Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23.2.2007   #1
windmouse
Moderator

 
windmouse's Avatar
 
Join Date: 12.12.2004
Location: Praha
Posts: 814
Default akutni technicky problem

na mem desktopu zase nejede internet
v pet hodin odpol jsem odesel (to vse jeste fungovalo a pocitac jsem nechal spusteny) a kdyz jsem se o dve hodiny pozdeji vratil, bylo disconnected icq
tak si rikam co se deje, spustim Ooperu a vse je nesmirne pomale
zkusim reboot, a na liste vyskoci ikonka "poskozene pripojeni" nebo tak neco, zkousim nekolikrat reset modemu, routeru i pocitace a vzdy mi pripojeni nemuze chvilku najit jak nastavit IP podle DHCP a je zase "poskozene"
resetuji CMOS pamet BiOSU (mam onboard LAN) a hle, vse zas naoko funguje
jenomze! vse je zase nesmirne pomale

mam podezreni na virus, nebo nebo podobnou havet, od doby kdy jsem cca pred mesicem nainstaloval OS jsem si stale nenasel cas stahnout nejaky antivir

nicmene mi napiste nejakou diagnostiku, kterou bych mohl udelat a dat vam sem vysledky
(mozna vam sem za chvilicku hodim alespon ipconfig \all, jestli neni nejaka zrada v te sitove karte)
__________________
...
windmouse is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Jede ti pomalu celej pocitac nebo jenom internet (tzn. jen pomaly stahovani)? Cemu pro nastaveni onboard sitovky pomuze reset CMOS? Urcite vyfot presne tu hlasku o poskozenem pripojeni.

Pokud jede pomalu celej pocitac, tipuju na nejakey spyware ci virus, potrebne odstranovace urcite poradi nekdo povolanejsi ;-).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #3
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

http://www.avast.com/cze/download-avast-home.html?
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #4
windmouse
Moderator

 
windmouse's Avatar
 
Join Date: 12.12.2004
Location: Praha
Posts: 814
Default

pocitac cely jede jak po masle, jen to pripojeni...
a btw. uz zase nemze z DHCP stahnout IP, proste to nejak nejde...
za pikosekundu sem hodim hlasku
__________________
...
windmouse is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #5
windmouse
Moderator

 
windmouse's Avatar
 
Join Date: 12.12.2004
Location: Praha
Posts: 814
Default

projizdim NODem ten rozbity pocitac, jinak doplnujici informace, ostatni (tento notebook, z ktereho pisu a jeste jeden desktop) funguji skvele

jinak opravdu snazne prosim o pomoc (temer na kolenou), tohle je fakt orisek
__________________
...

Last edited by windmouse; 23.2.2007 at 21:26.
windmouse is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #6
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

pokial je to mozne, jednoznacne odporucam cistu reinstalaciu windowsu... je mozne ze spyware sa uz nepekne integroval do jadra systemu...
v pripade, ze to bude pokracovat, kup za 150Kc nejaku sietovu kartu do PCI...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #7
windmouse
Moderator

 
windmouse's Avatar
 
Join Date: 12.12.2004
Location: Praha
Posts: 814
Default

docasne reseni: napojeni primo modemu na pocitac s pomoci usb kabelu a usb prodluzky (a to jsem si myslel, ze je to nepouzitelna zbytecnost), clenove domacnosti maji smulu...

jinak mam podezreni opravdu budto na poskozenou sitovou kartu (a tim padem mozna i vadna deska?)

nebo prave spyware, sem tam neco "zakoupim" nektere uzkoprofilove projekty, jako treba Smugglers 3, New star soccer, Zombie smashers X2 a podobne chutovky pro opravdove fajnsmekry
__________________
...
windmouse is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #8
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

no pokial PC funguje OK, tak tych par korun na PCI sietovku nebude chyba
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2007   #9
windmouse
Moderator

 
windmouse's Avatar
 
Join Date: 12.12.2004
Location: Praha
Posts: 814
Default

to kazdopadne

a diky za rady panove!
__________________
...
windmouse is offline   Reply With Quote
Old 24.2.2007   #10
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Nemas jen blbe nakonfigurovanou sit? uz se mi to stalo ze si win rozhodily nastaveni.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 24.2.2007   #11
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

od doby co nepouzivam zadnej anti vir nemam zadnej problem. mam jen ad-aware na ty nejaky spamy ci co to udelam jednou za tejden a np.ale lehli mi uz dve sitovky jedna diky blesku na desce(kuwa stesti ze to neodsr.l celej pc) a druha normal na pc v praci
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 24.2.2007   #12
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Jestli nepouzivas v dnesni dobe antivir predstavujes riziko pro sebe, sva data a vsechny lidi v okoli.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 24.2.2007   #13
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
Jestli nepouzivas v dnesni dobe antivir predstavujes riziko pro sebe, sva data a vsechny lidi v okoli.
veskery anti viry sou k nicemu mel sem jich x a vzdy sem chytil neco po cem sem musel delat format.mam ted max firewall ve win a ted ad aware.a sem bez problemu obcas omrknu registry.no a moje data ?heh nic zvlastniho :-) lidi v okoli?hmm nevim jaky by pro ne muj pc mohl predstavovat nebezpeci
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 24.2.2007   #14
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Tak to mas asi spatne nastaveno. Ja treba automaticky aktualizuju databazi kazdejch 30min (treba 5 a vice updatu za den) + rezidentni ochrana na maximu + upraveny win a 2 roky jsem bez viru. Vse jsem vychytal. Staci vlizt na spatnou stranku a mas ho tam. ja na ty stranky lezu celkem casto. Tim ze nemas antivir je velka moznost ze ti tam uz neco pobiha. V posledni dobe se treba krasne sirily pres ICQ. (segra zavirovala jeste nedonastavene PC rodicu) Zkus si schvalne nekdy udelat scan. Kdyz nekomu prineses zavirovanej HDD tak mu moc velkou radost neudelas. Kdysi davno me takhle zaskocil kamos.
Viry jsou dost podcenovane riziko
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 24.2.2007   #15
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

Nefunkcni sitova onboardkarta je casta zavada desek s nForce cipsetem, jednu takovou zrovna vlastnim (fungovala asi mesic bez problemu) ted tam mam PCI 3com a no problem.
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2007   #16
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

proc bych nekomu nosil disk vyndavat ho me fakt nebavi. neboj aktualizaci sem delal denne a beztak to bylo k nicemu takze si jedu bez antiviru a jsem uplne v pohode.jo icq se mi nejak zhroutilo.nevim jak se viri sirili ale pokud si do kontaktu nepovolis nikoho koho nechces cil ise mi nejdriv radne nepredstavi tak by nemel bejt snad problem.musel sem nahrat mirandu ale ted sem se vratil k icq.a pohoda.
jinak antivir mam v planu ale az bude chut neco shanet a hledat urcite vyuziju sosaka:-)
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2007   #17
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Neprichazelo to od lidi co nemas v kontaktu. Prichazelo to od lidi co te maj v kontaktu (cili je tam mas i ty). I na me ICQ se vir snazil 5x dostat. Takze s nejvetsi pravdepodobnosti ho tam mas.
Aktualizovat databazi jen jednou denne? Kazdejch 30min. Dost se vyplati sledovat kterej antivir je nej. Best je NOD a z free zase Avast.
Podcenovat zabezpeceni PC se fakt nevyplaci. Tve PC treba nyni spada do nejake zombie site a rozesila spam.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2007   #18
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Vsechny antiviry ? Ten kdo nepouziva antivir je podle me neohleduplny k druhym... rozhodne znam antiviry, co jsou vyborny...
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2007   #19
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Co se tý?e rozesílání vir? po ICQ, tak je každého v?c, jestli otev?e takový debilní odkaz, který mu pošle 10lidí za den. Když máš trošku rozumu, tak takové odkazy ignoruješ a pak nemusíš mít takový panický strach z vir?.
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2007   #20
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

tak jsem sice asi neohleduplny, ale kdyz si pro kontrolu jednou za cas nainstalim antivir, tak me nikdy nic nenajde, takze nevidim duvod, proc jim nechat podporovat samozahlcovani toho bezva systemu. misto ICQ pouzivam v linuxu i v oknech gaim pripadne v oknech obcas mirandu a nikdy jsem nemel problem s tim ze by me chodilo neco co nechci.. podle me nutnost pouziti antiviru a dalsiho zabezpeceni zalezi nejvic na "blbosti" uzivatele
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:33.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.