlík 17 na tu dálku bych už nep?e?etl
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #13
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

no.. tak teda nevim jak zavodis, kdyz mas nohy na stole, to mas nejaky upraveny pedaly ne ? U me na private to vypada asi takto.. muj zavodni stul

EDIT: me to DFP pripada akorat, ale zase nevim jaky mas doma rozlozeni ty.. jinak osobne bych se ted poohlizel taky po nejake 19" krasavici, i kdyz vlastne jednu 19ku uz mam, ale neni na elektriku a neda se pripojit ke kompmu
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #14
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

p?i jízd? neležím v k?esle. nešly mi p?id?lat pedály bokem na hranu stolu . ješt? na tom zapracuju. te? vážn?... 17 je prost? podle m? malá obrazovka. když nejsi na ní nalepenej, tak je to ponorka
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #15
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

zajimave je, ze me 17" nevadi... ale na ni jsem zvykly odjakziva a vetsi monitory ani neznam
:sofa:
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #16
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

ano je to o zvyku. když jme doma m?li p?ed x lety 55 televizi, nep?išla mi malá. jen škoda, že 19" nemají 1400x1050 to bych byl spokojen. ani málo, ani moc.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #17
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

No to lezeni v kresle neni spatnej napad.. bylo by to neco jako ve formuli.. staci si jen pustit instruktazni video Pat a Mat, kde se dozvis jak spravne uriznout stolu nohy a nasledne je podlozit knizkama aby ti sedela i vyska stolu
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #18
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Tak taky p?isp?ju svojí trochou do diskuze. Osobn? jsem už n?co p?es 2 roky š?astným majitelem LG L1710B s DVI. Zkušenosti - trochu nerovnom?rný podsvícení, což je poznat hlavn? p?i práci ve win, ve hrách ani tolik ne. Ale jinak je super, žádný mazání obrazu ani podobný kraviny, prost? na svojí t?ídu a v?k je bych ?ek lepší pr?m?r. Co se tý?e rozlišení, tak jiný než nativní je u lcd nepoužítelný (=nekoukatelný). Dál je tu fakt, že p?i 1280x1024 na 17" se m?že n?kterým lidem (zejména starším nebo h?? vidícím) zdát písmo moc malinkatý, takže v tomhle ohledu je na tom 19" líp. A p?i hraní her samoz?ejm? v?tší plocha monitoru p?ed ksichtem ?lov?ka víc vtáhne do d?je, imho. No a asi poslední v?c je si dávat pozor na vadný body, v?tšina výrobc? reklamace tohodle druhu neuznává (teda aspo? to tak bývalo).
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #19
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

ohladom odozvy - "na hry" staci aj 20ms a menej, papierovym 8ms moc never... lacnejsie LCDcka s nizkou odozvou trpia (vacsinou) slabsim kontrastom/sytostou farieb... pre to by som sa za tou odozvou tak nehnal.

ja by som asi zobral Samsunga 770P/970P (btw, 6ms :sofa ,odozva tu nie je to, pre co je tento panel skvely, ale ten obraz stoji za to ! ta cena naviac sa oplati, mas kvalitu a pokoj na dlhy cas...

pokial sa ti nechce vyhadzovat, ajtak by som zobral nejakeho samsunga , korejci su v displejoch stale najlepsi...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #20
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

práv? vadné pixely jsou to, ?eho se bojím. p?i mém "št?stí" se mi vyloupne n?jaký stále svítící bod uprost?ed obrazovky (otci na samsungu tuším 710 se to stalo a stále svítící pixel je tam prost? jasn? vid?t, na tmavém pozadí p?íšernost). V práci mám benq a m?l jsem pár vadných subpixel?, ale nevím jak je to možné, po té, co jsem monitor vypnul a zapnul (z el sít?), zmizely. láká m? n?jaká velká 20 velmi, ale mimo nativní rozlišení je lcd naprosto nepužitelné, ikdyž znám z praxe haldu lidí, co jedou t?eba 1024... záruku 0 vadných pixel? dneska neslibuje už skoro nikdo, pokud ano, nechá si ji zaplatit. pro m? je koup? lcd jako ob?d v restauraci, kde va?í 20 stejných guláš? a kucha? ?as od ?asu p?esolí. za samoz?ejmost bych považoval mít možnost LCD p?i koupi vybalit a vyzkoušet, do toho se ale po?ítám nikomu chtít nebude, nebo? panel objednají na základ? mé poptávky a pochopiteln? i nevratné zálohy. díky za rady, nejpravd?podobn?ji sáhnu po n?jaké 19 a budu se modlit aby byla ok, v opa?ném p?ípad? pojedu osobn? nakopat do zadnice toho blbouna na výstupní kontrole .
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:50.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.