Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 4.5.2006   #21
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

niektori vyrobcovia zvyknu davat zaruku 0 vadnych pixelov... ale myslim, ze pri 770P/970P sa ich obavat nemusis
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #22
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

no, a ted tomam kvuli vam blbouni rozhazeny, kdyz jsem zkousel dat vetsi rozliseni nez 1024... to jsou taky napady neco rikat, a ja to pak zkusim.... :sofa:
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #23
SpeeD
Newbie

 
SpeeD's Avatar
 
Join Date: 5.9.2004
Posts: 92
Default

mno, protoze vim jak je to tezke si vybrat monitor tak taky prispeji svoji troskou do mlyna. Trvalo mi to minimalne 14 dni nez sem si neco vybral.
nejdrive si musis rict na co nejcasteji budes ten monitor pouzivat (hry, filmy, office, fotky...)
- pokud prevazne hrajes hry, bude asi lepsi si troska priplatit a koupit si neco kvalitnejsiho
- pokud se divas na filmy, bude ti stacit lcd s 20ms fpoho. nejlepe 19 a vic

nez sem si koupil lcd (BenQ FP91 GP) mel jsem asi pet let starou sedmnáctku AOC. Ten rozdil je neuveritelny. Kvalita obrazu nesrovnatelna a podani barev neuveritelne. Pokud mas CRT a prejdes na LCD urcite budes spokojen co se tyka kvality obrazu. Kazdopadne dej prednost lcd s DVI vstupem.

urcite dej prednost technologii Premium MVA nepo PVA pred TN tech. Maji lepci podani barev a pozorovaci uhly. Nejlepe bude kdyz pohledas na netu nake recenze a proctes si diskuze. Dozvis se hafo zajimavych veci.

Pokud ti mohu doporucit lcd, ktere kdyz si koupis neprohloupis tak bez urcite do FS P19-2. Sice nemam s timto lcd zadne osobni zkusenosti, ale slysel jsem na neho jenom samou chvalu. Hodi se jak pro filmy, grafiku tak i pro hry.

kdyz sem si vybiral ja LCD daval jsem prednost levnejsim modelum. Vybiral jsem mezi Belineou 101920 pop? modelem 101915. Jedna se o kvalitni lcd (ve svoji cenove skupine) s rychlou odezvou, kvalitnim obrazem a dobrymi pozorovacimi uhly. Nekde sem cetl na neho i recenzi a nedopadl vubec spatne. Jeho snad jedinou slabou strankou je jeho silne podsviceni, ktere muze udajne v noci nekomu vadit.
Dalsim lcd bylo vyse zminovane BenQ FP91 GP. Ma podobne parametry jako Belinea, akorat ze nema repro a pivot. Coz mi vubec nevadi. Jelikoz jsem mel omezene penezni prostredky a nekupoval jsem ho na hry, zvolil jsem prave tento model. Pri vyberu lcd hrala u me roli i spotreba el. energie.

Vlastni nazor:
Barvy - good (no comment)
Filmy - Goooood (no comment)
odezva - pri normalni praci good, hry se hrat daji. lfs je fpoho, nic jinaciho sem s tim nezkousel ale myslim ze to nebude zadna katastrova. Kdyz se soustredis vidis mirne rozmazani pokud se pohybuje cela scena (trebas dostanes smyk) pri normalni jizde OK -> jezdit rovne a nebourat :drive:. Nekdo si toho ani nevsimne. Zalezi jake mas oci.
Pozorovací uhly - vyhovujici, dostacujici...
Podsviceni - uz take good neni ale ani zadna katastrofa. v rozich pri cernem pozadi jde videt ze to sviti vic. casem si na to zvyknes ani ti to pak nepripadne
Shrnuti - v teto cenove kategorii si myslim ze je to docela kvalitni monitor s MVA tech.

Vse co sem tu psal je muj nazor.doufam ze sem ti aspon trochu napomohl pri vyberu. pokud mas nake dotazy ohledne lcd tak mi klidne pisni na icq 194446380. Pokud budu vedet rad poradim.
__________________
Athlon XP 1700+@2600+, 512 RAM, ATI 9600XT, Wingman Formula Force GP
SpeeD is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #24
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

To jako fakt používáte LCD na práci v nenativním rozlišení? bože
ad stále svítící bod: to je specialita TN panel?, kde vadný (sub)bod svítí, na ostatních technologiích je zhasnutý, takže to zdaleka tak není vid?t.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #25
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

no co vim, tak ASUS ma zarucuje 0 vadnych bodu.. nebo aspon to tak bylo..
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #26
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

sem lama, co je to neaktivni prostredi???
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #27
SpeeD
Newbie

 
SpeeD's Avatar
 
Join Date: 5.9.2004
Posts: 92
Default

ohledne vadnych bodu
pokud nake budes mit, muzes to zkusit reklamovat. pokud neuspejes, budes si muset zvyknout. casem si jich ani nebudes vsimat a budou ti splyvat s prachem na obrazovce. :mag:
v druhem pripade pokud budes uspesny, dostanes druhe lcd jako ja. mel jsem 4 vadne body na benq tak sem sel do obchodu (alfacomp) a dali mi druhy. ted je vse ok
Vadne subpixely ani nepoznas. mas to vlastne 1/3 pixelu, coz je opravdu malinkata tecka. musis se na lcd divat z ruznych uhlu a z 10cm abys ho nasel
__________________
Athlon XP 1700+@2600+, 512 RAM, ATI 9600XT, Wingman Formula Force GP
SpeeD is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #28
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by marlin
sem lama, co je to neaktivni prostredi???
nenativní, ne neaktnivní
každý LCD má n?jaký nativní rozlišení, neširokoúhlý LCD 15" 1024x768, 17" 1280x1024, 19" 1280x1024, 20" 1600x1200, jednoduchý vodítko je že to je to maximální rozlišení co jde nastavit. jakmile použiješ menší, dochází k p?epo?tu (interpolaci) a výsledkem je a? chceš nebo ne rozmazaný obraz. je možnost dát menší rozlišení bez interpolace, ale to by okolo byly ?erný okraje a to ur?it? nemáš.. pokud se ti 1280x1024 zdá moc malý, dej tomu den, pokud i tak, ud?lal jsi chybu a m?l sis koupit 19". pokud se ti p?i zm?n? na 1280 posune obraz do strany, máš to ur?it? p?ipojený p?es d-sub, p?ipoj p?es dvi, pokud dvi nemáš, vyšteluj to bu? na monitoru nebo v driverech (podle toho kde je možnost posouvat obraz), n?kdy pom?že i zm?na 60<->75Hz
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #29
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by SpeeD
Vadne subpixely ani nepoznas. mas to vlastne 1/3 pixelu, coz je opravdu malinkata tecka. musis se na lcd divat z ruznych uhlu a z 10cm abys ho nasel
vadny subpixel poznas, je to 90% pripadu, malo kdy odejdou všechny 3 složky - tady nejde o velikost, ale o výslednou barvu toho bodu
btw: P19-2 opravdu neni spatny
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #30
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

dik, tak jsem dal to nativni rozliseni (to njevetsi co slo) a je to maly a, ale zvykam, si, a uz mi to tak male neprijde... uvidime. Dik :up:

edit: urcite to pro me bude lepsi pro praci s fotkama
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #31
SpeeD
Newbie

 
SpeeD's Avatar
 
Join Date: 5.9.2004
Posts: 92
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
Quote:
Originally Posted by SpeeD
Vadne subpixely ani nepoznas. mas to vlastne 1/3 pixelu, coz je opravdu malinkata tecka. musis se na lcd divat z ruznych uhlu a z 10cm abys ho nasel
vadny subpixel poznas, je to 90% pripadu, malo kdy odejdou všechny 3 složky - tady nejde o velikost, ale o výslednou barvu toho bodu
btw: P19-2 opravdu neni spatny
Poznas ale hur nez cely pixel. kdyz ti odejde pixel, tak vetsinou je to mrtvy bod a je furt cerny
kdyz odejde subpixel, tj. jedna ze tri zakladnich barev pak muze mit jinou barvu prave ta 1/3 pixelu
__________________
Athlon XP 1700+@2600+, 512 RAM, ATI 9600XT, Wingman Formula Force GP
SpeeD is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2006   #32
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by SpeeD
Poznas ale hur nez cely pixel. kdyz ti odejde pixel, tak vetsinou je to mrtvy bod a je furt cerny
kdyz odejde subpixel, tj. jedna ze tri zakladnich barev pak muze mit jinou barvu prave ta 1/3 pixelu
no zaleží na panelu (TN/neTN) a na situaci (d?láš hlavn? na bílém pozadí (word)/d?láš hlavn? na ?ernym(CAD)), ale protože v?tšinou odejde jen subpixel, tak se nedá ?íct že to poznáš h?? než pixel, zkrátka to poznáš tak jako tak.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 5.5.2006   #33
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

Taky uvazuju o zmene sve stare 17"CRT, ma nekdo nejakou skusenost s LCD Hyundai?

Ja pokukuju po tomhle http://www.hyundaiq.com/pro_b91d.asp
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 6.5.2006   #34
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

tak už jsem se rozhodl, vybral jsem Samsung 193p+. snad bude dob?e sloužit (o)
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 6.5.2006   #35
Peet.cz
Member

 
Peet.cz's Avatar
 
Join Date: 15.6.2005
Location: Brno
Posts: 138
Default

Ja si ted koupil toto LCD http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33042 a je to proste bomba...
jeste sem s tim lfs nejel - jen vyzkousel jako spectator, ale bylo to supr...
kuopval sem to hlavne kvuli filmum, praci v CADu a kvuli LFS =)
predtim sem mel crt 17" a ted toto platno... fakt narez, sirka obrazu jako sirka klavesnice =)
muzu jen doporucit. rozmyslel sem se mezi benq fp202w, ale ten ma starsi technologii displeje (TN) a casto tomu pry piskal zdroj...
http://sweb.cz/peet.phantom/Resize%20of%20DSCN1758.JPG
__________________

TEAM : KnipeX-Racing
Peet.cz is offline   Reply With Quote
Old 6.5.2006   #36
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

jj tohle je taky jeden z favorit?, rozlišení na práci super, na hry, vyjma lfs, už problém pro kde jaké "lepší" pc...
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #37
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

Quote:
Originally Posted by SosaK -CZE-
Taky uvazuju o zmene sve stare 17"CRT, ma nekdo nejakou skusenost s LCD Hyundai?

Ja pokukuju po tomhle http://www.hyundaiq.com/pro_b91d.asp
Hyundaie mam, ale 17" a je to super, kamos ma Benq ale ten Hyundai prijde lepsi.. akorat teda u Hyundaie muzes reklamovat az od 8mi vadnejch bodu.. nevim jak u jinejch LCD, ale predpokladam, ze to bude stejny
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 9.5.2006   #38
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

mohl by mi nekdo zasveceny odhalit zda lze reane rozlisit LCD s poctem barev 16,2mil od LCD s 16,7mil?
Nasel jsem velmi zajimavy philips ktery uznava reklamaci i s jednim vadnym pixelem/subpixelem ale ma zase "jen" 16,2mil barev, protoze to nechci jen na wokna a lfs ale i na foto tak se bojim ze to bude omezujici
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 9.5.2006   #39
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

2Sosak: POZOR!
TN+film má pouze 262 tisic barev (18bit - 3*6bit - TN zvládají reálnejch jen 6bit na kanál = 262144 barevných odstín?) dod?lavaných (dolhaných) na 16,2 milionu ditheringem, zatímco S-IPS a PVA maji skute?nych 16,7 milionu barev.
Navíc podání ?erný atd - jestli to myslíš vážn?, fakt se na TN vy... :shut:
(veškerý moje info je rok starý, po nákupu LCD jsem se o to p?estal zajímat, takže to t?eba vylepšili, ale pochybuju)
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 9.5.2006   #40
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
2Sosak: POZOR!
TN+film má pouze 262 tisic barev (18bit - 3*6bit - TN zvládají reálnejch jen 6bit na kanál = 262144 barevných odstín?) dod?lavaných (dolhaných) na 16,2 milionu ditheringem, zatímco S-IPS a PVA maji skute?nych 16,7 milionu barev.
Navíc podání ?erný atd - jestli to myslíš vážn?, fakt se na TN vy... :shut:
(veškerý moje info je rok starý, po nákupu LCD jsem se o to p?estal zajímat, takže to t?eba vylepšili, ale pochybuju)
Ok, dik za osvetleni, holt zustavam na sve 7let stare 17". Vic jak 10 000, za to opravdu nedam.
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:11.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.