Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18.5.2008   #1
vsn
Newbie

 
Join Date: 18.5.2008
Posts: 44
Default planuji G25 - dotaz ohledne realnosti a razeni

Zdravim,

za cca. tyden bych chtel koupit G25 tak bych mel par dotazu

co se stane, kdyz zaradim bez spojky?
co se stane, kdyz pustim rychle spojku a nezmacknu plyn?
jak moc to je realne / nerealne

pritelkyne chce jit do autoskoly tak bych ji chtel na tom naucit alespon zaklady ... tak by me zajimalo jestli auto treba chcipne v lfs a tak


dekuji
vsn is offline   Reply With Quote
Old 18.5.2008   #2
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by vsn View Post
Zdravim,

za cca. tyden bych chtel koupit G25 tak bych mel par dotazu

co se stane, kdyz zaradim bez spojky?
co se stane, kdyz pustim rychle spojku a nezmacknu plyn?
jak moc to je realne / nerealne

pritelkyne chce jit do autoskoly tak bych ji chtel na tom naucit alespon zaklady ... tak by me zajimalo jestli auto treba chcipne v lfs a tak


dekuji
G25 nemám, ale... Spojka má tu základní nevýhodu, že nedává absolutn? žádné informace o tom, jak je na tom. Druhá v?c, v LFS se mi nikdy nepovedlo rozjet bez plynu (zkoušel jsem to málo na brzd? u DFP). Rychlé pušt?ní spojky u nerozjetého auta m?že vést ke chcípnutí, ale bohužel, ne jak v reálu, v LFS chcípá motor velmi pomalu, takže není t?žké jej oživit i z velmi nízkých otá?ek. U vyšších stup?? a p?i pod?azování se rychle pušt?ná spojka nepozná v?bec. Leda bys jel na 301, pak bys to asi pocítil. Suma sumárum, na nau?ení základ?, kdy je t?eba hlavn? citlivost na pedálech, je LFS imho nevhodné. Spojka je zatím na p?l cesty, ff na pedálu se do?káš až b?h ví kdy, a výjezd ze zatá?ky na hran? s rwd asi trénovat není tv?j p?ípad Na druhou stranu ne?íkám, že je to k ni?emu. Ale rozhodn? to podle m? není pro n?koho, kdo nesed?l za volantem. Tam se z pedál? nic nenau?í, ovládání auta taky ne. Je to sice reálnej sim, ale realita b?žného ?idi?e je prost? n?kde jinde.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 18.5.2008   #3
vsn
Newbie

 
Join Date: 18.5.2008
Posts: 44
Default

ok diky ... ze by mi spojka v auta davala nejak najevo kdy zabira, to mi nepripada ... a nebo to mozna jenom nevnimam ...

rikas, ze auto chcipne tezko ale ze se ti ho nepovedlo rozjet bez plynu ... co to udela kdyz pomalinku poustis spojku?

noo, tak aspon ji naucim, jak drzet volant a razeni ... pak ji vezmu na parkoviste

jeste by me zajimalo co se stane kdyz zaradis a nezmacknes spojku
vsn is offline   Reply With Quote
Old 18.5.2008   #4
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

P?išlo mi, že to v ur?ité chvíli prost? chcípne a nerozjede se. Za?azení bez spojky... LFS by (te? mluvím o b?žných silni?ních autech) m?lo neza?adit a až ve chvíli zmá?knutí spojky p?e?adit. Ale nejsem si jist, jestli to od nového patche není jinak... Tady a? rad?ji odpoví n?kdo, kdo p?ímo G25 má a má zkušenosti.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #5
Orda
Newbie

 
Join Date: 3.9.2006
Location: Doma
Posts: 23
Default

Já g25 mám. Podle m? je to celkem dobrý si to v lfs p?ed autoškoulou na n?m vyzkoušet. Já jsem ho dostal k narozeninám týden p?ed tím než jsem šel do autoškoly a instruktorka pak necht?la v??it, že jsem nikdy p?edtím ne?ídil opravdový auto, na cvi?išti jsem nebyl ani p?t minut a už jsem jel do provozu.

Te? ohledn? toho lfs. Podle m? se rozjet dob?e v lfs je mnohem t?žší než v reálu (myslím tím rozjet se bez hrabání, nebo bez toho aby to kuckalo nebo chcíplo, pokud nemluvím o RB4 s pohonem všech kol), chce to hodn? citu v té spojce a pak dob?e p?idávat plyn. A to chcípání podle m? nemá zas tak daleko od reálu (je teda pravda, že i p?i miniaturních otá?kach, když se v?as sešlápne spojka a p?idá plyn, tak to zas nasko?í), ale je to jen m?j subjektivní názor, ?idi?ák mám teprve skoro rok, takže ješt? nemám tolik poznatk? z opravdových aut, jediný co zám je naše fábka.
__________________
Subaru Impreza WRX Sti, jóó to je m?j sen :)
Orda is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #6
Vazli
Regular Member

 
Vazli's Avatar
 
Join Date: 21.3.2006
Location: Pelh?imov
Posts: 601
Default

me spis u spojky v lfs vadi ze bere v celym rozsahu vod podlahy az nahoru...
__________________
www.vyvonenakara.cz
Vazli is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #7
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Vazli View Post
me spis u spojky v lfs vadi ze bere v celym rozsahu vod podlahy az nahoru...
tak si to nakalibruj / zdxtweakuj jak potrebujes ne?
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #8
Bigman
Member

 
Bigman's Avatar
 
Join Date: 6.6.2007
Posts: 200
Default

Ja este mozem odporucit GT legends, ma tiez celkom slusne spracovanu spojku. Ale jazdenie v premavke je predsa len o niecom inom ako jazda v LFS + si este pametam ake mal zo mna nervy instruktor, ked som jazdil natesno pri obrubnikoch alebo pri obiehani
__________________
InSeRT>BIGMAN

Independent Slovak eRacing Team | www.in-sert.php5.sk

Bigman is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #9
vsn
Newbie

 
Join Date: 18.5.2008
Posts: 44
Default

ok, diky, diky ... tedko uz dat jenom maturitu ... coz bude docela velkej problem pac v patek maturuju a jeste nic neumim
vsn is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #10
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
zdxtweakuj jak potrebujes ne?
Sloveso zdxtweakovat musim navrhnout jako kandidata do Slovniku spisovne cestiny .
Jinak podle myho rizeni realnyho auta v provozu nema s jezdenim na pocitaci moc spolecnyho (hranici uz mam postavenou, zbyva podpalit ). Pokud se chce pred autoskolou potrenovat, je to nejlepsi nekde na parkovisti ve skutecnym aute...
Kada is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #11
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Jinak podle myho rizeni realnyho auta v provozu nema s jezdenim na pocitaci moc spolecnyho (hranici uz mam postavenou, zbyva podpalit ).
OK zapalujem

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Pokud se chce pred autoskolou potrenovat, je to nejlepsi nekde na parkovisti ve skutecnym aute...
Ale s tymto suhlasim...
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #12
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Zautomatizovat si pohyby nohou/rukou v klidu doma, kdy nic nehrozí, je pro lidi, kte?í opravdu nikdy nic ne?ídili, ur?it? p?ínos. Když jsem vid?l jedince v autoškole, jak si místo na cestu koukali na nohy co mají sešlápnout, p?ed každým ?azením ?u?eli na H, co že tam vlastn? mají a kam te? musí "táhnout" atd, moc bezpe?ný mi to nep?išlo. Já bych ten trénink nasucho tak nezatracoval, i když ?ízení auta v provozu a PC mají k sob? samoz?ejm? hodn? daleko.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #13
vsn
Newbie

 
Join Date: 18.5.2008
Posts: 44
Default

jasne diky ...

musim hlavne dat tu maturitu no ... jeslti ji dam, tak jedu do phy, do alza pro volant .) + koupim si hnedka licenci at se s vama muzu merit

jojo, jde mi hlavne o to, naucit se slapat pedaly, kroutit volantem a radit ... zezacatku v autoskole se mi taky stavalo, ze jsem nevedel co tam mam a musel jsem nad tim premyslet ... pak ji vezmu na parkoviste az si bude pamatovat kde je brzda

jeste jeden dotaz: F1 maji spojku na volantu ktera se pouziva jenom pri rozjizdeni ... funguje ta spojka i v LFS? (normalni vedle brzdy) nebo jenom automaticka ...

jsou nejaky zavody kde se jezdi F1? na foru jsem nenasel

Last edited by vsn; 19.5.2008 at 18:35. Reason: neco jsem zapomnel
vsn is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #14
Eraserko
Member

 
Eraserko's Avatar
 
Join Date: 16.1.2007
Location: Nitra
Posts: 337
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Zautomatizovat si pohyby nohou/rukou v klidu doma, kdy nic nehrozí, je pro lidi, kte?í opravdu nikdy nic ne?ídili, ur?it? p?ínos. Když jsem vid?l jedince v autoškole, jak si místo na cestu koukali na nohy co mají sešlápnout, p?ed každým ?azením ?u?eli na H, co že tam vlastn? mají a kam te? musí "táhnout" atd, moc bezpe?ný mi to nep?išlo. Já bych ten trénink nasucho tak nezatracoval, i když ?ízení auta v provozu a PC mají k sob? samoz?ejm? hodn? daleko.
myslim, ze na to su trenazery v autoskole...
Eraserko is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #15
Sparco
Member

 
Sparco's Avatar
 
Join Date: 19.2.2008
Location: Praha 4 - Hodkovi?ky
Posts: 143
Default

Quote:
Originally Posted by Vazli View Post
me spis u spojky v lfs vadi ze bere v celym rozsahu vod podlahy az nahoru...
Nebo to jde i bez dxtweaku. Staci vykalibrovat pedal zamerne spatne, tzn. nemackej pedal az na doraz, ale nech si tam nejakou vuli (ja si tam davam vetsinou krabicku od sirek, abych to mel po kazdy kalibraci stejny). A tim si posunes zaber spojky vys
__________________
Objem ni?ím nenahradíš! A když už není co vrtat, použij kompresor!

Last edited by Sparco; 19.5.2008 at 19:30.
Sparco is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #16
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

Takhle jsem si kalibroval pedaly taky , bylo to protože mi vrzaly a sem si je musel namazat . Když jsem si je potom složil v lfs se plyn zma?knul tak na 8% . Chvíli jsem nad tím dloumal až sem na to p?išel
D4NO is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #17
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Eraserko View Post
myslim, ze na to su trenazery v autoskole...
Neznam nikoho, kdo by jel v autoskole na trenazeru.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #18
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

rozhodne bych to s tim trenovanim na pocitaci neprehanel.
Z vlastni zkusenosti vim, ze pak si pohyby natolik naucis a pocitas s presnym rozlozenim ovladani apod. ze te to v realu zaskoci a cele to trenovani je na nic.
Sice tahle zkusenost neni s LFS ale Flight Simem.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #19
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Neznam nikoho, kdo by jel v autoskole na trenazeru.
ja jo a nauci te to, ze kdyz se blizis k prechodu a nekdo tam stoji tak mas brzdit.
Vymena pruhu a zataceni na krizovatce se praktikuje uplne stejne jako v NFS U1/2 v dragracu kdy ke zmeneni pruhu musis otocit volantem o nejaky stupen a kdyz pruh chces drzet tak nic nedelas.....proste na prd.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 19.5.2008   #20
vsn
Newbie

 
Join Date: 18.5.2008
Posts: 44
Default

hh uz to tolik nekritizujte :P ... stejne si ten volant koupim :P ... jestli udelam tu blbou maturitu v patek no ... na gamepadu hraju uz rok ... tak to chce zmenu
vsn is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:47.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.