Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Závody > Archiv > InterCars GTR series

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 5.6.2007   #401
Atti Honyi
Member

 
Atti Honyi's Avatar
 
Join Date: 24.12.2005
Location: Kalná nad Hronom
Posts: 339
Default

Myslím, že Zipper sa snažil poveda?, že v nejakom real seriály existuje nejaký šejk zo Saudskej Arábie, ktorý má v boxoch prichystaných 10ks 490ko?ových športových špeciálov a jednu helikoptéru vo vzduchu nad dráhou a ke? mu v kvalifikácii nevyjde šikana a zdemoluje pri tom voz tak ho rýchlo prenesie do boxov kde hupsne do káry a ide znovu do šikany ?o to dá
Možno by som to videl tak na jedno náhradné vozidlo z dráhy(1x Shift + S/P ),

ke? postojí v boxoch a potom dá Shift+S/P - prosím, nech sa pá?i ale vtedy mu ?as beží
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Atti Honyi is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #402
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

JJ presne jak rika Legolem. Jedu se snekama druhou ligu a prijde me super. Mozna, ze tam maji par premyslivych lidi co uz neco zazili v zivote (nejen v tymu). Mladickove trpelive naslouchaji a neopvrhuji jejich radami a je to proste super. I kdyz ja jsem divnej, jezdim pro radost a LFS pro jeho realisticnost. Tak se mi libi zakaz skoku kamkoliv a z cehokoliv Na druhou stranu chapu ze rusit GTR ted je pozde. Ze, priprava byla horecna. A ze sponzor neni hej nebo pockej. Ale na druhou stranu asi ocekava nejakou vyspelou disciplinu, kdyz alespon jak bylo v clanu, zavody prirovnava k "realnym". Nevim ja jezdil STCC a beru, ze je zdlouhave se dostat k nejake licensi ale kulturu jezdeni to zajistuje. Tak proc postupne nezvazit zavest neco podobneho i u nas. Bud priprvku ALTP nebo si zpaujcit system z STCC (asi nerealne). A povolit start v oficialni lize dle urovne license. Chapu ze zde mus ebyt pohled na vec: novackove budou smutne koukat, ze nemaji sanci jezdit o ceny. Ze si je rozdeli ti nahore mezi s sebou.... ale kazdy nejak zacinal a ten kdo vydrzi ... No jo jsem idealista uz mlcim
__________________
BabyOnWheels

Last edited by Canibal; 5.6.2007 at 16:45.
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #403
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

pedropan> jen drobnost, zavodni licence nebyla moje myslenka, ale nekoho jineho..
system rozrazovani novacku je dle meho nazoru asi nejlepsi, co muze byt. samozrejme ze tvuj model by byl mnohem ucinejsi a spravedlivejsi, ale kde na to vezmes lidi a cas? to je hlavni kamen urazu a domnivam se, ze celkem neresitelny.
nynejsi system je zalozen na tom, ze rozrazeni provedou samotni jezdci svym hotlapem a lfsworld, takze s tim nema prakticky nikdo zadnou praci (samozrejme dekujeme pablovi a kadovi a vsem, kteri se podileli na tvorbe ligoveho systemu ). pri takto vysokem poctu prihlasenych, je automaticke razeni nutnost a jinak to zrejme nepujde... snad jen vylepsit nejakymi dalsimi podminkami, jako treba minimalni pocet odjetych kilometru do div1, div2 atd.. ale tim se stejne nedocili spravedliveho rozdeleni...
jet is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #404
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Pedropadnovo radikalne riesenie dava podnet na zamyslenie. Problem je imho v zaradovani do divizii, ale skor v jazdcoch samotnych. Sam som si to zazil - spravit rychly hot-lap a ist v 1.divizii bola parada, ale nakolko som este zavodnicky zelenac, v pretekoch som bol uplne strateny a narobil som viac problemov ostatnym aj sebe... Mozno by bolo riesenim vytvorenie nejakej elitnej divizie, kde by boli zavodnici na zaklade nejakych kriterii dopredu vybrany a ostatne divizie by sa tvorili tak ako doteraz... Pripadne by si niektori (kam patrim aj ja) mali zamysliet a pretekat zatial len na verejnych serveroch a do narocnych lig sa pustat az po nadobudnuti vacsich skusenosti... ved v prvom rade ide o radost zo zavodenia a prvy prertek podla vacsiny ohlasov asi vela radosti nepriniesol... tot moj nazor - ako LFS zelenaca - na vec...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #405
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by legolem View Post
to ti nikdo nebrání, jen do tech box? musíš zajet a ne se teleportovat, prece. a myslím, že ladit set b?hem quali, už je docela pasééééé
Brání - píšete, že vám vadí ty v??né zprávy, proto chcete zakázat SHIFT+S/P - n?kte?í globáln?, nekte?í jen mimo boxy, ale... copak, když budu stát v boxech, tak ta zpráva se neobjeví? Objeví - proto ?ešením je jedin? globáln? zakázat. A nemluvím o lad?ní setu, ale p?edevším o jeho dolad?ní na základ? podmínek quali, které známé nejsou - vítr. A když si p?e?teš, co jsem psal víš... já souhlasím se zákazem SHIFT+S/P na trati (mimo boxy), jen tvrdím, že je nemožné to kontrolovat a zákazat kv?li tomu SHIFT+S/P globáln? mi p?ijde jako hovadina. Lidi, ?t?te po?ádn?, než za?nete n?co komentovat :/ To je už nejmí? pot?etí, co mi n?do p?ekrucuje myšlenky a naváží se do m?...

EDIT:
Atti: díky, krásný p?íklad stupidní demagogie. Nic takového jsem nenazna?oval. Jestli jsi dost inteligentní, pak po p?e?tení mých post? znova a d?kladn? dojdeš k tomu, co jsem opravdu m?l na mysli. Takže pro ty pomalejší shrnu všechny své myšlenky. Atti, ty ?ti obvzláš? pozorn?...

1) spoust? lidí vadí SHIFT+S/P a to ze dvou d?vod?:
a) mimo boxy je to nereálné
b) b?hem quali je vypsáno enormní množství hlášek, které rozptylují
2) ?ešení 1a je jednoduché - SHIFT+S/P povolit jen a pouze v boxech; jenže jak jsem psal - je nemožné, aby to kontroloval jezdec, musela by na to být nezávodící osoba a i ta by m?la problém s kontrolou.
3) ?ešení 1b je také jednoduché - zakázat globáln? SHIFT+S/P
4) bod 3 je ovšem v kontrastu proti honu za realitou - ano, odstraní mimo jiné problémy 1a, což je vítané, ale znemožní jezdci m?nit setup, doladit jej v závislosti na podmínkách; navíc, Atti mi cpal jakousi heli - ano, uznávám, v reálu trvá dostat se do box? dýl než v LFS, to ale snad kompenzuje délka quali, která je v lize velmi krátká; a ohledn? šejk?... víš, ony týmy opravdu mají náhradní vozidlo; ne žádný šejk, ale ten tým, jasné?

Všechno, co je v bodech 1-4 jsem napsal d?ív, nic jiného. Atti, tv?j post se m? celkem vyto?il, protože já nenávidím demagogii. Tak si prostím p?e?ti tenhle edit a nech si to projít hlavou a p?íšt?, než se mi za?neš smát, promysli si, jestli se nesm?ješ za n?co, co jsem ne?ekl...
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600



Last edited by zipper; 5.6.2007 at 17:02.
zipper is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #406
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

my neresime ze totam pise blaboli ze ten a ten vyjel z boxu ale to ze proste lidi v kvalde valej co toda hlava naehlava pac kdyz to rozbijou muzouvzit jiny auto a jet dal.coz neni dobre. takze asi kazdej mluvime o necem jinem.:-)

jinak v altp4 a fox cupu se toto zatim naramne osvedcuje.

délka kvali vubec nehraje roli. fox cup 15 minut a np F1 taky 15 minut a nikdo nema problem.

cose tyce hlasek tak pokud bude shift+s povoleno jen v boxech po zobrazeni "provedl zastavku v boxech" cili zastaveni na miste kurcenemu pro prezuti natankovani a opraveni tak tolik zajizdeni do boxu atd nebude (muj nazor) pac ubide tech bourajicich lidi atd.viz altp4 a fox cup
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.



Last edited by sonyk; 5.6.2007 at 17:14.
sonyk is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #407
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
my neresime ze totam pise blaboli ze ten a ten vyjel z boxu ale to ze proste lidi v kvalde valej co toda hlava naehlava pac kdyz to rozbijou muzouvzit jiny auto a jet dal.coz neni dobre. takze asi kazdej mluvime o necem jinem.:-)

jinak v altp4 a fox cupu se toto zatim naramne osvedcuje.

délka kvali vubec nehraje roli. fox cup 15 minut a np F1 taky 15 minut a nikdo nema problem.

cose tyce hlasek tak pokud bude shift+s povoleno jen v boxech po zobrazeni "provedl zastavku v boxech" cili zastaveni na miste kurcenemu pro prezuti natankovani a opraveni tak tolik zajizdeni do boxu atd nebude (muj nazor) pac ubide tech bourajicich lidi atd.viz altp4 a fox cup
Souhlas, SHIFT+S/P pouze v boxech ?eší skoro všechny problémy. Ale když n?kdo z?stane na boud?... A ty bláboly, t?mi ta diskuse o zakázání za?ala
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #408
Kdo.vi
Regular Member

 
Kdo.vi's Avatar
 
Join Date: 10.1.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 580
Default

Ten skok do garáže jen v boxech se dá n?jak kontrolovat pomocí insimu ne? Vždy? t?eba na Carribean Cruise ti to sebere auto, když se hodíš do garáže jen tak z trati...
Kdo.vi is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #409
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
Souhlas, SHIFT+S/P pouze v boxech ?eší skoro všechny problémy. Ale když n?kdo z?stane na boud?... A ty bláboly, t?mi ta diskuse o zakázání za?ala
rikam ze mluvi kazdej o necem jinym.:-)
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #410
Atti Honyi
Member

 
Atti Honyi's Avatar
 
Join Date: 24.12.2005
Location: Kalná nad Hronom
Posts: 339
Default

Zip nechcel som ?a na.ra?, viem, že niektoré teamy majú pripravené NÁHRADNÉ (1) vozidlo, každému sa môže prihodi?, že ho náhodou niekto zostrelí alebo sám spravý chybu, ale ak máš replay z qvaldy tak si pozri, že niektoré teamy majú ozaj vysoký rozpo?et a plnú garáž GTR cars.
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Atti Honyi is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #411
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Kdo.vi View Post
Ten skok do garáže jen v boxech se dá n?jak kontrolovat pomocí insimu ne? Vždy? t?eba na Carribean Cruise ti to sebere auto, když se hodíš do garáže jen tak z trati...
hodne veci se da napsat. V soucasnosti se pracuje na tom, ze by se misto hotlapeni radily casy na danych serverech a kazdy by hotlapil "online". Jde jen o to, ze to prave musi "nekdo" napsat a tech "nekdo" je malo, vetsina sice teoreticky vi, jak to udelat dokonale, ale do praxe se jim to prevest nechce.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #412
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Tairo, ja myslim, ze oba v principu chapeme, o co v mem nazoru slo.
Ja jsem ten navrh vedome nazval radikalnim resenim a take jsem ho definoval jako namet k zamysleni.
Pokud by to totiz bylo realne, tak se domnivam, ze celkove vyssi stupen spravedlnosti by se projevil prave v tom, co jsem napsal. Protoze na druhou stranu existuji i ti, kteri se momentalne citi naopak poskozeni a otraveni...
O existenci sportovni komise vim. Jenze sportovni komise vzdy, receno prislovim, tak trosku "Chyta kocku za ocas...", cili resi veci ex post. I v realu...
Takze bude-li vysledkem debaty, kterou jsem chtel vyvolat, skutecnost, ze pristi "Velka liga" bude pripravena i z pohledu toho, KDO ji pojede, tak mel muj prispevek smysl...
A o nic jineho jsem se nepokusil... :-))

Btw: To, ze v nekom "Chytnou saze" a jede jak bez hlavy, se stava i tem nejlepsim a prave na tyto vyjimky jsou sportovni komise... :-)
dokud nebudeme mit pristroj na cestovani casem, tak budou vsechny sportovni komise na svete "chytat kocku za ocas".

Dalsi liga se muze snadno jet podle tvych predstav, staci, kdyz pripravis pravidla, nashanis sponzory, organizatory, servery, ligovy system a par dalsich malickosti. Jiste kazdy sponzor zajasa, kdyz po odjeti jednoho ligoveho zavodu, kde se ti par lidi nebude chovat podle tvych predstav, zrusis ligu.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #413
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by Atti Honyi View Post
Zip nechcel som ?a na.ra?, viem, že niektoré teamy majú pripravené NÁHRADNÉ (1) vozidlo, každému sa môže prihodi?, že ho náhodou niekto zostrelí alebo sám spravý chybu, ale ak máš replay z qvaldy tak si pozri, že niektoré teamy majú ozaj vysoký rozpo?et a plnú garáž GTR cars.
Ano, ale "velký rozpo?et" mi nep?ijde vhodné ?ešit úplným zákazem SHIFT+S/P, ale ideáln? pouze jeho omezením na garáž (lze-li to n?jak hlídat, insim mne nenapadl).

EDIT: co m? te? spíš zajímá je z jiné oblasti - je v po?ádku, vyjet z garáže ješt? p?ed odstartováním quali? Než skon?í odpo?ítávání, auto se normáln? m?že hýbat, vadí to však až ve chvíli, kdy p?ed koncem odpo?ítávání opustí pitlane nebo už když vyjede z garáže?
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600



Last edited by zipper; 5.6.2007 at 18:09.
zipper is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #414
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Podle m? je tedka zbyte?né když už za?ala liga, ?ešit jestli povolit skákání do box? nebo ne. To se m?lo ?ešit p?ed ligou. Zbyte?n? se tady vede jen další flame.
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP


Last edited by ThorR; 5.6.2007 at 18:12.
ThorR is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #415
Galahet
Member

 
Galahet's Avatar
 
Join Date: 3.7.2006
Location: Brno a Krom??íž
Posts: 317
Default

Co je povolené je povolené, co je zakázané je zakázané... zbytek je šedá zóna a záleží na Vás a na komisa?ích, jak se k tomu postaví... jinak platí co je v pravidlech a propozicích. Myslím, že už toho je dost, jenom než to ?lov?k p?e?te, tak se tu p?idá X dalších p?ízp?vk? furt s tím samým

EDIT: spíše by m? jen tak okrajov? zajímalo, kdy asi budou v systému výsledky? Nespíchám na to, ale tak pro orientaci
__________________
Motorstorm - Czech Live for Speed Racing Team

S2 Licence od 31.7.2006

Last edited by Galahet; 5.6.2007 at 18:24.
Galahet is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #416
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by Galahet View Post
EDIT: spíše by m? jen tak okrajov? zajímalo, kdy asi budou v systému výsledky? Nespíchám na to, ale tak pro orientaci
Podle lidi z IRC as v nedeli... az se vyresi protesty
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #417
Kdo.vi
Regular Member

 
Kdo.vi's Avatar
 
Join Date: 10.1.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 580
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo View Post
...Jde jen o to, ze to prave musi "nekdo" napsat a tech "nekdo" je malo, vetsina sice teoreticky vi, jak to udelat dokonale, ale do praxe se jim to prevest nechce.
To samoz?ejm? chápu. Rozhodn? to nem?lo vyzn?t jako "omfg tak ud?lejte to do ***** n?kdo"
Kdo.vi is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #418
FragHammer
Member

 
Join Date: 25.1.2007
Posts: 257
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo View Post
Jde jen o to, ze to prave musi "nekdo" napsat a tech "nekdo" je malo, vetsina sice teoreticky vi, jak to udelat dokonale, ale do praxe se jim to prevest nechce.
Mel bych dotaz v jakem jazyce se to vytvari a ma pro to LFS nejake primitivni prostredi?
Trochu zkusenosti s programovanim mam...
FragHammer is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #419
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by FragHammer View Post
Mel bych dotaz v jakem jazyce se to vytvari a ma pro to LFS nejake primitivni prostredi?
Trochu zkusenosti s programovanim mam...
tyhle veci komunikuji s lfs serverem pres insim, ktery je popsany na lfsforum.net a neco je myslim i na liveforspeed.net. Jinak programy pro to jsou psany ve vsem moznem, v C, v pythonu, v .net, atd., proste cokoliv, co ma IP rozhrani
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2007   #420
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Sh!nE View Post
ja kdybych dostal hodiny v realnym zavode tak si sakra dobre rozmyslim kdy vycouvat z5 na trat, protoze tady se to nezda, ale kdyz nekomu kdo jede 130 ze zatacky v realu vjedete pod kola tak z nej moc nebude a z vas asi taky ne....
pokud takovej clovek zpusobi nehodu, bude potrestan pokud na nej bude podan protest...
Quote:
Originally Posted by zipper View Post
Ano, ale zakázat není ?ešení. Napravíš jeden problém tím, že zp?sobíš jinej... A set nalad?nej p?ed quali... Mno, když ti v quali fouká, m?žeš si t?eba doladit auto tak, aby nebylo tak moc p?etá?ivý...
F12 lze ladit tlaky v pneu, odklony, pritlaky; F11 pricne stabilizatory, rozdeleni brzdneho ucinku...
v realu toho jde menit jeste min (tlak v pneu, aero, pricne stab.) odklony jsem v realu nikoho stelovat v quali nevidel... v treninku jo...

jinak co se novacku a zavodnickeho skillu tyka, tak bych to videl naslednovne>
uplny novacek, nikdo ho nikdy nevidel> nemoznost startu v div1, v ostatnich divizich normalne trestat prestupky, pokud ukaze ze jezdit umi, v dalsi lize klidne i div1
novacek, ale ucast v nejake jine soutezi> na doporuceni poradatelu mu umoznit i rovnou start v div1
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:21.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.